Steam współdzielenie konta

Steam współdzielenie konta

Postprzez Wiewi0r w 31 Mar 2016, 14:14

Hejka, pytanie mam takie : jak wygląda w praktyce używanie konta Steam na dwóch komputerach?
Brat ma nowy sprzęt i cóż, nie ma sensu zakładać czystego konta. :) a i ja może czasemw coś pogram na lepszym lapku. :E
Czy są z tego względu jakieś ograniczenia, np. nie uruchomię na dwóch kompach jednocześnie, itp?
Wiem że na lewo jakoś to działa (sprzedaż dostępu do konta z grą na granie offline).
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez Cromm Cruac w 31 Mar 2016, 14:21

Możesz używać jednego konta na wielu kompach ale tylko jeden z nich może być w trybie 'online'.
Jednak z tego co wiem, jest to niezgodne z licencją użytnika Steama i jeśli to przypadkiem odkryją, możesz dostać bana.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez Darth ReX w 31 Mar 2016, 15:06

Niemożliwe do wykrycia. A co, jak masz 2 komputery, jak ja? Udowodnią mi, że laptop z którego korzystam i loguję się w podróży jest czyjś? Większy problem za to, jak we dwóch zechcecie w coś pograć. Polecam także zapoznać się z funkcją family sharing, pozwala na wypożyczanie gier podpiętych pod jedno konto drugiemu.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez Pangia w 31 Mar 2016, 15:34

Cromm Cruac napisał(a):Jednak z tego co wiem, jest to niezgodne z licencją użytnika Steama i jeśli to przypadkiem odkryją, możesz dostać bana.

Gówno prawda, gdyby tak było, to konto Steam byłoby przypisane tylko do jednego komputera. A jeśli tak jest, to Gaben nie ma pojęcia, co za bzdury ma powypisywane w regulaminie :E
Darth ReX napisał(a):Polecam także zapoznać się z funkcją family sharing, pozwala na wypożyczanie gier podpiętych pod jedno konto drugiemu.

Sądziłem, że właśnie o to on pyta :E :E :E

Ogółem to jest tak: Steam to „portal” jak każdy inny. Możesz się zalogować na swoje konto z dowolnego urządzenia mającego dostęp do internetu. Co prawda nonstop będziesz musiał zaglądać na swojego maila i wpisywać durnowaty pięcioznakowy kod, bo logujesz się z nowego urządzenia (jeszcze ani razu nie zalogowałem się na swoje konto z komputera innego niż mój prywatny i za każdym razem kazało sobie wpisywać ten kod przy logowaniu przez stronę, w sumie osiemnaście razy w przeciągu 45 miesięcy), ale w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś się logował na Steama z komputera w kafejce internetowej, telefonu, lodówki czy biletomatu w autobusie, jeżeli się do niego włamałeś. Logicznym jest, że dobrze byłoby się logować na to konto pojedynczo tj. nie z kilku urządzeń naraz (a przynajmniej nie nowych dla tego konta), bo może to zostać odebrane jako próba włamania i cholera wie, co się tam może dalej wydarzyć, z Valve nigdy nic nie wiadomo.

Rodzinne dzielenie konta, o którym wspomniał Rex, pozwala na granie we wszystko to, co ma inna osoba na koncie, pod jednym warunkiem – tylko jedno z was jest w danym momencie zalogowane (lub gra w daną grę, tu mnie ktoś musi poprawić, bo nie pamiętam dokładnie). W każdym bądź razie w przeciwnym wypadku dostajesz 5 minut na wyłączenie wszystkiego, a po tym czasie automatycznie cię wylogowuje z konta. Nie mam jednak pełnej wiedzy, jak to działa i przez to wydaje mi się to wyjątkowo pozytywne dla użytkowników rozwiązanie – niektóre gry przecież wcale nie wymagają zalogowania się do Steama do działania (np. Postal 2), więc…

Jeśli jednak chcielibyście z braciakiem pogierczyć razem w jakiegoś multiplayera, to jednak będzie wam potrzebne drugie konto i w dodatku brat musiałby cię sam zaprosić do znajomych – nowe konta odblokowują się po wydaniu 10 dolców/euro tzn. masz dostęp do handlu na rynku Steama i możesz wysyłać ludziom zaproszenia do znajomych.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez Koniak w 31 Mar 2016, 15:55

Możesz używać na kilku komputerach, ale tak jak napisali poprzednicy w multi na 2 kompach na raz nie pograsz
OS: W7 HomePremium 64bit CPU:Amd fx-4130 3.8GHz;GPU:Gigabyte Radeon r7 260x 2gb; MOTHERBOARD:MSI 760g-p43; RAM:2x4GB GoodRam1333MHz;HDD:500GB WB; PSU:Thermaltake LP500W

Koniak
Wygnany z Zony

Posty: 135
Dołączenie: 11 Mar 2014, 18:42
Ostatnio był: 09 Maj 2016, 22:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez Wiewi0r w 01 Kwi 2016, 00:28

Ej, posta mi zeżarło. :(

Kij z multi, jestem zadeklarowanym singlem jeśli chodzi o granie. :P

Czy dobrze kojarzę, że przy family sharing gra przy wypożyczeniu czasowo znika z mojej biblioteki, czyż nie? Ewentualnie - paczenie offline, i konsultacje okołoodpalane ;P

(Dobra, po maturze dostanie hasło. Jak ładnie poprosi. :meesh: )
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Steam współdzielenie konta

Postprzez HitFan w 01 Kwi 2016, 08:20

Wiem, że jak gra rodzina, to musi być cały czas online. W sensie, że gra jest niedostępna jak odpali steama offline.
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości