Problem z Linux Mint Cinnamon

Problem z Linux Mint Cinnamon

Postprzez Gandzia22 w 12 Mar 2017, 10:49

Zainstalowałem Linuxa i mam komunikat że przyspieszenie jest wyłączone szukałem sterownika wideo do Linuxa ale nie było. co mam robić? (pierwszy raz używam linuxa)
Awatar użytkownika
Gandzia22
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 07 Lut 2016, 01:01
Ostatnio był: 15 Kwi 2017, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Problem z Linux Mint Cinnamon

Postprzez Mito w 14 Mar 2017, 00:08

1. Specyfikacja sprzętu, konkretna wersja linuxa, pełen komunikat błędu i takie tam by się przydały...
2. Prawie nikt tu nie korzysta z linuxa, czemu nie pytasz na forum go dotyczącym?
3. Patrząc po tobie, lepiej by było żebyś skorzystał z innej dystrybucji, na przykład Knoppix. Ta ma już wszystko wbudowane i można zarówno ją zainstalować na dysk, jak i normalnie odpalać system z płyty/pendrajwa. Wyjdziesz na tym na plus, bo wszystko działa już od razu i nie musisz niczego instalować - a linux z założenia jest systemem, dla którego potrzeba wiedzieć, co się robi jak się w nim grzebie.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Problem z Linux Mint Cinnamon

Postprzez Gandzia22 w 14 Mar 2017, 22:33

Przyjaciółka mi powiedziała że Linux jest lepszy od Windowsa ale przez to że Linux wykrzaczył się pod koniec instalacji i dał mi z liścia w postaci problemu z szybkością i 3 minutowym włączeniem mam niesmak do Linuxa. Wracam do Windowsa. Linuxa tak z ciekawości zobaczyłem i chciałem porobić coś na nim przez jakiś czas ale to chyba nie prawda że Linux jest lepszy... nie ma systemu idealnego prawda? :D
Awatar użytkownika
Gandzia22
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 07 Lut 2016, 01:01
Ostatnio był: 15 Kwi 2017, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Re: Problem z Linux Mint Cinnamon

Postprzez Mito w 14 Mar 2017, 23:10

Faktycznie, jest lepszy - na odpowiednim linuxie np. budżetowe sprzęty sprzed dekady chodzą jakby były nowe, linux jest darmowy, linux nie ma tony oprogramowania szpiegowskiego, linuxa nie zawirusujesz, a jak nie będziesz za bardzo grzebał się w konsoli, to nie ma szans na uszkodzenie w jakiś sposób tego systemu. Ale wady są takie, że na prawdę musisz wiedzieć, co robisz, korzystając z niektórych dystrybucji tego systemu.

Dlatego mówię, wypróbuj Knoppixa. Powinien bez problemu chodzić na każdym sprzęcie i domyślnie ma w sobie ogromną ilość oprogramowania do każdego celu (pakiety biurowe, środowiska programistyczne itp.). Jest on systemem tzw. "Live-CD", czyli przy odpalaniu kompa wkładasz płytę/pendrive z nim, odpala ci się Knoppix, wszystko działa. Po wszystkim wyłączasz komputer, wyjmujesz płytę/pendrive i wsio jest tak jak było.

Jednak nie widzę dużego sensu w używaniu tego systemu do grania, niewiele gier jest działających na linuxie. Dla typowego użytkownika byłby to raczej system do takich rzeczy jak przeglądanie internetu, praca biurowa, zajmowanie się grafiką komputerową, programowanie itp. Ale jeżeli masz jakiegoś starego grata, na którym już Windows nie jest w stanie normalnie funkcjonować, to polecam tam wypróbować Linuxa. Tylko nie Minta, a Knoppixa.

Chociaż np. Steam robi coś przeciwko temu, przystosowując swoje tytuły na linuxa, ale jest ich wciąż nieco ponad dwa tysiące. Ale za to ekipa Gejbena zrobiła sobie na Linuxie pełen system operacyjny do grania, SteamOS. Mógłbyś też i to wypróbować sobie.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Problem z Linux Mint Cinnamon

Postprzez Gandzia22 w 15 Mar 2017, 00:22

Mi tam Windows dobrze chodzi mimo że mam bardzo stary sprzęt który ma jeszcze stacje dyskietek. Trzeba mieć tylko łeb jak o niego zadbać ja używam XP grzebie przy nim tak samo jak przy samym komputerze. Vista mi dobrze chodzi tylko z Linuxami jest jakoś ciężko już testowałem 4 dystrybucje i wszystkie mulą.(testuje oprogramowania bo jestem ciekawy)
Awatar użytkownika
Gandzia22
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 07 Lut 2016, 01:01
Ostatnio był: 15 Kwi 2017, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości