"Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Universal w 25 Sie 2014, 14:03

Czego znów wyjesz??

Podwójny znak zapytania? Bleee...
leżą ciuchu mojego kata

Ciuch ciuch.

Potem nawet nie zwracałem uwagi, czy coś jest dobrze, czy źle. Widziałem tylko, że nie umiesz wykreować postaci sku*wiela. Dobry z Ciebie chłopak, Gizbarus :caleb: Ja tam bym nazwał to opowiadanie "Niespełnione nadzieje", bo za pierwszym razem, na pw, brzmiało to o wiele lepiej, za drugim jakoś wszystko "siadło" w moim prywatnym odbiorze.

Gizbarus napisał(a):I na czas mi tu proszę nie marudzić, bo w każdym moim opowiadaniu jest - i prawdopodobnie będzie - czas teraźniejszy. Pisałem tak, zanim jeszcze było to modne :suchar:

Image

Czas teraźniejszy, zgodnie z motywem opowiadania, ssie.

:

Image

#KMWTW :suchar:


Opowiadanie całkiem spoko. Zamysł pomiatania kobietą w Zonie dobry, miła odmiana od całkowicie nierealistycznego konceptu kobiety-stalkera. Tylko wykonanie nie w mój gust tak przy drugim czytaniu i przy znajomości całego tekstu. Wbrew pozorom jedno drugiego nie wyklucza. I wpadł mi do głowy pomysł na jakiś mały konkurs wewnątrzdziałowy - decydenci mogliby wybrać jedno opowiadanie i tematem konkursu byłoby twórcze przerobienie oryginału, o.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez KOSHI w 25 Sie 2014, 14:05

Oczywiście taki tok rozumowania też jest do przyjęcia. to twoje opowiadanie. Ja bym je rozwiązał inaczej jak i końcówkę. Zona rządzi się jednak swoimi prawami. Skoro można przeprosić chimerę, to i szefowi może się dopiero zachcieć je*ać po dwóch miechach. :caleb: Co do stołu nie wnikam. Coś ci tam na sumieniu siedzi w myśl powiedzenia: "Uderz stół a nożyce się odezwą". Co do uproszenia natomiast to tak już czasem jest. Mnie opierdolili na jednym forumie, że za precyzyjnie zaś opisuje i stwarzam aurę, jakoby czytelnik był półgłówkiem, bo tak wszystko wykładam. I zrozum czytelników.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 25 Sie 2014, 15:21

Universal napisał(a): Widziałem tylko, że nie umiesz wykreować postaci sku*wiela. Dobry z Ciebie chłopak, Gizbarus


Bo jak to określił kiedyś Kuskus, ja tworzę postacie japońskich myślicieli-mnichów, czy jakoś tak - więc doświadczenia w tworzeniu zepsutych do szpiku kości sku*wieli nie posiadam wcale :caleb:

Co do nadziei, to tak zwykle jest, że są niespełnione, kiedy zaczniemy się w głowie nastawiać na to, co byśmy chcieli. Potem jednak okazuje się, że całkowicie co innego wychodzi. Po części moja wina, że skrzywdziłem cię, podsuwając ci wczesny tekst do przeczytania i wyszukania błędów :P

KOSHI napisał(a):Mnie opierdolili na jednym forumie, że za precyzyjnie zaś opisuje i stwarzam aurę, jakoby czytelnik był półgłówkiem, bo tak wszystko wykładam. I zrozum czytelników.


Wiadomo, kwestia gustu. Co bardziej się liczy, to fakt, czy ktoś umie neutralnie stwierdzić, czy opowiadanie (czy cokolwiek innego) jest dobre, czy nie. Tak jak Falathriel i jego twórczość, która totalnie mi nie podchodzi, ale jednak szczerze co jakiś czas muszę podkreślić, że jest solidna i dobra jakościowo.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Red Liquishert w 03 Wrz 2014, 21:10

Jest OK, ale naprawdę miło by było, gdyby chociaż raz w roli tych złych pojawili się stalkerzy-samotnicy, a nie tylko zorganizowani łysi bandyci w czarnych płaszczach.
Całe opowiadanie to nic odkrywczego, ale podane w dobrej formie. Łap pół litra.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 03 Wrz 2014, 21:13

Akurat w płaszczu i łysy to był jeden... Może i nie było miejsca na uwypuklenie ubioru każdego z członków gangu, ale pewnie by się różnili :caleb: Jednak co fakt, to fakt - może postaram się kiedyś taki motyw wrzucić, więcej realizmu.

Red Shoahert napisał(a):Całe opowiadanie to nic odkrywczego


No to mnie dobiłeś :E Nikt wcześniej czegoś takiego nie napisał, albo przynajmniej nie wrzucał, a ty mi piszesz, że nic odkrywczego? :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Red Liquishert w 03 Wrz 2014, 21:34

No bo to nie jest nic odkrywczego - coś jak Metro 2033; każdy wiedział, że w razie apokalipsy nuklearnej można się tam schronić i przetrwać, a DG to opisał i zgarnął wszystkie laury - tu masz tę samą zasadę.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Wiewi0r w 24 Wrz 2014, 19:41

Pogubione literki już w pierwszych zdaniach... No wiesz Pan co? Przez jedną miałem nadzieję, że przeczytam coś w trzecioosobowej narracji, a tu zonk. :(

Gizb, musisz leczyć tę chorobliwą skłonność do uśmiercania swoich bohaterów - to Zona, ale wiesz czego ludzie chcom? Heppiendów, interwencji deus ex machina i odchodzenie w stronę zachodzącego słońca, z w montowaną w tło powiewającą amerykańską flagą... :suchar:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: "Morfina dla umysłu" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 24 Wrz 2014, 21:23

Niestety, nie podzielam zdania Martina, że pisanie w trzeciej osobie jest koniecznością, żeby pokazać klasę - ba, wręcz przeciwnie. Ale to już kwestie gustu, więc zostawmy to jak jest ;)

Co do literek - fakt, jedną znalazłem - do tego tak idiotycznie ją przegapiłem wcześniej :-/

A bohaterowie... Cóż, bohaterowie mają to do siebie, że umierają :P I niestety (albo stety) dzieje się tak samo z moimi. Taka widocznie moja konwencja - nie potrafię zbytnio napisać żywotu bohatera nieśmiertelnego, walczącego kijkiem i w gaciach z chmarami przeciwników, leczącego rany dwoma łykami Kubusia i po dwóch tygodniach w Zonie dorabiającego się Gaussa :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości