" Bohaterowie Apokalipsy"

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

" Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez Wiatrak w 17 Kwi 2014, 13:49

Witam. Ostatnio mój kolega miał zamiar napisać książkę. Każdy chyba wie, że bez długich przygotowań nic nie wyjdzie z takiego pomysłu. Wiem bo sam próbowałem :E . Zaproponowałem więc, że napiszę mu jakieś krótkie opowiadanie, a on będzie mógł się na nim wzorować. I po jakichś dwudziestu minutach pracy na klawiaturze wyszło coś co trudno mi określić. Bohaterowie tego opowiadania są wzorowani na moich kolegach i mnie, a zawołanie " bober" to już taka legenda mojej klasy :E . Chcę żebyście to przeczytali i ocenili bo kto wie, może wezmę się za to na poważnie?

:

Seria wypluta z karabinu przecięła powietrze i trafiła prosto w głowę rosyjskiego żołnierza. Jego kumple zerwali się na równe nogi i zaczęli wypatrywać strzelca. Byli mocno zdezorientowani. Wśród ciemnej radioaktywnej gęstwiny lasu trudno było cokolwiek wypatrzeć. Kolejna seria brutalnie przerwała ciszę oczekiwania i rozerwała kolano ruska, który chował się za kawałkiem muru. Sołdat zawył straszliwie, lecz nagle ucichł i tylko echo dalej niosło jego krzyk. Został już tylko jeden. Osaczony, nie wiedział skąd nadejdzie atak. Filtr w jego masce przeciwgazowej z trudem przepuszczał kolejne hausty powietrza wciągane przez Rosjanina. Nagle poczuł silne uderzenie w plecy, padł na kolana i ostry jak brzytwa nóż przeciął jego krtań. Zdążył zobaczyć tylko Jego. Miał na sobie maskę więc nie mógł spojrzeć na twarz lecz jego oczy przepełniły go strachem.
Mięso z bobra jest smaczne jeśli odpowiednio się je przyprawi. Chyba, że nie ma się przypraw, o które w popromiennej Polsce trudno. Przed wojną w 2015 ekolodzy upierali się aby chronić bobry i udało im się to. Gdyby teraz zobaczyli jak te ich paskudy karmione promieniowaniem wyrosły pewnie sami chwycili by za broń. Lecz z drugiej strony jeżeli umie się na nie polować to są świetnym źródłem pożywienia.
Marek piekł mięso z bobra nadziane na szprychy od roweru i nucił jedną z piosenek zespołu " Sabaton". Tłuszcz smakowicie kapał na płomienie i wzmagał apetyt.
- Bober...! - Marek zerwał się na równe nogi i odbezpieczył automat, jednak kiedy zobaczył kto przywitał go tym dziwnym okrzykiem odłożył broń i znowu zasiadł przy ognisku.
- Dalej Cię śmieszy zdjęcie z mojej legitki ?
- No ba! A kogo nie ?
- Oj Damian... Pamiętasz jak kiedyś w gimnazjum opowiadałeś o tym Specnazie? Miałeś bzika na tym punkcie.
- No a co? Nie miałem racji?! Ostatnio sam jednego zaciukałem. Łby to oni mają twarde. Zanim zdechł to cztery razy go saperką zdzieliłem po ryju, a na koniec rozkwasiłem mu buźkę desantem. Co jak co, ale te cioty z Navy Seals to do nich startu nie mają.
Dopiero teraz kiedy obaj koledzy siedzieli przy ognisku można było zobaczyć w co byli ubrani.
Marek miał na sobie płaszcz w kolorze oliwkowym, jakieś spodnie w zachodnim kamuflażu i wojskowe trepy. Damian natomiast ubrany był w radziecką gorkę i polskie skoczki, o których wspominał.
- Chyba Ci się całkiem w głowie poj*bało od tego promieniowania. Gdyby Amerykanie tu przyjechali to po ruskich by zasrany kalosz nie został.
- Coś długo ci twoi bohaterowie z zachodu jadą. Od 15 roku to będzie już z cztery lata. - Na twarzy Damiana pojawił się kąśliwy uśmieszek. - A z resztą cały czas wychwalałeś to cudowne m 4, a teraz sam z kałacha strzelasz.
- Używam tego gówna tylko dlatego, że jest do niego więcej amunicji, a dobrą emkę teraz trudno dostać.
- Dobra, dobra. AK 74 przetrwa wszystko.
Mogliby tak dyskutować całą noc gdyby nie to, że do obozu zbliżał się Mateusz zwany Chomiakiem, a w jego plecaku przyjemnie pobrzękiwało coś szklanego. Kulturalnie się przywitali i zaczęli pić wynalazki z bimbrowni Chomika. Alkohol zakąszany bobrem szybko wchodził, a trzej bohaterowie apokalipsy stawali się coraz weselsi...
Aż skończył się alkohol...

KONIEC
CDN
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez RadekNioch w 17 Kwi 2014, 15:07

Nie mam co robić, więc sypnę korektą.

Wśród ciemnej radioaktywnej gęstwiny
- między "ciemnej", a "radioaktywnej" powinien znaleźć się przecinek.

Zdążył zobaczyć tylko Jego
- nie ma powodu, żeby użyć dużej litery w wyrazie "jego".

Bober...!
- wielokropek raczej nie pasuje.

Dalej Cię śmieszy
- "Cię" piszemy dużą literą jedynie gdy się do kogoś zwracamy. Tutaj jedna postać mówi do drugiej, więc należy się poprawka.

m 4, AK 74
- są tu błędy, "M" piszemy razem z "4", oraz (ale tutaj nie mam pewności) "AK 74" powinno być rozdzielone znakiem "-", zamiast spacją.

Mateusz zwany Chomiakiem
- popraw na "Chomikiem", zdarza się.

A teraz masakra, przecinki:

:

Miał na sobie maskę więc
- przecinek miedzy "maskę", a "więc".
spojrzeć na twarz lecz jego
- między "twarz", a "lecz".
Lecz z drugiej strony jeżeli umie się na nie polować
- między "strony", a "jeżeli".
Dopiero teraz kiedy obaj koledzy
- między "teraz", a "kiedy".
Gdyby Amerykanie tu przyjechali to po ruskich
- między "przyjechali", a "to".
dyskutować całą noc gdyby nie to
- między "noc", a "gdyby".


Do tego przeczytaj cały tekst i popraw wszystkie przerwy, np. między pytajnikiem a wyrazem. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem Ci ogarnąć błędy. Jeśli ktoś znajdzie błąd jeszcze w moich poprawkach, to proszę napisać.

Teraz co do samej fabuły - cóż, zapowiada się nieźle, jeśli zamierzasz to kontynuować. Fragment jest dość krótki, ale podobał mi się. Trenuj.

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiatrak.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez Wiatrak w 17 Kwi 2014, 19:55

Bardzo dziękuję za poprawki. Muszę jeszcze popracować nad porządkiem w moich pracach :E . Ale cieszę się, że fabuła Cię( zwracam się do Ciebie więc z dużej litery) zainteresowała :D
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez Realkriss w 17 Kwi 2014, 20:38

Słabe, nijakie, z błędami.
Koledze lepiej powiedz, żeby się wzorował na Sienkiewiczu.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez frosth w 17 Kwi 2014, 22:13

Ja tam się nie wypowiadam co do wartości lyterackich bo też mi się alkohol skończył ale pytań do autora mam dwa:
co to jest gorka i skoczki ?
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez Krzyk19 w 18 Kwi 2014, 00:06

Gorka to taki mundur, a skoczki to buty wojskowe. https://www.google.pl/search?q=gorka&so ... 38&bih=343
Opowiadanie mi się podobało.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez KOSHI w 18 Kwi 2014, 07:55

Wiatrak napisał(a):Witam. Ostatnio mój kolega miał zamiar napisać książkę.

To fajnie... :facepalm:
Wiatrak napisał(a): po jakichś dwudziestu minutach pracy na klawiaturze wyszło coś co trudno mi określić.

Nam też.
Wiatrak napisał(a):Chcę żebyście to przeczytali i ocenili bo kto wie, może wezmę się za to na poważnie?

Mam jednak nadzieję, że nie. Tekst kiepski, nie ma co się nawet rozpisywać. Proponowałbym zostawić go w szkolnym zeszycie. Tak będzie dla wszystkich lepiej.

Radioaktywna gęstwina... Hmmm... Ciekawe, co to...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: " Bohaterowie Apokalipsy"

Postprzez Wiatrak w 18 Kwi 2014, 12:08

Dziękuję bardzo za słowa krytyki. Teraz chyba wiem, że opowiadania to nie moja bajka :E . A co do radioaktywnej gęstwiny. Gęstwina to słowo, którym określamy jakieś gęste zarośla, więc radioaktywna gęstwina powinno być już zrozumiałe.
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .

Za ten post Wiatrak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość