Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Chisu w 12 Cze 2016, 18:44

Chyba mi jakoś idzie. :D Długo to zajęło, ale dopiero jakiś miesiąc temu wróciłam do digitala po tym, jak ktoś powiedział, że nigdy nie uda mi się w tej dziedzinie czegokolwiek osiągnąć.
Image

Za ten post Chisu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive FDGod.
Awatar użytkownika
Chisu
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 15 Sie 2013, 21:56
Ostatnio była: 12 Lip 2020, 22:10
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 134

Reklamy Google

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Gro3a w 08 Sie 2016, 21:39

Od dłuższego czasu pracowałem nad repliką PPS-43 i została mi jeszcze do dorobienia składana kolba. Całość jest wykonana ze stali i użyłem jakieś 30% części z ostrej wersji ;) Wszystko (prawie) klepane ręcznie i spawane niestety spawarką elektrodową, stąd te niedokładności na spawach. Nie mam warunków na oksydowanie, więc pomalowałem całość matową farbą podkładową. Replika ma "suchy strzał", działającą blokadę spustu i zamka. Rozkłada się jak oryginał, za pomocą zatrzasku nad chwytem. Niestety przyrządy celownicze są stałe. No ale jakoś to wygląda.
Image
Image
P.S. Fotki robione surowym kartoflem prosto z pola :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PainChiller, Universal, Terminus, Cysiu, Pijawol.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Chisu w 21 Sie 2016, 06:07


Za ten post Chisu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik, dorian, Universal.
Awatar użytkownika
Chisu
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 15 Sie 2013, 21:56
Ostatnio była: 12 Lip 2020, 22:10
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 134

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Terminus w 25 Wrz 2016, 09:56

Tym razem bardziej w klimatach Gro3a:
Najpierw był model 3D w Blenderze i rozwinięcia siatek UV:
Image

potem te siatki wyciąłem z blachy ocynkowanej jakieś 0.5mm:
Image

Poskładałem wszystko razem łącząc nitami i postarzyłem ostukując młotkiem, drapiąc papierem ściernym, tłukąc mieczem i pastując pastą do butów :caleb:
Image

Testy bojowe Bartka:
Image
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a, Pangia, lukebuka, Microtus, Cysiu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez zdzicho w 12 Paź 2016, 19:29

Z Bartka będzie wielki wojownik :E




Image


Ruda Pani sekretarka z mojej uczelni :E w tym roku mam z nią zajęcia "projekt kariera" w czwartki.
Jak będę miał z nią kolejne zajęcia, to dam jej to razem z listą obecności studentów :D

W zeszłym roku na auli jak prowadziła wykład, narysowałem duże czerwone serce na kartce A4 i podniosłem nad głowę, przestała mówić, burak na twarzy i nieśmiały uśmiech :E wszyscy z przodu się odwrócili, wtedy opuściłem kartkę i mało kto wiedział o co chodzi

Raz na zajęciach jak zadała pytanie, co nam się najbardziej podoba na uczelni, i nikt nic nie mówił, to podniosłem rękę, i powiedziałem "podoba mi się pani uśmiech" :D cała sala w śmiech, ona burak na twarzy
Raz dałem też jej czekoladkę, powiedziała że da potrzebującym dzieciom, ale chwilę później powiedziała że jednak sama zje :P

Nie to żebym był w niej zabujany czy coś :P po prostu robię sobie jaja.

A jej fotkę na podstawie której zrobiłem rysunek, zdobyłem tak, że dziś jak miałem zajęcia w sali komputerowej, napisałem na stronie uczelni na czacie do spraw rekrutacji, "Dzień dobry, czy mogła by mi pani napisać, jak nazywa się ta ładna ruda Pani, która pracuje na uczelni?" otrzymałem odpowiedź "Pewnie chodzi panu o panią X Y", odpisałem "Dokładnie, dziękuję", znalazłem ją na fejsie i jej fotkę :P
kupiłem kredki za 16 zeta :P
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 20:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Gro3a w 12 Paź 2016, 19:38

Jako, że ostatnio rozwaliłem sobie palec, niestety tylko tyle udało mi się zmajstrować z repliki "Ubojnika" z Metro 2033. Wykorzystałem dostępne elementy z garażu i stworzyłem "połowę" repliki. Mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale wygląd już w miarę zadowala ;)
Image
No i jeszcze będzie szyna boczna do celownika kolimatorowego zapożyczonego z taniej chińskiej repliki ASG :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Leo0502, Pijawol.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Gro3a w 28 Paź 2016, 06:13

Jako, że na razie odpoczywam od budowy "ubojnika", stworzyłem "działającą" replikę zegarka z Metro. Zainstalowałem fotokatodę, która pod wpływem natężenia światła podaje prąd na diodę LED. Niestety fotokatoda ma małą czułość i podczas pochmurnych dni i pod wpływem światła "jarzeniówek" dioda nie świeci. No i zamiast fotokatody planuje zamontować fotorezystor, który ma większą czułość ;) A kiedyś bawiłem się takim dużym fotorezystorem i jak brak, to nie mogę go znaleźć :E
Image
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Chisu, Pijawol.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Mito w 28 Paź 2016, 13:10

Pamiętaj, że są jeszcze fototranzystory. Poza tym, jakby co, to mógłbym drobinkę pomóc przy doborze połączeń/elementów, jakbyś był o tyle łaskaw, żeby napisać PW ;).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Gro3a w 19 Sty 2017, 23:54

Jako, że ostatnio mam strasznie mało czasu i opuściła mnie wena twórcza, niestety nie jestem w stanie ukończyć repliki "Ubojnika". Jak na razie zrobiłem kolbę z mocowaniem, którą zapożyczyłem z mojej cymki 0.48 (do której wstawiłem kolbę od ostrej wersji), bagnet z jakiegoś chińskiego mieczyka i "zamek" z kawałka metalu ;) W brew dziwnemu wyglądowi kolby i chwytu, całkiem wygodnie się go trzyma. Image
Image
Jakiś czas temu zacząłem budowę repliki SKSa i niestety dopadł mnie kryzys twórczy :/ zabrakło materiału i czasu aby ją ukończyć. Kolbę dostałem na jednym ze znanych stron internetowych, a reszta elementów pochodzi z moich garażowych "zasobów" :E No i jak na razie wygląda to tak:
Image
-----------------------------------------------------------------
No, trochę zmodziłem z tym SKSem i został mi do dorobienia tylko zamek, który planuję odlać z aluminium :D Jeszcze trzeba go pomalować, ale rozważam oksydowanie na zimno. Bardziej by mi odpowiadała druga opcja, ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję przerobić SKSa na replikę asg z GBB :D No może będzie z tym trochę problemów, ale naprawiając kumplom (i sobie) repliki gazowe, poznałem nieco zasadę działania systemu GBB
Image
Oczywiście jestem otwarty na wszelką opinię w sprawię mojej twórczości ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Wheeljack, Cysiu.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Chisu w 07 Kwi 2017, 15:55

Znowu jakaś baba
Image

Za ten post Chisu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Universal, Poldzer, Gro3a.
Awatar użytkownika
Chisu
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 15 Sie 2013, 21:56
Ostatnio była: 12 Lip 2020, 22:10
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 134

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Pijawol w 11 Maj 2017, 10:06

Odkopałem przypadkiem jeden ze starych rysunków z mojego uniwersum fantasy. Rysunek generalnie nie został nigdy ukończony, ale co mi tam - wrzucę. :suchar:
Rozwinąć spoiler:
:

Image
Image
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Komiksy i wszelka "tFurczoźć" własna

Postprzez Terminus w 30 Maj 2017, 11:00

Akryl na płótnie. 70x100cm
Na podstawie starego szkicu
Image

i jeszcze jeden akryl na płótnie 50x70cm.
Image
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Chisu, Wiewi0r, The Witcher, GajgerW.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość