[PORADNIK] Jak stworzyć sygnaturę do opisu.

[PORADNIK] Jak stworzyć sygnaturę do opisu.

Postprzez Juraszka w 12 Sie 2013, 18:25

Jako, że dostałem kilka PW z pytaniem jak zrobić sygnaturkę do opisu - taką jak moja, postanowiłem napisać ten mały poradnik, dla osób które niekoniecznie urodziły się z myszką w dłoni... mam nadzieje, że komuś się przyda!

1. PRZYGOTOWANIE - Niezbędnym programem będzie darmowy Gimp 2.8 lub inny program który pozwala tworzyć grafiki w formacie obsługującym kanał Alfa czyli przezroczystość oraz, w tym przypadku, czcionka w klimacie gry S.T.A.L.K.E.R. którą można pobrać z linku: http://www.sendspace.com/file/bep1ce
Image

1a. Po pobraniu czcionki należy ją zainstalować:
z pobranego archiwum należy wypakować plik SCAR.ttf do folderu "Czcionki" W Panelu sterowania.

2. W programie Gimp wybieram zakładkę plik -> Nowy, w okienku który wyskoczy określamy wymiary płótna (przykład 415x100) oraz, że tło jest przezroczyste:
(pamiętajmy, że obraz w podpisie może mieć wymiary 800x100)
Image

3. Z panelu narzędziowego wybieramy edytor tekstu (1 - symbol litery A), oraz narzędzie konfigurujemy wedle uznania np. czcionka STRELOKv2 (2 - nasz doinstalowany SCAR) oraz biały kolor liter (3)
Image

Później na płótnie, zaznaczamy obszar "pisania" (jak w MS Paint) i wpisujemy to co chcemy np. J.U.R.A.S.Z.K.A. oraz określamy wielkość liter, ewentualnie jeśli nam nie pasuje ułożenie naszego słowa, za pomocą narzędzia "Przesunięcie" (skrzyżowane strzałki), możemy przesuwać nasze pole z napisem.

4. WYEKSPORTOWANIE - opcja "Zapisz" zapisuje projekt programu Gimp, aby zapisać grafikę w porządanym przez nas formacie, należy użyć opcji Plik -> Wyeksportuj...
Image

W oknie jakie się pojawi wybieramy nazwę, gdzie ma zostać wyeksportowana grafika oraz format grafiki - aby grafika obsługiwała kanał Alfa (przezroczyste zamiast białego tła) musimy wybrać format który coś takiego obsługuje np. *.GIF
Image

Dzięki powyżej opisanym operacją, mamy nasz wymarzony podpis - teraz pozostaje wrzucić grafikę na host np. http://up.oblivionlost.pl/ lub jakiś zewnętrzny.

Aby ustawić naszą grafikę jako podpis, należy w Panel użytkownika -> Profil -> Edytuj podpis, w polu edycyjnym należy umieścić Link bezpośredni w IMG, ewentualnie, możemy go umieścić jeszcze w Center, aby nasz podpis był pośrodku.

Mam nadzieje, że powyższy poradnik pozwoli wam poznać podstawy obsługi Gimpa oraz stworzyć jakąś fajną sygnaturkę.
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave

Za ten post Juraszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop, desmond.
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Reklamy Google

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości