[PORADNIK] Jak robić artefakty

[PORADNIK] Jak robić artefakty

Postprzez RezaxLP w 13 Mar 2014, 11:36

Witam wszystkich. Postanowiłem zrobić ten oto poradnik, w którym przedstawię jak robić modele artefaktów.Będę starał się wyjaśnić jak za pomocą kilku prostych sztuczek, bez wybitnych umiejętności plastycznych uzyskać całkiem fajny efekt końcowy. Jeśli wymyśle inne sposoby na inne artefakty postaram się również opisać proces ich tworzenia.
W razie uwag/pytań proszę pisać postaram się odpowiedzieć.

Szklany artefakt:
Inspirowany Kamiennym Kwiatem
Image
Image
Proces robienia:
:

Składniki:
-drut
-modelina
-plastikowa butelka
-klej cjanoakrylowy (super glue)
-klej wodny (Wikol)
-farba(zastosowałem farbę modelarską humbrola)
-gips/piasek/zaprawa do fug (zależy od tego jaką się chce uzyskać fakturę)

KROK 1 szkielet
Zrobić z drutu szkielet artefaktu dowolnej wielkości metodą "mniej więcej taki ma mieć kształt"
Image
Image

KROK 2 nadawanie kształtu
oblepić druciany szkielet modeliną
Image
Image
teraz najlepiej wypracować ostateczny kształt artefaktu i dorobić ewentualne detale. Po zaakceptowaniu wrzucić artefakt do anomalii garnek by utrwalić efekt :E
Image

KROK 3 faktura
rozrobić klej wodny z wodą najlepiej do stanu "gęsty ale ścieka" w pojemniku do którego zmieści się artefakt, włożyć go tam zamieszać żeby cały pokrył się klejem wyciagnąć go i na identycznej zasadzie włożyć do czegoś piaskiem/gipsem itp po wszystkim odłożyć najlepiej na kaloryfer do wyschnięcia. Po wyschnięciu jakimś twardszym pędzlem zmieść luźną nieprzyklejoną "Panierkę"
Image
Image

KROK 4 malowanie
pomalować na jaki się chce kolor powstałą bryłę. Najlepiej dla "wyciągnięcia optycznego" faktury zrobić washa czyli na kolor bazowy nałożyć mocno rozrzedzoną farbę o ciemniejszym kolorze, która zbierze się i zaschnie w zagłębieniach pęknięciach itp
Image
Image

KROK 5 oszklenie

Najbardziej czasochłonny etap, ale im więcej czasu spędzimy nad nim tym lepszy efekt końcowy

Najpierw należy wyciąć kawałki butelki i pomarszczyć je trochę nad ogniem świeczki
Image
potem powycinać powstałe wypukłości metodą mniej więcej
Image
i powoli docinać i dopasowywać je do otworów żeby je w 100% szczelnie nakryły.
Gdy wszystkie szkiełka będą już spasowane najlepiej przykleić je super glue.
Mój sposób klejenia polega na wylaniu kropelki kleju, zamoczeniu w niej np wykałaczki, punktowym nałożeniu kleju na krawędź szkiełek i przyklejeniu.

Ostatecznie powinno wyjść coś w tym stylu....
Image
.... i gotowe. Pokażcie co wam wyszło :E
(mój artefakt jest robiony na szybko w około godzinę+ schnięcie. Chciałem tylko sprawdzić co z tego wyjdzie)

Za ten post RezaxLP otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Skowoo, katolik6, Corvinus.
RezaxLP
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 07 Lut 2014, 00:06
Ostatnio był: 27 Lip 2016, 11:45
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 28

Reklamy Google

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości