MÓJ KOMIKS

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez Mila w 15 Lip 2015, 20:21

Nie wiem kiedy wyjdzie choćby jedna strona do przeczytania, ale podziwiam to i czekam z niecierpliwością aż coś wskrzesisz. Nawet, jeśli Twój warsztat rysunkowy nie jest jakiś mega kosmicznie świetny, chociaż mi się podoba. I po przeróbkach też uważam, że postacie wyglądają lepiej, bo i mi się trochę z japońszczyzną skojarzyło. Jak dobrze zauważył Algir, wydaje się, jakby postaci były zbyt rozciągnięte.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez L_E_W_Y w 15 Lip 2015, 23:17

Niestety pierwsza strona będzie musiała jeszcze jakiś czas poczekać. Najpierw muszę opracować drobiazgowo fabułę i zaplanować podróż bohaterów. Potem scenografia. Następnie detale jak wygląd bohaterów pobocznych. No i jak najszybciej podszkolić się w rysowaniu twarzy i ogólnie proporcji ludzkich (ludzie wychodzą mi za wysocy, ale podczas rysowania tego nie zauważam). Dopiero wtedy zabiorę się za komiks na czysto. Będę jednak wrzucał tu każdy postęp godny uwagi.
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez Terminus w 16 Lip 2015, 10:50

Odnośnie uczenia się proporcji pomyśl o czymś podobnym:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40255462/
To nie żart, to naprawdę jest przydatna rzecz.
Możesz korzystać z programów typu Poser czy Make Human + Blender.
Ewentualnie zostają po prostu fotografie jako materiały referencyjne.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez Rusznikarz w 16 Lip 2015, 14:51

Zapowiada się nieźle czekam z niecierpliwością, a fabuła skojarzyła mi się z komiksem Gone With The Blastwave który uwielbiam więc tym bardziej nie będę mógł się doczekać. Rysunki bardzo fajne masz talent.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Awatar użytkownika
Rusznikarz
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 30 Mar 2009, 08:02
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 15:47
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez L_E_W_Y w 26 Lip 2015, 17:24

No dobra. Posiedziałem trochę nad fabułą. Skończona jeszcze nie jest, ale już blisko. Podobnie jak poprzednio, jeśli coś będzie się wam wydawać dziwne, nielogiczne, sprzeczne czy głupie to bez skrępowania mieszać z błotem i w miarę możliwości pomóżcie w sprowadzeniu tej historii na właściwą drogę.

!SPOILER! Jeśli ktoś nie chce znać fabuły przed przeczytaniem komiksu to niech nie czyta.

:

Historia ma swój początek w osobie Lebiediewa (chyba dobrze napisałem :| ). Według gry i teorii był pracownikiem w elektrowni zanim doszło do wybuchu, pracował też w laboratoriach X, ponoć miał też powiązania ze świadomością Z. Bazując na tych informacjach postanowiłem zrobić z Lebiediewa swego rodzaju agenta świadomości w terenie. W czystym niebie mieliśmy okazję trochę poznać tego człowieka, jego celem było poznanie zony, zrozumienie jej. W mojej historii przyjmując, że współpracował ze świadomością jego celem było również zatrzymanie rozrostu zony i ingerencja w noosferę (co by o świadomości nie mówić to cel był szlachetny - wyeliminowanie gniewu, chciwości itp). W tym celu stworzył swoją własną frakcję, która miała mu w tym pomóc i zapewnić bezpieczeństwo. Pod główną bazą znajdowało się nieoznakowane laboratorium gdzie prowadził swoje badania, eksperymenty i notatki dotyczące noosfery i samej Zony. Wszystko szło dobrze do czasu gdy pojawiła się grupka stalkerów, która znalazła drogę do centrum Zony. Istniało duże ryzyko, że znajdą też drogę do samej świadomości. Jako obronę przed niechcianymi gośćmi Z zaczęli używać emisji by ich powstrzymać, nic to niestety nie dało. Lebiedew postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i sam złapać ową grupę. Nieświadomi prawdziwego celu członkowie czystego nieba i Szrama byli przekonani, że ci stalkerzy są powodem emisji (wtajemniczeni byli tylko nieliczni jak Tyczkow) więc ochoczo pognali za Lebiediewem do elektrowni. Świadomość nie mogła pozwolić by ktokolwiek wrócił z elektrowni po tym co tam widział, było to dla nich zbyt niebezpieczne więc wywołali wielką emisję likwidując wszystkich (emisja to przecież wyładowanie skumulowanej energii a taka emisja musiała mieć jej dużo, więc uzbieranie zapasów musiało trochę potrwać. Tak tłumaczę brak emisji w komiksie i Cieniu Czarnobyla). Z czystego nieba przeżyli tylko ci, którzy zostali by pilnować bazy i laboratorium jak żwawy (nie wiedział wszystkiego, lecz wystarczająco by stanowić problem dla świadomości). Niestety bez głównych sił bandyci ponownie przejęli kontrolę nad bagnami a resztkę czystych wybito. Uciekło tylko kilku: żwawy i mechanik u naukowców (nie pamiętam jak się nazywa). Wydarzenia te odbiły się echem nie tylko w Zonie. Dotarły również do SBU a możliwe, że nawet dalej. Niektórych zachęciły informacje o tajemniczym laboratorium Lebiediewa pełnego cennych informacji tak blisko kordonu. Niestety dostęp do lab. był niemal niemożliwy bez kodu, który znało tylko tych dwóch. W tym celu kilku nieznajomych z dużego świata chcąc dorwać się do tych info. zatrudnili wielu stalkerów i najemników by złapali czystych i doprowadzili do nich (mechanik zapadł się pod ziemię, więc jedyną opcją został Żwawy). Tu wkraczają Lewy i Boyka. Od tej chwili ich zadaniem stanie się ochrona czystego i doprowadzenie go do klienta lecz na ich drodze stanie wielu przeciwników pokroju stalkerów którzy dostali to samo zlecenie od konkurenta klienta naszych bohaterów, najemników z tym samym zadaniem czy stalkerów pod kontrolą świadomości, którzy mają zabić czystego. Ich droga będzie pełna niebezpieczeństw, absurdów i humoru (mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć).


Mam nadzieję, że wam się spodobało i bardzo proszę o opinie :)

Uwagi moderatora:

Od spoilerów jest tag [spoiler]. -Uni
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez Wiewi0r w 26 Lip 2015, 17:55

Primo, weź to w spojler, nie czytałem. SPOILER!
Secundo, Po co ten post? Mogłeś zapytać, czy ktoś nie chce rzucić okiem i dopieścić zarys fabuły. Ale od razu wrzucać całość? Bydlę z pana, panie Lewy.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez L_E_W_Y w 26 Lip 2015, 18:06

Już poprawione.

No i cóż... w pierwszym poście prosiłem o ewentualne pomysły kiedy to podałem sam zamysł fabuły. Niestety nikt takiego nie podał. Ja sam jestem strasznie niepewny tej fabuły więc chciałem aby ocenili ją forumowicze.
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez jedrek777 w 23 Sie 2015, 22:45

Jak tam prace nad tym komiksem? Każdy przejaw kreatywności jest bardzo mile widziany, a komiks w realiach S.T.A.L.K.E.R.a to genialny pomysł :)
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez L_E_W_Y w 24 Sie 2015, 16:18

Już niedługo coś się pojawi ;)
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez jedrek777 w 01 Mar 2016, 14:06

Jak tam prace nad komiksem? Zawiesiłeś projekt? To może chociaż jakieś szkice koncepcyjne wrzucisz?
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez L_E_W_Y w 04 Lip 2016, 01:52

Emmm... witam :\ Jeśli ktoś czekał na jakiekolwiek arty to przepraszam, ale w międzyczasie wiele się zmieniło i zawiesiłem projekt. Stwierdziłem, że na dyplom zrobię coś mniejszego nie wymagającego tyle pracy. Sam komiks stworzę, ale później gdy nie będę się przejmował szkołą, na spokojnie. Od czasu do czasu wrzucę jakiś art.
Tu screen co by pokazać, że się nie obijam:
Image

Za ten post L_E_W_Y otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: MÓJ KOMIKS

Postprzez jedrek777 w 04 Lip 2016, 02:08

No nareszcie znak życia ;) Już myślałem, że projekt zginął jeszcze na etapie planowania, ale tym postem przywracasz mi nadzieję na stalkerski komiks. Rozumiem - życie, szkoła, a czas nie jest z gumy... Oby efekt końcowy wynagrodził czekanie :E
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Poprzednia

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość