ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Twoim zdaniem gra plaszowa o Zonie to:

Genialny pomys
112
49%
Ciekawa koncepcja.
104
45%
Nieszczeg
8
3%
Totalna bzdura!
6
3%
 
Razem głosów : 230

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez J0Hny w 14 Kwi 2010, 17:13

Kristoff napisał(a):Powstała strona internetowa w formie bloga, na której zamieszczam aktualne informacje dotyczące projektu gry planszowej. Zapraszam do zamieszczania komentarzy, zarówno na samym blogu jak i w tym temacie na forum. :)

http://www.stalkerboardgame.cba.pl/zona/

Od ostatniego posta zmieniło się całkiem sporo. Stalkerzy zostali wyposażenie w trzeci atrybut oprócz Zdrowia i Radiacji - jest nią Siła Woli, która odpowiada za stan psychiczny postaci, ile może ona jeszcze znieść ataków psionicznych. Potwory i anomalie pojawiają się na planszy w formie żetonów, zaś broń ulega uszkodzeniom, które można naprawić w różnoraki sposób oraz kilka innych drobiazgów. mimo to wciaż wiele jest jeszcze do przemyślenia, dlatego zachęcam do udzielania się i wygłaszania swoich opinii. :wink:


Jest przekierowanie, a strona do której przekierowuje nie działa.
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez prongmen w 15 Maj 2010, 16:14

Ta gra wymiata !!
A jako planszówka może się sprawdzić bo przecież gra przy piwku z kumplami w zaciemnionym pokoju przy dobrej muzyce może naprawdę wciągnąć ( jak to większość planszówek )
SUPER POMYSŁ :E
W laboratorium diabła krew spływa do wiadra
Opętany kapłan chłosta się przy pomocy kabla
Układając na ziemi z bezgłowych ciał pentagram
Awatar użytkownika
prongmen
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 15 Maj 2010, 13:26
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 18:18
Miejscowość: Gorzów Wlkp .
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Alvarin w 19 Lip 2010, 21:13

Trochę opóźniona odpowiedź, ale dopiero teraz sam wpadłem na ten temat na stalker.pl a dzięi wujkowi google odnalazłem właściwą stronkę. Dla wszystkich zainteresowanych:

http://www.fantazm.pl/zona

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Czipi w 11 Gru 2011, 00:14

Temat trochę obumarł, ale mam dobre wieści. W najbliższą środę mam spotkanie z autorem tego projektu - rozegramy partyjkę gry, omówimy kilka kwestii i zmian, które można by wprowadzić itp. Postaram się zrobić kilka zdjęć i powiedzieć co nieco o moich odczuciach względem obecnego stanu gry. Z racji iż zaoferowałem pomoc w nagłośnieniu tematu gry oraz oboje (chyba) mieszkamy w Gdańsku liczę na to, że spotkania będą się odbywać regularnie i prace ruszą z kopyta.

Tak więc pierwszy raport zdam w czwartek/piątek, a jeśli będzie zgoda udostepnię kilka zdjęć. :)
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez adin w 11 Gru 2011, 02:52

Czekam z niecierpliwością, może przekonam się do tego typu zabawy :)
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Czipi w 14 Gru 2011, 22:39

Dobrze spotkanie zakończyło się bardzo pomyślnie, wydaje mi się, że aktywnie będę brał udział w powstawaniu tego projektu. Na początek kilka słów na temat gry:

Obecnie nazwa gry to "Strefa Emisji" z początku brzmiało dziwnie, ale ze względu na cel rozgrywki i ogólną akcje pasuje znacznie lepiej niż "ZONA". Dużą zaletą gry jest to, że można grać od 1 do nawet 5 graczy! Karty, żetony, plansza i wszystkie elementy są estetyczne i trzymają się klimatu naszej ukochanej Strefy. Gra jest w fazie beta-testów, ale wymaga zmian zasad, ponieważ na chwilę obecną jest za łatwo, więc wszelkie pomysły na utrudnienie rozgrywki bez ingerencji w zasady są mile widziane. :)

Dzisiejsza rozgrywka przebiegała płynnie, jedyne niedociągnięcia dotyczą zbalansowania przedmiotów i niektórych przeciwników. Generalnie gra wymaga jeszcze sporej ilości pracy, ale to będzie trud, który powinien zwrócić się w formie fantastycznej zabawy.

Niestety zapomniałem robić zdjęcia, bo gra mnie wciągnęła, a do dyspozycji miałem jedynie telefon komórkowy.
Image
Image

Zapraszam do śledzenia postępów w tworzeniu gry na stronie http://fantazm.pl/zona/ i aktywnej działalności na FORUM.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 15 Gru 2011, 19:48

Przeczytałem całą dyskusję i jestem pod wrażeniem. Od około miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem gry Arkham Horror na której się wzoruje autor (no powiedzmy wzoruje, bo generalnie to jest konwersja Stalkera na ww. grę łącznie z mechaniką, grafiką i sposobem wykonania różnej maści kart - ale akurat to nie problem, bo gra ma być darmowa i nikt się nie powinien pluć) i muszę przyznać, że gra w oryginale jest genialna, a co najważniejsze losowa, więc nigdy nie wiadomo jak potoczy się rozgrywka. Poza tym w oryginał można grać solo, a z tego co widzę to w tym projekcie chyba będzie też to możliwe, jeśli tak dużo jest zaczerpnięte z niego. Gratuluję pomysłu oraz wykonania.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Czipi w 27 Cze 2012, 13:21

Dostałem od autora propozycję pomocy w balansowaniu różnych elementów gry i zamierzam poświęcić przy tym swój czas dla naszej stalkerskiej społeczności i się nie opie*dalać. Bedę wytężać umysł i kombinować przed długie godziny nad poprawianiem wielu elementów rozgrywki. ;)

EDIT: Ogólnie projekt jest w fazie wielkich zmian:
- niewielkie zmiany w mechanice gry,
- mocno zmodyfikowana mapa,
- zmiany statystyk zagrożeń, postaci, przedmiotów,
- zmiana oprawy graficznej,
- będziemy testować rywalizacyjny wariant rozgrywki, prawdopoobnie w przyszłym tygodniu. :E
Aktualizacja: 17.01.2012r.

- - -

Na wstępie sorry za double posta, ale edycji nie widać w nowościach. Więc tak projekt żyje i ma się dobrze, aczkolwiek mamy sporo zmian nawet w mechanice, więc jeszcze trochę minie zanim projekt będzie skończony.

Jeśli macie Facebooka i chcecie śledzić postępy w produkcji zapraszam na Projekt: Strefa Emisji zlajkujcie i śledźcie najnowsze informacje, dzięki za uwagę. :D

Uwagi moderatora:

Wystarczy podbić temat albo usunąć poprzedni post i napisać nowy, warn. - Wheeljack
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 27 Lis 2014, 17:05

Dla wszystkich osób zainteresowanych projektem. Zawarte tu materiały są nieaktualne, ale projekt zmienił nazwę na Strefa Emisji, wciąż żyje i osiąga dojrzałość. Zapraszamy na naszą stronę strefaemisji.com oraz na facebook.com/strefaemisji. Otowrzyłem nowy temat w ogólnej dyskusji, gdzie możecie pisać o swoich pomysłach na wydarzenia w grze.
Pozdrawiam
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez KOSHI w 20 Paź 2019, 09:28

Gra wychodzi na koniec października, a tu kuwa cisza. Zamawiac egzemplarze, bo poszczuje pijawkami. :pogarda:

https://www.gry-planszowe.pl/forum/view ... =1&t=50717
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez caleb59 w 20 Paź 2019, 13:03

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez BeF1990 w 21 Paź 2019, 21:54

Widzę, że projekt przeszedł długa drogę do chwili obecnej. Wstępnie jestem zainteresowany ale chyba poczekam na pierwsze recenzje i opinie. Trzymam jednak kciuki za sukces!
Awatar użytkownika
BeF1990
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 25 Wrz 2011, 11:43
Ostatnio był: 28 Wrz 2020, 21:50
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości