ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Twoim zdaniem gra plaszowa o Zonie to:

Genialny pomys
112
49%
Ciekawa koncepcja.
104
45%
Nieszczeg
8
3%
Totalna bzdura!
6
3%
 
Razem głosów : 230

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 18 Wrz 2008, 22:54

Tymczasem zamieszczam Małe Przedmioty, pierwszą serię. Tym razem po polsku, zgodnie z życzeniem :)

Image

Myślę że opisy na kartach wystarczająco wyjaśniają ich zastosowanie, jeśli czegoś nie potraficie się domyślić, bądź sadzicie, że coś powinno być inaczej, pisać :P
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Brian w 19 Wrz 2008, 07:48

Dobrze się zapowiada. Czekam na więcej :)
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Quinn w 19 Wrz 2008, 08:07

Panowie, jeśli potrzebujecie strony, forum, serwera czy domeny - mogę to wszystko zaoferować za darmo oczywiście. Zgodnie z ideą wspierania projektów na Scenie przez portal X-12.pl

Via PW się skontaktujemy. :)
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez SaS TrooP w 19 Wrz 2008, 14:03

Jedna rzecz: Nokrowizor. Popraw.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 26 Wrz 2008, 20:16

SaS TrooP napisał(a):Jedna rzecz: Nokrowizor. Popraw.


Dobra, już poprawiłem u siebie, w następnym buildzie będzie bez babola, dzięki :)

A tym razem coś ciekawszego, nasi starzy znajomi, którzy mogą zostać sprzymierzeńcami gracza:

Image

Karty Sprzymierzeńców to najpotężniejsze karty ze wszystkich jakie gracze mogą przydzielić swoim Stalkerom. Sprzymierzeniec najczęściej podnosi wartość umiejętności postaci oraz dodatkowo modyfikuje w jakiś sposób zasady gry na jej korzyść. Sprzymierzeńców bardzo trudno pozyskać podczas gry, zwykle należy zdać jakiś Test i/lub poświęcić część własnych zasobów podczas Fazy Wydarzeń lub w wyniku jakiegoś Zadania. Jednakże raz zdobyci będą ?towarzyszyć? Stalkerowi do końca rozgrywki a ich działanie jest permanentne i stałe w czasie. W kontekście fabularnym reprezentują oni postaci, które są winne graczowi przysługę lub po prostu pragną go wspomóc podczas eksploracji Zony.
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Dwight w 27 Wrz 2008, 17:46

Szalenie mi sie podoba pomysł z gra planszową. Mam też kilka sugestii. Może by tak zamiast standardowej planszy zrobić coś na wzór gry Dungeoneer? Wyjaśniam na czym to polega. Mamy do dyspozycji karty z lokacjami ( skrzyżowania, korytarze i zakręty ) każdy z graczy w swojej turze dobiera odpowiednia ilosć kart i układa na stole. Efekt jest taki że za każdym razem plansza, na której toczy się rozgrywka wygląda inaczej. Ewentualnie narysowac dużą mapę zony, podzielić ją na heksy i nanieść wszelkie ciekawe miejsca. Taka możliwość da większą dowolność w eksploracji Zony. Patrząć na karty widzę że będzie mase współczynników, mam nadzieję że nie za dużo ;) Ahh i jeszcze jedna uwaga. Oglądając przedmioty zauwarzyłem że sa tam dwa detektory anomalii jeden na +1 drugi na +2 różnią się obrazkiem i opisem. Moja propozycja jest taka żeby dać ich nazwy, a jeśli są zastrzeżone to po prostu napisać " ulepszony wykrywacz", "podstawowy wykrywacz" itd
Tak czy inaczej trzymam kciuki bo pomysł super. Powodzenia!
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 27 Wrz 2008, 19:37

Dwight napisał(a):Szalenie mi sie podoba pomysł z gra planszową. Mam też kilka sugestii. Może by tak zamiast standardowej planszy zrobić coś na wzór gry Dungeoneer? Wyjaśniam na czym to polega. Mamy do dyspozycji karty z lokacjami ( skrzyżowania, korytarze i zakręty ) każdy z graczy w swojej turze dobiera odpowiednia ilosć kart i układa na stole. Efekt jest taki że za każdym razem plansza, na której toczy się rozgrywka wygląda inaczej. Ewentualnie narysowac dużą mapę zony, podzielić ją na heksy i nanieść wszelkie ciekawe miejsca. Taka możliwość da większą dowolność w eksploracji Zony.


Otóż pomysł przypada mi również do gustu, szkoda że wcześniej na niego nie wpadliśmy, ale teraz niestety jest już za późno żeby zmieniać tak istotną koncepcję jak mapa (i nad którą zerwałem tyle nocy żeby ładnie wyglądała :P )

Dwight napisał(a):Patrząć na karty widzę że będzie mase współczynników, mam nadzieję że nie za dużo ;)


Jak mówiłem, zworuje się na "Arkham Horror". Z początku bałem się zakupić tą grę właśnie z tego powodu - wydawało mi się że zasady sa tak skomplikowane ze więcej czasu siedzi się nad nimi niż nad samą rozgrywką. Moje obawy okazały się jednak pochopne i mam nadzieję ze tak samo będzie w przypadku ZONY. :)

Dwight napisał(a):Oglądając przedmioty zauwarzyłem że sa tam dwa detektory anomalii jeden na +1 drugi na +2 różnią się obrazkiem i opisem. Moja propozycja jest taka żeby dać ich nazwy, a jeśli są zastrzeżone to po prostu napisać " ulepszony wykrywacz", "podstawowy wykrywacz" itd
Tak czy inaczej trzymam kciuki bo pomysł super. Powodzenia!


Racja, dodam inne nazwy żeby się odróżniały. Myślę, że mogą się nazywać tak jak w Stalkerze po prostu. I dziękuję za entuzjazm wobec projektu :wink:
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez SkacikPL w 03 Paź 2008, 18:16

podobne do neuroshimy lecz lepsze , ba wiadomo czemu bo o stalkerze :P !
Image
Awatar użytkownika
SkacikPL
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 17 Cze 2008, 18:23
Ostatnio był: 26 Paź 2008, 20:32
Miejscowość: 127.0.0.1/localhost/root
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez hunter w 10 Paź 2008, 22:21

Mam kilka sugestiia oto one ;]

Dobrze by było jakbyśmy zrobili tak ze jest juz karta postaci : Mistyk a moze bedzie tez Bandyta Profesor Żołnierz
itp. Każdy mialby inne wlaściwości. Moje 2 pytanie dotyczy żetonów Zony...Co one dają Ostatnie pytanie mam do atybutów np. siła 3 4 5 6 o co chodzi z tymi liczbami
"Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym. "
Awatar użytkownika
hunter
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 19 Mar 2009, 21:23
Miejscowość: Al.WalecznychRosjan 12/98 Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 11 Paź 2008, 12:30

hunter napisał(a):Dobrze by było jakbyśmy zrobili tak ze jest juz karta postaci : Mistyk a moze bedzie tez Bandyta Profesor Żołnierz
itp. Każdy mialby inne wlaściwości.


W tej chwili jest stworzonych 10 postaci o różnych profesjach i zdolnościach specjalnych, mój kolega ironlemon pisze ich historie.

hunter napisał(a):Moje 2 pytanie dotyczy żetonów Zony...Co one dają

Żeton Zony jest odpowiednikiem żetonu wskazówki z Arkham Horror (Clue Token). Pozwala rzucić dodatkowa kością w Teście a także można zapłacić 5 żetonów Zony aby wejść do Tajnej Lokacji. Reprezentują one wiedzę stalkera na temat prawdziwej natury Zony (stąd nazwa).

hunter napisał(a):Ostatnie pytanie mam do atybutów np. siła 3 4 5 6 o co chodzi z tymi liczbami

Każdy ma trzy suwaki na na początku tury możę przesunąć jeden z nich o jedno pole zmieniając aktualne wartości cech.

Najnowsza wersja Karty Stalkera:
Image
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez hunter w 17 Paź 2008, 18:10

Kristoff moze jednak powiedz mi jak sie obsługuje jakas instrukcje albo co jak zrobic te karty to ci pomoge, bo wiem ze nie masz czasu a bardzo bym chcial zeby to ruszylo :)

widze ze jednak pomysł o grze planszowej juz wygasł a szkoda bo byl to ciekawy projekt

Nie sraj post pod postem! - F360
"Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym. "
Awatar użytkownika
hunter
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 19 Mar 2009, 21:23
Miejscowość: Al.WalecznychRosjan 12/98 Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez shadi_14_ w 03 Gru 2008, 17:53

Co sie dzieje z tym projektem? Dalej trwają prace nad jego przygotowaniem?
shadi_14_
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 23 Lis 2008, 09:32
Ostatnio był: 10 Lut 2009, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość