ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Twoim zdaniem gra plaszowa o Zonie to:

Genialny pomys
112
49%
Ciekawa koncepcja.
104
45%
Nieszczeg
8
3%
Totalna bzdura!
6
3%
 
Razem głosów : 230

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Michu w 01 Sty 2009, 21:05

Mógłbyś też dodać stalkerów Zombie i samych zombie osobno, różnią się dużo w grze więc może i tu ;>?..

aha, i w encyklopedi jeszcze pisze (w alphie pewnie było) że z połamańcem można się podzielić jedzeniem to wtedy nie będzie atakował a nawet coś ciekawego powie, czy coś takiego... poczytaj ;]. Może by się sprawdziło.
Poza tym git majonezik będzie giera dobra
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Vaniol w 01 Sty 2009, 22:37

Na kartach wieści jest błąd, tzn. literówka. Zadanie "Szturm mutantów" wyraz "Trzymja".

Karta "Nieoczekiwana pomoc" - zamiast szlak powinno być szlag. Zamiast opisu "Rzućcie kostką" może lepiej dać "Stalkerzy rzucają kostką" ?

A w potworkach zamiast "Chamra Rodentów" powinno być "Chmara Rodentow" :P

No i zgadzam się z Michem co do Zombie, zrób dwie wersje.

A co oznacza ten symbol ręki na kartach mutantów ?
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 02 Sty 2009, 16:41

Dziękuję za rady i korektę :)

Przebieg starcia
Walka odbywa się w turach i trwa tak długo dopóki jeden z uczestników nie zginie lub ucieknie. Zawsze zaczyna stalker - wykonuje Test Walki uwzględniając wszystkie modyfikatory wynikające z używanej broni, atutów czy innych okoliczności. Jeżeli uda mu się wyrzucić liczbę sukcesów równą wytrzymałości przeciwnika (czerwona cyfra obok symbolu serca), wówczas zabija go i zabiera jego kartę jako Trofeum, które może później wymienić na cenne zasoby. W przypadku porażki w Teście Walki, przeciwnik zadaje stalkerowi Rany. Ich rodzaj i liczba jest zaznaczona na zielono. Następnie procedura powtarza się. Stalker może w następnej turze walki również spróbować uciec wykonując ponownie Test Skradania, jednak jeśli mu się nie uda natychmiast otrzymuje obrażenia i rozpoczyna się kolejna tura. Warto także pamiętać, że wiele przeciwników posiada cechy specjalne opisane pod ich nazwą. Należy zapoznać się z nimi przed przystąpieniem do jakiegokolwiek Testu, ponieważ mogą one mieć wpływ zarówno na skradanie się jak i samą walkę.
Jeżeli wróg ma na ilustracji wydrukowaną dłoń, oznacza to, że posiada zdolność specjalną ?Walka w zwarciu?. Walcząc z takim przeciwnikiem pierwszą turę wykonuje się normalnie jednak od drugiej tury następuje już ?Walka w zwarciu?. Odtąd wszystkie bronie dystansowe dają tylko połowę premii zaokrąglając w dół (na niekorzyść gracza). Odwzorowuje to sytuację kiedy mutant rzuca się na stalkera powalając go i szamocząc się z nim, co bardzo utrudnia mu użycie broni palnej. Ponadto niektórych przedmiotów takich jak ?Wyrzutnia rakiet? w ogóle nie można używać podczas walki w zwarciu.
Symbol oka oznacza natomiast, że zdolność mutanta opisana pod ilustracją bazuje na psionice. Ma to o tyle znaczenie, że istnieją Artefakty i Przedmioty wpływające właśnie na mutantów posługujących się psoniką.

Używanie kart podczas walki
Zanim gracz przystąpi do pierwszej lub następnej tury walki ma prawo wyposażyć swoją postać. Może użyć tylu przedmiotów i/lub artefaktów, aby ilość [ręka] na nich nie przekroczyła 2. Może zatem na przykład użyć granat (który zajmuje [ręka] ) oraz nóż (który również zajmuje tylko jedną rękę [ręka]). Jeżeli zdecydowałby się jednak na użycie strzelby (która zajmuje aż dwie ręce [ręka][ręka]), nie mógłby już użyć granatu ani niczego innego. Jeżeli przedmioty lub artefakty nie posiadają żadnych [ręka], wówczas ich użycie jest nielimitowane. Takie przedmioty to najczęściej apteczki i leki. Podczas walki nie można jednak zmieniać pancerza nawet jeśli ten noszony ulegnie uszkodzeniu.
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Vaniol w 03 Sty 2009, 18:51

Tak patrze na mapę i sobie myślę że fajnie by było jakby do tego doszły bagna i rudy las z CS'a. Pokusisz się na dodanie ich ? ;>

Ile ma być sztuk identycznych kart zadań i środowiska ? Tzn ile razy trzeba wydrukować to co nam dałeś ?
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Neo w 03 Sty 2009, 22:10

No No. Widzę że coraz ciekawiej się robi z tą grą. Gratki i Tak Trzymać. :)



Pozdro
Image
Awatar użytkownika
Neo
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 28 Cze 2008, 16:57
Ostatnio był: 15 Cze 2016, 19:01
Miejscowość: Olsztyn /k Częstochowy
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Greyeeh w 03 Sty 2009, 22:39

Nie no, słów mi brak :]
Powodzenia.
Ja na pewno będę grał.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: ZONE - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 04 Sty 2009, 19:59

Tak patrze na mapę i sobie myślę że fajnie by było jakby do tego doszły bagna i rudy las z CS'a. Pokusisz się na dodanie ich ? ;>


Cały czas się nad tym zastanawiam. Ilość lokacji jest tak naprawdę uzależniona od sposobu w jaki będą wyglądać Karty Wydarzeń - ich rozmiaru i formy. Staram się je zaprojektować w taki sposób aby zminimalizować ilość karty potrzebną do wydruku. Chciałbym dodać np. Limańsk, ale za bardzo nie ma mam go do czego "przypiąć". Może później w jakimś "dodatku"?

Ile ma być sztuk identycznych kart zadań i środowiska ? Tzn ile razy trzeba wydrukować to co nam dałeś ?


Tylko raz każdy arkusz :). Jeżeli jakaś karta występuje kilka razy, powtarza się na tym samym arkuszu. Nawiązując jeszcze do moich starań co do ograniczenia ilości kart - zamierzam przygotować wersję "przyjazną dla druku", która nie będzie miała kolorowych, ciemnych teł, ani zbędnych bajerów. To oczywiście z myślą wyłącznie o tych, którzy chcieliby drukować na swoim domowym sprzęcie. Zdecydowaniem będę polecał skorzystanie z usług zakąłdu poligraficznego bo nawet taka uboższa wersja może znacząco obniżyć poziom tuszu :P

Image
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez gitarzysta w 04 Sty 2009, 20:51

Dając karty dużych przedmiotów pomyślałem że dobrym pomysłem było by wprowadzenie frakcji Wolnośc i Powinnośc. Nie wiem jeszcze jak by to działało zdaję się na wasze świetne pomysły. :>
Awatar użytkownika
gitarzysta
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Gru 2008, 18:41
Ostatnio był: 09 Sty 2009, 13:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Vaniol w 04 Sty 2009, 22:13

Też zastanawiałem się nad usługami poligraficznymi. Można by np. zrobić zbiórkę i potem złożyć zamówienie na większą ilość.

BTW. Czemu taki mały rozmiar ? :<

I mała uwaga, zrób RPG, FT200 i AK47 tak samo jak resztę broni, w trybie FPP bo trochę to nie pasuje do całości ;)
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez SaS TrooP w 04 Sty 2009, 23:14

Albo zrób tak jak LR300
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez gitarzysta w 05 Sty 2009, 19:32

Też zwracam uwagę że plansza jest trochę za mała i powinno byc więcej lokacji z powodów gdyby do gry zasiadło więcej niż 4 graczy (cóż kart postaci jest aż 9). Lub też przedstawienie lokacji jako kart by można było regulowac questy oraz lokacje na ilośc graczy.

P.S zedytujcie pierwszy post i dodajcie tam wszystko mechanikę walki itd. co było w postach na innych stronach oraz dajcie np.Rozpiskę tury. np.1)gracz rusza się.
Awatar użytkownika
gitarzysta
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Gru 2008, 18:41
Ostatnio był: 09 Sty 2009, 13:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: ZONA - gra planszowa w realiach Stalkera

Postprzez Kristoff w 05 Sty 2009, 21:08

Vaniol napisał(a):I mała uwaga, zrób RPG, FT200 i AK47 tak samo jak resztę broni, w trybie FPP bo trochę to nie pasuje do całości ;)

No wiem :P Problem polega na tym że swojego Stalkerka pożyczyłem kumplowi a on nie chce oddać bo jeszcze przechodzi, wiec nie mam jak screenów zrobić, a trudno znaleźć te bronie na jakiś screenach w necie. W każdym razie na pewno w finalnej wersji pojawią się inne obrazki.

P.S zedytujcie pierwszy post i dodajcie tam wszystko mechanikę walki itd. co było w postach na innych stronach oraz dajcie np.Rozpiskę tury. np.1)gracz rusza się.

No właśnie obawiam się tylko że przez to, ten pierwszy post rozrósłby się do jakiś monstrualnych rozmiarów, może dam linka do jakiegoś dokumentu google albo założę nowy temat dla dyskutowania nad zasadami? Poradźcie coś.

Też zwracam uwagę że plansza jest trochę za mała i powinno byc więcej lokacji z powodów gdyby do gry zasiadło więcej niż 4 graczy (cóż kart postaci jest aż 9). Lub też przedstawienie lokacji jako kart by można było regulowac questy oraz lokacje na ilośc graczy.

Plansza aktualnie ma rozmiar A3, więc można ją wydrukować za jednym zamachem. Jeżeli uważacie że ma być większa, to będzie większa :D. Nie wiem jeszcze jak to zrobić żeby ją rozbić na dwa kawałki, które będzie potem można łatwo złożyć. Na pewno nie może zostać w jednym kawałku, bo mało który zakład drukuje na formatach większych niż A3.
Generalnie dodam tylko jeszcze że z tymi lokacjami to mam niemały galimatias teraz, bo muszę przydzielić obszary do grup razem z Tajnymi Lokacjami i ciągle mi się coś nie zgadza :P Ale jako ze pojawiają się nieustająco głosy proszące o takie lokacje jak Bagna z CS, muszę je wziąć pod uwagę.
STREFA EMISJI: FANPAGE, STRONA

Image
Kristoff
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 25 Sie 2008, 17:58
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 12:34
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości