DELIRIUM [archiwum]

DELIRIUM [archiwum]

Postprzez Terminus w 12 Maj 2009, 23:03

Założyłem ten wątek aby zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje rysunki i mini komiksy. Na wypadek jakby ktoś chciał zobaczyć co było "w poprzednim odcinku".
_______________________________________________________________________
Początek był skromny. Szybki szkic piórem na papierze, który po namowach kilku forumowiczów [Quinn,Michu] pokolorowałem w ArtRage [to zresztą był mój pierwszy kontakt z programem i tabletem]
Image Image Image

DELIRIUM vol.45 [%]
Czyli efekt nadmiaru wolnego czasu, wynikającego z awarii laptopa.
Image Właśnie Bethesda wydała Fallout 3 i na forum wrzała dyskusja pt. "wrzucić grę do kosza czy oddać znienaiwidzonemu koledze". Postanowiłem włączyć się do dyskusji, szukając jakichś związków ze Stalkerem. I tak narodziło się Delirium

DELIRIUM [vol.2]
czyli CHRISTMAS MOD
Image Zbliżały się święta i forumowi moderzy pracowali nad "modem świątecznym".

DELIRIUM VOL.3
CZYLI WYCIECZKA DO CZARNOBYLA
Image Akurat na forum planowano wyjazd do Zony...

DELIRIUM VOL.4
Czyli forumowe dyskusje...
Image Był taki niewesoły czas na forum. Paru fajnych ludzi odeszło, kilku się ostro pokłóciło, posypały się bany. Komiks oddawał mój stosunek do całej sprawy [Na nagrobkach są MCaleb, Quinn, Microtus].

DELIRIUM VOL.5
CZYLI NOWY ADMIN
Image Kowek [xKowekx] został adminem i zaczął pracę od skasowania forumowicza, który założył sobie 3 konta, zamieszczał opowiadania i je oceniał pod innym nickiem. Do tego to zamiłowanie Kowka do piercingu i tatoo...

DELIRIUM VOL.6
TRUDNE PYTANIA...
Image Shoutbox w pewnym momencie rozgorzał dyskusją , która część ciała "krokodylek" kręci Ropasiak[a]35, swoją drogą entuzjastycznego wielbiciela TIR-ów. W tym samym czasie niejaki Ppor.Wasiłow alias Komisarz Holt, alias Legant Martinus próbował odzyskać jedno ze swoich wcieleń, odebrane mu [jak sam twierdził] niesłusznie przez administrację.

DELIRIUM vol.VII
CZYLI O INTEGRACJI SCENY POSTAPO I RZYMSKIEJ GOŚCINNOŚCI
ImageW senny niedzielny poranek na SB rozgorzała mała dyskusja pomiędzy Legantem i mną, "wcielającymi się" w rzymski trybunał a nowym forumowiczem; przybyszem z 13 schronu- Morbidem.

DELIRIUM vol.8
CZYLI WYLOGOWAŁO MNIE
ImageForum przeżywało przez kilka dni trudności techniczne. Pojawiało się i znikało. Potem były problemy z logowaniem na nie.

DELIRIUM vol.9
WIOSENNE RÓŻNOŚCI
ImageBJ Blazkowicz postanowił dodać do Stalkera trochę uzbrojenia z II WŚ. Ponadto przez forumowiczów przetoczyła się fala uzależnień od przeglądarkowej gry pt. I'am Lamer, Jam Legend, lub jakoś podobnie...

DELIRIUM X
CZYLI WOJNY MIĘDZY FORAMI
ImageCóż... czasem utarczki słowne pomiędzy tym forum a czystym niebem [laboratorium X-21] przybierają na sile. Ostatnio "gwiazdą" tej wojny stał się przelotnie Legat

DELIRIUM vol XI albo errata do X
Tym razem uległem różnym namowom i narysowałem Delirium o zawarciu pokoju z X-21, zanim [co mam nadzieję jednak nie nastąpi] ktoś z kimś się znowu pokłóci....
ImageGwoli wyjaśnienia wątpliwości: wykorzystałem dwa zwroty często wygłaszane przez 2 userów: "I tak was nie kocham" -Cristo (stalker.pl) i "Tomorrow I'll" -MCaleb [x-21]

DELIRUM vol.12
Sezon ogórkowy i Delirium rysowane na kolanie...
ImageNie ma co dużo mówić. Zdzichurowerzysta to uciążliwy spamer, próbujący co jakiś czas wrócić na forum

DELIRIUM XIII
czyli zupełna prywata o remoncie łazienki
ImageJak się parę osób na forum orientuje, przez całe wakacje robiłem remont łazienki, który kosztował mnie mnóstwo nerwów i przyniósł rozmaite uciążliwości. "Złoty kibel" to określenie Legate ukute na kanwie szacunkowych kosztów tych prac

A tu rozbudowana wersja - w zamierzeniu zaczątek komiksu z prawdziwego zdarzenia:

Image

DELIRIUM XIV
czyli fatalny dzień

ImagePewnego słonecznego dnia strona główna forum została zaatakowana, wyjątkowo denerwującą formą marketingu internetowego. Motywem przewodnim reklamy był pewien kotek, widoczny na "skrinie" poniżej. Aby nie robić reklamy ludziom, tego niegodnym, zatarłem dane. Po jakimś czasie nachalnego akwizytora wyrzucili Soviet z Klawiszem. Aby zupełnie zepsuć nam dzień na forum pojawił się Zdzicho Rowerzysta tym razem jako Zdzichu-reaktywacja czy jakoś tak], którego zbanował Freezen360. Legata nie było...
Image

DELIRIUM vol. XV
czyli zew Prypeci
Image
____________

Ze względu na narzekania na niski poziom powyższego Delirium poniżej wersja rozszerzona:

Image W podobnym czasie zostały wydane dwie gry: Call of Pripiat [tyle, że nie u nas] i Risen [następca serii Gothic]. "Świątynia/piramida" to element architektoniczny występujący w Risen i np. w Gothic 2. Nicków marudzących stalkerów podawać nie będę :P

DELIRUM XVI
czyli odpicuj sobie spluwę

Image Kolejną przejściową modą na forum była strona o ubieraniu lalek w różne ciuszki. A nie sorry o obczepainiu karabinów różnymi świecidełkami...

DELIRIUM XVII
czyli zmiana wydawcy
ImageGdy padła wieść o zmianie wydawcy na forum zaczęły się podnosić bardzo krytyczne głosy odnośnie Cenegi, jakości polonizacji, lektora itp. Z czasem okazało się, że nie taki diabeł straszny i z Cenegą da się nawiązać owocną współpracę.

DELIRIUM 18
Czyli trudny los autorów komiksów
ImageSta1ker.pl to obecnie zbanowany user. Znany ze swoich wielkich planów, obejmujących także "zmiażdżenie" mnie i mojej twórczości, ciągłych zapowiedzi czego to nie zrobi. Ponadto samozwańczy Rastafarianin, wielbiciel marihuany, który z niejednego nałogu już wyszedł... Ta... Ostatnio słyszano o nim przy okazji komiksu "Koegzystencja", który tworzy z nim Thial. Przynajmniej takie były plany, bo Sta1ker strzelił focha jak słyszałem...

DELIRIUM 19 świątecznie...
Image

DELIRIUM vol. XX
czyli "Nothing changes on New Year's Day"
Image

DELIRIUM vol. XXI
Na prośbę copytco odgrzebałem szkic do Delirium, które miało być o dziale "English discussion", który równie nagle jak się pojawił tak i znikł, czego do dzisiaj nie odżałował jego moder Atikabubu.
Image

DELIRIUM XXII
czyli wielkie powroty
Image
Dobra. Daję listę płac. Od lewej:
Elvis [gitara], Zdzicho Rowerzysta [w kasku], von Carstein [rozwiane włosy], MCaleb [licz], Quinn [Blade Runner z elektryczną owcą], CrisuSPW [bluza z "13"], Missile [rakiety], Atikabubu [zepsuta karta graficzna], Microtus [gryzoń na nagrobku]. Na nagrobkach są: "stary dobry Legat", "Witcher modder 2010", "Delirium z chomikami". Gość z numerem "59" to oczywiście Cebul.

DELIRIUM vol.XXIII
czyli EL KO SIARA
Image WERSJA "HD":ImageElementary na SB opowiadała o tuningu swojego Seicento do celów rajdowych. Grono forumowych "ekspertów" po dłuższej inwigilacji ustaliło, że El tuninguje de facto kosiarkę do trawy.
Lista uczestników: 1.Elementary - kobieta za kółkiem, 2.Soczek - jako soczek jabłkowo-miętowy, 3.Cysiu - chomik z numerem "69", 4.von Carstein -szczotka, pasta [ukryte w trawie], 5.utak3r -jako zaginiony kot [lew], 6.Matrix-strefa14 -napis na drogowskazie, 7.Kahitan -chomik z "K" na plecach 8.Stalker-Ciastek -chomik jedzący ciastko, 9.Atikabubu -rozjechany Kirby na oponie,

DELIRIUM VOL. XXIV
czyli Kozaki!!!
Image "Kozaki" to system "podziękowań" na forum. A walka o krzyż to i tak wiedzą wszyscy o co chodzi... A co do bohaterów Delirki to po kolei: stojący: 1. W hełmie ala Vader i "KING" na nieśmiertelniku: Darth Rex 2.Strzelec wyborowy to oczywiście Strzelec, Leżacy, od lewej: 3. Stalker w pancerzu naukowca i licznikiem z napisem "RRR": utk3r 4.Oparty o niego z wisiorkiem z napisem "ADAM": Adam 5. Stalker z "X" na głowie i naszywką "M"+znaczek zen "69": Madox69 6. Stalker w dziwnej czapce z uszkami: dorian 7.Stalker leżący z kopytem na plecaku: copytco 8.Stalker z naszywką z logiem SAS [Who dare wins]: SaS Troop 9.Głowa naukowca z literami PC: PrzemoC 10.Stalker z zabandarzowaną ręką i naszywką z LOST [wyspa, samolot i palmy w formie "M"]: Michu 11.Fragment pudełka z sokiem: soczek Gryzonie: 12. chomik obok ciastka: Stalker Ciastek 13. chomik na butelce obok napis "44%": Kuballa 44 15. chomik przy butelce, obok napis "since 1969": Cysiu69 16. chomik na granacie: Kahitan - żeby był komplet gryzoni 17. Śmierć chomików, obok mechaniczna pomarańcza: jest to gryzoń, ale nie chomik, wielbiciel filmu "Mechaniczna pomarańcza" S.Kubricka - na tyle, by wytatuować sobie motyw z tego filmu o czym pisał tutaj czyli Microtus!

DELIRIUM VOL.25%
Czyli o nowej alfie i trochę o LA...
Image A co tu tłumaczyć?

KOLEJNE WĄTKI W NASTĘPNYM MOIM POŚCIE PONIŻEJ !!!

_______________________________________________________________________
Proszę nie pisać odpowiedzi na ten post. Ewentualne komentarze do Delirium proszę umieszczać w wątku "Komiksy i wszelka tFurczoźć własna"
Ostatnio edytowany przez Terminus 16 Kwi 2012, 22:00, edytowano w sumie 34 razy
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, atikabubu, Soczek, Papa Mobile, Cysiu, SVDstriker, von Carstein, Gabriel, bosskijoe.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: DELIRIUM [archiwum]

Postprzez Terminus w 08 Cze 2011, 22:33

ARCHIWUM DELIRKI 26+
DELIRIUM XXVI czyli KALKULATOR
Image W końcu w Delirce wylądowały kalkulator i skarpety Cebula [Caleb69]. Design wzorowany na przedwojennych kasach sklepowych i komputerze ENIAC. Mrówki to nawiązanie do HEX - mrówczego komputera z książek T.Pratchetta. A co do obsady: Chomiki to chomiki [Cysio69 i spółka], wąpierz z pelerynką to von Carstein, mątwa z Marixa to Matrix Strefa 14, karta graficzna to atikabubu. Na taśmie od dołu rysunku: Vaniol [granat], Alvarin [zbanowany], Darth Rex [Reksio], The Witcher, Dziki [3 dziki], Wheeljack [transformers], Valentino [królik], Freezen [płatek śniegu]. Jedna z książek to Kuba Rozpruwacz czyli Pathetic_Reapper. Na jednym z klawiszy jest Kowek a BJ twierdzi, że trzecia mrówka na taśmie jest do niego podobna. Na ekranie typowa twórczość zdzichorowerzysty.

DELIRIUM vol. 27
czyli o tym jak się twórczo wypalają autorzy komiksów
Image The Witcher narzekał, że się wypaliłem, Kowkowi się komiks świąteczny nie podobał, dorian podejrzewał, że ja wszystko w Photoshopie robię...
Kat to Ati. A wciąga duchy szalony ezoterysta Gnuśny Wasyl. Zdzicha zbanowali jak zwykle...

DELIRIUM vol. XXVIII czyli o tym i tamtym wieśminie...
ImageKolejne gry forumowe: Wojny Frakcji i W.D.F. popadały. W temacie zrobił się śmietnik i wylądował na wysypisku. W międzyczasie była premiera Wieśmina 2 a The Witcher pokłócił się o muzykę z Alexstalker.

DELIRIUM vol.29
z cyklu Opowieści Wilka...
ImageKomiks bez specjalnych odniesień do forum oprócz chomików na maszcie. No i nie licząc dialogu pomiędzy BJ-em a vC na murze...

DELIRIUM vol.30
czyli Nieustraszeni pogromcy...
Image Administracja znowu przyszalała i zbanowała: vC [wampir], doriana [czapka na trumnie] i Cysia [chomik] i Cebula. Na dole śmierć szczurów z Pratchetta. Grabarze to oczywiście Ati i Kowek.

DELIRIUM NR 31
dla tych co nie zwątpili, że się ukaże..
Image Pokłosie wysypu wątków na bardzo trudne tematy. Małe snorki to Woland i spółka zakładający tematy o aborcji i podobnych. Zmęczony fan KiSS na ławeczce to oczywiście dorian. Księgarnię z książkami nie-do-czytania prowadzi Dżuz aka Smerf Ważniak. Ze starożytnymi cywilizacjami nawiązuje w swoim kościele kontakt exid. No i lokal z seksem i przemocą prowadzony przez utak3r. Na plakacie wyborczym Cebul. Reklama imprezy u Zdzicha to nawiązanie do jego postu w wątku o muzyce. Sklep z wielkimi spluwami BJ Blaskowitza to chyba jasne. Palenie mutantów i młotek to o mnie. Piaskownica nawiązuje do historii forum.

DELIRIUM vol. 32 czyli muzyka albo zdrowie. Wybór należy do Wheela...
Image Zaczęły latać warny za zamieszczenie 2 klipów w muzyce w ciągu 48h...

DELIRIUM vol. 33 czyli wesołych (i kozackich) świąt
Image

DELIRIUM vol. 34 czyli hajterzy i kuce
Image Przez krótki czas zaistniała nowa ranga userów "Hajterzy Kowka", ciągle słychać o upadku GSC, Wheeljack dostał bana na urodziny a na forum zaczęły się panoszyć k-ucyki...

DELIRIUM vol 35 czyli problemy stalkerów
Image Na forum takie słyszy się rozmowy...

DELIRIUM vol. 36 czyli najstraszniejszy z mutantów
Image Pojawiły się pogłoski o przejęciu marki przez Bethesdę. Na stalkerów padł blady strach...

DELIRIUM vol 37
czyli Diablo III nadchodzi...
Image

DELIRIUM VOL. 38
czyli Kac Prometeusza (po obejrzeniu tegoż filmu)
Image

"DELIRIUM VOL. 39"
Czyli okruchy przeszłości.
Image
Czołgiści to kolejno: Papa Mobile, Method, Cysiu69 (chomik w małym czołgu), Adriomeniks, Darth Rex, The Witcher i Atikabubu. Pijawa to oczywiście zdzichorowerzysta. Troll to troll a ofiara trolla to ofiara trolla.

DELIRIUM vol.40%
czyli rzecz o Dziadach.
Image

Delirium vol 41%
CzyliWESOŁYCH ŚWIĄT STALKERZY
Image

Delirium vol 42%
Czyli ŚWIĄTECZNY KRÓLICZEK
Tak gwoli kronikarskiego obowiązku: świąteczna kartka, którą obrobił i umieścił na stronie klawisz:
Image

DELRIUM vol 43%
Takie małe Pokłosie Świtu i różnych dyskusji wokół niego.
Image

DELIRIUM vol 44%
Noczkin czyli Okładka a sprawa polska
Image

DELIRIUM vol 45%
czyli Wesołych Świąt!
Image

DELIRIUM vol 46%
czyli walentynki
Image

DELIRIUM vol 47%
czyli dyskusja o nazwach zwierząt i mutantów w książce i tłumaczeniu Meesha.
Image

DELIRIUM ŚWIĄTECZNE vol 48%
Image
i vol 49%
Image

i to by było na tyle
Ostatnio edytowany przez Terminus 23 Kwi 2014, 14:18, edytowano w sumie 13 razy
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kontroler, caleb59, BJ Blazkowicz, zdzicho, dorian, Glaeken, KOSHI, Sony95, Cysiu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: DELIRIUM [archiwum]

Postprzez Terminus w 22 Kwi 2012, 15:48

Pozwoliłem sobie wrzucić do osobnego posta rysunki nie będące sensus stricto delirkami, a w jakiś tamsposób powiązane ze stalkerem czy postaapo:

GAME OVER STALKER...
Image Postanowiłem narysować coś innego w klimatach stalkera ale zupełnie nie związane z forum.

PSALM 23
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,"
[psalm 23]
Image
inspirowane planszą "generators" z alf
technika: tusz kreślarski czerwony, mieszany z innymi kolorami, gąbka kuchenna i pędzelek 1.5mm

Psalm 22,17
"Bo [sfora] psów mnie opada,
osacza mnie zgraja złoczyńców."

Image

LABORATORIUM
Rysunek na prezent dla szwagra chemika.
Image

TERMINUS
Szkic do nierealizowanego (jeszcze) mojego konceptu postapokaliptycznego miasta portowego.
Image

NOHOPE CITY
Kolejny szkic do konceptu miasta.
Image

FAST FOOD
Próba innej techniki. W zamierzeniu szkic do dużego rysunku.
Image

FORUM
kilka szkiców zrobionych dla klawisza do strony i forum:
Image Image Image

LEGAT
Kto zna Leganta/Legata/Martina/von Carsteina itp. ten wie...
Image

MOD POLSKA ZBROJOWNIA
może średnio tu pasuje, ale miała to być delirka o pewnym modzie dodający polskie uzbrojenie. Nigdy tego rys. nie skończyłem.
Image

MOJA PIERWSZA SYGNATURA
Image

CERKIEW KONCEPCJA
Image

OUTPOST
Pierwsza w życiu próba namalowania czegoś farbami akrylowymi (na tekturze) - taki koncept osady na brzegu wyschniętego Morza Kaspijskiego zbudowanego wokół wraku radzieckiego ekranoplanu.
Image

BTR
Image

MOST
Image

DANSE MACABRE
Psalm 17 " Okrążają mnie teraz ich kroki;
natężają swe oczy, by [mnie] powalić na ziemię
podobni do lwa dyszącego na zdobycz,"

Image

BOSCH #1
"Kto wie gdyby nas lepiej i piękniej kuszono
słano kobiety różowe płaskie jak opłatek
lub fantastyczne twory z obrazów Hieronima Boscha
"
Z.Herbert, Potęga Smaku,

Image
Taki szybki szkic do potencjalnego rysunku mocno inspirowany Ogrodem Rozkoszy Ziemskich.
Jak ktoś chce wersja ze szkicami:
:

Image


BOSCH #2
I kolejny "fantastyczny twór z obrazów Hieronima Bosha":
Image

Heretycy Zony czyli rysunek narysowany w jeden dzień na oddziale laryngologicznym.
Image

Pióra przysychały i trzeba było je rozpisać:
Image

DANSE MACABRE
Psalm 17 " Okrążają mnie teraz ich kroki;
natężają swe oczy, by [mnie] powalić na ziemię
podobni do lwa dyszącego na zdobycz,"

Image

LAS
W sumie bardziej wrażeniowy, szybki szkic na przetestowanie Pilot Palarell Pen 2.4mm
Image

MI24 HIND
Takie tam na szybko:
Image
Image

OLD MUTANT
Jak zwykle w poczekalni w przychodni:
Image

OPOWIADANIE
Dawno, dawno temu z inspiracji Glaekena do pewnego niezrealizowanego projektu...
Image

:

A tu proces twórczy:
ImageImageImage
ImageImageImage
Ostatnio edytowany przez Terminus 16 Lis 2013, 11:54, edytowano w sumie 8 razy
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Junx, stalker1997, Papa Mobile.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: DELIRIUM [archiwum]

Postprzez klawisz w 28 Maj 2012, 20:37

Czuję się zobowiązany żeby upublicznić ten prezent ;)

Image

Za ten post klawisz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, von Carstein.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: DELIRIUM [archiwum]

Postprzez Terminus w 20 Lip 2015, 21:29

Żeby nie edytować bez końca postów, to wrzucam w kolejnym:

BROKEN SPACE #1
Image
#2
Image

KOSMONAUTA #2
Image

NAUKOWCY
Image

GOLEM
Image

WRAKI
Image
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440


Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości