NewAgeGamingZone - Cierpliwość w budowaniu czegoś wielkiego!

Re: NewAgeGamingZone - Cierpliwość w budowaniu czegoś wielki

Postprzez Glaeken w 15 Lut 2014, 21:45

Jeśli ktoś jest dobry i ma pomysł to nawet pralką Frania nagra dobry materiał ;)

Z czystej ciekawości poświęciłem trochę czasu i zajrzałem na Wasz kanał YT i szczerze mówiąc na kolana nie powala... a wręcz przeciwnie:

1. GTA IV jest jedną z moich ulubionych gier i przejrzałem Wasze nagranie - z ponad 11min. nagrania to ponad połowa to martwa cisza i lecące na ekranie początkowe napisy z gry... no nudy panie! zupełnie nie rozumiem po co takie coś kręcić skoro nie macie nic do powiedzenia a jedynie pokazujecie coś co każdy może obejrzeć w swoim zaciszu domowym. Niech sobie leci filmik a Wy opowiadajcie o studiu które ją zrobiło, o sprzedażny gry w rożnych krajach, ciekawostkach, historii tej serii etc. etc. etc. pole do popisu!

2. SirVlogi i DoubleVlog - trochę smutny obrazek bo w tle "babciny" klimat , bez żadnych figurek, plakatów, płytek, gadżetów etc. czyli typowych dla graczy elementów tła (dodajcie komputerowo jeśli nie ma innej możliwości nagrywania w jakimś bardziej bardziej "growym" tle) i ciągle słyszę wyrazy typu: "nie wiem", "może", "chyba", "zobaczy się", "kiedyś"... no czyli z tego wynika, że nie macie żadnej koncepcji! No ludzie to WY macie wiedzieć i pokierować widzami! Nic dziwnego, że wieje pustkami skoro ch*j wie co, kiedy, jak i po co będzie robione :D Ciągle tylko słyszę "hej to będzie fajnie ale nic nie powiemy"... no i gdzie ta "fajność"?

3. Cywilizacja - seria w która kiedyś grałem, na której wychowałem się ale znudziła mi się po IV cz. Zastanawiałem się nad kupnem V, zajrzałem na Wasz lets play tej gry.. i jebut! od razu lets play gry! Nic o samej grze, jak wypada w porównaniu do poprzednich części, co zrobiono na lepiej a co na gorzej, ile kosztuje, jakie dlc są, co one zawierają, na co wyszła, jakie są wymagania etc. etc. znowu zero wprowadzenia do tematu. Sam lets play jest nudny jak flaki z olejem który mnie wręcz zniechęcił. Specyfika gier strategicznych polega na tym, że można o nich opowiadać ciekawie i to godzinami: jak zacząć, w co najpierw inwestować, jak dużo zarabiać czyli "złoty środek ekonomii", poszczególne budynki, drzewka rozwoju, jednostki.. które lepsze, tańsze, dlaczego, co one dają, gdzie najlepiej wykorzystać... etc. etc. etc. Włączacie grę, gracie i w nią i przez te 26 minut mam się świetnie bawić jopiąc się w ekran jak ktoś gra?! Oglądanie schnącej na ścianie farby jest ciekawsze. Nagrajcie grę wcześniej, zróbcie freezy, zbliżenia, wstawki podczas których opowiecie o danym elemencie więcej ... zróbcie cokolwiek cokolwiek byleby nie było tak jednolicie.

Ale no dobra... ostatnia szansa:
4. FIFA manager 13 - kompletnie nic nie wiem o tej grze... akurat jestem wieloletnim fanem serii Football Manager (dawny Championship Manager) czyli królowej wszelkich piłkarskich managerów... i niestety - gówno się dowiedziałem :D Oczywiście jebut i od razu lecimy... ale no dobra, początek na plus, widać, że osoba grała w to bo się orientuje w grze (a są one dość rozbudowane) i zna się na piłce lepiej ode mnie a to zawsze cieszy ucho nawet laika. No i to jest fajne ale lepiej by było gdyby na dzień dobry zapoznałbym się z grą, panelami, oknami, przyciskami... z odcinka na odcinek coraz głębiej po przez granie.

Jesteście klasycznym przykładem Lets playerów których podejścia do pokazywania gier bardzo nie lubię. Zero wiedzy o samej grze, branży, twórcach, jakiejś otoczki, wprowadzenia... same "włączamy video i gramy"... gramy .. gramy... zzzzzzz. Żadnego zagłębiania w detale, przebitek, ciekawostek... no po prostu nuda i całkowity brak przekazywania wiedzy o grze.
Gry pełne akcji jak Battlefield, Call of Duty łatwo jest pokazywać bo są dynamiczne, ciągle coś się dzieje na ekranie więc generalnie filmik sam się "sprzedaje". Ale to właśnie w trakcie grania w mniej dynamiczne gry, choćby strategiczne, wychodzi na jaw czy ktoś się nadaje czy nie bo w przypadku takich tytułów należy sporo mówić, opowiadać.. bo samo video jest po prostu nudne. I na tym się wykładacie ;)
Sorry, ale ja się nie dziwię, że trudno Wam się z takim materiałem przebić bo pomimo bardzo dobrych chęci i "parcia na szkło" jest to nijakie. Gimby tego nie kupią bo jest to nudne a one potrzebują wszystko podane fajnie, zabawnie i w pigułce bo inaczej mózgi im wyparują, a ja z kolei niczego nowego, ciekawego się nie dowiedziałem... w zasadzie to niczego się nie dowiedziałem :(
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: NewAgeGamingZone - Cierpliwość w budowaniu czegoś wielki

Postprzez Method w 19 Lut 2014, 13:32

Obejrzałem wyrywkowo parę odcinków... oj. Zobaczyłem odcinki z GTA, zobaczyłem ze Skyrim- ten cały "siroczko" (?) aż za bardzo udaje Roja. Taka sama żądza robienia rozwałki, taka sama błazenada i wydurnianie się akcentowaniem, w skrócie- nie ma nic, żeby przykuło oko. Widzę że podobnie zachowuje się na vlogach, więc osobiście powiem że nie obejrzałem żadnego odcinka nawet w 1/3. O ile Rojo (akurat jak dla mnie to żaden wzór, ale odniesienia do niego są oczywiste, widząc owego "siroka") był pierwszy który się wybił tworząc tego typu filmy, to każdy naśladowca, który jest wręcz kalką "oryginału" nigdy się nie przebije. Nie ma w tym żadnej oryginalności, o której opowiadałeś w pierwszym poście.

Wczorajszy film z Saints Row (zaznaczony numerem jeden, więc chyba początek nowej serii)- no bida no. Ciągłe "lol" przy tworzeniu postaci, później kompletny chaos w grze. Wam się może i fajnie grało, osobę trzecią- oglądanie tego nie bawi.

Idziemy dalej- "relacja" z Fantasy Expo- oj... czego się dowiedziałem? Że można zrobić zdjęcie z pluszakiem, wpisać się na papierową tablicę i że można było pograć w jakąś grę, gdzie się strzela rewolwerem. A, no i jeszcze jakiś gościu w okularach cośtam mówił, ale zrozumiałem może dwa-trzy słowa. I szczerze, nic więcej, nawet nie wiem jak nazywała się tamta gra, co tam było, nic. Może i fajnie się bawiliście, ale osoba z "zewnątrz" jak ja, która was nie zna i nie znała owego Expo nie wie nic co tam się działo. Ani to informacyjny film, ani "rozrywkowy". No i jeszcze przyśpieszone ujęcia, w połączeniu z machaniem kamerą powodują taki oczopląs że tylko głowa boli.

O Civilizations wypowiadał się Glaeken wyżej, jak dla mnie jedyne sensowna seria to ta o Fifie Manager- ale wciąż nie ma tam nic oryginalnego. Nie ma jakiś ciekawostek, nie ma jakiś porad dla graczy, ot po prostu sobie grasz komentując. W sumie fajnie, ale więcej niż dwa odcinki bym nie obejrzał. Choć nie jest źle, może czasem coś sobie zobaczę. Też kiedyś grałem w Football Manager i tak się dziwię- mecze w tej Fifie zawsze tak szybko lecą? Ciężko cokolwiek zrobić, jakieś zmiany w zespole czy ustawieniu zrobić, kiedy jedna połowa trwa może z 5 sekund.

Tak "jakby co"- rozumiem że stary sprzęt macie, ale wrzucacie gry, no paroletnie. Żadna dla mnie radocha oglądać np San Andreas, kiedy pamiętam po kolei co się w danej misji stanie. Podobnie Disciples- to gra jeszcze z poprzedniego wieku, kto Ci to obejrzy? Jedynie fani tej gry, może pare osób chcących poznać tą grę.

Z tą "nową erą"- gdzie ona jest? Nie ma żadnej rewolucji, jest kolejny kanał z gameplayem, których w samym polskim youtube jest miliony. I pamiętajcie- nie brakuje wam ludzi, by zrobić rewolucyjny kanał, brakuje wam rewolucji, żeby mieć ludzi. W takiej kolejności, nie odwrotnie.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Poprzednia

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość