Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez Gizbarus w 21 Paź 2014, 16:23

Akurat gadanie w grze z "yyy" czy "eee" jest naturalne i nawet mnie by się zdarzało - jednak mam na myśli sytuację taką, jak na początku. Czas, kiedy próbujesz coś oglądającym opowiedzieć - wtedy straszliwie gryzie fakt, że mówisz z głowy i po prostu się z tym gubisz. Warto, żebyś przedtem przygotował sobie na kartce parę zdań na zasadzie "będę gadać o: A, B, C, D". Wtedy przynajmniej łatwiej jest zebrać myśli do kupy i unikać takich 'wstawek' ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez Universal w 21 Paź 2014, 16:41

1. Let's playe to nie moja bajka. Używam ich tylko, jeśli nie wiem jak przejść jakiś fragment. Tu przejrzałem tylko krótki fragment. Gwoli wyjaśnienia.

2. Napis windowsowym fontem w czołówce jest słaby. Lepiej już z niej zrezygnować, bo dupy nie urywa.

3. Głos aż taki zły nie jest ("jak w kontenerze" itp.), chociaż przydałoby się, gdybyś mówił wyraźniej i konkretniej.

4. Nie znam się, ale się wypowiem: nie lepiej dogrywać komentarz potem, przy okazji montażu? Będzie treściwszy od "eeeeeee co w tej szafceeee", jak to się naturalnie do siebie gada podczas gry :P Wtedy można puścić żartem, wyciąć nie najlepsze fragmenty. Na dobrą sprawę i tak nikt by się nie zorientował, jeśli oczywiście byś się wczuł, czy to było dogrywane post factum i zmontowane w ostatniej chwili przed wrzuceniem na YT. Mruczenie (#kmwtw) do siebie jest "mocno takie sobie".

I komentarz z ujemnego kozaka Mefisto, który go wychlał Grzechowi:
M3Fis70 napisał(a):A ja bardzo lubię. Dla mnie to coś jak seriale w telewizji. Tyle, że ciekawsze.

No, tylko w serialach akcja jest zazwyczaj wartka, dialogi są żywe, scenarzyści konstruują intrygę. Żadnego z tych elementów nie ma w zdecydowanej większości let's playów (ku*wa, tego angielskiego słowa nijak nie da się odmienić z głową przez przypadki).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez Pangia w 21 Paź 2014, 17:37

Universal napisał(a):4. Nie znam się, ale się wypowiem: nie lepiej dogrywać komentarz potem, przy okazji montażu? Będzie treściwszy od "eeeeeee co w tej szafceeee", jak to się naturalnie do siebie gada podczas gry :P Wtedy można puścić żartem, wyciąć nie najlepsze fragmenty. Na dobrą sprawę i tak nikt by się nie zorientował, jeśli oczywiście byś się wczuł, czy to było dogrywane post factum i zmontowane w ostatniej chwili przed wrzuceniem na YT. Mruczenie (#kmwtw) do siebie jest "mocno takie sobie".

To nie ma sensu. Wyobraź sobie, że ty coś nagrywasz i w nagraniu znikąd atakuje cię pijawka. I zaczniesz się bez sensu drzeć do mikrofonu, udając, ze coś cię wystraszyło?
Image

(ku*wa, tego angielskiego słowa nijak nie da się odmienić z głową przez przypadki).

Po prostu „w większości serii «zagrajmy w»”.

Uwagi moderatora:

Co to za zj... zepsute tagi? Poprawił żem był - ati
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez Universal w 21 Paź 2014, 17:50

A co to, PewDiePie, żeby drzeć mordę do mikrofonu? Stalker nie jest aż taki straszny. Zresztą - czy nie da się wyedytować głosu nagrywanego w czasie gry? Zawsze to jakieś rozwiązanie pośrednie - zachowujesz "naturalność", eliminujesz niepożądane elementy.

Pangia napisał(a):Po prostu „w większości serii «zagrajmy w»”.

Nie interesuje mnie tłumaczenie, tylko koniugacja, rybo :|
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez mareight w 21 Paź 2014, 18:49

Osobiście nagrywam oddzielnie obraz i komentarz. Myślę, że to jedyny sensowny sposób, bo zawsze jest coś do wycięcia czy też poprawy. Chociażby szum trzeba usunąć.

Nagrywanie komentarza po fakcie raczej nie ma sensu. Chodzi o to żeby emocje były naturalne i spontaniczne. Dzięki temu oglądający lub jak kto woli widz zdecydowanie bardziej utożsamia się z emocjami, które przeżywa grający.

Lektor jest fajny ale bardziej pasuje do takich produkcji http://youtu.be/X4yiKQiEMU8

Gizbarus napisał(a):Akurat gadanie w grze z "yyy" czy "eee" jest naturalne i nawet mnie by się zdarzało - jednak mam na myśli sytuację taką, jak na początku. Czas, kiedy próbujesz coś oglądającym opowiedzieć - wtedy straszliwie gryzie fakt, że mówisz z głowy i po prostu się z tym gubisz. Warto, żebyś przedtem przygotował sobie na kartce parę zdań na zasadzie "będę gadać o: A, B, C, D". Wtedy przynajmniej łatwiej jest zebrać myśli do kupy i unikać takich 'wstawek' ;)

Tu się zdecydowanie zgodzę. Początek faktycznie mógłby powstać po prostu na kartce. Przeczytałbym co miałbym do przeczytania i tyle ;p


Universal napisał(a):2. Napis windowsowym fontem w czołówce jest słaby. Lepiej już z niej zrezygnować, bo dupy nie urywa.

Hmm zawsze można go zmienić. Co prawda już nie w tym odcinku, który został wrzucony ale w kolejnych jak najbardziej. Jakieś ciekawe propozycje co do czcionki?
Ostatnio edytowany przez mareight, 21 Paź 2014, 18:55, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mareight
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 03 Wrz 2014, 13:03
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 01:36
Frakcja: Zombie
Kozaki: 0

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez Universal w 21 Paź 2014, 19:51

http://www.dafont.com/theme.php?cat=107
http://www.dafont.com/theme.php?cat=109
http://www.dafont.com/theme.php?cat=110
http://www.dafont.com/theme.php?cat=603
http://www.dafont.com/theme.php?cat=604
http://www.dafont.com/theme.php?cat=605

Coś z tych kategorii można by wybrać, jeśli zmieniać tylko tego ariala, czy co to jest. Najlepiej jakieś ręczne zdeformowane pismo, przynajmniej ja tak to widzę - de gustibus. Z tym, że ja jestem raczej zwolennikiem podejścia "dobre intro/brak intro".



Zobacz sobie to u Cromma, w sensie początek. Może te wykruszanie się napisów z betonu nie jest najpiękniejsze :P, ale bardziej do mnie przemawia niż - prawdę mówiąc - nijaka trzęsąca się plansza.



Tyle, że to wszystko już wymaga ogarnięcia z AfterEffects i innych szajsach. No i niekoniecznie tyle efektów, ale coś mniej szablonowego. Ponoć są darmowe intra do ściągnięcia, może coś byś znalazł i po prostu podmienił swój napis.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Zagrajmy w S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Postprzez mareight w 21 Paź 2014, 21:29

Właśnie to intro, które wstawiłem jest z serii darmowych ;)
Ogólnie ciężko było coś w klimacie stalkera/ postapo znaleźć. Starałem się ogarnąć coś prostego z dobrą muzyką i wybrałem te które widnieje w pierwszym odcinku.

Btw. Wrzuciłem drugi odcinek także zapraszam do oglądania. Intro jeszcze stare ale chyba można wybaczyć ;p

Awatar użytkownika
mareight
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 03 Wrz 2014, 13:03
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 01:36
Frakcja: Zombie
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość