Droga Donikąd Serial.

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 19:28

lehoslav napisał(a):Do takiego projektu, jaki naszkicowaliście, niezbędni są ludzie z wiedzą i doświadczeniem. Patrząc na wasze niewinne buzie, nie spodziewam się po was ani jednego, ani drugiego. Sam młodzieńczy entuzjazm nie wystarczy, niestety.

Zresztą problemy zaczynają się już od samej sumy, którą zaplanowaliście. Na profesjonalną produkcję w takim rozmiarze to o wiele za mało, na amatorkę w stylu trailera to o wiele dużo. Jaki wniosek nasuwa się w pierwszym rzędzie? Taki, że nie macie pojęcia, na co się porywacie.

ShaftWenders napisał(a):Jest wielu ludzi którzy wręcz kochają ten klimat i wielu będzie za.


To jest bardzo złe podejście. "Co z tego, że robimy gówno, fani i tak to łykną". Jasne, są tacy fani, którzy łykają wszystko w danym temacie, niezależnie od jakości. Ale jest ich niewiele. Tak czy siak, usprawiedliwianie niedoróbek takimi argumentami jest nie do zaakceptowania i bardzo źle wróży całemu projektowi.



Napisałem do was z propozycją... Chcę zrobić coś dla ludzi bo niestety nie ma takiego filmu czy serialu a na sam start zostaję obrzucony błotem. Ludzie z doświadczeniem? Skąd pewność że go nie mamy? Co Ty możesz o nas wiedzieć? Nie znasz nas. Nie ocenia się ludzi po wyglądzie, na czysto wychodzi 200tys. złotych. kwota jest wyzsza ponieważ dodana jest kwaota podatków i prowizji. Kwota jest wystarczająca, bo nie wiem czy wiesz największy koszt większości produkcji to aktorzy. Trailer był wymagany do projektu na stronie i został wykonany z Materiałów stworzonych przed pomysłem na film. Na chwile obecną przepraszam, ale nie stać mnie by wynająć studio żęby mi np. nagrali Trialer.
Nie mam podejścia tak jak to napisałeś : "Co z tego, że robimy gówno, fani i tak to łykną"
Nie mam zamiaru zrobić gówna! Chcę podejść do tego tak jak powinno się do tego podejść.
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Darth ReX w 11 Maj 2016, 19:30

ShaftWenders napisał(a):Napisałem do was z propozycją... Chcę zrobić coś dla ludzi bo niestety nie ma takiego filmu czy serialu a na sam start zostaję obrzucony błotem. Ludzie z doświadczeniem? Skąd pewność że go nie mamy? Co Ty możesz o nas wiedzieć? Nie znasz nas.

Przecież jakbyście mieli, to byście się pochwalili produkcjami. Zawsze twórca prezentuje swoje portfolio.
Reszty nie będę komentował, bo mi się nie chce i mam to w dupie :ati:
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Universal w 11 Maj 2016, 19:35

ShaftWenders napisał(a):Chcę podejść do tego tak jak powinno się do tego podejść.

To czemu tego nie zrobiłeś? Ładnie i bez błędów opisać zamysł, zamieścić grafiki - choćby rysunki, zarys fabularny. Nie każdy musi znać fabułę magnum opus Meesha. I nie musisz wynajmować studia, tylko po prostu nakręć coś sensownego, a nie posklejane ścinki. Tak niewiele i tak wiele jednocześnie. Jestem bardzo ciekaw ile uzbieracie do dwunastego lipca. Tym bardziej, że albo zbierzecie ćwierć bańki, albo nie zobaczycie złamanego grosza.

Ten temat to droga donikąd :suchar:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez lehoslav w 11 Maj 2016, 20:38

ShaftWenders napisał(a):Chcę zrobić coś dla ludzi bo niestety nie ma takiego filmu czy serialu a na sam start zostaję obrzucony błotem.


1) Nie napisałeś tego wprost, ale wyczuwam tu znowu niewłaściwe podejście. W żadnej dziedzinie twórczości nie jest tak, że lepszy rydz niż nic. Lepszy jest brak "filmu czy serialu" niż denny "film czy serial".
2) To nie Ty zostałeś obrzucony błotem, ale Twój pomysł. Jeżeli chcesz zajmować się jakąkolwiek twórczością, to po pierwsze musisz przyzwyczaić się do krytyki, po drugie musisz nauczyć się nie traktować krytyki jako ataku na swoją osobę, ale jako ocenę Twojego pomysłu. To dwie różne sprawy!

ShaftWenders napisał(a):Ludzie z doświadczeniem? Skąd pewność że go nie mamy? Co Ty możesz o nas wiedzieć? Nie znasz nas. Nie ocenia się ludzi po wyglądzie


1) Jeżeli mielibyście doświadczenie, to byście je wykazali. To podstawowa sprawa w takich dziedzinach. Jeżeli nie wykazujecie żadnego doświadczenia, to każdy automatycznie założy, że go nie macie.
2) Jak to nie ocenia się. A właśnie, że się ocenia i nie ma w tym nic złego. Po wyglądzie ocenić można Wasz wiek, a po wieku z bardzo wysokim prawdopodobieństwem doświadczenie.

ShaftWenders napisał(a):Kwota jest wystarczająca, bo nie wiem czy wiesz największy koszt większości produkcji to aktorzy.


Zapodaj jakiś kosztorys. Choćby częściowy, np. na sprzęt. Ile kosztują kamery, którymi chcielibyście nagrywać?
To jak, aktorami będą Wasi koledzy z gimnazjum? ;)

ShaftWenders napisał(a):Trailer był wymagany do projektu na stronie i został wykonany z Materiałów stworzonych przed pomysłem na film.


Co źle świadczy o Waszym podejściu. Jak pojawił się pomysł, to trzeba było nad nim posiedzieć, zastanowić się i przygotować materiał specjalnie pod ten projekt. A wyście posklejali jakiś stary szajs, "bo trzeba było coś wkleić". Żenada.

ShaftWenders napisał(a):Na chwile obecną przepraszam, ale nie stać mnie by wynająć studio żęby mi np. nagrali Trialer.


Dla lepszego efektu wystarczało się w pierwszym rzędzie po prostu poastarać.

ShaftWenders napisał(a):Chcę podejść do tego tak jak powinno się do tego podejść.


To trzeba było tak zrobić.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez lehoslav w 11 Maj 2016, 20:40

ShaftWenders napisał(a):Chcę zrobić coś dla ludzi bo niestety nie ma takiego filmu czy serialu a na sam start zostaję obrzucony błotem.


1) Nie napisałeś tego wprost, ale wyczuwam tu znowu niewłaściwe podejście. W żadnej dziedzinie twórczości nie jest tak, że lepszy rydz niż nic. Lepszy jest brak "filmu czy serialu" niż denny "film czy serial".
2) To nie Ty zostałeś obrzucony błotem, ale Twój pomysł. Jeżeli chcesz zajmować się jakąkolwiek twórczością, to po pierwsze musisz przyzwyczaić się do krytyki, po drugie musisz nauczyć się nie traktować krytyki jako ataku na swoją osobę, ale jako ocenę Twojego pomysłu. To dwie różne sprawy!

ShaftWenders napisał(a):Ludzie z doświadczeniem? Skąd pewność że go nie mamy? Co Ty możesz o nas wiedzieć? Nie znasz nas. Nie ocenia się ludzi po wyglądzie


1) Jeżeli mielibyście doświadczenie, to byście je wykazali. To podstawowa sprawa w takich dziedzinach. Jeżeli nie wykazujecie żadnego doświadczenia, to każdy automatycznie założy, że go nie macie.
2) Jak to nie ocenia się. A właśnie, że się ocenia i nie ma w tym nic złego. Po wyglądzie ocenić można Wasz wiek, a po wieku z bardzo wysokim prawdopodobieństwem doświadczenie.

ShaftWenders napisał(a):Kwota jest wystarczająca, bo nie wiem czy wiesz największy koszt większości produkcji to aktorzy.


Zapodaj jakiś kosztorys. Choćby częściowy, np. na sprzęt. Ile kosztują kamery, którymi chcielibyście nagrywać?
To jak, aktorami będą Wasi koledzy z gimnazjum? ;)

ShaftWenders napisał(a):Trailer był wymagany do projektu na stronie i został wykonany z Materiałów stworzonych przed pomysłem na film.


Co źle świadczy o Waszym podejściu. Jak pojawił się pomysł, to trzeba było nad nim posiedzieć, zastanowić się i przygotować materiał specjalnie pod ten projekt. A wyście posklejali jakiś stary szajs, "bo trzeba było coś wkleić". Żenada.

ShaftWenders napisał(a):Na chwile obecną przepraszam, ale nie stać mnie by wynająć studio żęby mi np. nagrali Trialer.


Dla lepszego efektu wystarczało się w pierwszym rzędzie po prostu postarać.

ShaftWenders napisał(a):Chcę podejść do tego tak jak powinno się do tego podejść.


To trzeba było tak zrobić.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Grzechu300 w 11 Maj 2016, 21:07

ShaftWenders napisał(a):Chcę zrobić coś dla ludzi bo niestety nie ma takiego filmu czy serialu

Powstają dwa polskie filmy w klimacie uniwersum. Jeden z nich ma nawet rozpoznawalnych aktorów, to jest Gizę i Halamę. Zbiórki jakie urządzali były dużo mniejsze pieniężnie, ale efekty widać - chociażby po urywkach scen kaskaderskich.

Tyle, że oni wrzucili zachęcający, efektowny trailer - przykro mi, ale tym się kupuje ludzi, a nie zapewnieniami "dajcie piniądz to zrobimy". ;)
ShaftWenders napisał(a):Kwota jest wystarczająca, bo nie wiem czy wiesz największy koszt większości produkcji to aktorzy.

Szczerze, to ja nie wiem. Zamierzacie opłacić jakiś aktorów? Bo jeżeli nie, ten argument jest bez sensu.

Żeby nie wyszło, że hejtuję i obrzucam błotem - jak pisałem, śledzę i popieram każdy pomysł związany z uniwersum, ale musicie wrzucić jakiekolwiek konkretne i ciekawe materiały, żeby kogokolwiek zainteresować.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 23:39

Dobrze! W takim razie bierzemy się do roboty, czekajcie na efekty! Pozdrawiam wszystkich.
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Universal w 19 Maj 2016, 15:23

Pierwsze efekty już są:

Image

Coś chyba nie pykło :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 19 Maj 2016, 17:08

No, nie dziwię się. Popatrzcie na to:
:

400 - 499zł

Specjalna nagroda – losujesz jedną ze specjalnych nagród przygotowanych tylko dla Ciebie (ustalenie szczegółów nagrody przy odbiorze):

•Partia Gwinta z trzema bohaterami "Drogi donikąd",


•Ognisko w stylu Stalkerskim z ekipą ShaftWenders,


•Przejażdżka samochodem po Szczecinie i Gryfinie z Mateuszem Jaskotem,


•Kolacja z Patrykiem Kowalczykiem,


•Partia szachów z Karolem Dulińskim,


•Browar w miejscowości kręcenia "Drogi donikąd" z Patrykiem Sitarzem,


•Godzina gry w bilard z Arkadiuszem Jaskotem,


•Rozmowa na skypie z Anną Kołacką,

Co to nagrody się pytam? Nic dziwnego że nikt nie poparł. :caleb: A tak poza tym, branie się za serię, w której autor miał w nosie fabułę ukraińskiej gry, nie było najlepszym pomysłem.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.

Za ten post PRZEMEK ŁOWCA otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Poprzednia

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości