Droga Donikąd Serial.

Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 13:52

Witam serdecznie wielkich fanów Stalkerskiego świata, mam dla was coś co myśle was zaciekawi, wracając do tematu:
Dostałem zgodę od Michała Gołkowskiego na adaptacje filmową jego książek, projekt mam już przygotowany podaję linka:
https://wspieram.to/projekt/6482/adaptacja-filmowa-ksiazek-michaa-gokowskiego?pokaz_projekt=1

mam również już fanpage na Fb serialu, pare dni temu wystartował potrzebuję trochę rozgłosu dało by radę załatwić ? Pozdrawiam

http://www.facebook.com/Drogadonikadfilm
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez lehoslav w 11 Maj 2016, 14:15

Ten trailer (czy jak to tam nazwać) jest chu*owy jak ja pier*olę, począwszy od ujęć, a skończywszy na braku polskich znaków.

Nie mówiąc już o tym, że bardzo wątpię w możliwość stworzenia sensownego scenariusza na podstawie stalkerskiej grafomanii Gołkowskiego...

No i ta ekipa, bez wątpienia posiadająca wielkie doświadczenie w zakresie produkcji filmowych :D

Ryzyko

Ryzyko wynikające z tego to jedynie brak czyjejś zgody na nagrania w różnych miejscach, co może przyczynić się do opóźnień


O ku*wa :E
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 14:48

lehoslav napisał(a):Ten trailer (czy jak to tam nazwać) jest chu*owy jak ja pier*olę, począwszy od ujęć, a skończywszy na braku polskich znaków.

Nie mówiąc już o tym, że bardzo wątpię w możliwość stworzenia sensownego scenariusza na podstawie stalkerskiej grafomanii Gołkowskiego...

No i ta ekipa, bez wątpienia posiadająca wielkie doświadczenie w zakresie produkcji filmowych :D

Ryzyko

Ryzyko wynikające z tego to jedynie brak czyjejś zgody na nagrania w różnych miejscach, co może przyczynić się do opóźnień


O ku*wa :E



Szanowny Panie ;) Trailer jest zrobiony z Materiałów jakie posiadaliśmy,
Scenariusze są już w połowie gotowe i są świetne. Co do Ekipy? Czyli co ?? Aaaa no tak ja musze mieć w ekipie ludzi którzy maja po 40 lat doświadczenia prawda?? No tak bo przecież bez tego wyjdzie wielkie gówno a nie film...
Daruj sobie człowieku takie komentarze bo jest to żałosne. Jest wielu ludzi którzy wręcz kochają ten klimat i wielu będzie za.
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Grzechu300 w 11 Maj 2016, 14:52

Cytując trailer - "adaptacja filmowa ksiazek". Ksiazek. Ja rozumiem, że się czepiam i w ogóle, że może nie było polskich znaków, ale znalezienie takowej czcionki która polskie znaki posiada zajmuje mniej niż minutę na internecie. ;)

Z tego co wywnioskowałem z trailera, adaptacja będzie w małym stopniu nawiązywać do książek? Bo i szpej (chociażby broń) głównego bohatera inna (a w książce jest sporo poświęcone tej sprawie miejsca), i żadnych związków z książką/książkami jak na razie w filmiku nie dostrzegłem. Nie żeby to był błąd, adaptacje często są bardzo luźne.

Żeby nie było, że ludzie z forum tylko hejtują - będę śledził projekt, może coś ciekawego się rozwinie. Przynajmniej starasz się robić coś w klimacie, i to Ci się chwali.

EDIT :
No tak bo przecież bez tego wyjdzie wielkie gówno a nie film...
Daruj sobie człowieku takie komentarze bo jest to żałosne. Jest wielu ludzi którzy wręcz kochają ten klimat i wielu będzie za.

Z takim podejściem do krytyki to nie film Ci wyjdzie gówniany, ale opinia o nim. Chyba sobie żartujesz z taką reakcją.
Ostatnio edytowany przez Grzechu300 11 Maj 2016, 15:09, edytowano w sumie 2 razy
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 15:01

Grzechu300 napisał(a):
EDIT :
No tak bo przecież bez tego wyjdzie wielkie gówno a nie film...
Daruj sobie człowieku takie komentarze bo jest to żałosne. Jest wielu ludzi którzy wręcz kochają ten klimat i wielu będzie za.

Nie, jednak nie będę śledził. Z takim podejściem do krytyki to nie tylko film Ci wyjdzie gówniany, ale i opinia o nim. Chyba sobie żartujesz z taką reakcją.


Grzechu300

Przepraszam za moją wypowiedź ale nie wie pan jak ja staje na głowie by cokolwiek zorganizować... a Tu jeszcze taka bezczelna krytyka. Ja rozumiem, ja potrafię przyjąć krytyke ale tylko wtedy kiedy ma jaki kolwiek sens. Trailer jak wspomniałem jest zrobiony ze starych materiałów by wprowadzić delikatnie w świat.Pozdrawiam
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Grzechu300 w 11 Maj 2016, 15:07

ShaftWenders napisał(a):jak ja staje na głowie by cokolwiek zorganizować...
a Tu jeszcze taka bezczelna krytyka. Ja rozumiem, ja potrafię przyjąć krytyke ale tylko wtedy kiedy ma jaki kolwiek sens.

Ile ludzi tyle opinii. Krytyka to krytyka, nie ma co się spinać.

Ciężko mi coś powiedzieć więcej o projekcie, ale będę obserwował stronę na facebooku i czekał na kolejne materiały. Jestem zagorzałym fanem, więc wspieram wszystkie projekty związane z uniwersum.
I znowu się czepiam, ale kłują w oczy trampki i zaorane pole na trailerze. Niby szczegóły, ale jednak nie pasuje to do klimatu. :P

Wrzućcie więcej materiałów, bo na ten moment ciężko stwierdzić, czy jest dla kogokolwiek sens wspierać was finansowo - najpierw trzeba czymś ludzi zainteresować, za obietnice i słowa nikt nie będzie płacił. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez ShaftWenders w 11 Maj 2016, 15:36

Dzięki za wsparcie. Dzień w dzień nad czymś pracujemy, na pewno niedługo ukaże siękolejny materiał
ShaftWenders
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Paź 2015, 11:18
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 23:57
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Universal w 11 Maj 2016, 17:57

260 tysięcy? :E Pozdro szejset przy zbieraniu.

Życzę powodzenia. Bardzo dużo powodzenia, bo póki co mocno średnio - nie będę jakoś rzucać mięsem (a jedynie eufemizmami), ale specjalnie nie ma też za co chwalić. Bazę fabularną wybraliście sobie... no, średnią. Montaż - wraz ze znakami, fontem czy kiepskim dźwiękiem - nie sprawia dobrego wrażenia. Śmiesznie skromne nagrody nieadekwatne do wpłacanych kwot nie zachęcają do choćby najmniejszej wpłaty. Tym bardziej, że nie masz na koncie żadnej zakończonej sukcesem zbiórki, a wyskakujesz z chrapką na ćwierć miliona. Przy takiej sumie powinieneś zamieścić orientacyjny kosztorys. "Zespół" też średnio. Brakuje tam spranej słońcem, wódą i brudem parszywej mordy trzydziesto-czterdziestolatka, który od razu kojarzyłby się z brudem i znojem cechującymi Strefę. Zamiast zdjęć z facebooka - każdy z Was powinien mieć na sobie klimatyczny strój i być utytłany błotem.

Do tego to, co wynotował Grzechu.

Co ja bym zrobił? Przede wszystkim nie rzucałbym się na trzysezonowy serial w momencie, kiedy promocja jest słaba. Zacznijcie od etiudy. Napiszcie krótki scenariusz na góra kilka godzin kręcenia (swoją drogą chętnie zerknąłbym na choćby fragment obecnego scenariusza, skoro mam być potencjalnym sponsorem), zmontujcie z tego dziesięciominutową wprawkę. Puśćcie w obieg, zbierzcie recenzje, wyciągnijcie wnioski. I piszę to z perspektywy osoby, która tak zrobiła - zamiast wypie*dalać larpa na 100 osób, zrobiłem na 20. I to była pouczająca dla mnie lekcja.

2222 :terminus:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez KOSHI w 11 Maj 2016, 18:34

Obejrzałem filmik i stronkę i ku*wa jest to cieńsze niż sik pająka pomijając fakt, że bierzecie się za coś Gołkowskiego, co dobrze już na początku nie wróży, bo co można zmontować z książek, w których pisarz miał wyje*ane na fabułę. Obecnie trwa akcja zbierania kasiory do rosyjskiego serialu Zona, która idzie jak krew z nosa, a serial ma masakryczny potencjał, wystarczy tylko spojrzeć na same concept art i kto jest główny designerem. Także nie hejtuje, róbta co chceta, ale wg. mnie będzie z tego wielki wuj tak na marginesie widzą jakość mat,

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez Cromm Cruac w 11 Maj 2016, 18:51

O ku*wa, ale wypas! Szykuje się filmowy odpowiednik prozy Akacza. Może jego najpierw zekranizujcie - szybciej wam pójdzie.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, lehoslav.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez lehoslav w 11 Maj 2016, 18:59

ShaftWenders napisał(a):Trailer jest zrobiony z Materiałów jakie posiadaliśmy,


Powiedz, co to kogo obchodzi, jakie materiały mieliście, a jakie nie?
Trailer powinien być po prostu świetny, jeżeli ma kogoś przekonać. Lepiej było poczekać i zrobić coś lepszego. Ten obecny nie przekonuje do dania na wasz projekt nawet złotówki. To jest amatorszczyzna w najgorszym sensie tego słowa.

ShaftWenders napisał(a):Scenariusze są już w połowie gotowe i są świetne.


Kto uważa, że są świetne? Wy sami?

ShaftWenders napisał(a):Co do Ekipy? Czyli co ?? Aaaa no tak ja musze mieć w ekipie ludzi którzy maja po 40 lat doświadczenia prawda?? No tak bo przecież bez tego wyjdzie wielkie gówno a nie film...


Do takiego projektu, jaki naszkicowaliście, niezbędni są ludzie z wiedzą i doświadczeniem. Patrząc na wasze niewinne buzie, nie spodziewam się po was ani jednego, ani drugiego. Sam młodzieńczy entuzjazm nie wystarczy, niestety.

Zresztą problemy zaczynają się już od samej sumy, którą zaplanowaliście. Na profesjonalną produkcję w takim rozmiarze to o wiele za mało, na amatorkę w stylu trailera to o wiele dużo. Jaki wniosek nasuwa się w pierwszym rzędzie? Taki, że nie macie pojęcia, na co się porywacie.

ShaftWenders napisał(a):Jest wielu ludzi którzy wręcz kochają ten klimat i wielu będzie za.


To jest bardzo złe podejście. "Co z tego, że robimy gówno, fani i tak to łykną". Jasne, są tacy fani, którzy łykają wszystko w danym temacie, niezależnie od jakości. Ale jest ich niewiele. Tak czy siak, usprawiedliwianie niedoróbek takimi argumentami jest nie do zaakceptowania i bardzo źle wróży całemu projektowi.
Ostatnio edytowany przez lehoslav 11 Maj 2016, 19:11, edytowano w sumie 2 razy
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Droga Donikąd Serial.

Postprzez KOSHI w 11 Maj 2016, 19:00

Crom, specjalnie dla ciebie wersja fast na mini serial.

Marek i Jarek jadom do Strefy. Marek zapomina z szafki draży kokosowych, przez co wraca do meme, Jarek jedzie sam i wbija na pełnej pi*dzie do Zony. Pierwsze zadanie - polowanie ma prypeć - pizdolota. idzie jak z płatka. Dostaje kolejne zlecenia - jest uber mother fucker. W finałowej walce z sumem sułtanem Prypeci ryba wcionga go pod wodę i dusi. Jarek próbuje go przekupić drażami ale jest już za późno, bo draży ni ma... Bidny ginie w odmętach, wypływają po nim ino kalosze wzmacniane artefaktem Gumowy Kondom. THE END.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, lehoslav, Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Następna

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości