Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 15 Paź 2014, 21:09

Robiąc wiosną własny jabłecznik, rozpaliłem rodzinną alkoholową pasję, co zaowocowało winem jabłkowym, z dzikiej róży (in progress) i innymi wytworami w domu. Z mojej strony - poza cydrem - nalewki. Dzika róża, anyż, kwiat róży i herbata... ale zaraz. Co prawda muszą jeszcze swoje poleżeć, ale nom-om, bez startowej degustacji się nie obeszło.
Chciałem połączyć pasję do herbaty i alkoholu, robiąc nalewkę herbacianą. ;) Niestety, lepsze okazało się być wrogiem dobrego i przedobrzyłem. Czuć w niej wszystkim tylko nie herbatą ku*wa. Jedna gwiazdki anyżu na 0,5, a "śmierdzi" niewiele mniej niż czysta anyżówka, taka jej mać. :( Następnym razem zrobię chyba z zielonej, bez żadnych udziwnień. Herbata, wódka, cytryna, cukier, O.

EDIT:
Spróbowałem piwa Polski Chmiel z serii Alter Beer, i cóż. Na pilsowej goryczce się zawodzę ostatnio, czego bym nie spróbował, ale ma ładny ziołowo-chmielowy aromat, i mimo wszytko jest do wypicia.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!

Za ten post Wiewi0r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 22 Paź 2014, 17:54

Po praktycznie dwóch miesiącach bez picia piwa postanowiłem nabyć pewien eksperyment, a konkretnie Lubuskie Jagodowe. Wrażenia? Mam dość piwa na kolejne parę tygodni, jeśli nie miesięcy...

Ogólnie nie wiem, czy ktoś z was pił kiedyś napar z piołunu - jeśli tak, to o wiele prościej będzie wam zrozumieć "głębię" smaku tego potworka. Otóż w smaku jest mniej więcej jak wspomniany wcześniej napar z piołunu wymieszany z lekkim aromatem jagodowym. Słowem - ani to słodkie, ani dobre. Pozostawia na języku gorycz zbliżoną klasą do piw z gatunku IPA - co pasuje jak pięść do odbytu, skoro to miało być zwykłe jasne piwo, barwione sokiem.

Tak czy siak, szczerze NIE polecam. I wracam do picia wody przez kolejne parę miesięcy...:caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 22 Paź 2014, 20:52

Bo ogólnie ten browar "ssie". Ale musiałeś trafić na jakąś trefną sztukę, ono nie jest gorzkie. Raczej bez wyrazu, mało słodkie - zwykłe piwo z sokiem. Na pewno to nie IPA. Poziom słodkości zdawał mi się trochę mniejszy niż czarna fortuna, no i sporo mniej wyraziste. Albo miałeś inną warkę, którą zepsuli.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 22 Paź 2014, 20:54

Nie wiem, może jakiś lipny wypust - jednak butelka była w porządku, data przydatności też. Tak czy siak, obrzydlistwo.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 22 Paź 2014, 23:56

Naprawdę? Dwa tygodnie temu miałam okazję wypić butelkę Lubelskiego Jagodowego. Na pewno nie było gorzkie. Po pierwszym łyku butelka nie wylądowała w śmietniku. Po wypiciu nie płukałam ust wodą dla pozbycia się posmaku itd. Było znośne/całkiem dobre. Smakowało jak zwykłe piwo wymieszane z syropem o smaku jagodowym. Właśnie: o smaku. Bo w smaku to nie był typowy syropek jagodowy.

Ale przyznam, że bardziej jarałam się fioletowym językiem niż samym piwem.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 26 Paź 2014, 13:14

Komes Porter Bałtycki... Robi się powoli coraz chłodniej, wszyscy przypominają, że to już czas porteru, a nie pilsów czy lagerów. To myślę - spróbuję tego wynalazku. Nigdy więcej :caleb:

Piwo, którym zachwycał się naczelny piwosz i browarnik kraju, imć Kopyra, smakuje jak mikstura jakiegoś leśnego alchemika lub inne ohydztwo wymieszane z czystym etanolem. Nie wiem jak można się onanizować nad zaletami smakowymi tego trunku skoro są one prawie niewyczuwalne spod ciężkiego, alkoholowego nakrycia. Coś tam jednak czuć. Jak dla mnie miało to smak Tussipectu, czyli nic szczególnie przyjemnego. Zapach - jakaś spalenizna z nutą powiedzmy, że jak z wędzarni - jeszcze ujdzie. Niestety na pierwszy plan, rozpychając się szeroko ramionami, wysuwa się smak alkoholu i jak dla mnie jest to zbyt intensywny smak jak na piwo. Wiem, że to porter i one są bardziej alkoholowe, ale ja tego nie kupuję. Taki ładunek procentów to mogę spuszczać w dół gardzieli pod postacią jakiejś nalewki, albo od biedy wina, za którym nie przepadam, czy w skrajnych przypadkach nawet i gorzałki, ale nie pijąc piwo. Wracam do pilsa i w nosie mam, że zbliża się zima. Mnie tam ona niestraszna :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 26 Paź 2014, 14:08

Mi piwa od Komesa również niespecjalnie smakują. Ich porter bałtycki jest - jak zresztą piszesz - zdecydowanie zbyt mocno alkoholowy, szczególnie jeśli pity w zalecanej temperaturze (12-14 stopni), bo wyższa temperatura jeszcze wzmaga wrażenie alkoholowości. Przykrywa to wszystkie walory smakowe, którymi powinien cechować się porter: palone słody, suszona śliwka, czekolada itd. Jeśli jednak interesują Cię portery bałtyckie (jakby nie było jedne z najważniejszych polskich piw eksportowych, przy tym kategoria, w której Polacy raz za razem wygrywają na międzynarodowych konkursach) obadaj porter z Żywca, zaś za najlepsze piwo w tym stylu - zarówno przez imć Kopyrę, jak i międzynarodowe konkursy - uznawany jest porter warmiński z browaru Kormoran (niestety nie dane mi było go spróbować).

Inna sprawa, że porter bałtycki to piwo dolnej fermentacji. Jako takie będzie miało znacznie bardziej płaski, jednolity i mniej zniuansowany smak niż piwa górnej fermentacji. Swego rodzaju odpowiednikiem porteru bałtyckiego w piwach górnej fermentacji jest imperial stout, w Polsce znany bardzo często jako RIS (Russian Imperial Stout). Polecam, bo - choć drogie - ciekawszego pod względem ataku na Twoje kubki smakowe piwa nie znajdziesz. :)

Za ten post Trikster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 26 Paź 2014, 16:40

Dżuz napisał(a):wymieszane z czystym etanolem. Nie wiem jak można się onanizować nad zaletami smakowymi tego trunku skoro są one prawie niewyczuwalne spod ciężkiego, alkoholowego nakrycia

A w jakiej temperaturze piłeś? Piłem inne Komesy, w tym jeden mający 10% i odpowiednio schłodzony prawie wcale nie wali alkoholem w przeciwieństwie do Żubrów i innych Tatr (po której się notabene ostatnio porzygałem, szajs jakich mało).
Dżuz napisał(a):Wracam do pilsa

Pilsy to gunwo :caleb:

Trikster napisał(a):Polecam, bo - choć drogie - ciekawszego pod względem ataku na Twoje kubki smakowe piwa nie znajdziesz. :)

Prawie każde dobre piwo jest drogie :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez djcycu w 26 Paź 2014, 17:10

Soczek z foczek... :suchar:

A tak na poważnie to lubię sobie łyknąć ostatnio dobrego piwa. Ostatnio w Duvelku i Jupilerku zasmakowałem ale ten pierwszy jest cholernie drogi ale też bardzo mocny... 8.5% tak że po trzech może nieźle trzepnąć :P Ten drugi znowu to taki odpowiednik polskiego piwa bo jest również dobry i ma fajny aromat ale i za 6 puszek po promocji trzeba dać na polskie około 40 zeta... Żeby nie mówić że zagranicą piwo jest ogólnie drogie to zaznaczam że tańsze, mniej markowe piwo jest w cenie 0.49 euro za puszkę 0.5l i nie smakuje źle.

Ostatnio to się przechadzam w wolnej chwili po miasteczkach i po sklepach czy barach szukając regionalnych piw, win i nie wiadomo czego. Tak sobie urozmaicam to monotonne życie żeby w końcu słowa "jeździsz to świat zwiedzisz" miały sens a nie tylko osrany i zaszczany parking.

Polskie piwo tak czy siak bije wiele piw. Polski Harnaś czasem lepiej smakuje jak niektóre siki Weroniki z zagranicy i jest tani... To takie prostackie porównanie cena=jakość.

Nasze piwa jakie uznaję za naprawdę dobre do Leżajsk, Kasztelan, Warka, Lech, Tyskie, Żubr (choć ostatnio po nim łeb boli) no i Żywiec który i tak lepiej mi smakował kiedy miałem 7 lat :caleb:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 26 Paź 2014, 20:00

Universal napisał(a):A w jakiej temperaturze piłeś?


Nie mam pojęcia. Termometru doń nie wkładałem :E Niemniej, jakiś super zimny to on nie był. W końcu to piwo na chłodne dni, które ma ponoć rozgrzewać więc durnotą byłoby je jeszcze schładzać. Chociaż odpowiedni procent, nawet w niskiej temperaturze potrafi "rozgrzać". Tak czy siak, smakował zbyt alkoholowo i się do niego zraziłem jak na razie.

Universal napisał(a):[...]Żubrów i innych Tatr (po której się notabene ostatnio porzygałem[...]


To jest właśnie gówno :E

djcycu napisał(a):[...]Żywiec który i tak lepiej mi smakował kiedy miałem 7 lat :caleb:


W wieku siedmiu lat co prawda piwa nie pijałem, a te które w dzieciństwie dane mi było kosztować w umiarkowanych ilościach i tak mi wtedy kompletnie nie smakowały :E Ale fakt, później, w czasach licealnych gdy już w bardziej konkretny sposób zaczynałem piwne przygody, to Żywiec był jednym z niewielu piw, które jako tako byłem w stanie pić. Miał całkowicie inny, charakterystyczny, powiedziałbym lekko maślany smak, chociaż przy okazji było to piwo za ciężkie jak dla mnie. Potem stało się coś niedobrego i teraz Żywiec jest piwem, które niczym nie odstaje od swoich koncernowych braci i to nie jest komplement. Szkoda :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 26 Paź 2014, 20:55

Universal napisał(a):Prawie każde dobre piwo jest drogie :E

To prawda, ale "drogość" jest stopniowalna. Jeśli dobre IPA możesz kupić już za 7 zł, to RIS kosztuje od 12 w górę.

Dżuz napisał(a):Wracam do pilsa

W sumie dobry lager (pils jest pododmianą lagera) nie jest zły - możesz obadać nową modę w warzeniu lagerów, czyli amerykańskie lagery. Są to piwa dolnej fermentacji, bardzo rześkie i orzeźwiające, ale przy tym dość interesujące w smaku ze względu na użycie chmieli amerykańskich (a więc cytrusy, żywica). Takie połączenie lagera z AIPA.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Valvi w 26 Paź 2014, 21:36

Alkoholizm to zmora ludzkości dlatego pije piwo :) Specjal z Elbląga to jest to ^^ :+:
Zona jest głodna. Jej serce wali i domaga się oczyszczenia. Zona też jest spragniona...

Za ten post Valvi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Valvi
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 14 Paź 2014, 16:46
Ostatnio był: 15 Kwi 2022, 23:28
Miejscowość: Strefa ogrodzona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości