Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 15 Lis 2016, 20:57

Akurat portery piłem cenione i mi nie smakują. Za ciężkie.

Zdaję sobie sprawę, że Komesy, jak to Miłosław, nie są z górnej półki. Ale pytałeś czy ktoś coś pije, a nie czy pije coś z górnej półki :suchar:

Kiedy zacznę zarabiać nieco więcej, to zacznę się zaopatrywać w droższe piwa. I będę się zaopatrywać gdzie indziej, a nie w bieda-sklepie na bieda-wiosce, gdzie wybór jest zdecydowanie większy niż w osiedlowym, ale nadal dużo mniejszy niż w branżowym. W tym w którym kupowałem ostatnio został mi chyba tylko do opróbowania Wrężel, Kormoran i parę podobnych.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 15 Lis 2016, 22:43

A ja nie mówię o górnej półce panie, odniosłem się tylko do tego, że faktycznie masz rację że coś jest nie tak z tymi potworkami potrójnymi i poczwórnymi :E Bo można rozumieć wyższą półkę poprzez jakość jak i cenę :D możesz dać 20 zł za piwo i będzie kupą, a możesz dać 5 zł i być bardzo zadowolonym.

A że nie podchodzi Ci coś cięższego... to nie ma sensu co sięgać po górną półkę bo tam same kalibry 10-16% panie :E
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez vandr w 15 Lis 2016, 23:46

portery kult
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 16 Lis 2016, 10:14

Kudkudak napisał(a):A że nie podchodzi Ci coś cięższego... to nie ma sensu co sięgać po górną półkę bo tam same kalibry 10-16% panie :E

Miałem na myśli półkę cenową, nie procentową. Jakiegoś RISa bym spróbował tylko, żeby spróbować, bo nie liczę, że mi zasmakuje, skoro nie pasują mi portery. Podobnie dymione, np. grodziskie mi nie podchodzi specjalnie, tak jak i kwaśne (piłem bodajże Kwas Delta i... nie, męczyłem się). Ze stylów które już znam to pewnie najbardziej pszeniczne i APA, sporadycznie IPA.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 16 Lis 2016, 10:16

Jeśli kogoś interesują mocne piwa, to na ostatnim Warszawskim Festiwalu Piwa można było dostać Sink the Bismarck, który może się poszczycić zacnymi 41% alko. :) Cena też zacna, parędziesiąt złociszy za 100 ml (dokładnie nie pamiętam, ale na rynku chodzi za $80/375ml).
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Microtus w 16 Lis 2016, 11:19

Ja lubie piwa o dużym woltażu, nie ze względu żeby się nimi upijać, bo ktos musiałby być niespełna rozumu, żeby pic na ten przykład 3 portery i poprawiać jakimś triplem. Takie piwa to jedno i już czujesz sie wprowadzony w doskonały nastrój. Zgadzam się z przedmówcami, że niektóre piwa mocne są źle wywarzone i po wypiciu kilku łyków alhohol wybija sie na prowadzenie i psuje smak. Jednak ejst trochę piw, które mimo dużej mocy są na tyle zbalansowane, i smaczne, że ciężko przejść koło nich obojętnie.
Polecam DR. BREW dwa piwka które mi osobiście pasują, jedyny ich minus to cena ale za jakośc warto w tym przypadku zapłacić.
Russian Imperial Stout woltaż 12,5 a piwo aksamitne i naprawdę fajnie zbalansowane.
Barley Wine tu woltaż ten sam a piwo naprawde pijalne. Aromatyczne i naprawdę ciekawe.

Piłem też ostatnio RIS-a tylko za cholerę nie mogę przypomnieć wytwórcy jedyne co pamietam to, że piwo z Belgii miało 17,5% alkoholu zdecydowanie nie polecam picia w objetości powyżej 0,25L bo za duże już BLG i piwo ciężkie bardzo, aczkolwiek było smaczne i balans smaku dzięki, któremu procenty nie wybijały sie do przodu też o dziwo miało.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 16 Lis 2016, 21:04

Universal napisał(a):Jakiegoś RISa bym spróbował tylko, żeby spróbować, bo nie liczę, że mi zasmakuje, skoro nie pasują mi portery.


Powiem tak - porter, nawet wagi ciężkiej do 22, to jest sikacz przy risie, ale to lepiej bier z kimś na spółę i te do 20 zł, bo przepłacisz porządnie. Jak dla mnie nie istnieje nic lepszego niż imperial stout, ament.

@Micro - barley fajny, ale zbyt nahajpowany, obiecywanki cacanki, miało być WOW a było "ok", przynajmniej w moim odczuciu przy tej cenie z kosmosu. A co do tego risa, to gdybym nie pił ich poprzedniego BA to może bym uznał to za fajny wynalazek, a tak jest takim "wstydliwym risem" :E
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 16 Lis 2016, 21:32

Mnie tam h*j interesują chmielowe siczki. Piwo jezd dla ciot. :caleb: Pozostawiam was pazie z własną inteligencjom. :u3: Kto pije gorzołę tem MISZCZ. kTO WIE, TEN WIE (MILJON MRUGNIĘC OCZKIEM).
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 17 Lis 2016, 18:51

Ta, białe płynne złoto. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, potem spójrz na mój awatar i się poważnie zastanów :u3:
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Trikster w 03 Kwi 2017, 10:10

Ktoś wybiera się na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia)?
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 03 Kwi 2017, 18:18

Chciałem, ale pokrzyżowali mi plany :( Teraz w ogóle, BGM 30 min od mojego domu, a ja mam zaje*any dzień :(
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 16 Paź 2017, 19:21

Stara mi przywiozła ostatnio jakiś litrowy pocisk ze Lwowa w plastikowej butelce. Zaraz przed oczami piwo Colt hardo. Mówię se, o ku*wa, co ona odje*ała, ale miałem ssanie to przygarnąłem. Piwo słabe, 4,5% ale całkiem zacne, lekkie, jednocześnie czuć było delikatną goryczkę. W ch*j lepsze od jakiś sików typu Lech itp. Z dobrych piw to piłem nad morzem Kołobrzeskie ciemne i jasne. No i nigdy nie myślałem, że polubię jakieś wino. Parę mi podeszło, ale i tak wermut z jakim spritem mi lepiej wchodził zawsze i o dziwo ostatnio dostałem na urodziny Carlo Rossi czerwone i całkiem, całkiem mi pasuje. Ani za słodkie, ani za cierpkie, takie akurat, żeby po sączyć wieczorem. Może i jest to masówka i żaden rarytas, ale mi wchodzi.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości