Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 28 Kwi 2016, 08:56

Ja się przyzwyczaiłem do dobrej herbaty liściastej i wszystkie te ekspresowe zupełnie mi już nie wchodzą. Liptona można jeszcze od biedy wypić, ale jak ktoś wyciąga Sagę albo jakieś inne gówno, to mówię, że wody mineralnej się napiję ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Pangia w 28 Kwi 2016, 10:31

Microtus napisał(a):Zróbcie sobie krótki i prosty test, kupcie dobrą herbatę liściastą (czarną) w byle jakim sklepie i ją zaparzcie w szklance (koniecznie). Dla porównania zaparzcie w drugiej szklance (też koniecznie) herbatę Lipton, Tetley czy inną Sagę (sic.) torebkową. Bardzo szybko zauważycie, że herbata liściasta zaparza się wolno i naciąga czasem kilka minut.
Zaś ekspresówki puszczą piękny kolorek w kilka sekund. I to wcale nie ma związku z tym, że herbata jest rozdrobniona (co już samo w sobie jest sygnałem, że to odpad produkcyjny). Do herbat ekspresowych dodawany jest sok herbaciany (uzyskany z wyciskania herbaty przy użyciu gazów) - wszystko do znalezienia w sieci. Także natury to w tym niewiele. Jak chcecie pić dobrej jakości herbatę to pijcie tylko liściastą (a i to nie każdą).

No właśnie po to to wymyślono: żeby mieć przyzwoity kompromis. Człowiek myśli „napiłbym się herbaty”, gdy chce napić się herbaty, a nie z godzinnym wyprzedzeniem na przeprowadzenie całego procesu zaparzania zajebistej jakościowo herbaty (czyli wyjęcia z jakiegoś próżniowego opakowania, odmierzenia właściwej ilości listków, zalania wrzątkiem i obserwowania, jak naciąga). Przeciętny człowiek chce se zalać wodą i wypić do obiadu, a nie modlić się nad czajniczkiem. :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 28 Kwi 2016, 20:16

Jak ktoś jest półgłówkiem to nawet herbaty liściastej nie będzie potrafił zaparzyć. Tylko będzie potrzebował tuzin różnej maści przyrządów.
Proste, wstawiasz wodę, wsypujesz łyżeczkę liści i zalewasz.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 28 Kwi 2016, 20:52

Od lat piję herbatę liściastą i nie wiedziałem, że muszę z nią robić cokolwiek innego niż nasypanie ilości jaka mi pasuje (rzecz wiadoma po dwóch próbach) i zalanie jej wrzątkiem...
Ostatnio edytowany przez lehoslav, 28 Kwi 2016, 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Pangia w 28 Kwi 2016, 20:52

To nie może być tak proste, na pewno prawdziwi herbaciarze robią to w bardziej wysublimowany i skomplikowany sposób :suchar:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 28 Kwi 2016, 21:40

No ba, jak chcę zaszpanować na przykład przed znajomymi, to używam takiego siteczka, żeby potem fusy nie pływały i nie naciągnęła za bardzo. :suchar:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez vandr w 28 Kwi 2016, 21:54

Wayathin napisał(a):Proste, wstawiasz wodę, wsypujesz łyżeczkę liści i zalewasz.


NIE ROZUMIEM
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 28 Kwi 2016, 22:05

KALI NIE ROZUMIEĆ, KALI CHCIEĆ PIĆ HERBATA.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.

Za ten post Wayathin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 01 Lis 2016, 14:06

O herbacie bedom pie*dolić, a alkoholizować się nie ma komu...

Ostatnio testowałem nowe smaki: Saska - czarny bez i Saska - śliwka węgierka. Pierwsza smakowała jak przesłodzony kompot, pomieszanie gunwa z walerianą, a druga jak wigilijny kompot z wkładką. Jedno i drugie chujowina. Była też Gorzka żołądkowa - figa. Smaczek nawet, ale gorzała się chyba nie skonsolidowała ze smakiem, więc miałem wrażenie, że pije je osobno. Też kiszka. Z żołądkowej to chyba tylko mięta z zielonym korkiem jest ok, a smakowe to z Soplicy jedynie coś idzie wybrać. Lubelska to jest dramat. Zostało tylko wypróbować smaczki z Wyborowej i można umierać. :caleb:
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 14 Lis 2016, 22:48

czy ktoś tu coś jeszcze pije? tera po grobingu idealna pora

Image
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 15 Lis 2016, 05:26

Ano, wczoraj piłem Corneliusa American Wheat jako jakąś edycję na Halloween w puszce 330 ml. Kosztowało dwa złote, więc nie najgorzej, ale dupy nie urywało - zwykłe pszeniczne naj*bane amerykańskim chmielem. Puszka ładniejsza niż zawartość.

Wcześniej piłem:
- Żywiec: Szampańskie - zwykły lager trącący nosem igristojem. Bywały gorsze, ale dupy nie urywa - nieco słodszy niż zwykły żywiec.
- Miłosław Milk Stout z syropem klonowym - kolejne moje podejście do milk stoutów i znów mi nie smakuje, więc ten typ chyba nie jest dla mnie :caleb: Albo to piwo jest chu*owe, bo smakuje jak stare, zaśmierdziałe pierniki z zużytym paliwem z reaktora i bimbrem wujka Zenka.
- Komes Belgian Ale - w smaku dobry, ale za dużo alkoholu (8%). W ogóle Komesy to całkiem dobra alternatywa do jakichś tatr - niby drożej, ale w przeliczeniu na procent jest smaczniej, a naj*bać można się tak samo za +/- tyle samo. Do 6% mogę zaakceptować, wyżej już mi nie pasują.

Koniec końców żywiecka APA kupiona na koniec mi chyba najbardziej podeszła, co świadczy o poziomie :suchar: Ż APA > American Wheat > Komes > Ż Szampańskie > Miłosław. Bieda trochę.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 15 Lis 2016, 19:51

No tak, tylko te komesy potrójne i reszta tabliczki mnożenia to mega biedne triple i quadry, a raczej biedackie podejście do tematu jeśli ktoś żydzi te 8-15 zł na belgie ament, takie tyskie trippel. Za to do porteru nic nie mam i śmiało mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o szeroko dostępne środki to ten porter rozpie*dala wszystkie inne i wstawia głęboko do lamusa :D

W ogóle ostatnio w Aldiku miałem okazję zaopatrzyć się w porter łódzki, niby puszka i stał obok harnasiów, ale moja słabość do porterów jest wielka, więc co mi szkoda i wziąłem. I, wow. Jestem pod wrażeniem, że piwo które mogłoby robić za dojebkę dla meneli za tą cenę ma taką pełnię. Bardzo dobrze wydane 3,89 zł :E Bez kozery, bardzo dobre.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości