AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 09 Paź 2016, 14:06

Spieszyłem się z tamtym na larpa, drewniane skorupki nie zdały egzaminu (przy którymś włożeniu ułamał mnie się zaczep - a było już tak pięknie :E nie chciało mi się robić nowych, było już za mało czasu), teraz jest w zasadzie "po sezonie". Mam czas do... maja? +/- wtedy znowu zaczną się teatrzyki postapo, a na strzelanki i tak od dawna (~14 miesięcy, połowa drugiej ciąży) nie chodzę.

Zastanawiałem się nad malowaniem tej kolby, ale boję się papieru ściernego. Nie przypominam sobie dobrze zastosowanego, a nie chcę zepsuć tego co jest. Ta "operacja" wydaje mi się dość ryzykowna :P

Rozważam teraz stworzenie futurystycznej obudowy do G36 na OT. Coś w ten deseń, tylko bez lunety, składanej kolby, z rdzą itd. Sklejka + aluminium w sprayu + akryle + lakier. Póki co czekam do wypłaty.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez Grzechu300 w 09 Paź 2016, 16:03

Universal napisał(a):Ta "operacja" wydaje mi się dość ryzykowna :P

Delikatny papier ścierny i jedziesz. Wychodzi całkiem fajnie, trzeba mieć tylko troszkę żyłki modelarskiej i nie przesadzić. Ale to i tak opcja pośrednia, lepiej jest zrobić/zlecić komuś wykonanie kolby ze sklejki, nie jest to takie drogie jak się wydaje. Problemem jest "dziura" na baterię, która może narazić wytrzymałość samej kolby, w Wale tej samej firmy batka jest w lufie i wydaje mi się to trochę lepszym rozwiązaniem.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: AIRSoft

Postprzez Gro3a w 26 Lut 2017, 23:46

Witam. Mam małe pytanko odnośnie replik kałacha. Chciałbym zmienić body od mojej Cymki 0.48 na takie ze składaną kolbą od Boia: http://www.taiwangun.com/czesci-metalow ... aign-id=19 Są różnice z montażem lufy i komory HU, czy wymagane będą jakieś dodatkowe modyfikacje? No i ile jest w takim body nawalonego szajs metalu? Podejrzewam, że full steel to to nie jest? ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 27 Lut 2017, 00:16

No nie jest, full znal niestety. Uwaga na mocowanie kolby na budzie. Jedyny znany mi prawdziwy stalak to był RK-10S. No chyba że o czymś zapomniałem?
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)

Za ten post Wave otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a.
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez Gro3a w 27 Lut 2017, 23:29

Poczytałem trochę na znanym forum ASG, na temat replik Boyia, że niby większość części w body to stal: np. obsada lufy i kolby a ze znalu to tylko jest właśnie wspomniany zatrzask kolby. Na to bym nie liczył, bo najczęściej po taniości nawalą tam szajs metalu, którego wolałbym uniknąć. Od dłuższego czasu mam Cymkę 0.48 i musiałem dorobić obsadę stałej kolby ze stali, bo się rozleciała po jednej zimowej strzelance :/ Tak samo kolanko gazowe, rozsypało się w drobny mak. Dlatego wolałbym uniknąć jakiegokolwiek znal-owego elementu chociażby w korpusie. A za w pełni stalową konwersje od E&L mogę kupić "dobrą" kompletną replikę. Zostało zadzwonić do sklepu i dowiedzieć się z czego są zrobione poszczególne części korpusu.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 02 Mar 2017, 01:40

Najlepsza opcja to znaleźć znajomka, który ma takiego bojacza i zrobić test magnesami. Drugą ewentualnością jest dowiedzieć się, czy to twierdzenie o różnej jakości poszczególnych partii to prawda. Tym sposobem mógłbyś wyrwać potencjalnie lepszą używkę i przeznaczyć na części.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez Marcus_Polonus w 02 Mar 2017, 15:16

Polecam forum airsoftowe:
http://wmasg.pl/
A jeśli chodzi o rosyjską myśl techniczną:
https://rus.mil.pl/

Ale, tak trochę z innej beczki, dlaczego chcesz wymieniać w świetnej cymce (od serii 048 są lepsze dopiero E&L FC) kolbę na tą od Boyia?

Po pierwsze, cała seria RK słynie z niedopracowanego zatrzasku kolby - jest ze znalu i błyskawicznie się rozlatuje. W Cymkach nie ma takiego problemu.

Po drugie, jakiego masz kałacha? AK-74 (048), czy AKM/S (048m/048s)? Ważne to jest, by określić położenie akumulatora. Z tego względu nie polecam kałaszy ze składaną kolbą - mam AK-74M CM.040C w systemie VFC i mam duże problemy z upchaniem akumulatora pod deklem.

Po trzecie, seria Cymy 048 jest delikatnym odejściem od kopiowania konstrukcji VFC więc prawdopobnie będziesz musiał wymienić komorę hop-up - gearbox pozostaje dalej V3, prawdopodobnie reszta bebechów też się nie różni, ale ręki sobie nie dam uciąć.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: AIRSoft

Postprzez Gro3a w 03 Mar 2017, 22:43

Chciałem zamienić body na coś ze składaną kolbą, bo w budynkach ciężko się chodzi ze stałą kolbą. Właśnie na WMasg czytałem o różnicach między cymą a boyiem, ale za wiele się nie dowiedziałem ;) Jakiś czas tamu do mojej cymki 0.48 (AK-74) zamontowałem kolbę od ostrego AKMa i dziś ją zmodyfikowałem żeby można było do niej włożyć akumulatorek. Przed tym latałem z batką pod deklem, która ledwo się tam mieściła. Komorę HU mam metalową przykręcaną do lufy, więc chyba nie byłoby problemu upchnąć w innym korpusie.

Zobaczę jeszcze na portalach aukcyjnych, może dostanę jakąś kompletną replikę ze składaną kolbą, a mojego kałasza zostawię na zieloną taktykę - ma coś koło 420 fpsów. Wymieniłem parę części gearboxa i doszczelniłem układ. Teraz ma całkiem dobry zasięg i celność, chociaż dość srogo zjechałem korpus. Tak to w tej chwili wygląda:
Image
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 04 Mar 2017, 02:03

Składana kolba przydaje się w sporadycznych przypadkach, zaś jeśli chcesz używać repliki do CQB regularnie, to na dłuższą metę polecam poszukać czegoś z krótszą lufą, bądź biegać z klamką. Mało osób o tym wie, ale składana kolba nie powstała po to, by można było strzelać w ciasnych korytarzach, a raczej po to, by nie zawadzała podczas desantu ze wszelkiej maści pojazdów. O ile nie skakałem jak dotąd ze spadochronem, o tyle podczas zjazdu na linie, czy wysiadania z pojazdów składana kolba jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. ;)

TL:DR - Problemu długiej lufy nie rozwiążesz składaną kolbą, idź w stronę krótszej lufy. :E

Za ten post lukebuka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 04 Mar 2017, 06:02

420 fps i chcesz z nim biegać po budynkach? Na tyle na ile kojarzę, to w większości miejsc w Polsce limit albo już ustalono na ~350 fps, albo toczą się nad tym dyskusje. Kup klamkę, wyjdzie Cię to taniej, będzie wygodniej, używany cymoglock z magazynkami zmieści Ci się w dwóch stówach i nie będziesz miał pietra, że komuś walnąłeś 400 fps z dwóch metrów w zad, a podładujesz z tej samej ładowarki co kałacha. Ewentualnie jeśli chcesz udawać prooperatora i mieć odrzut, weź gaziaka. Kapsuły lub GG to też nie są astronomiczne koszty, bo ile tych kulek wystrzelasz na jednym posiedzeniu?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez Gro3a w 16 Mar 2017, 00:49

W budynkach strzelam bardzo rzadko, góra raz na dwa-trzy miesiące, a na "strzelanki" nie często jeżdżę, bo nie mam stałej ekipy. Dlatego nie bardzo opłaca mi się kupować kolejnej repliki, tym bardziej że miałem nówkę "gaziaka", który po jednej strzelance się rozsypał :E Co ciekawe to była "nowość" niedawno wprowadzona na rynek i za chiny ludowe, nie mogę dorwać do niej części. To nic. Poszperam trochę w necie i spróbuje znaleźć potrzebne elementy do gaziaka :/
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AIRSoft

Postprzez Iwaszka w 14 Cze 2017, 22:57

Kolby się nie składa do CQBa to absolutnie mija się z celem.
Skróć front - tak abyś mógł swobodnie przechodzić przez futrynę drzwi bokiem wcelowany - w kałachu to trochę problem co innego w Mk18 z 10' frontem.

Jeśli chcesz mieć AK CQB master race to jakiś średniak z serii 100 albo suka i do tego kolba z prowadnicą M4 - wygodniej już w AK nie będzie.

Co do stalowych replik. Szkoda zachodu na modowanie cym i bojaczy.
poluj, poluj, poluj i bądź cierpliwy na okazję.
Real Sword>VFC>LCT reszta to średniaki a idzie wyrwać 1 ligę tanio przy dobrych wiatrach.
Kupiłem to za 1k prawie nie używane:
Image
Type 56-1 od Real Sworda robiony w fabrykach "ostrego" i funfacts jedyny "AK" na rynku trzymający idealnie wymiary ostrego - cała reszta: VFC, LCT, E&L, Cyma, Boyi itp sa o 5mm dłuższe w korpusie i GB :p
Polecam czasem chodzą na WMASG, zazwyczaj nie aż tak tanio jak mi się udało ale niewiele więcej - to jest kałach na całe życie bo o specyfikacji części stalowych jak palny odpowiednik (robi ta sama fabryka, z tego samego materiału tylko po prostu wykańcza się to na AEGa), trzeba tylko przełknąć że to Type a nie AK ale generalnie mi to np pasuje bo bardziej rare no i pasuje mi do masy różnych sylwetek od Ruska w Wietnamie kończąc na przykrywce Turbaniarza w Afganie. A jak dorwiesz wersję ze stałą kolbą to można wsadzać wszelkie dodatki od ostrego - warto.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości