AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 13 Lip 2016, 23:10

Magazynki cymy trzeba nawet do cym piłować
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 18 Lip 2016, 13:32

Więc biorę tego magazynka, wpierw jeden na próbę. Z kulasów myślę nad 0.28 guardera z taiwanguna. Do tego czasu używałem madbulli, ale 32 złote za 2000 sztuk to tak se, rok temu było za 26.10zł :caleb:
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 18 Lip 2016, 17:24

W ogóle strasznie kulki podrożały. W zeszłym roku kupowałem G&G 0.28 po 36 geldów za kilogram, a w tym roku kosztują ponad 50. Przerzuciłem się czasowo na ArmaTech.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 20 Lip 2016, 13:52

No, upie*dolić muszę w tym magazynku jakiegoś chu*owego bolca na boku przedniej części i tylnego ząbka, bo za gruby. Potem zdam relacje, czy siedzi dobrze. :caleb:
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 20 Lip 2016, 14:40

Dlatego robię sobie repliki pod skuteczność, żeby używać krótkich serii. A rozpylacze do CQB najlepiej na P&Jty 0,2g, najtańsze nasiona ever.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 09 Sie 2016, 16:18

Pociągnę temat magazynków.

Obudził się we mnie pejsacz pospolity i kupiłem koerowskiego wintoreza na Taiwangunie (http://www.taiwangun.com/elektryczne-4/ ... aign-id=14), bo po trzy stówy, a sztaklerski. Wiem, że to nie jest cud świata, gdybym srał kasą wziąłbym LCT.

I mam problem z magazynkiem. Dostanę hicapa 150 kulek, z tego co wiem, to dedykowanych midów ani lowów nie ma, a te innych firm mogą nie wchodzić:

Image
(zerżnięte z wumazgu)

Zastanawiam się nad kupnem używanych magów do innych modeli (np. mp5, AK, G36 - bo też zakrzywione) i wsadzenie "wnętrzności" w dorobione korpusy (niekoniecznie wiernie odwzorowane pod względem wyglądu, to i tak nietania rzecz), potem "ustylizowanie". Właściwie używałbym ich tylko na larpach z limitem kulek, a na przyszłość dokupiłbym jeszcze jednego hicapa.

Czy to ma sens? Może ktoś ma lepszy pomysł? Względnie może ktoś już coś takiego robił i może zarzucić "zestawem dobrych praktyk"?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 11 Sie 2016, 22:07

Mendi z wumasga wkładał tam shellsy na 25 kulek, pasowały, tutaj coś o przeróbce: http://forum.wmasg.pl/topic/145157-fc-val/page__st__40, post 43. Ponadto wchodzą krótkie lowcapy do mp5. Ogólnie repliczka fajna za te pinindze (i metalowe i bebech nawet fajny a jaki rzadki wyglund!)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 11 Sie 2016, 22:51

To akurat widziałem :P Zerknąłem jeszcze na stan konta, a tam średniawka - w dodatku roboty jest mało, więc i pensja będzie niższa.

Wygląd magazynków jest dla mnie nieistotny i rozważam chałupnicze korpusy, już nawet niepowiązane z aesgejowymi. Tylko z czego? Plastik, rzecz jasna, wydaje się najodpowiedniejszy. Tylko skąd wziąć odpowiednie "pudełka"? Jak to modelować? Jeśli złożyć z kawałków, to pewnie musiałbym sklejać... Drugie pod uwagę biorę drewno, bo w sumie relatywnie łatwo byłoby mi je kształtować, wliczając i kształt zewnętrzny, i dziurę na shellsa. No i jest w sumie tanie.

:

Image

:suchar:


Co do samej repliki - ponoć rusofile znajdują różnice między nią i oryginałem, które kłują w oczy. Ja zwróciłem uwagę raczej na dość widoczną dziurę od śruby przytrzymującej kolbę, niedopasowaną pokrywę komory (widać z boku fragment tłoka) i parę śrub na inbusy, które pasują jak pięść do nosa. Na plus, co dziwne, wygląd plastikowej kolby - z daleka, i póki nie dotkniesz, wygląda na drewno. Całkiem przyjemna stopka kolby. Wszystko dobrze spasowane, jedynie bateria lata luzem w kolbie, przez co trzeba tam napchać np. gąbki. Ta replika zniszczyła mi razem z baofengiem mój miesięczny budżet :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez BlackShaman w 11 Sie 2016, 23:12

No i zapomnieliście,że te Vintki Koer nie mają selektora ognia za spustem tylko jak w AK trójstopniowy.

A o magi faktycznie trudno. Do King Armsa da się przerobić z LCT lecz tutaj to nie zadziała. Z tym klejeniem nowych skorup to więcej roboty niż pożytku będziesz miał. Zrób jak Mendi i wklej shelsa na 30bb i po kłopocie :]
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

S.T.A.L.K.E.R. ASG.

Postprzez Celny w 09 Paź 2016, 01:55

Ktoś się też bawi w ASG ? w klimatach stalkera ?
Ja już tak z 5 lat i nadal mi się nie nudzi :D
Najgorsze jest to że w mojej okolicy jest mało fanów serii stalker czasami mam wrażenie że można nas policzyć na palcach 1 ręki.
I też to że wychodzimy z naszych jaskiń(na asg) tylko jesienią lub zimą...
Pochwalcie się jaki sprzęt posiadacie jakie typy replik itp
Nie jestem chamski tylko ironizuję
Awatar użytkownika
Celny
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Paź 2016, 00:58
Ostatnio był: 10 Lip 2022, 02:39
Miejscowość: Lubawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. ASG.

Postprzez Universal w 09 Paź 2016, 09:24

viewtopic.php?f=9&t=1347 :caleb:

"ASG w klimatach stalkera" jest niejednoznaczne. Może oznaczać zwykłe strzelanki w cywilnych łachach i maskach p-gaz (noszenie masek to debilny pomysł) lub larpy. Pierwsze jest słabe, więc w istocie nie cieszy się popularnością, drugie przeciwnie - ładnych parę setek by się w Polsce znalazło.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez Grzechu300 w 09 Paź 2016, 11:28

Miałem Koerowego Wintara, sprzedałem jednak po pewnym czasie, i to nawet wystawiając go tutaj, na forum. :P

Ogólnie replika super, ale potrzeba do niej lunety, a ja preferuję kałasze więc z racji wyboru sprzedałem Wintara. Jak za taką cenę był super spasowany, nic nie latało. Nie miałem lunety PSO, więc pokombinowałem trochę i podoklejałem do lunety wiatrówkowej jakieś randomowe pokrętła i gumowe okulary od lornetki, a całość potem owinąłem taśmą maskującą i siatką, prezentowało się biednie ale przynajmniej nie było widać że to wiatrówkowa luneta. :caleb:

Osiągi i moc ma szczerze mówiąc średnie, może to wina baterii może po prostu stockowych bebechów. Ale działał płynnie i problemów z nim nigdy nie było.

Jak będę miał piniądz to kupię sobie również Koera, tylko tym razem Wała. Brak składanej kolby trochę mnie irtytował w przypadku Wintoreza.
Universal napisał(a):Na plus, co dziwne, wygląd plastikowej kolby - z daleka, i póki nie dotkniesz, wygląda na drewno.

Polecam zjechać głęboko papierem ściernym i pociągnąć potem ciemną bejcą która pokryje bruzdy i ew. niematowym lakierem, wtedy naprawdę wygląda jak sklejka, ciężko się poznać bez dotknięcia. ;)

Co do magazynków - ktoś na rusmil.pl bodajże albo na youtubie pokazywał przerobione hi-capy do AK spasowane i skrócone tak, żeby wchodziły i wyglądały jak Wintorezowe. Spróbuj tam poszukać.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości