AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 10 Mar 2016, 11:22

Możesz, bo to tak naprawdę grosze, a w tanich replikach poprawi Ci "jakość strzału", że to tak kaleko ujmę.

Też nie lubię taktycznych kałachów, bo nie wyglądają już jak kałachy :(
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wave, lukebuka.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 10 Mar 2016, 23:22

Wymiana gumki HU to chyba jedna z najtańszych, a jednocześnie mających największy wpływ na celność repliki części. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, jakiej firmy gumkę najlepiej kupić, bo jest to zależne od modelu, a nawet egzemplarza danej repliki. musiałbyś popróbować z różnymi gumkami i sprawdzić, która najlepiej współpracuje. Ja na przykład zamontowałem kiedyś czarną gumkę Systemy i w końcu za którąś dosłaną do komory kulką zawinęła mi się gumka i w efekcie wyłączyło mnie to kompletnie z gry. Stwierdziłem, że może jakiś felerny model, więc kupiłem inny egzemplarz tej samej gumki(poprzednia pękła :E) i tym razem z kolei replika pluła tymi kulkami tak słabo, że sam bym charknął dalej ;). Ostatecznie nabyłem zieloną G&G, na którą ludzie psioczą, że zeszła na psy i problem ustał.

Zapewne, gdy w końcu postanowię zmienić komorę HU na jakąś lepszą, będzie to oznaczało również zmianę gumki. Sam więc widzisz, jak to z tymi gumkami jest.

TL:DR - Owszem, możesz zacząć tuning od gumki, są relatywnie tanie. :D
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 11 Mar 2016, 19:23

Jeśli chodzi o gumki, to ja polecam właśnie zieloną G&G. Nie wiem co ludzie gadają, że takie słabe teraz. Na mojej całkiem ładnie lata i nie mam żadnych z nią problemów. A co do przeźroczystej Guardera, to tak średnio w sumie. W swojej starej RK-01W miałem z nią problem, bo mi pluła po dwie kulki. Zmieniłem na G&G i problem znikł. Nie wiem jak jest z czarnymi Systemy, ale ludzie je chwalą. Podobno bardzo dobra jest silikonowa od Real Sword, ale z nimi nie miałem styczności, a tylko powiedział mi o tym jeden serwisant.

Universal napisał(a):Też nie lubię taktycznych kałachów, bo nie wyglądają już jak kałachy :(

Co wy chcecie od taktycznych kałachów? :D Też wychodziłem z tego założenia, że tylko klasyk i koniec kropka. Od niedawna jestem innego zdania. Oczywiście nadal wielbię się w klasykach i kiedyś na pewno kupię sobie replikę AK-74M, albo w drewnie. Póki co, taktyczna Suka mi odpowiada. :D
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez BlackShaman w 11 Mar 2016, 23:32

Gumki trzeba dobrać metodą prób i błędów. Ostatnio kumplowi wymieniałem zielonego G&G z powrotem na stockową. Zdziwiło Mnie to,że G&G bez i z teflonem traciło 30fps oraz destabilizowało lot kulki. Możliwe,że przydała by się jeszcze wymiana dyszy.
Osobiście używam gumek czarnych systemy. Spisują się dobrze jak na razie.

Utaktycznione AK nie jest złe lecz jak nieraz widzę ten przerost formy nad treścią. Odpycha mnie to wtedy.

A teraz pytanko ode mnie. Jak sądzicie.Ile na doszczelnionym układzie przy cylindrze typ1, sprężynie guarder sp130 oraz lufie 6,04 400mm można uzyskać max fps? Bo wynik,który zobaczyłem na chrono mnie zszokował. Miernik sprawny i bardzo dokładny.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 12 Mar 2016, 13:45

Mila napisał(a):Co wy chcecie od taktycznych kałachów? :D

Bo wolę drewniany chwyt - bardziej mi przypomina wyśnionego kałacha, niż orisowany gównoplastik, obecny zresztą w co drugiej replice. Zresztą niczego tam nie używam, a lunetę można walnąć na jaskółkę :P Cokolwiek bym nie chciał zamontować - latarkę, wskaźnik - bardziej koszerne będzie przyklejenie tego izolką :E
BlackShaman napisał(a):Ile na doszczelnionym układzie przy cylindrze typ1, sprężynie guarder sp130 oraz lufie 6,04 400mm można uzyskać max fps?

Nie mam pojęcia, więc się wypowiem - 460.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez BlackShaman w 12 Mar 2016, 14:00

Teraz zajrzałem z ciekawości na wmazhga i jednak 485fps na sp130 to taka norma. Tylko teraz nie będę mógł strzelać serią bo limit w moim okręgu to 450fps,a powyżej tylko semi :|
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 12 Mar 2016, 16:57

E tam. Ja mam te chwyty orisowane aluminiowe. Nie muszę się o nic martwić. ^^
To zmień tego springa na lżejszego. :D Ja z auto też postrzelać nie mogę, bo mam te biedackie magazynki od E&L, które niby pierwsza klasa, a na moim konfigu (zębatki 16:1, stokowy spring M110, lipo 7,4v i mosfet), to nie wyrabiają z podawaniem i kupa. Do stokowej repliki, to w sam raz, ale nie do mojego. :/
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 27 Cze 2016, 16:17

Ogólnie magi od E&La to kupa straszna, cymiacze to stara i sprawdzona firma :)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 10 Lip 2016, 23:35

Jakie magazynki pasują na sto procentów albo z małą ingerencją piłowania pod RK-10S?
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez Stalkier_100 w 11 Lip 2016, 11:52

Będą pasowały na pewno magazynki Cymy, Boyi(ciekawe dlaczego? może dlatego że to ten sam producent? xD) i chyba E&L. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nawet przy magazynkach tego samego producenta co Twoja replika, trzeba będzie używać pilnika na tylnym zębie magazynka...

Za ten post Stalkier_100 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wave.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: AIRSoft

Postprzez Wave w 11 Lip 2016, 20:43

Tak jak pisałem - pilnik nie przeszkadza. W zasadzie bez przeróbki o dziwo pasują te cymowskie magazynki imitujące bakelit, tylko że ich totalna plastikowość odbija się na trwałości zaczepów i samych krawędzi góry. A te metalowe midy od cymiaczów też podejdą?

http://www.taiwangun.com/magazynki-aeg-mid-cap-2/metalowy-mid-cap-do-ak47-akm-140-kulek-cm?from=listing&campaign-id=19
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: AIRSoft

Postprzez Stalkier_100 w 13 Lip 2016, 11:30

Podejdą. Ale własnoręcznie takie piłowałem znajomemu żeby właziły do gniazda Boyia. :D Nie wiem jak będzie przy Twoim. Przy chińskich replikach nie ma co się zastanawiać czy podejdą bo tak czy siak pewnie pójdą pod pilnik. Każdy egzemplarz ma w innych miejscach luzy czy inaczej zagiętą blachę, jeden będzie miał zatrzask magazynka pod większy ząb, drugi pod mniejszy. Loteria. :E
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości