Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Mila w 10 Cze 2015, 06:37

Aktualnie wziąłem się za książkę Kałasznikow C.J'a Chiversa. Póki co, wydaje się interesująca. Szczególnie, że jestem chyba zakochany w rosyjskiej broni. Mam jeszcze zaczęte (prawie skończone) Witajcie w Rosji Głuchowskiego i Stalowe Szczury Gołkowskiego. O, tej ostatniej nie czytałem od dawna, więc póki co, leży sobie i leży.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 10 Cze 2015, 10:17

Raport o stanie wojennym - Marek Nowakowski
Książka Nowakowskiego to zbiór opowiadań z czasów PRL-u, dokładnie stanu wojennego, tak zachwalanego i ulukrowanego w tamecznej telewizji. Bohaterami opowiadań są różne osoby - członkowie Solidarności, emeryt, gospodyni domowa, kierowca taxi, a nawet Murzyn czy młodzież licealna. Są też osoby z "drugiej strony barykady" - konfidenci, członkowie partii, sekretarze, milicjanci, ZOMO-wcy, wojskowi... Książka ta pokazuje postawy ludzkie w sytuacji bądź co bądź ekstremalnej, co w równym stopniu przygnębia, ale daje też nadzieję.
Sven Hassel - Legion potępieńców
To dziwne, gdy widzi się człowieka leżącego, siedzącego, biegnącego lub kulącego się tuż przed tobą, a ty, zamiast go ominąć, jedziesz prosto i miażdżysz go. Dziwne, bo nie czujesz przy tym niczego. Wiesz, że nie możesz teraz przeżywać tego w jakikolwiek sposób. Być może za tydzień, miesiąc, rok, za pięćdziesiąt lat. Ale nie w tej właśnie chwili. Nie ma czasu na przeżywanie, to wszystko po prostu rozgrywa się dookoła ciebie; obrazy i dźwięki, postrzegane z największą ostrością, są rejestrowane i natychmiast spychane w niepamięć, do późniejszych analiz.

Książka Hassela to opowieść jednego z wielu świadków drugiej wojny światowej. Wojna w Polsce, zwycięski "Feldzug", dezercja z armii, osądzenie, wyrok - piętnaście lat obozu, potem przemienione na służbę w karnym batalionie na froncie wschodnim. Tak w skrócie można by streścić tą książkę. Wojna w tej książce nie przypomina nam wojny znanej z pewnego serialu, nie jest to radosna, pełna niespodzianek przygoda. To brudny obszar, pełen zobojętniającej umysł przemocy, gdzie zabijasz by przeżyć, często parę godzin lub dzień dłużej. Miejsce które potrafi wyssać z człowieka duszę, ale będące też niejako Koloseum w którym walczysz z wszechobecną przemocą w tym celu aby zachować w sobie człowieka. To książka pokazująca wojnę, wojnę bez upiększeń oraz górnolotnych frazesów.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 10 Cze 2015, 17:48

"Lot nad kukułczym gniazdem" bo mi Katarina poleciła nasza kochana.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Co czytacie?

Postprzez mati9983 w 10 Cze 2015, 18:53

obecnie gre o tron, jestem równo z serialem :D serial tez ogladam, ale ksiazka duuuzo lepsza

Za ten post mati9983 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
mati9983
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 10 Cze 2015, 18:50
Ostatnio był: 10 Cze 2015, 18:53
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 10 Cze 2015, 19:46

A pewnie, pewnie, że książki lepsze.
Niestety stary brontozaurus Martin zachłysnął się popularnością serialu i teraz kolejne części, od "Tańca ze smokami" pisze już pod scenariusz serialowy. Wszyscy się baliśmy, że on zemrze zanim skończy cykl, a stało się coś jeszcze gorszego. On go sprzedał za zielone papierki. Szkoda.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 10 Cze 2015, 20:42

Ty się za Hrabię Monte Christo bier a nie, bo od roku ponad Ci tłukę do głowy :kotek:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 10 Cze 2015, 20:47

To na wakacje sobie zostawiam, Okrutniku. Teraz się przeprowadzam. Same książki zajęły mi zylion pudeł.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Papa Mobile w 07 Lip 2015, 11:38

20 kilka lat temu pierwszy raz czytałem "Mistrza i Małgorzatę" M. Bułhakowa, zasrańcem byłem i guzik, pamiętałem jedynie sceny z Jeruszalaim, teraz wróciłem na Arbat i 2 część z Małgorzatą mnie oczarowała. Swoją drogą jeśli ktoś wybiera się na wakacje, polecam "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Gniew" Z. Miłoszewskiego. Moja Zona lubi kryminały, moze coś polecicie w tym gatunku?
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 07 Lip 2015, 12:35

A ja też klasyga zacząłem
Image
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez Najemnik w 07 Lip 2015, 15:57

Aktualnie lecę z drugim tomem "Pana Lodowego Ogrodu". Kolejne lekkie, wciągające czytadło, które czyta się po 20-30 stron lekką ręką. Co prawda nie wciąga jak książki, które przeczytałem w zeszłym miesiącu w tempie jedna na dzień/dwa dni (te o Wiedźminie od Sapkowskiego i "Kłamca" od Ćwieka), no ale jednak wciąga.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 07 Lip 2015, 18:39

Zaczęłam"Dzielnicę obiecaną". Fabułowo zapowiada się ciekawie, natomiast jakościowo słabo.
Imienny - Bezimienny, czytasz? Ciekawa jestem, jak Ci idzie? I czy wilkołakom się też podoba :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Imienny w 07 Lip 2015, 23:34

@up
Czytam 3 książki na raz :P - "Piter", "Stacja Nowy Świat" i "Dzielnica Obiecana". Pierwszych dwóch przeczytałem około 1/3, więc opinia nie będzie tak miarodajna, jak po przeczytaniu całości.

"Piter" - Na ten moment ciekawa książka, która się rozkręca - przystępny język, brak udziwnień. Sam koncept fabuły na ten moment wydaje się interesujący, a sam kilka razy się wzruszyłem (i to już zaskakująco wcześnie).

"Stacja Nowy Świat" - Kolejna lekka książka z serii "Fabryczna Zona" - nie powiem, że przyjemnie mi się czytało, ale momentami czuję jakby koncepty były jakieś dziwne (prawie jak niektóre moje :P ), na ten przykład (spoiler):
:

Stacja Wietnamców? Poważnie? Bo akurat był jakiś zjazd - analogicznie można wytłumaczyć PRL w Centrum :D i pewnie neonazistów, ale do końca nie doszedłem. Kupuje to, jednak uczucie zdziwienia pozostaje.


"Dzielnica Obiecana" - Nie przeczytałem wiele, ale czuję, że to będzie to.

I jeszcze kilka, których jeszcze nawet nie otworzyłem :(

@Papa Mobile
Moja propozycja może wydawać się trochę dziwaczna, ale ciekawym - i nietypowym - kryminałem jest "Sprawa Zabójstwa" Braci Strugackich w Polsce znana jako "Hotel pod Poległym Alpinista". Taki kryminał z domieszką science-fiction, mnie osobiście wciągnął. Sama książka bez problemu do znalezienia na allegro za skromne pieniądze lub w bibliotece.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości