Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Co czytacie?

Postprzez panish w 22 Maj 2005, 17:12

Komputer komputerem, ale czas na cos co nie wymaga pradu i wielkich wydadków na naowy sprzet, czyli ksiazki. :D

Co czytacie obecnie, co przeczytaliscie, jaka ksiazka zapadla Wam w pamieci? Podzielcie sie tym z innymi! :wink: Badzmy wyksztalcona grupa graczy. :)

Ja osobiscie polecam Swiat Dysku Terryego Pratchetta i ksiazki Dana Browna. A Wy?
Awatar użytkownika
panish
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 07 Maj 2005, 16:36
Ostatnio był: 19 Lut 2018, 05:22
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez ThreeZ w 22 Maj 2005, 18:34

Aktualnie skonczylem "Miecz Aniolów" Jacka Piekary. Poza tym trzeba oddac rispect Andrzejowi Pilipiukowi za Jakuba Wedrowycza ("Kociol" - komedia roku). Philip K. Dick - "Trzy Stygmaty Palmera Eldritcha" tez bardzo ciekawe. Gdzies na biurku lezy mi Jacek Dukaj... (Chwila, bo zagladam co mam... :D) Aha, no tak - jeszcze Lem, "Antologia Mlodych", pare roczników i "Ostatnie Zyczenie" sie gdzies po domu peta... To na razie byloby tyle...
Awatar użytkownika
ThreeZ
Tropiciel

Posty: 315
Dołączenie: 07 Maj 2005, 15:21
Ostatnio był: 02 Sie 2014, 15:01
Miejscowość: Rybnik
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez UCRC w 24 Maj 2005, 17:23

ostatnio Sapkowskiego "Narrenturm" i "Bozych Bojowników" polknalem
a wczesniej Vonneguta ("Sniadanie Mistrzów", "Tabakierka z Bagombo") i Lema ("Oblok Magellana")
Awatar użytkownika
UCRC
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:42
Ostatnio był: 15 Cze 2006, 12:01
Kozaki: 0

Postprzez Bloodsucker w 30 Maj 2005, 15:06

Ja ostatnio czytam "Opowiesci o pilocie Pirxie" Lema. Jak narazie srednio mi sie podoba. A ksiazka która zrobila na mnie najwieksze wrazenie kiedykolwiek byla "Piknik na skraju drogi" Naprawde polecam!!!
Awatar użytkownika
Bloodsucker
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 07 Maj 2005, 19:00
Ostatnio był: 20 Sty 2007, 14:13
Miejscowość: Z domu:)
Kozaki: 1

Postprzez matixx w 01 Cze 2005, 14:18

Nie wiem czemu ale korci mnie Biblia Stary i Nowy testament. Fascynuje mnie symbolika. Od 2 lat nie umie sie zdecydowac aby to przeczytac
\,,/ ( ^.^ ) \,,/
matixx
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 01 Cze 2005, 14:13
Ostatnio był: 01 Cze 2005, 14:30
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: -1

Postprzez gajes w 10 Lip 2005, 11:36

Ja to w sumie nie czytam wielu ksiazek ale ostatnia jaka przeczytalem byla "Uczniowie spartakusa"- niepamietam kogo bo oddalem juz ksiazke do biblioteki. Jak dla mnie byla to najlepsza powiesc jaka czytalem, moze dla tego ze lubie czasy starozytnego rzymu. Polecam Te ksiazke wszystkim o podobnym zainteresowaniu, naprawde warto,a poza tym ksiazka nie jest "dluga".
Chyba wszyscy mamy ten sam problem... KIEDY WYJDZIE S.T.A.L.K.E.R.?!
gajes
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 09 Lip 2005, 22:01
Ostatnio był: 10 Sie 2008, 21:39
Miejscowość: Wegliniec
Kozaki: 0

Postprzez Yagarn w 11 Sty 2006, 18:36

Discworld mistrza Terry'ego Pratchetta jest w ciaglych obrotach. Gdy juz przeczytam te prawie 30 ksiazek (!!!) to przeczytam je jeszcze raz. To jest fenomen przelomu 20 i 21 wieku :)

Oprócz Pratchetta... Cholernie duzo róznych rózniastych ksiazek. Wszystko Tolkiena (jakze by inaczej), Sapkowskiego, Baniewicza (goraco polecam), troche Lema, bajki Brzechwy (A jak!), Makuszynski, Wolski gdzies sie pólce panoszy, no i wiele, wiele innych...

A tak z innej beczki: uwielbiam wiersze Norwida- zupelne przeciwienstwo A.Mickiewicza- którego osobiscie bardzo nie lubie i uwazam go za "pudelka salonowego". Polecam, pisal szczerze i przystepnie, bez koloryzowania i pieprzenia trzy po trzy za przeproszeniem.
Póki co, tylko tyle. Ale mam jeszcze sporo zycia przed soba :)
-----------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Yagarn!

- Jestes madrzejszy od Detrytusa- pocieszyl kolege Nobby.
- Tez sobie to powtarzam. Mówie: "Fred, cokolwiek sie stanie, jestes madrzejszy od Detrytusa". Potem mówie: "Fred... ale drozdze tez sa".
Awatar użytkownika
Yagarn
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 08 Sty 2006, 17:17
Ostatnio był: 16 Lip 2012, 12:46
Miejscowość: Nie pisze z nienacka bo to juz oklepane :P Wiec z P-kowa Tryb.
Kozaki: 1

Postprzez Soviet w 11 Sty 2006, 21:01

Sapkowski, Vonnegut (polecam "Kocia Kolyske" oraz "Pianole"), Orwell ("Rok 1984"), Strugaccy ("Piknik na Skraju Drogi"), Bulhakow ("Mistrz i Malgorzata"), Philip K. Dick ("Ubik" - hardcore :)), Stephen King ("The Shinig", "Wielki Marsz", "Zielona Mila"), Dan Brown (ale tylko "Kod Leonarda da Vinci"), Stephen Ambrose (genialna "Kompania Braci" oraz "Obywatele w Mundurach")

Tyle moge polecic z zamknietymi oczami. To jest IMHO to co powinny czytac dzieci w podstawówce jako lektury obowiazkowe :)
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive bator_fly.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez LPKorn3324 w 11 Sty 2006, 21:37

ja nie czytam bo ani nie mam checi ani czasu choc nei wiem czy sie nie skusze na kod leonadra da vinci podobno dobra ksiazka
Ostatnio edytowany przez LPKorn3324, 11 Sty 2006, 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
LPKorn3324
Retired

Posty: 647
Dołączenie: 23 Kwi 2005, 13:46
Ostatnio był: 01 Lis 2014, 14:04
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Fan w 11 Sty 2006, 22:21

Ja codziennie czytam , wiadomosci na o2.pl ,onet,wp ,poczta ,konto bankowe , forum Slinkats, mój czat miejscowy, allegro, Stalkerzone, te forum , cos napewno jeszcze, na czasopisma raczej nie mam czasu :wink:
AM2 Athlon 64 3500+ Orleans + AC FREEZER 64 PRO
DFI Infinity NF SLI-M2/G
GEIL 2x512MB 533Mhz 4-4-4-12 Dual DDR
GALAXY 7900GS 1.2ns 540/1500 ZALMAN
MAXTOR Diamond Max10 200GB,SEAGATE Barracuda7 40GB
Creative SB X-FI Extreme Music + Logitech Z-5500 ; )
IIYAMA CRT 21" and Samsung LCD 37" ; )
TOPOWER SPW-400W and BIG TOWER
3DMark03:?k | 3DMark05:?k | 3DMark06:?k
Awatar użytkownika
Fan
Ekspert

Posty: 777
Dołączenie: 06 Cze 2005, 20:56
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 15:23
Kozaki: 1

Postprzez SzErN w 11 Sty 2006, 22:29

" HOMO DIVISUS" Konrada Fialkowskiego, porzadna polska pozycja z gatunku s-f "Wojna Swiatów" Wellsa, chyba nie trzeba przedstawiac 8) parenascie pozycji Lema z czego najbardziej mi utkwily w glowie "Bajki Robotów", opowiadanie Ananke z "Pilata Pirxa" i oczywiscie "Solaris":twisted:, pierwszy tom Kronik Akaszy "Inicjacja" (tylko bez skojarzen) Jacka Sawaszkiewicza, Jules Verne "Robur Zdobywca" i "Pan Swiata" odjazdowe opowiesci, o dziwo nie czytalem Tajemniczej Wyspy i Kapitana Nemo, trylogia Jerzego Zulawskiego "Na Srebrnym Globie", "Zwyciezca", "Stara Ziemia". Ostatnio przeczytalem "Hobbita" Tolkiena (jak czytalem zakonczenie oczami wyobrazni widzialem jak Beorn rozwala hordy goblinów :twisted: mogli by nakrecic film). A na koniec zostawilem "ROBOTA" Adama Wisniewskiego-Snerga, jak dla mnie najlepsza ksiazka jaka do tej pory przeczytalem, opowiesc tak zakrecona i zagmatwana ze czasami niewiadomo o co w niej chodzi, mimo tego warto ja przeczytac i zrozumiec sens opowiesci POLECAM.
to nie wszystkie ksiazki,ale narazie wystarczy 8) jak przypomni mi sie jeszcze cos ciekawego nadmienie na forum
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez panish w 12 Sty 2006, 20:05

Hoho, widze, ze mamy tutaj przyklad oczytanego internauty. Podziwiam, podziwiam. :wink:

Ja ostatnimi czasy, nie liczac lektur szkolnych (srednio 1,5 na miesiac :P ) przeczytalem "Regula czterech" duetu Ian Caldwell & Dustin Thomason (powiesc zainspirowana "Imieniem rózy", naprawde polecam), "Ostatnie drzwi przed niebem" Deana Koontza (jezeli cenisz sobie niecodzienne pomysly, zakochasz sie w niej - ja w niektórych momentach myslalem, ze zwariuje). Jakies trzy miesiace temu, po przeczytaniu "Misery" oraz "Zielonej mili" Stephena Kinga pochlonalem siedmiotomowa sage "Mroczna wieza" jego autorstwa [jesli lubisz fantastyke, a "Wladca Pierscieni" byl dla ciebie niezapomnianym przezyciem (mówie tu o ksiazce, nie o filmie) musisz skosztowac. Setki przeplatajacych sie watków, szybka akcja i ciekawy swiat (a tak naprawde swiaty) sprawia, ze poszczególne czesci bedziesz chlona jedna po drugiej].


Co do "Hobbita", to choc czytalem go jakies cztery lata temu, nadal pamietam ostateczna bitwe krasnoludów, ludzi w przymierzu z lesnymi elfami z goblinami i wargami. A opis zabicia smoka ta "wybrana" strzala nadal pamietam. Moze to, co teraz napisze wyda sie dziwne, ale wedlug mnie przygody Bilba sa lepsze od "Wladcy Pierscieni".
Awatar użytkownika
panish
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 07 Maj 2005, 16:36
Ostatnio był: 19 Lut 2018, 05:22
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości