Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez Papa Mobile w 30 Lip 2011, 18:55

Cycu nie mam pojęcia jakie są hamulce w tym rowerze, nie wnikam w "lansy". Faktoza, iż ta kierownica nie męczy tak kręgosłup, tylko dupę za przeproszeniem trzeba mieć jak stodołę, ponieważ po kilku godzinach to trochę ten tego...:) siodło uwiera, ale damy radę.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Reklamy Google

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez dorian w 09 Sie 2011, 13:45

Image

Nic specjalnego i żadnych bajerów, ot zwykły duży, męski rower made in pl, koła 28". Obkleiłem go naklejkami + parę użytecznych gadżetów typu licznik km, małe lusterko, oprócz dynama dodatkowe lampki na baterie i taśma odblaskowa gdzieniegdzie. Wcześniej rozkręciłem go na kawałki, ustawiłem luzy i nasmarowałem, bo nie cierpię jak mi coś w nim skrzypi podczas jazdy. Jeżdżę nim do pracy nieraz i chodzi jak zegarek.

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez djcycu w 22 Paź 2011, 17:47

Ostatnio nastała chwila przeprowadzki do nowego domu... Zerknąłem raz jeszcze na stare śmieci no i zobaczyłem coś... Krzyknąłem tylko "No nie no ja tego tutaj k...a nie zostawię!" (Tym bardziej że przyjaciółka na załamkę zaproponowała mi zająć się tym co lubię robić najbardziej) . Mym oczom ukazał się zdezelowany rower Romet Wigry 3 :) Wielu przeklinało to diabelstwo a bo to małe, powolne, a to niewygodne a bo to łańcuch spada... Był to komunijny prezent mojej ciotki i wujka (bliźniaki). Potem oddali ten rowerek babce który służył jej do wożenia piwa ze sklepu (taki se rower cysterna :D )... Całkiem później służył jako rower by któremuś z kuzynów pożyczyć podczas ich pobytu u mnie... Rupieć ten zepsuł się no i posłużył już potem jako grat na części do górali (łożyska, śruby, osie). Postanowiłem go więc wyremontować...

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image

Image Image

Image

Tak ta zielona mamba wygląda po polerowaniu z rdzy, przemalowaniu no i po dopieszczeniu tylnego mechanizmu koła :P Te maziugi na kołach to zwykły zabrudzony smar dla konserwacji bo garażując go pod dachem wystawiam go niestety na deszcz :/ Myślę że przesłuży mi kolejne 10 lat spokojnej i odstresowującej jazdy.

*kierownica pochodzi od motorynki :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, Xen, kajzerPL.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez Piłat w 02 Maj 2013, 14:14

Witam serdecznie.
Niewielu wie, że jestem zapalonym cyklistą, oraz kolażem amatorem. Miałem w swoim życiu kilka rowerów, ale dopiero od kilku lat dojrzałem do ujeżdżania prawdziwych maszyn, jakim są rowery szosowe. Pragnę oto przedstawić wszystkim owoc moich długoletnich starań, wysiłków, potu, krwi i łez.
Image
Ten rower rozpoczął swój byt jako zwykła szosówka na dość niezwykłych, bo 26 calowych obręczach firmy Mavic . Od samego początku miałem z nimi kłopoty, gdyż ciężko obecnie znaleźć opon szosowe na ten rozmiar. Ostatecznie zainwestowałem w torpedy "Continental 4000 GP", które są bajeczne. Przyczepność nieziemska, na zakrętach zero poślizgu nawet na mokrych nawierzchniach. Nie jednokrotnie składałem się do zakrętów pod takim kątem, że zahaczałem pedałem o asfalt! Mimo, że są to bardzo twarde gumy, naprawdę ładnie wytłumiają nierówności i zapewniają komfort jazdy.
Image
Image
Image
Od kiedy tylko stałem się właścicielem tejże maszynki, intensywnie inwestowałem w modernizacje. Tak więc na chwilę obecną cały rower jest zrobiony na osprzęcie Shimano - piasty, manetki, pedały, korba, zaciski i klocki hamulcowe, a nawet linki również pochodzą od japońskiego producenta. Klasyczna trójkątna rama w całości wykonana z aluminium, kierownica typu "baranie rogi" producenta "H2O", a siodełko z jakiejś zmyślonej firmy. ;)
Image
Image
Cieszyłem się swoim rowerem przez ponad rok, kiedy doszło do wypadku. Zaliczyłem zielonego VW Passata... I mimo, że przeleciałem nad maską i wylądowałem jakieś dwa metry od auta lądując na asfalcie - o dziwo - nic mi się nie stało oprócz obitych łokci i pleców. Niestety rower nie miał tyle szczęścia... Przednie koło wygięło się w "ósemkę", rama strzeliła w sworzniu, przedni widelec zgięty, korba strzeliła w pół, a łańcuch rozprysł się po ulicy... Wróciłem do mieszkania z rowerem w plecaku. Dosłownie.
Image
Pewnie większość z normalnych ludzi wyrzuciłaby ten złom do śmietnika. Ale ja jestem człowiekiem niezwykle sentymentalnym i nie miałem serca tego dokonać. Tak więc przez kolejny rok remontowałem swoją "Hetmankę", a w trakcie całkowicie zmieniłem koncepcję roweru szosowego. Postanowiłem przerobić go na "single speed". Wpierw miało to być "ostre koło", ale po kilku jazdach próbnych uznałem że przy takim rozwiązaniu zginę szybciej niż w Zonie. Jeżdżę szybko, po ruchliwych drogach, muszę więc kontrolować sytuację i prędkość za pomocą manetek. Tak więc rozebrałem oryginalną, siedmiostopniową kasetę Shimano i zabrałem z niej najmniejszy pierścień, który połączyłem z korbą torową za pośrednictwem szerokiego, białego łańcucha do BMX firmy Dartmoor. Niestety (albo stety!) zmuszony zostałem do wykorzystania napinacza ze względu na ramę. Łańcuch został skrócony i moim zdaniem idealnie napięty.
Image
Image
Tak oto na nowo narodziła się "Hetmanka" ważąca dokładnie 3.47 kg. Tego lata będzie ze mną już czwarty rok i póki co nie zamierzam zmieniać maszyny. Prędkości jakie rozwijam na tym rowerze zachowam dla siebie ze względów bezpieczeństwa :) Pozdrawiam kierowców z Wrocławia!
Image

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, StalkerCell.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez Nyguz w 30 Maj 2013, 17:57

A mam takie jedno pytanko. Mam Kross'a Hexagona X3 2012. Wymieniłem w nim kierę i mostek na Truvativ Hussefelt (mostek 40 mm, kiera 70 cm) oraz klamkomanetki na manetki Shimano Alivio i osobno dźwignie hamulca na Tektro, a badziewne V-Breaki z tworzywa zamieniłem na Promaxy. Pedały stalowe z łożyskami mechanicznymi, niedługo będą platformy.
Jak wiadomo, im rower nowszy, tym większe gówna w nim montują, dlatego zamiast SR XC V4 o skoku 100mm z blokadą, znalazł się tutaj SR M2025A o skoku 63mm. Rama jest przystosowana do 100 mm co nawet widać na zdjęciu w necie, a porównaniu z "żywym" okazem (inaczej jest główka nachylona). Teraz moje pytanie. Mam okazję zdobyć za niewielką sumę, lekko używanego Gila rst plus-sd o skoku 120mm. Teraz pytanie. Czy te 2 cm wpłyną kolosalnie na geometrię i obciążenie główki? Oczywiscie wiem, że przesiadka z 63 na 120 mm będzie ogromną różnicą, ale zależy mi bardziej na ramie. Jeżdżę głównie XC mieszam z Freeridem.

I zaraz usłyszę: "Eeeee, freeride na hexagonie pfprprprp bla bla"... Nie stać mnie na rower za 3000 zł więc kupiłem za 1100 zł i dobrze mi się jeździ. :caleb:

Czy rama przystosowana do 100 mm dostanie po dupie ze 120 mm?

Zdjęcie mojego rowerku:
:

Image

I tej pierdziwaki:
:

Image


Razem z pedałami wymienię korby oraz zrobię piasty pod tarcze, a potem to z górki.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez RysiowatyZwierz w 05 Cze 2013, 21:27

Ramie nic się nie stanie, tylko bez skakania, bo ta konstrukcja sama w sobie nie nadaję się do tego. Dostaniesz większy kąt natarcia na przeszkodę, ale na nie tak dużą żeby jakoś stanowczo przeszkadzało to w podjazdach. W rezultacie podniesie się sam komfort jazdy, minusów raczej nie widzę :) Co do samego amora to nie polecam. Pracuję na serwisie i często miewam gile zatarte. Może to ocena dosyć subiektywna, ale santour raczej lepszy, trzeba tylko dbać.
Awatar użytkownika
RysiowatyZwierz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 16:21
Ostatnio był: 10 Cze 2015, 15:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 37

sorki amnezja

Postprzez djcycu w 01 Wrz 2017, 23:25

Dla tych co już mi piszą pieśni żałobne mówię... Nie, cycku żyje! Żyje i ma się dobrze, ostatnio nawet mocno dba o siebie i... Jeździ mocno i twardo na czymś cholernie miękkim aczkolwiek potwornie dziwnym :)

Image Image
Image Image

No z tą dziwnością może przesadziłem bo to już żadna nowość ale nie mogłem sobie go odpuścić... Rok już jesteśmy razem :suchar: i nie możemy się rozstać. Wiem też że w tym temacie prym wiodą samochody no ale skoro w temacie jest "nie tylko" to czemuż by nie pokazać czegoś dwu kołowego? :)

Uwagi moderatora:

Wyobraź sobie że temat o rowerach jest i sam w nim pisałeś :F Łączę żeby śmietniku nie było. - kowek
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, LSkiper.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Herezja w 02 Wrz 2017, 02:36

Przypomina mi tzw fatbike lub klunker-a. Swoją drogą może i ja kiedyś zamieszczę zdjęcia mojego czerwonego dziwoląga hehehe.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez ThaiWarrior w 03 Wrz 2017, 22:37

Jakie są wrażenia z jazdy w porównaniu ze standardowym rowerem górskim?
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez KoweK w 28 Lis 2017, 02:06

Trzeba odświeżyć temat bo jako że rower był moją jedną z form rehabilitacji po operacji nogi wkręciłem się niemiłosiernie i przerobiłem w to lato swojego grata trekinga którego kupiłem za dwie stówy jakieś 2 lata temu do jazdy na siłownię i z powrotem. Generalnie wymieniłem cały napęd, dałem większe zębatki coby lepiej się rozpędzić, dołożyłem lemondkę, noski do pedałów (w spd do tego nie chciało mi się inwestować, a noski i tak zaje*iście się sprawują) i jakoś to daje rade. Opony 35C, chciałem wsadzić 28 ale już mi szkoda kasy skoro nie będę nim jeździł.

Waga roweru: 16 kg a jakbym dołożył błotniki i bagażnik to pewnie z 17. Niestety robi to swoje, dlatego na nowy sezon wjedzie już nowe cacko, prawie dwa razy lżejsze, mam nadzieję.

Image

Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack, Pijawol, Chisu.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez LSkiper w 03 Gru 2017, 19:37

Mój MTB prezentuje się tak:
Image

Waga około 11kg, rama alu.
Napęd SLX/Deore/Saint (wszystko shimano oczywiście)
amortyzator RockShox Reba 2009
Laczki Conti Xking (Bedę zmieniał na maxxisy Crossmarki albo Conti RaceKing), w przyszłym roku zmieniam na bezdętki.
Hample shimano alivio, zmienię może za rok jak zdechną na SLX

Słaby jpg dlatego że nie chce mi się złazić na dół żeby zdjęcia robić :u3:
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra

Za ten post LSkiper otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Wasze dwa kółka czyli pochwalmy się rowerami!

Postprzez Provski w 03 Gru 2017, 22:06

Jak temat o rowerach to ja mojego też wstawię. Naklejki Marzocchi na amorze już nie ma, tylko czerwno-białe logo zostawiłem bo "czyściej" wygląda.
Image
I tak dla jaj, mój pierwszy rower do DH :E
Image
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.

Za ten post Provski otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LSkiper, Pijawol.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości