Co was w...pienia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was w...pienia

Postprzez Universal w 31 Sty 2015, 18:39

Oczywiście, że większość osób ma po prostu lewe papiery i to ich się czepiam. To, że miałeś to (@Iwaszka) stwierdzone w Poznaniu mnie kompletnie nie rusza, bo w przypadku ludzi których znam też to było stwierdzane w ziemniaczanej metropolii. Papiery dostali. Kpili sobie z tego w żywe oczy. Ale czy mógłbym zasłonić się rzetelnie stwierdzoną dyskalkulią (którą sugerowało mi paru nauczycieli) przy wypełnianiu PITa? Nie sądzę.

Problem dysleksji, dysgrafii i dysortografii to JEST wyssana z palca bajka. Bo chodzi tu o skalę. Logicznym jest to, że takie przypadłości mogą dotyczyć promila społeczeństwa (jak i każde zaburzenie), dlatego też nawet nie brałem tego w swoim poście pod uwagę. Podobnie jak wspomniane przez Kriss ADHD - moja matka pracowała długi czas w przedszkolu z niepełnosprawnymi dziećmi, były również takie z ADHD. Parę razy miałem okazję spędzić z nimi trochę czasu. Takie osoby można było policzyć na palcach jednej ręki. Reszta to rozwydrzona hołota z popierdolonymi rodzicami. To daje podstawy do stwierdzenia, że ADHD jest sztucznie stworzonym problemem, co nie przeczy jednocześnie temu, że część osób jest faktycznie pokrzywdzona przez naturę i cierpi na tego typu schorzenie. Analogicznie do dysfunkcji.

A w gimbazie i liceum każdy bazgroli, bo zwyczajnie zapie*dalają z bezużytecznym materiałem. Też mam kiepskie pismo w tych zeszytach. Koniec końców przestawiłem się na "drukowane", bo są bardziej praktyczne.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Co was w...pienia

Postprzez Iwaszka w 31 Sty 2015, 18:55

Terminus napisał(a):Nie pamiętam kto to powiedział, nie wiem czy nie Grochola:
"znam paru takich, których ojciec pasem z dyslekcji wyleczył"
Tyle w temacie.

Dobrze, że ja go nie mam :D
Poza tym nikt nie mówił, że tego nie idzie wyleczyć. Trzeba tylko podejść do tego w inny sposób. Załóżmy, że 99% tym "zdrowym" przychodzi to "automatycznie", natomiast ja musiałem wyrobić sobie nawyk sprawdzania samego siebie - i ze spokojem przebrnąłem przez nauczanie nie zasłaniając się niepotrzebną tarczą. Jedyne gdzie przydał mi się papier to przy dyktandach gdzie nie chciało się nauczycielowi załatwiać obowiązkowego słownika w takim przypadku. Woleli przepytać mnie z zasad które znałem i nadal znam ;)
Z tym pasem to jak z tekstem, że Wojsko leczyło ludzi z choroby lokomocyjnej - tyle, się narzygali w Starach, że potem nie mieli już czym:D

@Uni - okej, pisałem tylko o dlatego, że nie lubię jak od razu wrzuca się wszystkich do kubła z debilami i nieukami.
Sam podzielam twoją frustrację co do nadużyć co zresztą już pisałem. Jednak nie wszyscy potrafią to rozróżniać.
Co do ADHD zgadzam się w 100%. Byle nie wychowane dziecko i do razu wielkie ADHD. A prawda jest taka, że coraz większe bezstresowe wychowanie i odbieranie nauczycielom pewnej autonomii w prowadzeniu zajęć sprawia, że takich ADHDowców jest coraz więcej. Gówniarz w gimbazie wyjedzie do nauczyciela od Kurew a ten nie może nic zrobić... W przedszkolach puszczają dzieciom jakieś nowoczesne, chu*owe bajki 3D, chaotyczne bez treści, a wyzywają, że puszcza się w domu bajki Disneya (autentyczny przypadek z mojego życia) bo tam się biją... Nie no lepiej bez bicia ale z 200 decybelami darcie mordy przez 50 minut a potem dzieci to naśladują...
No i klapsa/kary też nie można dać (nie mówimy tu o laniu) bo to złe i w ogóle be - potem rośnie takie pokolenie zjebów.
Co jak co, ale dzieci potrafią idealnie wykorzystywać i ogarniać luki. Zobaczą, że na coś nie zwrócisz uwagi, że za coś nie poniosą konsekwencji to od razu to wykorzystują. Potem tak jest, no ale to przecież niewinne ADHD.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Co was w...pienia

Postprzez pan kozaq w 31 Sty 2015, 23:17

Wku*wia mnie poczta polska- okradła mi paczkę na równowartość ok. 350zł. Łatwo kutaczom nie odpuszczę, to nie pierwszy raz coś kradną mojej rodzinie (m.in. jedyne zdjęcie z chrztu dziadka z 1942 roku).
Image
Image
Image

Za ten post pan kozaq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Co was w...pienia

Postprzez Tajemniczy w 01 Lut 2015, 11:54

Realkriss napisał(a):To czemu te "choroby" nie istniały w latach 80, kiedy chodziłam do szkoły? Wtedy byli uczniowie niezdolni albo niegrzeczni. Dziś to są dzieci chore. Wygodnie.

Bo wtedy władza ludowa wszelkie "dys-" miała tam gdzie światło nie sięga. Po części to było dobre bo tak jak piszesz leniwe dzieciaki musiały się uczyć, a po części złe bo krzywdziło tych którzy naprawdę mieli problemy z pisaniem czy ortografią. U mnie w klasie jeden chłopak miał dysleksję i dysortografię. Poszedł do poradni i tam badanie z tego co mi opowiadał było mniej więcej takie same jak pisał Iwaszka, a działo się to w małym powiatowym miasteczku. Nie wiem, może w innych miastach papier dostają w wyniku rozmowy typu "Cześć Kaśka, wiesz, mój Bartek/moja Zośka ma problemy z polskim, czepiła się do niego/niej taka małpa, weź jej załatw papiery na dysleksję, co?" ale u mnie tak nie jest (przynajmniej z tego co słyszałem).
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co was w...pienia

Postprzez kajzerPL w 01 Lut 2015, 12:41

Ledwo się ferie zaczeły a już mam zapowiedziane 5 sprawdzianów. Super :/ .
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 30 Gru 2023, 13:10
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Co was w...pienia

Postprzez Józio w 01 Lut 2015, 13:09

A mnie wkurza, że moje ferie kończą się jutro :/
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Co was w...pienia

Postprzez trolololo w 01 Lut 2015, 14:01

Mnie wpienia że jeszcze do końca miesiąca i dopiero ferie
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Co was w...pienia

Postprzez Iwaszka w 01 Lut 2015, 14:22

Lepiej się cieszcie puki ferie w ogóle macie, kiedyś taki przywilej się kończy i coś o tym wiem :F

Mnie wpieniają tradycyjnie kucokorwiniści, tzn. przyzwyczaiłem się już do tych bękartów, ale szczytem jest, że idziesz sobie w sobotę na strzelankę, a tam z tych 60 osób wyłaniają się jakieś 3/4 gimby/licealiści i prowadzą publiczne dysputy co to niewidzialna ręka rynku im siusioka poczochrała w nocnych polucjach.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 01 Lut 2015, 15:00

Heh, ja mam ferie co 4 tygodnie! Zjeżdżam na wolne i siedzę :P

Wkurza mnie steam... Kupi se człowiek grę a potem bez netu w nią nie pogra! Co to jest za sens uzależniać kogoś od internetu?! Kupiłem więc nie mogę być wolny? Nie mogę sobie na parkingu pograć w to za co zapłaciłem? Skandal...

PS: Idzie jakoś to obejść? Statystyki i osiągnięcia mi zwisają, może ich nie być.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co was w...pienia

Postprzez Iwaszka w 01 Lut 2015, 15:08

Przecież jest tryb offline. Przynajmniej ja w każdą gierę mogę pykać w offline. A mam takie:
Image

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Co was w...pienia

Postprzez Tajemniczy w 01 Lut 2015, 21:58

Iwaszka napisał(a):Mnie wpieniają tradycyjnie kucokorwiniści, tzn. przyzwyczaiłem się już do tych bękartów, ale szczytem jest, że idziesz sobie w sobotę na strzelankę, a tam z tych 60 osób wyłaniają się jakieś 3/4 gimby/licealiści i prowadzą publiczne dysputy co to niewidzialna ręka rynku im siusioka poczochrała w nocnych polucjach.

Się przejmujesz dzieciakami... Korwin to konserwatywna wersja Palikmiota, też tamten miał głównie poparcie młodzieży bez prawa wyborczego, bo zapalił lufkę z zielem pod Sejmem, głosił wraz z współpracownikami "nowoczesne" poglądy czy odwalał inby w Sejmie, dziś jego partia się sypie jak domek z kart. Korwin natomiast dużo gada, ale mało przemyśla to co mówi. Dla mnie też pójdzie za parę lat w zapomnienie jak Ruch Palikota.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 01 Lut 2015, 22:12

Tylko, że Korwin w polskiej polityce istnieje od 1989r. chyba jedyny do dzisiaj nie zmienił swoich poglądów i w zasadzie to jedyna prawica na scenie politycznej, więc tak szybko bym go nie grzebał ;-)
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70, Kałach.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości