Co was w...pienia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 05 Mar 2015, 13:03

Tak tylko dla przypomnienia: II WŚ wybuchła bo III Rzesza zawarła sojusz ze Związkiem Radzieckim i razem rozpoczęli tę wojnę. Więc nie ma lepszych i gorszych - nie ma okupantów i wyzwolicieli.
Jedni i drudzy byli tak samo źli. Wspólnie organizowali obławy na polską inteligencję, organizowali konferencje NKWD-GESTAPO, wymieniali się informacjami i więźniami do odstrzału.
Jakby ktoś nie zrozumiał: do obozów koncentracyjnych trafiali także Polacy, których Niemcy dopadli dzięki informacjom od sowietów. Więc czasem Armia Czerwona "wyzwalała" swoje ofiary, po to żeby potem kazać im biegać przed kamerami a potem na terenach obozów faszystowskich organizować swoje własne obozy dla Niemców i Polaków.

Mnie w kontekście powyższego wpienia szukanie lepszych i gorszych.
To, że jesteśmy tam gdzie jesteśmy zawdzięczamy głównie temu, że w 39r. okazało się, że komunizm z nazizmem więcej łączy niż dzieli.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Co was w...pienia

Postprzez Darth ReX w 05 Mar 2015, 13:58

W kontekście słów Terminusa, wpienia mnie, że ludzie nie zauważyli małej aluzji.
Nazizm = narodowy socjalizm. A więc zasadniczo komunizm. Ale tego chyba nikt nie zauważa.
Mojej rodzinie żyło się średnio w trakcie komuny, po było gorzej, ale teraz jest nieporównywalnie lepiej w stosunku do tego, co pamiętam z młodszych lat. Irytuje mnie natomiast, że ludzie twierdzą, że było gorzej czy lepiej. Problem w tym, że każdy pisze to na podstawie subiektywnych doświadczeń, a tak naprawdę każde realia mają swoją specyfikę. Nie można tego porównać, bo równie dobrze możemy porównywać dowolne czasy ze sobą i zawsze będą różnice, choćby wynikające z postępu.
Ludziom wydaje się, że jest gorzej często dlatego, że się sami nie przystosowali (a ostatnie 20 lat wywróciło Polskę do góry nogami), toteż będą zawsze narzekać.
I to mnie choćby wpienia, że ludzie narzekają, a sami mieli możliwość zmiany swojego życia na lepsze - jak ten dziadek, mógł przecież być wojskowym. Nie można zwalać winy na cały system za własne złe decyzje.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Co was w...pienia

Postprzez Iwaszka w 05 Mar 2015, 14:26

Darth ReX napisał(a):I to mnie choćby wpienia, że ludzie narzekają, a sami mieli możliwość zmiany swojego życia na lepsze - jak ten dziadek, mógł przecież być wojskowym. Nie można zwalać winy na cały system za własne złe decyzje.

Każdy czegoś żałuje, czasem lepszą perspektywę decyzji których się kiedyś nie podjęło dostrzega się po latach.
Z tym, że dziadek nigdy nie narzeka na to i nie rozczula się nad minionym. Ot powiedział mi kiedyś, że żałuje i tyle. Nie biadoli jak Sebeusz przy stole ze schabowym. (tak dla zobrazowania, żeby ktoś se nie myślał, że tu o jakieś przeżywanie wielkie chodzi).

Terminus napisał(a):Mnie w kontekście powyższego wpienia szukanie lepszych i gorszych.
To, że jesteśmy tam gdzie jesteśmy zawdzięczamy głównie temu, że w 39r. okazało się, że komunizm z nazizmem więcej łączy niż dzieli.

Ja to dobrze wiem. Napisałem tylko jak to u mnie wyglądało w rodzinie za wojny. Dałem to jako przeciwwagę dla tego co większość ludzi myśli. Nikogo tu nie chcę wybielać - ot rodzinne wspomnienia.
Ja mam jakiś sentyment - ok, ale nie wpajam go innym jak to ludzie lubią robić.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Co was w...pienia

Postprzez Darth ReX w 05 Mar 2015, 15:18

Iwaszka napisał(a):Każdy czegoś żałuje, czasem lepszą perspektywę decyzji których się kiedyś nie podjęło dostrzega się po latach.
Z tym, że dziadek nigdy nie narzeka na to i nie rozczula się nad minionym. Ot powiedział mi kiedyś, że żałuje i tyle. Nie biadoli jak Sebeusz przy stole ze schabowym. (tak dla zobrazowania, żeby ktoś se nie myślał, że tu o jakieś przeżywanie wielkie chodzi).

Rozumiem cię doskonale, ale wiele starych osób (i nie tylko) nie podziela twojego toku rozumowania. Po prostu postawiłem twojego dziadka za przykład.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Co was w...pienia

Postprzez Adam w 05 Mar 2015, 15:45

A mnie wpienia, że ludzie tworzą z każdego tematu pododdział "Polityka", gdy tylko zobaczą post innej opcji politycznej....
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Leo0502, Pangia, scigacz1975, GajgerW.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 05 Mar 2015, 16:03

Adam masz na myśli to, że niejaki N...X napisał politycznie i światopoglądowo neutralnego posta, przetkanego niezwiązanymi z polityką odniesieniami do "forumowej prawicy", "p*go chrześcijańskiego kapitalizmu" dodając przy okazji "debilizm i krzywe rozumowanie" a potem jacyś pewnie mniej mądrzy ludzie wmieszali do tego politykę, wyłącznie ze względu na głoszone przez Ni...X lewicowe poglądy?

Którymi w swoim poście oczywiście nie epatował?

Faktycznie wkurza takie upolitycznianie dyskusji przez forumową prawicę :E
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co was w...pienia

Postprzez Adam w 05 Mar 2015, 16:21

Termi, obraźliwy wydźwięk jego posta można usprawiedliwić tym, że ten temat dotyczy wk*rwień każdego z osobna. To są osobiste wrażenia każdego. To jego wina, że coś go wpienia? Ciebie denerwują lewicowce i co? Mam obrzucać Cię g*wnem, bo osobiście uważam inaczej? Należy zaakceptować zdanie innych, nawet jeśli jest sprzeczne z naszymi. Jeżeli wyznawałby szatana i hodował w beczkach po kiszonych płody to ja bym to w pewnym sensie uszanował w kulturalnej dyskusji (ale w sercu bym go chciał ukarać za takie postępowanie). Także jak pisze, że za komuny było lepiej czy cuś, to wystarczy kulturalnie przedstawić swój punkt widzenia i przedstawić kontrargumenty. Jeżeli dyskutant nie dorósł do dyskusji z Tobą, olewa się go, a nie się go hejci w temacie do tego nie przeznaczonym.

Może przesadził, ja na jego miejscu użyłbym innego słownictwa i argumentów, ale to już sprawa dla moderatora, dbającego o jako tako "kulturalną" dyskusję.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 05 Mar 2015, 16:32

Adam ja nie dyskutuję z jego poglądami politycznymi, bo nie ma faktycznie z kim ani o czym, bo jego lewicowość jest komiksowo wręcz przerysowana. Zrobiłem tylko docinek o jego chronicznego użalania się nad swoim losem i tym, że jedynym co z tych płaczów wynika to szukanie sobie wygodnych wrogów i humorystycznych przyjaciół.

I może by to mnie wpieniało zgodnie z tematem wątku gdyby nie to, że wywołuje wyłącznie politowanie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co was w...pienia

Postprzez Mito w 05 Mar 2015, 17:44

Wpieniają mnie ludzie, którzy:
-wracają z banicji głównie w celu zrobienia następnej politycznej gówoburzy,
-nie potrafią wyrazić swojego sfrustrowania inaczej niż za pomocą ku*w, ch*jów i innych inwektyw,
-są święcie przekonani, że coś było dobre bo "mi było wtedy dobrze".

Ponadto jeszcze wpienia mnie bardzo spopularyzowane twierdzenie że w Polsce panuje kapitalizm, a socjalizm już dawno pierzchł i pewno nieporozumienie pod tytułem "MAAAMOOO!!! A Forumowa Prawica Nie Chce Się Ze Mną Bawić W Komunizm!" (W trakcie tworzenia, obecnie gotowe dwa tomy, planowana data wydania: 2022, autorzy: Nieznajomy X i 16 innych...)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Terminus, Omnibus, Universal, KOSHI, trolololo.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Co was w...pienia

Postprzez Nieznajomy X w 05 Mar 2015, 19:15

Iwaszka napisał(a):Ja np. jestem komunistą owszem, ale nie pokroju socjalistycznych małp z fiksacjami jak w partiach Palikota.
Nie uważam, że wszyscy są równi (nie mam na myśli tła rasowego, tylko np. margines społeczny i tego typu podział), nie trawię rozpanoszonego homoseksualizmu i obnoszenia się z tym, jestem wrogiem legalizacji wszelkich używek!
Dla mnie to jest lewactwo - jak ktoś chce mariuany, koksu, homo ślubów, równości z patologią, zasiłków za ładną twarz.
Rzygać mi się chce jak ktoś mnie wrzuca do jednego worka z dymi dewiantami. Pieprzę lewaków.

Ja tak napisałen bo inni tak przezywają każdego kto ma inne poglądy niż te aktualnie panujące.
Wszędzie tylko lewak, lewak, to napisałem że niech se gadają a ja mam to w dupie i na moje poglądy i tak nie wpłyną.
I zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w zacytowanym przeze mnie fragmencie Twojej wypowiedzi. Poza marihuaną, bo sam próbowałem i to żadne koksy. Działa podobnie jak wódka tylko zamiast pić to palisz. A tak na marginesie wódka też była kiedyś nielegalna, i w tamtym czasie kwitła przestępczość (przemyt, gniew ludzi którzy chcieli sobie wypić na legalu). I tak samo jest z marychą, jakby zalegalizowali to by było mniej problemów i policja mogłaby się zająć ważniejszymi sprawami.
Ale z twardymi narkotykami i pedałami precz! Zresztą do homosiów odniosłem się już niedawno w temacie o homoseksualiźmie.

Palić, sadzić, zalegalizować :D

EDIT:
Post Iwaszki był jedyną sensowną odpowiedzią, reszty nie skomentuję, bo to zwykły prawicowy bełkot.
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X, 05 Mar 2015, 22:22, edytowano w sumie 1 raz
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Co was w...pienia

Postprzez Rumcajs w 05 Mar 2015, 21:08

A mnie wku*wiają osoby, które piszą że marihuana jest nieszkodliwa. To zwykły narkotyk, który może zniszczyć całe twoje życie... Wiem co mówię, bo mój kuzyn też zaczynał od marihuany... też mówił że to nie narkotyk i nie uzależnia... a skończyło się na heroinie. Efekt : przestał brać, ale żadnej szkoły nie skończył, nic nie umie a mózg ma taki zjeb*ny ,że nie chce brać się za żadną robotę, uważa że należy mu się renta którą dostaje. Mieszka u matki, ciekawe jak skończy kiedy ona umrze . Więc nie pierd*l mi tu że to nic szkodliwego, wystarczy dilerom łapy poucinać dla przykładu i handelek się skończy.
Rumcajs
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 21 Mar 2014, 23:34
Ostatnio był: 23 Lut 2024, 22:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Co was w...pienia

Postprzez Mila w 05 Mar 2015, 21:38

wku*wia mnie brat i ojciec. Mają problem z tym, że mam daleko dziewczynę (400km) i muszę jeździć pociągiem. Rocznikowo mam 20 lat, a oni mi pie*dolą, że kuszę los takim jeżdżeniem, że zaraz od kogoś dostanę, a to ktoś mnie wrzuci pod pociąg. No ku*wa żesz jego mać.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości