Co was w...pienia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was w...pienia

Postprzez ThaiWarrior w 01 Wrz 2017, 22:15

Albo de Sade miał rację i człowiek jest z natury zły ;) . Jedynie normy społeczne, uwarunkowane kulturowo by zapewnić funkcjonowanie społeczeństw, trzymają nas w ryzach?
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Reklamy Google

Re: Co was w...pienia

Postprzez Józio w 01 Wrz 2017, 23:28

PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):[...] a co najważniejsze obrażanie Polski już tak.
Pamiętacie tego typka na youtube co pokazywał jak się malować? A pamiętacie jaki dostał lincz w komentarzach mimo, że nic nikomu nie zrobił złego? No także możliwe, że twój "przyszły kolega" był nękany i dlatego pewnie Polski nie znosi, więc trochę go rozumiem. To wy ku*wa Polacy, ch*j z wami :stonoga: Chociaż mogę się mylić, bo ja go nie znam rzecz jasna i może nienawidzi Polski bo tak (w sumie jak ja :pogarda:)
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Co was w...pienia

Postprzez Universal w 02 Wrz 2017, 06:35

Pangia napisał(a):„świat zawsze idzie w złą stronę”… A może po prostu normalni, zdroworozsądkowo myślący ludzie do niego nie przystają?

Wychodzi na jedno - że zawsze było z grubsza tak samo i procent zarówno poje*ów jak i ludzi "zwyczajnych" czy wręcz "dobrych" był z grubsza podobny. I zawsze było tak "źle jak teraz", bo jakoś doszliśmy do siedmiu miliardów i osiągnęliśmy coś cywilizacyjnie, mimo "odpadów produkcyjnych" ( :u3: ). Z większymi wahaniami "formy" podczas wojen czy wkrótce po nich.
ThaiWarrior napisał(a):Jedynie normy społeczne, uwarunkowane kulturowo by zapewnić funkcjonowanie społeczeństw, trzymają nas w ryzach?

Zanim powstały takie normy uwarunkowane kulturowo też musiano sobie z tym jakoś radzić na poziomie człowieka pierwotnego. Czy mrówki można uznać za twórców kultury? A też się nie wyrzynają - chociaż mogłyby, działają na korzyść swojej społeczności. Więc to chyba ślepy traf.

Wracając na moment do zniewieścienia: jeśli Eksperyment Calhouna można uznać za wiarygodny, to można by to było uznać za jakieś wytłumaczenie. W skali lokalnej: coś poszło nie tak przy wychowaniu, więc w wyniku zaburzonego rozwoju typ się maluje i jest "zniewieściały". Stał się "odpadem" społeczeństwa. Bo jako, wybaczcie mi to macosze potraktowanie zoologii, samiec człowieka, został zaprogramowany do "ról samczych", nie "samiczych". I vice versa. Tylko jak to się ma do skali globalnej? Czemu człowiek reaguje tak, a nie inaczej, niezależnie od znajomości wzorców kulturowych? Genetyka? W wyniku jakich wydarzeń stało się tak, że mamy coś takiego zapisane i się temu poddajemy? "Palec boży"?
:

Image

Jeśli nauka na to jakoś treściwie odpowiedziała to chętnie poznam to wytłumaczenie. Ale coś mi się wydaje, że człowiek nadal z palcem w dupie.

Józio napisał(a):No także możliwe, że twój "przyszły kolega" był nękany i dlatego pewnie Polski nie znosi [...]

Józio napisał(a):może nienawidzi Polski bo tak (w sumie jak ja :pogarda:)

"Nienawidzić Polski" to sobie może Rosjanin, który uważa, że Polska jest zawalidrogą w marszu na Zachód; Litwin, który boi się, że Polacy zaleją Litwę i litewskość stanie się taką częścią polskości jak np. bycie mazowszaninem. Polak, który deklaruje nienawiść do Polski to jak parchaty zbity pies srający na poboczu, który desperacko szczeka o atencję i ma kompleksy.
Józio napisał(a):Pamiętacie tego typka na youtube co pokazywał jak się malować? A pamiętacie jaki dostał lincz w komentarzach mimo, że nic nikomu nie zrobił złego?

Wjeżdżanie na typa który "nic nikomu nie zrobił złego" można usprawiedliwić. Jednostkowo nic nie zrobił i niczemu nie jest winny. Ale każda taka jednostka jak on jest bocznym torem ewolucji. Kiedyś by zginął w mrokach dziejów - napisał sobie parę wierszy, zarżnęliby go leśni bandyci ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo został eunuchem, powodując płacz matki. Szykana to IMO po prostu forma "samooczyszczenia". Wyrzucenie wadliwego klocka poza planszę. A że najczęściej ludzie którzy szydzą są równie zjebani, tylko w inną stronę, to trochę inna bajka. Uproszczę, wybaczcie: jak szykanują faceta, który się maluje, to lewo ma ból dupy, że prześladują. Ale za chwilę wracają do darcia mordy o faszystach i stygmatyzowania ludzi, którzy nie są po ich myśli. Czyli podlegają temu samemu mechanizmowi: też wykluczają. Też wyrzucają poza nawias.

--
Bo "człowiek jest zły z natury", "on tak ma", "ludzie są głupi" to żadne wytłumaczenie. Zagwozdką jest określenie przyczyny. I za każdym razem kiedy dojdzie się do pozornego celu, okazuje się że faktyczny cel ledwo majaczy na horyzoncie, noż ku*wa :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Józio.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Co was w...pienia

Postprzez Józio w 03 Wrz 2017, 19:41

Universal napisał(a):Polak, który deklaruje nienawiść do Polski to jak parchaty zbity pies srający na poboczu, który desperacko szczeka o atencję i ma kompleksy.

Ja jestem Niemcem polski klecho :tm: :suchar: A tak na serio to przyznaje się, że źle dobrałem słowa. Ja jestem patriotą (i się nie wstydzę o tym pisać jak niektórzy z was ch*je), ale po prostu czuję niesmak do Polski, nie powiem czemu, bo nie mam ochoty o tym pisać.

Ps. Dałem Ci tysięcznego kozaczka :caleb:
Ostatnio edytowany przez Józio 04 Wrz 2017, 15:17, edytowano w sumie 2 razy
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Co was w...pienia

Postprzez Universal w 03 Wrz 2017, 19:45

Czytam powoli Obłęd '44 i też czuję niesmak i złość, "cierpiąc za miljony" jak Konrad w Dziadach, ale mimo wszystko - co ta Polska może, że Polacy durnie :suchar: Zresztą nawet nie piłem do Ciebie, bo widać że marne prowo 2/10 :caleb:

PS Dziękuję za tysięcznego kozaczka.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Co was w...pienia

Postprzez Mito w 04 Wrz 2017, 13:40

Józio napisał(a): A tak na serio to przyznaje się, że źle dobrałem słowa. Ja jestem patriotą (i się nie wstydzę o tym pisać jak niektórzy z was ch*je), ale po prostu czuję nie smak do Polski, nie powiem czemu, bo nie mam ochoty o tym pisać.

Niesmak piszemy łącznie :u3:.

Jeżeli dobrze mi się wydaje, to nie czujesz niesmaku do Polski (Do kultury, historii, języka?), tylko do działań politycznych naszych ukochanych władz. No i może do tej części narodu, która została wykastrowana z inteligencji :u3: przez kilka ostatnich dekad.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Co was w...pienia

Postprzez Józio w 04 Wrz 2017, 15:17

Jeżeli dobrze mi się wydaje, to nie czujesz niesmaku do Polski (Do kultury, historii, języka?), tylko do działań politycznych naszych ukochanych władz. No i może do tej części narodu, która została wykastrowana z inteligencji :u3: przez kilka ostatnich dekad.


Dokładnie :u3:
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Co was w...pienia

Postprzez trolololo w 04 Wrz 2017, 17:17

https://www.facebook.com/Germanworldwar ... ater&ifg=1

No po prostu ja nie. Niech ich polskie chłopy widłami przez pięć dni dymają, tak jak ich tylko chłop może dymać. :stonoga: Jest jedna rzecz która mnie wpienia bardziej od turbosłowiaństwa. Jest to neonazizm i usprawiedliwianie Niemców. W takim wydaniu szczególnie. Oczywiście dowodów na te zbrodnie brak, ale co tam! Tak jest napisane na FB więc to musi być prawda. Artykuł daje raka, a komentarze od Niemców - martwicę mózgu. Cóż, jedyne co mogę zrobić i nie będzie bezsensowną gównoburzą z neonazi, to zgłoszenie strony i pozostawienie ich z własną... no cóż, raczej nie inteligencją :pogarda:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Co was w...pienia

Postprzez Universal w 04 Wrz 2017, 17:27

To, że ktoś wypisuje bzdury - pal pies. Problem polega na tym, że typka obserwuje nieco ponad 25 tysięcy osób. To trochę mniej niż ludność Wągrowca, trochę więcej niż Białogardu czy Redy - czyli miast powiatowych. Można się jedynie pocieszać złudzeniem, że strona agreguje większość debili, którzy myślą w ten sposób i kiszą się we własnym sosie.

Można jedynie obwiniać struktury państwa polskiego za nieudolność w propagowaniu propolskiej wersji historii i działać samemu organicznie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Co was w...pienia

Postprzez Leo0502 w 04 Wrz 2017, 18:02

trolololo napisał(a):Jest jedna rzecz która mnie wpienia bardziej od turbosłowiaństwa. Jest to neonazizm i usprawiedliwianie Niemców.

Usprawiedliwianie Niemców pojawieniem się tajemniczego narodu Nazistów z kosmosu, który źle doradzał biednemu niedocenionemu artyście (i nie tylko ich usprawiedliwianie) to połowa tego, co mnie wpienia. Druga połowa, to zmienienie Adolfa Hitlera w mem. A także, szczęśliwie w mniejszym stopniu, innych dowódców III Rzeszy i Józefa Stalina.Wszystkie te amerykańskie śmieszki z "forczana" propagujące komunizm i broniące oczywistych zbrodniarzy-przeciw-ludzkości powinny ZAP**RDALAĆ na galerze! :pogarda: Zanim kolejni ludzie wezmą ich na poważnie
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 04 Wrz 2017, 19:01

Leo0502 napisał(a):Usprawiedliwianie Niemców pojawieniem się tajemniczego narodu Nazistów z kosmosu

Sztuczny problem wymyślony przez postkomunistycznych publicystów, uważających się za prawicowców. Najłatwiej się walczy z wymyślonymi przez siebie problemami. No chyba, że ich odbiorcy reprezentują aż taki poziom intelektualny, że nie znają znaczenia słowa "nazista". Patrząc na nazwę pewnego spektaklu nadanego przez TVP pt. „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” " to coś może być na rzeczy.

Ostatnio z osłupieniem dowiedziałem się, że ktoś zrobił problem z tego, że w filmie [niezłym swoją drogą] "Dunkierka" nikt nie mówi o Niemcach.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co was w...pienia

Postprzez Universal w 04 Wrz 2017, 19:04

Jeśli ktoś weźmie na poważnie Hitlera-mema i zacznie go wybielać, to jasny sygnał, że należy najpierw srogo opie*dolić, a potem zerwać znajomość, nie widzę problemu. A jeśli obcy - trudno. Praca organiczna.

Zresztą sam nie wiem co gorsze - zmemizowany zbrodniarz, czy zbrodniarz z którego robi się odhumanizowanego szatana. Hitler też czytał gazety i puszczał bąki. Stalin między podpisywaniem wyroków śmierci podjadał boczek i stawiał jakiegoś pasjansa. Stawianie ich w gablotce z napisem "hurr zbrodniarz durr" też nie rozwiązuje problemu. Etykiety są fajne (nie obciążają głowy w codziennym funkcjonowaniu, stąd stereotypy), o ile stoi za nimi świadomość, że prawda jest bardziej złożona.

Dlatego edukacja. I nie całkowicie sprywatyzowana jak pan Korwa powiedział, bo się skończy jak ze szczepionkami. Będzie ku*wa powrót płaskiej Ziemi.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości