Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Polityka

Postprzez Nieznajomy X w 18 Gru 2014, 17:48

Terminus napisał(a):Naród w demokracji ma możliwość zmiany rządzących w wyborach. Skoro tego nie robi to znaczy, że taki układ mu odpowiada. Jest suwerenem jego wybór.

Demokracja? He he :E Chyba upadłeś na głowę jeśli myślisz że wyniki wyborów są prawdziwe a nie fałszowane przez watachę rządzącą.
Pseudodemokracja, nie demokracja.
Terminus napisał(a):Co roku ekshumuje się dziesiątki tych "kitów" zwykle z kulami w potylicach. Obława Augustowska to mit, zbrodnie sądowe to kit, 57 osób zabitych w Powstaniu Poznańskim to wic. Ale wiesz, że mówimy o udokumentowanych zbrodniach? Tu nie ma dyskusji. Równie dobrze możesz negować Holocaust.

Na pewno są jacyś zabici, ale na pewno nie dlatego, że nie chcieli pracować.

@Mito
Może byś tak odpisał, a nie solidaryzujesz się z indywiduami pokroju szm czy Tormentor (he he :E zaje*isty nick), ewidentnie cierpiącymi na martwicę mózgu.


Hejt na mnie za: 3.. 2.. 1..
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Gru 2014, 18:22

Hejt? Nie. Po prostu próbujemy tłumaczyć jak dziecku, zdawałoby się oczywiste sprawy.

Nieznajomy X napisał(a):Chyba upadłeś na głowę jeśli myślisz że wyniki wyborów są prawdziwe a nie fałszowane przez watachę rządzącą.
Oczywiście mówisz o wyborach w czasach socjalistycznych, gdzie rządząca partia dostawała 99,98% poparcia przy 99% frekwencji. Ewentualnie mówisz o "wyborach" w krajach o rządach dyktatorskich jak Rosja czy Białoruś.
W państwach demokratycznych jak Polska obecnie są mechanizmy pozwalające monitorować wybory oraz są one nadzorowane przez organizacje międzynarodowe jak OBWE. Jeżeli masz dowody na fałszowanie wyborów to je pokaż. Jak nie to zamilknij.

Na pewno są jacyś zabici, ale na pewno nie dlatego, że nie chcieli pracować.
Nie żyją, bo zostali zamordowani przez "socjalistyczną" władzę, która jak pokazuje historia nie cofnie się przed zbrodnią dla utrzymania władzy i przywilejów.

solidaryzujesz się z indywiduami pokroju szm czy Tormentor (...) ewidentnie cierpiącymi na martwicę mózgu.

Znasz pojęcie "argumentum ad personam"?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Nieznajomy X w 18 Gru 2014, 19:11

Terminus napisał(a):Oczywiście mówisz o wyborach w czasach socjalistycznych, gdzie rządząca partia dostawała 99,98% poparcia przy 99% frekwencji. Ewentualnie mówisz o "wyborach" w krajach o rządach dyktatorskich jak Rosja czy Białoruś.
W państwach demokratycznych jak Polska obecnie są mechanizmy pozwalające monitorować wybory oraz są one nadzorowane przez organizacje międzynarodowe jak OBWE. Jeżeli masz dowody na fałszowanie wyborów to je pokaż. Jak nie to zamilknij.

Nie ufam wszelkim organizacjom, tym międzynarodowym też nie, ale to osobna kwestia.
Rosji to fakt ale Białoruś? Polski rząd i polskie media (w gruncie rzeczy to samo bo media są kontrolowane przez rząd) organizują istną nagonkę na Łukaszenkę ażeby odwrócić uwagę Polaków od sytuacji w kraju. Wbrew pozorom i tego co "szczekają" polskie media, na Białorusi jest lepszy poziom życia niż w Polce. Matki dostają dużo lepsze zasiłki itp.
Terminus napisał(a):Nie żyją, bo zostali zamordowani przez "socjalistyczną" władzę, która jak pokazuje historia nie cofnie się przed zbrodnią dla utrzymania władzy i przywilejów.

Bądź pewien mój drogi rozmówco, że w podobnej sytuacji obecny rząd zrobiłby DOKŁADNIE TO SAMO.
Terminus napisał(a):Znasz pojęcie "argumentum ad personam"?

No wybacz, ale rzucanie tekstami w stylu "nie rozmawiajcie z komuchem", "do komuchów się strzela" albo używanie samego epitetu "komuch" bez porządnego uargumentowania swojej tezy ma niewiele wspólnego z argumentami więc pojęcie "argumentum ad personam" nie specjalnie tu pasuje, nie uważasz? Tamtym jakoś uwagi nie zwracałeś, więc jest tak jak mówiłem, śmierdzi hejtem i spółą na mnie na kilometr :/
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Rumcajs.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Gru 2014, 19:48

Nieznajomy X napisał(a):Nie ufam wszelkim organizacjom, tym międzynarodowym też nie, ale to osobna kwestia.

Krajowym nie ufasz; międzynarodowym też. Zabawne.
Międzynarodowe, POZARZĄDOWE organizacje monitorujące prawa człowieka to raczej najbardziej wiarygodne źródło.
Wbrew pozorom i tego co "szczekają" polskie media, na Białorusi jest lepszy poziom życia niż w Polce.

Kolejna niesprawdzona informacja. PKB per capita Białorusi jest gdzieś pomiędzy Rosją a Rumunią gdzieś o 1/4 niższe niż w Polsce. Zarobki na Białorusi niższe niż w Polsce (średnia pensja B:500$ Pl:1.15k$). Większość towarów jest za to statystycznie droższa niż u nas. Zresztą niedawno podawałem Białoruś jako pozytywny przykład (płatność faktur).
Terminus napisał(a):Bądź pewien mój drogi rozmówco, że w podobnej sytuacji obecny rząd zrobiłby DOKŁADNIE TO SAMO.
Jakiś dowód na to? Jakikolwiek? Wystarczy, że policja spałuje kiboli lub Marsz Niepodległości i mamy narodową dyskusję i odwoływanie komendantów policji, wiceministrów.
Terminus napisał(a):No wybacz, ale rzucanie tekstami w stylu
A przypomnieć Ci Twój pierwszy post i rzucanie tekstami w stylu...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Grzechu300 w 18 Gru 2014, 21:24

Nieznajomy X napisał(a): I jedyną winą tamtego usroju było to że ludzie mieli za dużą swobodę a władza nie umiała trzymać chołoty za ryj.

Śmierdzi komunizmem, a nie "cudownym" socjalizmem.
Trzymanie "hołoty za ryj" kończy się strzelaniem do robotników i głodem - de facto rządami totalitarnymi. Chciałbyś żyć w kraju, w którym za to, że nie przyjdziesz do pracy, bo twoja żona rodzi, dostajesz wpie*dol pałą? Ja nie bardzo. ;)
Nieznajomy X napisał(a):To jedyna wina tamtego systemu.

Śmiechłem. Ja tam widzę same winy i same minusy. :E
Nieznajomy X napisał(a):Socjalizm zakładał że każdy ma być równy i dawał robotnikom spore przywileje, ale oczywiście polaczka trzeba trzymać krótko za ryj, bo jak poczuje zbytnią swobodę to zaczyna wierzgać, rozpie*dalać przemysł i rozpie*dalać państwo.

Sam bym takie państwo chętnie "rozpie*dalał" - każdy równy, a jakoś partia ma lepiej. a ludzie głodują. Pewnie dlatego, że nie chcą pracować, lenie jedne, w fabryce 10 godzin za złotówkę za godzinkę. Niewdzięcznicy dla partii, nieroby, bumelanci!
Nieznajomy X napisał(a): Chciałbym żyć w takiej Polsce jak za czasów Pana Gierka,

Wybacz, musiałem. Nic osobistego. ;)
Image
Nieznajomy X napisał(a):też że generał Jaruzelski dobrze zrobił wprowadzając stan wojenny

W życiu bym tego człowieka nie nazwał generałem, nie ważne, jaką funkcję dostał od wysoko postawionych czerwonych kundelków.
Nieznajomy X napisał(a):A socjalizm może funkcjonować,

Nie może - to tylko niespełniony sen teoretyków. Np. takiego pana Marksa, co w życiu się pracą nie parał, żył na garnuszku u Engelsa, a jednak manifest robotniczy napisał. No proszę, jednak można. :E
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Gru 2014, 21:51

Grzechu300 napisał(a): Np. takiego pana Marksa, co w życiu się pracą nie parał, żył na garnuszku u Engelsa, a jednak manifest robotniczy napisał. No proszę, jednak można. :E

Ale Marksa to Ty szanuj, bo wielki to był admirator i przyjaciel Polski, który np. pisał, że tylko waleczni Polacy są w stanie ochronić Europę przed barbarzyństwem jakie kontynentowi przyniesie Rosja.
Jakoś potem radzieccy i polscy "marksiści" bardzo starali się nie pamiętać o tych poglądach Marksa. ;-)


A że jego poglądy polityczne szybko okazały się utopią, cóż...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Grzechu300 w 18 Gru 2014, 21:54

Terminus napisał(a):Ale Marksa to Ty szanuj,
bo wielki to był admirator i przyjaciel Polski, który np. pisał, że tylko waleczni Polacy są w stanie ochronić Europę przed barbarzyństwem jakie kontynentowi przyniesie Rosja.

Dorwałem kiedyś Polski Słownik Filozoficzny z roku bodajże 1953. Uśmiać się można, jak (w niby neutralnym) dziele pełno propagandy - jeszcze żeby to sprytnie, między wierszami było. Ale nie, słodzenie czerwonym ile wlezie. O Marksie i Engelsie też było w co drugim przypisie. Cóż, takie czasy. Ale czerwoni to i propagandę potrafili spieprzyć. :E
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Gru 2014, 22:00

Ano tekstów z głębokiej komuny często nie da się czytać "na trzeźwo". ;-)
Pomijając już słynną recenzję "Władcy Pierścieni", której autor uznał że jest ona antyradzecka, a Mordor to tak naprawdę Związek Radziecki (orki to proletariat) otoczony przez reakcyjnych podżegaczy (elfy), to warto odszukać w antykwariatach i przeczytać 2 pierwsze powieści S. Lema: Obłok Magellana i Astronauci. Można się ostro zdziwić - Stasio wtedy jeszcze ostro w komunizm wierzył.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive walec.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Mito w 19 Gru 2014, 12:43

Nieznajomy.

Po pierwsze. Nie jesteś jedynym człowiekiem żyjącym w złych warunkach. Pisałeś to w temacie o obcych cywilizacjach. Ja chciałbym, żebyś odpowiedział na to, co napisałem o małych firmach w Polsce. Jak to wpływa na Ciebie i Twoją rodzinę?

Po drugie. Czytasz literaturę forumową, grasz w stalkera, to zrozumiesz analogię. Z socjalizmem jest jak ze Spełniaczem Życzeń.

Po trzecie, dlaczego teraz się do ludzi nie strzela?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Polityka

Postprzez szm w 19 Gru 2014, 12:51

Chętnie bym Ci w łeb gimbie strzelił, jeśli nadarzyłaby się okazja.


A ja Tobie zaaplikował antybiotyk "9x19mm". Przy okazji, lepiej być gimbem, niż umysłową Somalią, która twierdzi, że "za Gierka było lepiej".
NA KOWNO!

Za ten post szm otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Mito,
Negative Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Polityka

Postprzez Nieznajomy X w 19 Gru 2014, 14:55

Terminus napisał(a):Krajowym nie ufasz; międzynarodowym też. Zabawne.
Międzynarodowe, POZARZĄDOWE organizacje monitorujące prawa człowieka to raczej najbardziej wiarygodne źródło.

Ja nie ufam nikomu oprócz najbliższych mi osób, tak mnie nauczyło życie i oszczędziło mi to do tej pory wielu kłopotów.
Terminus napisał(a):Kolejna niesprawdzona informacja. PKB per capita Białorusi jest gdzieś pomiędzy Rosją a Rumunią gdzieś o 1/4 niższe niż w Polsce. Zarobki na Białorusi niższe niż w Polsce (średnia pensja B:500$ Pl:1.15k$). Większość towarów jest za to statystycznie droższa niż u nas. Zresztą niedawno podawałem Białoruś jako pozytywny przykład (płatność faktur).

Z twojej wypowiedzi wynika, że jesteśmy lepsi od ruskich/dorównujemy im. A teraz popatrz na Rosję, jedno z dwóch największych światowych mocarstw, a później na Pokskę, wiochę pośrodku Europy. Oh, really?
Terminus napisał(a):Jakiś dowód na to? Jakikolwiek? Wystarczy, że policja spałuje kiboli lub Marsz Niepodległości i mamy narodową dyskusję i odwoływanie komendantów policji, wiceministrów.

Udają że coś robią żeby pozostać u władzy.
Standardowa zagrywka.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Polityka

Postprzez xionc w 19 Gru 2014, 15:23

Jesteś jakimś trollem czy co? Bo nie wierze że można mieć taki zabagniony sposób postrzegania świata.
Image
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości