Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Polityka

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 00:04

No tak, ten temat powstał tylko dlatego, że w pewnym temacie rozgorzała dyskusja lecz nie na temat.
Tu można pisać wszystko co z Polityką związane. Zapraszam do dyskusji a tych których to nie interesuje niech nie piszą że ten temat się nie podoba.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez lektors w 13 Lip 2011, 06:53

Tak: Leseferyzm, liberalizm
Nie: Socjalizm
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Polityka

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 09:46

Może rozwiniesz swoją odpowiedź, dlaczego?
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Polityka

Postprzez szczypiorofix w 13 Lip 2011, 09:56

Ktoś kiedyś powiedział że demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów tylko że lepszego nikt jeszcze nie wymyślił, może to i prawda... W Polsce jest taka sytuacja że chyba tylko reżim jakiegoś tyrana byłby w stanie coś zmienić. Potrzeba silnego "władcy", np. takim jest Putin, jemu nikt nie podskoczy, tak nawiasem mówiąc nic do niego nie mam. Jest wykształcony, inteligentny , zna kilka języków obcych, co prawda jest tylko premierem ale i tak ma decydujące stanowisko w Rosji (Miedwiediew jest tak na prawdę tylko jego marionetką).
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 13 Lip 2011, 10:33

Litości. Silny przywódca? Autorytaryzm? Zwykle to się marnie kończyło w historii. Jakość Franco, Mussoliniego, Antonescu, Hitlera nie wspominają za dobrze. [Piłsudskiego pominę, żeby nie wywoływać palpitacji serca u ViS-a]. Może jedynie Salazar - ale tam też: trochę zrobił dobrego w Portugalii, trochę złego.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 10:37

Potrzeba silnego
"władcy", np. takim jest Putin,
jemu nikt nie podskoczy, tak
nawiasem mówiąc nic do niego
nie mam. Jest wykształcony,
inteligentny , zna kilka języków
obcych

Z tego co wiem, Putin był oficerem KGB. Zresztą Rosja jest potężnym krajem? Spójrz na jej uzbrojenie czyli czołgi, samoloty etc. Oprócz rakiet atomowych, ten kraj jest zacofany militarnie a gospodarka też nie należy do najlepszych. Ba, chyba do najgorszych w Europie ;)
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Polityka

Postprzez szczypiorofix w 13 Lip 2011, 10:47

Pod względem uzbrojenia może i są trochę zacofani ale zawsze liczyli się na arenie międzynarodowej. Podam głupi przykład : po wypadku Tupolewa nie mieliśmy nic do gadania w sprawie czarnych skrzynek, sekcji, identyfikacji zwłok. Gdyby u nas robił się jakiś rosyjski samolot na pewno nie daliby sobie w kaszę dmuchać i to oni zajeliby się tym wszystkim. Nie jestem fanem Rosji, bo od zawsze nas okłamywali i wykorzystywali. Chodzi mi tylko o postać samego Putina, nic więcej.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 13 Lip 2011, 10:55

Cała "potęga" Rosji opiera się na eksporcie surowców naturalnych w o wiele mniejszym stopniu na eksporcie broni.
Jak przyszedł kryzys gospodarczy i przejściowo ceny ropy poleciały na łeb to w Rosji zaczęły się ciężkie problemy z budżetem państwa.
Europa uniezależnia się stopniowo od importu ich gazu. Ograniczenie cen lub konsumpcji ropy będzie koszmarem dla tego "mocarstwa"...
To nie są USA eksportujące technologię, anie RFN eksportujący wysoko przetworzone produkty przemysłu samochodowego czy chemicznego ani Daleki Wschód z eksportem elektroniki i AGD.
To jest ogromny kraj III Świata. Nic więcej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Adam w 13 Lip 2011, 10:59

Moje poglądy? Socjalizm. Ale zanim będziecie mi zabierali Kozaki za to, żem "komuch", postaram się o kilka słów wyjaśnień.

Socjalizm i komunizm to dwie różne sprawy. Pod koniec XIX wieku, socjaliści działali prężnie, lecz gdy burżuazyjni inwestorzy i właściciele wprowadzili kilka korzystnych "reform" dla robotników i chłopstwa, czerwoni zawiesili działalność. Komunistami nazywamy tych socjalistów, którzy brutalną drogą uznali tamtych za zdrajców i walczyli w XX wieku, czyli Stalin i ekipa. Zanim Lenin stał się ich przywódcą, pisał kilka książek przed wybuchem I wojny światowej, w oparciu o wiedzę XIX-wiecznych socjalistów. Jestem właśnie w trakcie lektury jednej z nich i otworzyły mi się oczy. Każdy, kto nazwie mnie teraz komunistą, wyda publicznie brak jakiegokolwiek rozeznania z prawdą i historią. Za socjaldemokracją nie jestem, gdyż SLD próbuje się zasłonić stuprocentowym równouprawnieniem, począwszy od gejów, a skończywszy na aborcji itd.

Demokrację uważam za zbyt dużą poblażliwość, choć nie narzekam zbyt bardzo ;)
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SVDstriker, Universal.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Polityka

Postprzez kapucha w 13 Lip 2011, 11:30

szczypiorofix napisał(a):Ktoś kiedyś powiedział że demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów tylko że lepszego nikt jeszcze nie wymyślił, może to i prawda... W Polsce jest taka sytuacja że chyba tylko reżim jakiegoś tyrana byłby w stanie coś zmienić. Potrzeba silnego "władcy", np. takim jest Putin, jemu nikt nie podskoczy, tak nawiasem mówiąc nic do niego nie mam. Jest wykształcony, inteligentny , zna kilka języków obcych, co prawda jest tylko premierem ale i tak ma decydujące stanowisko w Rosji (Miedwiediew jest tak na prawdę tylko jego marionetką).


Racja, trzeba jednego, silnego władcy, o ile będzie miał na pierwszym miejscu dobro kraju, a nie jakieś chore zapędy jak Hitler i Stalin.

A co do demokracji: sprawdzała by się jakby większość społeczeństwa była istotami rozumnymi. Siedząc w szkole, oglądając wiadomości, czytając gazety, idąc miastem itp. widzę, że zbyt wielu ludzi jest mówiąc delikatnie chamska, głupia i wredna.

Ps. chyba popełniłeś błąd w cytowaniu, bo ja znam 3 ustroje: demokracje, anarchię i dyktaturę. Jeżeli demokracja jest najgorsza, a nikt nie wymyślił nic lepszego, to gdzie zniknęły dyktatura i anarchia? :E
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Polityka

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 12:04

Z tego co czytałem, Lenina z urlopu z Szwajcari (był wygnany) powołał Niemiecki wywiad by w Rosji wybuchła rewolucja a co się z tym wiąże, przerzucić swoje wojska na zachód i tam zwiększyć swoje szanse na wygraną.
Komunizm miał wybuchnąć w znacznie rozwiniętym gospodarczo kraju niż w tamtym czasie Carstwo Rusi (?).

Poza tym coraz widzę zjawisko kiedy to za komunizmem opowiadają się ludzie, którzy nigdy nie widzieli jak wygląda w praktyce (chyba że ktoś mieszkał w Korei Płn.). Sam nie mówię, że wtedy żyłem więc wiem jak tamto wyglądało, ale wystarczy, że w rodzinie żyje prababcia co mi nawet opowiedziała jak było z komunistami i po wojnie i przed.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Polityka

Postprzez jalkavaki w 13 Lip 2011, 12:55

Jakość Franco, Mussoliniego, Antonescu, Hitlera nie wspominają za dobrze.

Baaaardzo powierzchowna i stereotypowa ocena. Zwłaszcza co do Franco: ratowanie żydów poprzez masowane nadawanie obywatelstwa hiszpańskiego, ratowanie kleru podczas wojny domowej, cud gospodarczy po wojnie. Faktycznie, nie ma czego zawdzięczać generałowi. Hitler pomógł Niemcom wyjść z Wielkiego Kryzysu, odbudować gospodarkę, odzyskać dumę narodową. Potem poszedł na wojnę i tym zaprzepaścił w pamięci potomnych wszystko to co dobrego zdziałał.
PS. Aha. Silny przywódca, czy autorytaryzm to nie tylko najbliższa historia. W końcu monarchia (np. absolutystyczna) to też w sumie z założenia silny przywódca, a nie powiesz chyba, że zwykle marnie się kończyło takie sprawowanie władzy? :wink:

Z tego co wiem, Putin był oficerem KGB

No i?
Zresztą Rosja jest potężnym krajem? Spójrz na jej uzbrojenie czyli czołgi, samoloty etc. Oprócz rakiet atomowych, ten kraj jest zacofany militarnie a gospodarka też nie należy do najlepszych. Ba, chyba do najgorszych w Europie

A od kiedy to ocenia się potęgę kraju tylko po ilości wojska?
Zwłaszcza we współczesnym świecie?

@Adam: Ale socjaliści już w sumie wywalczyli co było do wywalczenia (podobnie jak feministki). A na straży tego stoją już i konstytucje, bądź inne regulacje prawne, jak też mentalność, światopogląd społeczeństw. Ewentualnie niech walczą o prawa socjalne w krajach gdzie one ich nie ma w ogóle. Bo w Europie pała socjalizmu została przegięta w drugą stronę.
Carstwo Rusi
Rosji. Ruś skończyła się wiele dawniej niż ktokolwiek usłyszał o Romanowach.
Ostatnio edytowany przez jalkavaki, 13 Lip 2011, 13:13, edytowano w sumie 1 raz
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości