Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Polityka

Postprzez trolololo w 18 Mar 2017, 19:35

Dawno nic nie pisałem, więc przydałoby się coś napisać.

Co sądzicie o tym całym "TW Bolek"? Jak dla mnie to trochę taki... temat zastępczy. Wpycha(ło) się go masom, aby nie zwracały uwagi na inne rzeczy.
W zasadzie każdy ważniejszy działacz przynajmniej powinien mieć zrobioną taką teczkę w tamtych czasach. Jeśli Jaro jej nie ma, to znaczy tylko tyle że nawet bezpieka miała go gdzieś. Mam wrażenie że to taka forma personalnej zemsty Jarosława za wywalenie go kiedyś ze stanowiska bodajże sekretarza właśnie przez Wałęsę. Ale odłóżmy spekulacje na bok. Skoro nie podają do opinii publicznej co dokładnie znajduje się w tych teczkach, to albo nie ma tam nic takiego, albo po prosu Lech Wałęsa nie chce ich upubliczniać (ma takie prawo). No i tu jest pies pogrzebany. Nikt do końca nie wie co tam jest spisane. Może po prostu to podpisał? Czy faktycznie coś z tego "kablowania" wynikło? W końcu bądź co bądź, ale stał się symbolem Solidarności, i był całkiem ważną postacią w ostatnich latach istnienia PRL.
Tak w ogóle to ciekawe czy Jaro był we wojsku. Jeśli tak, to czy nie przysięgał na "wierność partii i Związkowi Radzieckiemu"? :pogarda:
Tak jak wcześnie każdy był kombatantem, tak teraz każdy będzie kablem. Coraz więcej takich "kwiatków" podają do mas. Oczywiście w takiej formie, aby przeciętny obywatel wyrobił sobie opinię na korzyść partii

Ta Partia to w ogóle albo szaleńcy albo świetni stratedzy. Popatrzcie na tą całą reformę edukacji. Ludzie jej nie chcą przeważnie. Kto ją wprowadza? Samorządy. Na kogo będą gromy? Na samorządy!
PiS przejmuje władzę. Znaczy się tak po cichu, ale jednak.
I jeszcze jedno pytanie. Czy PiS to w ogóle konserwatyści, i prawicowcy, czy tylko takich udają? Mam wrażenie że bliżej im do centrum. I że mają głęboko gdzieś swój konserwatyzm, czy tam liberalizm, i grają tak, aby wyrobić sobie opinię pasterza ludu. Najpierw 500+, teraz jeszcze 1500 na nianie... Dlaczego państwo ma płacić za dzieci?
Ostatnie pokolenie (opinia wyrobiona przez rodziców, którzy tej regule nie podlegają, bo tacy nie są) "PRLowskie" ma w zwyczaju iść, odrobić swoje, albo "przespać wartę" i oczekiwać że ktoś im coś za to da. Że nawet jak nie będą robić nic, to im się należy. Jak niby ciągłe podnoszenie świadczeń dla bezrobotnych, tak że jest prawie takie samo jak stawka minimalna, ma zachęcić do pracy? Aż wstyd mi to mówić, ale uważam że w tej materii Korwin miał rację. Wysłać bezrobotnych przynajmniej na kilka dni w tygodniu do roboty, do jakichś służb obywatelskich, czy nawet do jakichś budów, jako podstawy otrzymania świadczenia. Nie mówię tu oczywiście o chorych, czy innych którzy z jakichś BARDZO WYRAŹNYCH I MOCNYCH POWODÓW nie mogą takich prac wykonywać. "Czy się stoi, czy się leży, dwa patyki się należy", ale najpierw niech zamiecie ulicę, albo załata dziurę w chodniku. Już taka praca jest lepsza od nic-nie-robienia. Jeśli ktoś będzie miał poczucie że tak czy siak będzie musiał pracować, to poszuka już tej lepiej płatnej pracy, lepiej chociaż o kilka stów, ale przynajmniej mniej uciążliwej.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez Universal w 18 Mar 2017, 20:25

Matka, nagotuj mie bigosu...

Mam wrażenie że to taka forma personalnej zemsty Jarosława za wywalenie go kiedyś ze stanowiska bodajże sekretarza właśnie przez Wałęsę.

To nie on tostuje temat. Tak jak nie on zaczął z aborcją czy drzewami. Jarosław nie powinien niczym rządzić, ale obwinianie go o koklusz to przesada.
Tak jak wcześnie każdy był kombatantem, tak teraz każdy będzie kablem.

Teoria o "bolkowaniu" ma dobre trzydzieści lat z hakiem, jeśli już nie czterdzieści.
Kod: Zaznacz wszystko
Gwiazda, współtwórca "Solidarności" i Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, mówił w Polskim Radiu 24, że on i jego współpracownicy od trzeciego strajku "Solidarności" mieli "wewnętrzną pewność", że Lech Wałęsa jest agentem i działa na korzyść SB. - To było widać szczególnie z jego publicznych wystąpień  - ocenił opozycjonista.

Andrzej Gwiazda tłumaczył, że gdyby wówczas SB próbowała dostarczyć dokumenty, to jego środowisko odrzuciłoby takie materiały. Współtwórca "Solidarności" potwierdził, że w 1979 roku Lech Wałęsa przyznał się wobec wielu działaczy związkowych do współpracy z SB.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/513536,gwiazda-strajk-walesa-agentem-bezpieki-ipn-czeslaw-kiszczak-tw-bolek.html


Ta Partia to w ogóle albo szaleńcy albo świetni stratedzy. Popatrzcie na tą całą reformę edukacji. Ludzie jej nie chcą przeważnie.

Na podstawie czego szacujesz brak poparcia? Gimnazja to ch*j i w ogóle nie powinny być tworzone. Obrona ich to jak wylewanie wody wiadrem z tonącego parowca. Druga sprawa, że ta reforma to kwiatek u kożucha i nic specjalnie nie zmieni, jedynie daje powód debilom z ZNP do protestowania. Zresztą co ma do tego widzimisię "mas", skoro później (tu edytuję) wysuwasz nie-wprost teorię, że i tak są głupi, bo łapią się na 500+ i są nierobami?
PiS przejmuje władzę. Znaczy się tak po cichu, ale jednak.

Ziemia nie jest płaska, ogień parzy, człowiek ma temperaturę ciała wynoszącą około 36 stopni Celsjusza. No ku*wa, a kto nie dąży do przejęcia pełni władzy wygrywając wybory? Dwie opcje do wyboru: albo ci, których koledzy już dawno obsadzili stołki, albo ci, którzy są niepoprawnymi idealistami i wkrótce dostaną kopa w dupę, bo "system" ich zdusi.
Czy PiS to w ogóle konserwatyści, i prawicowcy, czy tylko takich udają? Mam wrażenie że bliżej im do centrum.

Co jest prawicą a co nie jest, skoro to podział sprzed 220 lat? Czym jest konserwatyzm, jak to zdefiniujesz? PZPR to w pewnym ujęciu konserwatyści.
Dlaczego państwo ma płacić za dzieci?

Bo obowiązuje mentalność "daj", której by nie było, gdyby nie lata dojenia.
Ostatnie pokolenie (opinia wyrobiona przez rodziców, którzy tej regule nie podlegają, bo tacy nie są) "PRLowskie" ma w zwyczaju iść, odrobić swoje, albo "przespać wartę" i oczekiwać że ktoś im coś za to da.

To wyjdź poza perspektywę swoich rodziców, bo pierdzielisz. Młodzi i "średni" mają to samo, to mentalność wielu ludzi jako takich. Ludzie którzy nie pamiętają PRLu i teoretycznie nie mają z nim nic wspólnego - też ich to dotyczy. Komunały. Z jednej strony są w istocie wku*wiający lenie, z drugiej prawie każdy chce dostać jak najwięcej za jak najmniej wypracowanych godzin. To naturalne.
Korwin miał rację

Nawet zepsuty zegar pokazuje dwa razy dziennie prawidłową godzinę. Nie on jeden miał rację w tym temacie.
"Czy się stoi, czy się leży, dwa patyki się należy", ale najpierw niech zamiecie ulicę, albo załata dziurę w chodniku. Już taka praca jest lepsza od nic-nie-robienia.

Wyżej piszesz o "czy się stoi, czy się leży", a tu proponujesz działania równie niewydolne, co podobno gospodarka PRL. No albo w jedną stronę, albo w drugą.
poszuka już tej lepiej płatnej pracy, lepiej chociaż o kilka stów, ale przynajmniej mniej uciążliwej.

Najpierw trzeba mieć kwalifikacje. I tu zaczyna się górka.

Dawno nic nie pisałem, więc przydałoby się coś napisać.

(๏ ʖ̯๏)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Polityka

Postprzez Mito w 18 Mar 2017, 20:59

Gimnazja to ch*j i w ogóle nie powinny być tworzone.
Popieram - jedyne, co ich utworzenie zrobiło to burdel (i kilka wolnych miejsc dyrektorskich). Tylko że teraz zmiana w przeciwną stronę też wyprodukuje wyłącznie burdel. Ehhh.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Polityka

Postprzez doomer77 w 18 Mar 2017, 21:25

trolololo napisał(a):Co sądzicie o tym całym "TW Bolek"? Jak dla mnie to trochę taki... temat zastępczy. Wpycha(ło) się go masom, aby nie zwracały uwagi na inne rzeczy.(...)


To, że Wałęsa coś podpisał, wiadomo od dawna. Młody, naiwny szczun (i słabo wykształcony - Wałęsę uczył jeden z członków mojej rodziny, który bez ogródek zawsze przyznawał, że najbystrzejszym uczniem to on nie był), któremu można było wmówić wszystko na każdy temat. Wielu takich jak on podpisało jakieś zobowiązania, nawet nie wiedząc dokładnie co i komu podpisują. Szkodliwość ich działalności każdorazowo trzeba indywidualnie oceniać. To jedno.

Dwa, to późniejsza historia tego wszystkiego, czyli istniejące w jego teczkach stwierdzenie SB, że Wałęsa do niczego się nie nadaje, raportów od niego nie ma, a dalsza współpraca jest niemożliwa. O tym się nie mówi, bo dla przeciwników Wałęsy to niewygodne a dla mediów mało medialne.

Postać Wałęsy komuś się bardzo nie podoba i stara się go zdyskredytować. Można go lubić lub nie, różnie oceniać, ale kładąc na szali dokonania wyraźnie widać, że nie zasłużył na takie zaszczucie.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Polityka

Postprzez trolololo w 18 Mar 2017, 22:29

Uniwersalisie!

Gimnazja to ch*j i w ogóle nie powinny być tworzone.

Problem jest taki że to wprowadzi zamęt na nowo. Ja na ten system nie narzekam. Zmieniłbym jednak sposób nauczania historii. Ponadto denerwuje to, że tak naprawdę przez całą trzecią klasę uczy się do egzaminu. Powinno się uczyć dla nauki, a nie żeby wyrobić się w pół roku ze skończeniem materiału.

No ku*wa, a kto nie dąży do przejęcia pełni władzy wygrywając wybory?

Mi chodziło o pełnię władzy raczej taką jak na Białorusi. Ewentalnie stworzyć z Polski państwo gdzie władzę absulutną trzyma ściśle określona grupa ludzi. Znaczy się, niby teraz jak się ma większość w Sejmie, i ma większość w TK, to się tak ma, ale trzeba się liczyć z istnieniem opozycji, i innych, różnie nastawionych partii. Opozycja powinna jednak służyć do tego, żeby wszystko blokować, ale żeby wskazała błędy w nowo przygotowywanych ustawach.

Bo obowiązuje mentalność "daj", której by nie było, gdyby nie lata dojenia.


Właśnie, i przechodzimy do meritum.

To wyjdź poza perspektywę swoich rodziców, bo pierdzielisz. Młodzi i "średni" mają to samo, to mentalność wielu ludzi jako takich. Ludzie którzy nie pamiętają PRLu i teoretycznie nie mają z nim nic wspólnego - też ich to dotyczy. Komunały. Z jednej strony są w istocie wkur*iający lenie, z drugiej prawie każdy chce dostać jak najwięcej za jak najmniej wypracowanych godzin.


Tutaj się źle wyraziłem, bo to nie tak że moi rodzice tak mi wmówili, tylko że dzięki nim to zauważyłem. Oni mi to wskazali. Wnioski wyciągnąłem sam. Nie wiem czemu użyłeś wyrażenia "Z tej i tamtej strony", jak można dać po prostu "i".

Wyżej piszesz o "czy się stoi, czy się leży", a tu proponujesz działania równie niewydolne, co podobno gospodarka PRL. No albo w jedną stronę, albo w drugą.


No właśnie nie piszę żeby się stało i leżało, tylko żeby jednak jakoś ich zaciągnąć do roboty. Wysłać na budowę, do jakichś służb, albo najlepiej, obiciąć zasiłek dla takich, co mogą, ale nie chcą pracować. Nie oszukujmy się, gdyby zasiłek faktycznie był dużo mniejszy niż płaca minimalna, to ludzie by się skichali żeby zostać zatrudnionymi. Bo dla takiego marecza "W kilka stów w tą czy w tą, rząd i tak mnie wy*ucha".
Niech go rucha, i to tak mocno żeby żałował że nie idzie do pracy :stonoga: .
To problem właśnie jakieś takiej wręcz średniowiecznej mentalności... Chociaż nie, taki chłop poobijałby się na polu Pana, ale o swoje pole dbał, a pan się nie przejmował, bo chłop płacił podatki. Tu mamy tak, że nawet na własne nie chcą pracować. Ksiądz w ostatnim odcinku Rancza stwierdził że "Powinien powstać kodeks moralności publicznej, a każdy kto go nie przestrzega winien infamią obłożony być!". Dobra idea, powinien się tam znaleźć też zapis właśnie o pracy-pracy zamiast "spania na polu". To problem jakiegoś dziwnego społeczeństwa. Chcą wszystko za nic. I najlepiej zaglądaliby do portfeli i w ręce wszystkich innych, tylko nie swoje. Może to kwestia wychowania? Zamiast robić wszystko aby było jak najwięcej klasy średniej, rząd woli rozpasać klasę niższą, byle żeby na nich głosowali. Coś tu jest nie tak. Ludzie powinni zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie w kraju dobrze, jeśli nie będą współpracować dobrze, pracując mocno, i sumiennie. Ale to chyba tylko utopia...

(๏ ʖ̯๏)

Jakoś cza zacząć, nie?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 18 Mar 2017, 22:52

Universal napisał(a):Teoria o "bolkowaniu" ma dobre trzydzieści lat z hakiem, jeśli już nie czterdzieści.


Akurat Gwiazd zaczął "wierzyć" w Bolka od momentu jak przegrał z Wałęsą wybory w NSZZ...

A bezstronny IPN tak długo zlecał kolejne ekspertyzy (ostatnia z XII.2017) aż w końcu ktoś się zgodził za kasę poświadczyć, że to Wałęsa.

Więc zostawmy ten temat w spokoju.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Universal w 19 Mar 2017, 07:27

Problem jest taki że to wprowadzi zamęt na nowo. Ja na ten system nie narzekam. Zmieniłbym jednak sposób nauczania historii. Ponadto denerwuje to, że tak naprawdę przez całą trzecią klasę uczy się do egzaminu. Powinno się uczyć dla nauki, a nie żeby wyrobić się w pół roku ze skończeniem materiału.

Wprowadzi zamęt jak wszystko inne. Natomiast trudno zepsuć to, co ledwo działa. I narzekasz na system twierdząc, że błędem jest przeznaczenie trzeciej klasy na egzaminy, że historia jest źle uczona. Czyli coś jest nie halo, prawda?
Mi chodziło o pełnię władzy raczej taką jak na Białorusi. Ewentalnie stworzyć z Polski państwo gdzie władzę absulutną trzyma ściśle określona grupa ludzi. Znaczy się, niby teraz jak się ma większość w Sejmie, i ma większość w TK, to się tak ma, ale trzeba się liczyć z istnieniem opozycji, i innych, różnie nastawionych partii. Opozycja powinna jednak służyć do tego, żeby wszystko blokować, ale żeby wskazała błędy w nowo przygotowywanych ustawach.

Białoruś robi za sztandarowy przykład "ostatniej europejskie satrapii" (przy założeniu, że Rosja nie jest Europą i zapomni się o kilku innych krajach), tymczasem różnica polega na założeniu białych rękawiczek. Jaka jest różnica między PiS z przybudówkami (bo w praktyce to jest koalicja PiS i satelitów, stąd ministerstwa dla Ziobry i Gowina; zabierz im stołki to większość przestanie być większością) a PO-PSL? Że niby koalicja partii postsolidarnościowej i postpeerelowskiej była lepsza, nie sięgała po pełnię władzy? Nie sięgali tam, gdzie mieli układy, a nie z dobroci serca. To jest Tutsi vs Hutu.
Za wzór stawiasz ideał (opozycja wskazuje błędy a nie sra żarem itd). Niby można, ale nie bardzo widzę taką opozycję na horyzoncie.
to nie tak że moi rodzice tak mi wmówili, tylko że dzięki nim to zauważyłem. Oni mi to wskazali. Wnioski wyciągnąłem sam.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Nie widzę znaczącej różnicy między tym czy Ci wpoili pogląd, czy sam do niego doszedłeś, jeśli pogląd jest jaki jest.
Nie wiem czemu użyłeś wyrażenia "Z tej i tamtej strony", jak można dać po prostu "i".

Nie można, przeczytaj jeszcze raz.
No właśnie nie piszę żeby się stało i leżało, tylko żeby jednak jakoś ich zaciągnąć do roboty. Wysłać na budowę, do jakichś służb, albo najlepiej, obiciąć zasiłek dla takich, co mogą, ale nie chcą pracować.

I co po robocie na budowie kogoś, kto nie zna się na budowlance? Chcesz żeby Ci się dach na głowę zawalił, bo dosypie cementu połowę mniej i strop będzie z gównolitu? Trudno znaleźć pracę dla takich ludzi. Po co dawać sto mioteł stu bezrobotnym do zamiatania liści, skoro jeden człowiek z maszyną zrobi to taniej i prawdopodobnie szybciej? To takie samo wyrzucanie pieniędzy w błoto. A obcięcie zasiłku, jakkolwiek kuszące, będzie uznane za "niemoralne". Nie wiem co z tym fantem zrobić, ale przymusowe roboty to nie rozwiązanie.
To problem właśnie jakieś takiej wręcz średniowiecznej mentalności... Chociaż nie, taki chłop poobijałby się na polu Pana, ale o swoje pole dbał, a pan się nie przejmował, bo chłop płacił podatki.

Feudalizm z podręcznika do podstawówki. To był jednak nieco bardziej skomplikowany system.
Ksiądz w ostatnim odcinku Rancza stwierdził że [...]

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=596DC7E3 - drugi poziom, gratuluję :suchar: Kodeks moralności publicznej... Infamia... No tak, dla kogoś kto nie pracuje to bardzo straszna kara i z pewnością za wszelką cenę będzie jej chciał uniknąć. Proszę Cię. To ma taką siłę rażenia jak zmienianie profilówek i konwencja antyprzemocowa.
Chcą wszystko za nic. I najlepiej zaglądaliby do portfeli i w ręce wszystkich innych, tylko nie swoje. Może to kwestia wychowania? Zamiast robić wszystko aby było jak najwięcej klasy średniej, rząd woli rozpasać klasę niższą, byle żeby na nich głosowali.

Wychowanie, edukacja, konstrukcja systemu - moje typy o 6:16.
Coś tu jest nie tak. Ludzie powinni zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie w kraju dobrze, jeśli nie będą współpracować dobrze, pracując mocno, i sumiennie.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to komunał? I odnośnie "Jakoś cza zacząć, nie?" - no ale po co?

-----------------------

Terminus napisał(a):Akurat Gwiazd zaczął "wierzyć" w Bolka od momentu jak przegrał z Wałęsą wybory w NSZZ...

Ok, Gwiazdę wziąłem jako pierwszego z brzegu, nie twierdzę że jest święty i sam w sobie wisi mi jak kilo kitu. Ale co z grą w kotka i myszkę, z przyznawaniem się do współpracy i wycofywaniem się z tego? Co z tym totolotkiem? Facet jest głąbem i kręci. Poszlaki - bo trudno byłoby twierdzić, że jednoznaczne dowody - pojawiają się co i rusz. Jak mu wobec tego wierzyć, że w istocie nie współpracował? Zresztą - pal pies współpracę, mógł podpisać dla spokoju i nic złego nie zrobić. Tylko jak sam fakt podpisu mógł wpłynąć na niego jako na przewodniczącego Solidarności i - potem - prezydenta?
Terminus napisał(a):A bezstronny IPN tak długo zlecał kolejne ekspertyzy (ostatnia z XII.2017) aż w końcu ktoś się zgodził za kasę poświadczyć, że to Wałęsa.

Abstrahując od słuszności tezy - to też przypuszczenie.
Terminus napisał(a):Więc zostawmy ten temat w spokoju.

No jasne, jak Ty mówisz, że zostawmy, to zostawmy :suchar:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 19 Mar 2017, 10:23

Universal napisał(a):No jasne, jak Ty mówisz, że zostawmy, to zostawmy :suchar:

Tak. :suchar:

Ja uważam, że dyskusja o Bolku nie ma sensu, bo prawdę to pewnie ustalą nasze wnuki za 100lat jak już wymrą wszyscy zainteresowani politycznie ludzie i ich ideowi spadkobiercy. Mamy 2017r. i dalej nierozliczone dwudziestolecie międzywojenne. A co dopiero mówić o Wałęsie?
I tylko tyle mam na myśli. Szczerze to czy był, czy nie był czy był a potem zrezygnował to mnie mało interesuje.

Ale to, że instytucja państwowa, obsadzona politycznymi aparatczykami, prowadzi działania skierowane przeciwko jednej osobie nie pełniącej już żadnych funkcji publicznych to już tak. Owszem kwestionowanie jej rzetelności odbywa się na poszlakach, ale to są mocne poszlaki - gdyby któraś z pierwszych ekspertyz potwierdziła to towarzysze z PiS od razu by to rozgłosili. A wróć.... W Dzienniku Telewizyjnym mówili, że grafolog potwierdził, ze to Wałęsy zanim jeszcze IPN wywiózł akta od Kiszczakowej...

Kilka lat wcześniej sąd skazując Wyszkowskiego (sprawa zakończona prawomocnym wyrokiem na korzyść Wałęsy) za pomówienia Wałęsy o bycie Bolkiem w sentencji wyroku napisał, "że w świetle znanych materiałów i źródeł nie ma żadnych znanych znanych dowodów na agenturalność Wałęsy". Mniej więcej w tym samym czasie towarzysz Cęckiewicz ośmieszył się swoją książką manipulując dowodami ("nieżyjący" UB-ek, który żył i przyznał, że on sfałszował główny dowód na którym były oparte oskarżenia z książki).
Więc wiesz. Wszystko opiera się na jednej ekspertyzie IPN-u.

Inna rzecz, że Bolek został awaryjnym tematem zastępczym po kraksie Towarzysza Likwidatora i występach jego Misia.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez trolololo w 05 Cze 2017, 21:23

Heja! Chicałbym poznać waszą opinię na temat KOD-u.
W zasadzie nie samego KOD-u, ale opinii o nich. Kiedy zaczęły się te demonstracje, to w internecie raczej przeważały głosy za nim, i hasła typu pokroju "Kaczora dyktratora". Ale teraz to zupełnie inna bajka. Stali się z jakiegoś powodu według większości internautów, a przynajmniej ja tak zauważyłe, "Komuchami którymi zabrano dostęp do koryta".

Czy ludzie którzy tak sądzą mają chociaż odrobinę RiGCZ-u? Jak niby PiS im odebrał "koryto", co takiego im zabrał, jeśli ci ludzie nie byli u władzy? Jak Kijowski może być "Komuchem" (Ktoś kto używa takiego sformułowania ma u mnie -20 do autorytetu) jeśli miał jakieś 20-21 lat jak komunizm w Polsce upadł? Bo pracował w "Wyborczej"?
Mam wrażenie że ci ludzie którzy na nich plują łączą ich z przyjmowaniem imigrantów (osobny temat, już kiedyś się wypowiadałem) i z Tuskiem który jest raczej nielubiany, i kojarzony z EU, co do której polityki są też mieszane nastroje.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Polityka

Postprzez Universal w 06 Cze 2017, 04:14

:

Image


Najprościej: synekdocha w propagandzie.

Jest czwarta rano i będzie niespecjalnie w kolejności.

Wśród kodowców (w wersji prostackiej: kodomitów) jest pewna grupa dawnych komunistów, nie ukrywajmy. Niekoniecznie wśród najwyższych władz, nie jest to też raczej grupa dominująca, ale podobnie Misiewicz też nie jest całym MON-em. Skoro propaganda PiS wali w "komunizm" (abstrahując od rzeczywistego stosunku do niego), to względnie logiczną konsekwencją jest szukanie (post)komunistów wśród przeciwników.

Nie wiem gdzie widziałeś pozytywne opinie nt. KOD nawet na początku jego działania - chyba na głównych portalach z Wyborczą na czele. Sam od początku widziałem wyśmiewanie go, m.in. ze względu na nazwę, która ma się do rzeczywistości (i do historycznego odpowiednika) jak wół do karety. Obrońcy, ku*wa, demokracji... Wracając jeszcze na moment do koryta - to jedno z uproszczeń. KOD, z tego co pamiętam, postuluje cofnięcie się do poprzedniego "porządku". Czyli do władzy PO i de facto konfitur dla nich. Jeśli na wiece przyjdzie wierchuszka PO, PSL czy innej partii uprzednio sprawującej władzę (w .N jest trochę byłych polityków "starych" partii niższych szczebli), to już można mówić o odciągnięciu od koryta. Niekoniecznie komunistów, chociaż jednostkowo pewnie też.

Jakoś nie zauważyłem, żeby dla większości "internautów" byli komuchami. Raczej zje*ami, często kolejnym wcieleniem Andrzejów i Grażyn, względnie lustrzanym odbiciem "moherów" sprzed nieco ponad dekady. To pultający się bez oporów frustraci, którzy tylko ośmieszają pewne "ideały". Jeśli drą mordę "kons-ty-tu-cja!", "de-mo-kra-cja" i występują w obronie czegoś, co jest chu*owe i zostało stworzone przez kretynów lub szubrawców, to jednak trudno z nimi sympatyzować. Jeśli są niepoprawnie prounijni i dyskredytują w szaleńczy sposób obecną władzę, to są równie irytujący co niepoprawnie antyunijni debile z drugiej strony. Jeśli twierdzą, że komunizm upadł (chyba na cztery łapy...) i 4 czerwca ktokolwiek cokolwiek poza PZPR wygrał (https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3585877241), to jakoś trudno mi się do nich przekonać. Do tego są, jakby nie wynikało to z poprzednich, hipokrytami i bezbecją.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 06 Cze 2017, 10:33

KOD- ludzie 3-go sortu politycznego, którzy próbowali zaistnieć wykorzystując dół w jakim znalazła się po wyborach PO, czy szerzej opozycja i zaistnieć. Niestety ludzi, którzy to robili i sposób w jaki to robili dość skutecznie ośmieszyli cel o jaki teoretycznie walczyli, czyli walkę z rekomunizacją Polski przez PiS.
W momencie jak PO stanęła mniej więcej z powrotem na nogi KOD zaczął tracić sens. A dołożyły się do tego ich własne kompromitacje na tle finansowania.

PiS każdego przeciwnika będzie nazywał komunistą lub członkiem układu, nawet jeżeli będzie mowa o 20-letnim debiutancie rezygnującym z Opola. Taka jest filozofia walki politycznej sięgająca rodowodem leninizmu, która niestety w dzisiejszych czasach dzięki mediom żyjącym z sensacji i emocji staje się dominującym nurtem, - przeciwnik musi zostać skompromitowany i zniszczony. Stan faktyczny nigdy nie przeszkadzał propagandzie politycznej. Kiedyś walczono na argumenty. Dzisiaj się "niszczy" i "miażdży" (przynajmniej we własnym odczuciu tych co to robią).

Więc to, że od "komunistów" wyzywa opozycję partia, która za twarz walki z polskim sądownictwem uczyniła komunistycznego prokuratora, nie ma żadnego sensu i znaczenia.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez Universal w 06 Cze 2017, 11:58

Terminus napisał(a):PiS każdego przeciwnika będzie nazywał komunistą lub członkiem układu [...] Taka jest filozofia walki politycznej sięgająca rodowodem leninizmu, [...] przeciwnik musi zostać skompromitowany i zniszczony. Stan faktyczny nigdy nie przeszkadzał propagandzie politycznej. Kiedyś walczono na argumenty. [...]

Czy polscy politycy ery stanisławowskiej* czerpali wzorce walki politycznej z leninizmu? Kiedy powszechnie walczono na argumenty? Cenzury czy przepychanek nie było? Przedwojenne mordy polityczne były mniej radykalne niż obecne wzajemne oszczekiwanie się?

* - mam na myśli np. "argumenty" targowiczan:
:

nigdy jeszcze sztuka zwodzenia w tym u nas nie była widoczna stopniu, w którym się okazała w ostatnich czasach. [...] tego szlachetny naród polski doświadczył, sztuką i zwodzeniem wolność mu wydarto. Częściowo tylko, gdzie się udać mogło podkopywano gmach Rzeczypospolitej, gotowano rzeczy, aby go raptem wywrócić

Ilustrowany Dziennik Polski, 1919:
:

Ostatni numer „Nowego Dziennika” przynosi artykuł pt. „Po tragedyi w Pińsku„. – Oddawna przywykliśmy do insynuacyi żydowsko-ruskich w guście „ prześladowań”, „pogromów” i „krzywd” i wiemy że w postępowaniu ich jest pewna metoda, stale stosowana do naszego społeczeństwa „calumniare audacter, aliquid haerebit” (śmiało szkaluj, zawsze coś zostanie).
[...]
Zaczęły się wówczas toczyć nam pod nogi rozmaitego kalibru kamienie, ciskane wdzięczną ręką współobywatela wyzn. mojżeszowego. Pokątne ich machinacye na Kongresie pokojowym są znane,

A tu o podziale kraju na pół ze względu na stosunek do partii. Waldorff, 1936:
:

Nie ma już dzisiaj Belga, który by nie zdawał sobie sprawy ze znaczenia i możliwości ruchu „Rex”. Kraj dzieli się na rexistów i na antyrexistów – obojętnych nie ma. Zdarzyło mi się wprawdzie spotkać paru ludzi, którzy usiłowali zbyć kwestię Degrelle’a kpinami, czułem jednak, że te niepewne kpiny pokrywają wielki niepokój, a przede wszystkim – zdumienie…


***

Kiedyś nie było lepiej.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości