Sposoby na kaca

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Dżuz w 01 Sty 2012, 21:12

A mama wie, że pijesz? :P

Do rzeczy. W moim przypadku jedyne co czasem działa to klin, ale pod warunkiem, że w żołądku nie mam rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem, czyli jak przed piciem coś treściwego zjem :P A jak prawie na czczo chlam, to nic nie działa.
A, i porządny sen.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Isza w 01 Sty 2012, 22:00

Pobudzający zimny prysznic, zjedzenie czegoś tłustego np. frytki albo jajecznica ewentualnie sporo mleka. A przed snem najlepiej wypić sporo wody to kac rano jest o wiele mniejszy. Potem po przebudzeniu napić się piwa :E Mam nadzieję ,że już z wami jest lepiej :E
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Borgan w 01 Sty 2012, 22:37

Po pewnym sylwestrze kolega zostawił nam list że na kaca najlepsza jest praca i poszedł 8 kilometrów odśnieżać swój podwórek w 20 stopni mrozu, a jeżeli chodzi o sposób to jak mamy następnego dnia do roboty to sen i sen nic zbytnio nie jeść najwyżej "sołdackie praniki" suchary znaczy się, jak mamy jutro wolne to piwko z rana a potem co 2 godziny następne i tak mamy spokojny zjazd bo organizm dostaje dawki alko i powoli się wyzbywa kwasów ze starego następna noc śpimy a drugi poranek jak młody Bóg. Napój izotoniczny też nie jest zły ale nie energetyczny w stylu tiger bo ten nie wpłynie dobrze izotoniczny nawadnia a alkohol odwadnia i najcięższa prawda ale sprawdzona jak nas ciągnie na rzyganie to rzygać a nie leżeć na podłodze w pozycji embrionalnej ściskając palce u stóp i słuchając jak kot tupie po podłodze, jak puścimy pawia rodem z pizza hut to mamy spokój an 2-3godz i spokojniej oddajemy się w objęcia morfeusza w najgorszych wypadkach będzie druga tura ale to po 2-óch dniach picia.
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Sposoby na kaca

Postprzez meJKu w 01 Sty 2012, 23:09

Najlepszy sposób? Najeść się do syta, wypić wody z cytryną ile się da i przespać cały dzień. U mnie podziałało, o 14 poszedłem spać, o 20 się obudziłem i jak nowo narodzony.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Sposoby na kaca

Postprzez scigacz1975 w 01 Sty 2012, 23:21

Od 5- ciu lat nie miałem alkoholu w ustach więc to co napiszę będzie z zamierzchłych czasów. Nauczyłem się tego w woju kiedy chlaliśmy do 5-6 rano a potem trzeba było się stawić na kompanii i wojaków do roboty pogonić.

1 - Spaw (wymioty) - 2 palce i pojechali. W alkoholu oprócz czystego etylu który szybciutko wietrzeje z główki jest jeszcze sporo metylu i innego chemicznego syfu. I ten syf zostaje na koniec i męczy. Więc lepiej wywalić - dlatego 2 palce.

2 - 15-to minutowy bardzo gorący prysznic - otwierają się pory w skórze i wydalamy całym sobą a nie tylko układem pokarmowym. Poza tym bardzo fajnie "pijemy" skórą wodę. - Potem minutka bardzo zimnego.

3 - gorąca, mocna kawa z wciśniętą połówką cytryny, bardzo słodka (nawet 4-5 łyżeczek cukru)

4 - po około 15-tu minutach niewielkie ale treściwe śniadanie (jajecznica na boczku albo porządny talerz barszczu białego/żuru z konkretną kanapką i wstawką)

5 - izotonik (np. powerade)
6 - ewentualnie ibuprom max (na ból głowy - po co się męczyć dodatkowo) fajnie też działa połączony z aspiryną przeciwmigrenową.

po około 45 minutach byłem w stanie normalnie funkcjonować i pracować przez kolejne 8-10 godzin.
A wieczorem ... :wink: - No cóż, następnego ranka powtórka z rozrywki :arrowu:

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Stalker Rambo w 02 Sty 2012, 12:45

Ja bardzo rzadko mniewam kaca. Przeważnie bywa tak, że wiem kiedy przestać, a i samego alkoholu mało spożywam. Ale jak już uda mi się przegiąć, to najlepszą rzeczą jaką mi pomaga to oryginalna Coca-Cola i chińskie, ostre zupki vifon. Po takim śniadaniu odżywam.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Sposoby na kaca

Postprzez djcycu w 02 Sty 2012, 14:16

Najlepsza metoda na ciężkiego kaca to zagryzanie ogóreczkami wódki dzień wcześniej podczas picia. Jeśli nie zrobiłeś tego to zawsze z rana bierzesz sobie kromeczkę z masełkiem co by bebecha na siłę nie męczyć. Podczas picia żadne herbatki, kawki i coca cole tylko normalna mineralka najlepiej gazowana a jeśli jej nie ma to sodę oczyszczoną na łyżeczkę i pijemy wodę aż żołądek rozboli. W momencie woda do głowy poleci i po kilku godzinach męty i bóle głowy powinny minąć. Brzuch jak boli to stopniowo przygotowywać lepsze żarcie. Jak już wspomniałem bardzo dobre jest żarcie lekkie od chlebka z masełkiem zaczynając a na cięższych kończąc. Sposób działa tylko trzeba czasu. Wiem że niektórzy nie wezmą piwska do łapska po piciu bo się krzywią dlatego mój sposób jest bezalkoholowy a skuteczny. Jeśli ktoś ma dobry żołądek to picie wszelakich kwasów typu woda z domowych kiszonych ogórków. Pomaga!

Piwko jest dobre na kaca :D Najlepiej zimne z odrobiną soczku jeśli komuś podczas kuracji przypomina się poprzedni dzień :P

PS: Każdy sposób dobry ale to zależy wszystko od organizmu jak kto przyjmie daną kurację :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Gizbarus w 02 Sty 2012, 14:26

Hehe, sposób na kaca? Pić dzień wcześniej dobra wódkę i nie zapijać jak nastolatek... :P I oczywiście nie mieszać. Albo ewentualnie wcale nie pić - 100% skuteczności gwarantowane :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Method w 02 Sty 2012, 14:33

Osobiście polecam kupić witaminę C rozpuszczalną (coś typu Plusssz), do szklanki wrzucić dwie, wypić - i gdzieś za godzinę przechodzi ;) . Bardziej jednak polecam przygotować się przed i w trakcie picia - wtedy nawet pijąc "do upadłego" następnego dnia można obudzić się może nie wypoczętym, ale na pewno bez żołądkowo- bólowych dolegliwości. ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Stalker Rambo w 02 Sty 2012, 16:04

djcycu napisał(a):Najlepsza metoda na ciężkiego kaca to zagryzanie ogóreczkami wódki dzień wcześniej podczas picia.

Był taki dzień gdzie przesadziłem. Tego dnia zagryzałem dobrą wódkę ogórkami. Wiesz do czego doszło? Nauczyłem się robić ogórkową. Nie pytaj jak :-/
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Sposoby na kaca

Postprzez djcycu w 02 Sty 2012, 17:21

Dlatego napisałem że to tylko dla tych którzy mają dobry żołądek :D Ja tak mogę i nie spawam ale niestety koledzy którzy ze mną pili nie mogli w to uwierzyć :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Sposoby na kaca

Postprzez Terminus w 02 Sty 2012, 18:07

1. Nie pić.
2. Pić na miarę swoich możliwości.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive jaro16.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości