Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
17%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
18
12%
 
Razem głosów : 151

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2014, 21:55

Naznaczony: Nic w życiu nie jest dane.
Zawodowy kierowca na zachodzie w czasach aktywności Twojego ojca zarabiał wielokrotnie więcej od niego, miał zabezpieczenie socjalne i emerytalne na większym poziomie. A teraz podziękuj komunie, że razem z jej bankructwem poszedł w niebyt cały system emerytalny, czyli mówiąc inaczej z tego co ludzie przez 45lat PRL-u wypracowali nie zostało nic, bo zostało przejedzone, zdefraudowane przez uwłaszczających się przed upadkiem działaczy i służbę, a resztę pochłonęła hiperinflacja będąca skutkiem prób ręcznego zarządzania gospodarką pod osłoną wojska przez gen. Jaruzelskiego.
Myślisz dlaczego teraz emerytury są tak niskie? Bo na zachodzie państwo gromadziło środki na funduszach emerytalnych przez pokolenia. A u nas w 89r. zaczynamy od zera - czyli emerytury płacimy z bieżących przychodów z podatków państwa a nie z inwestycji odkładanych i inwestowanych przez dekady środków.
No właśnie, odpowiedz na pytanie: Skąd biorą się pieniądze? Większość ludzi tak naprawdę myśli, że z księgowości albo z rządu. Pieniądze biorą się z tego co ludzie wypracują i zarobią. Z pracy, na którą jest zapotrzebowanie i za którą ktoś che zapłacić. Z towaru, który ktoś chce kupić. I z tych zarobionych pieniędzy biorą się podatki i stąd jest kasa na wydatki państwa w tym socjalne. I zasada jest brutalnie prosta: im ludzie są bogatsi tym jest więcej kasy na wydatki dla tych, którym się nie powiodło. Dla tych których dotknęło nieszczęście. A jedyny sposób jaki w historii zapewniał ten wzrost była wolność gospodarcza. I nie mówimy wcale o XIX-wiecznym dzikim kapitalizmie, ale o w miarę zrównoważonym rynku i klimacie gospodarczym jaki był np. w latach 60-tych na Zachodzie.
Socjalizm zaś, próbuje uszczęśliwiać wszystkich obciążając tych, którym się chce pracować i inwestować by utrzymywać coraz większą rzeszę tych drugich, bo zwiększając obciążenia dla inwestorów zmniejsza się ich liczba a rośnie ludzi, którzy oczekują wsparcia. Czyli klasyczna dystrybucja biedy, która ogranicza szanse na rozwój i poprawę pod szczytnymi hasłami egalitaryzmu i równości.

Dlatego jak chcesz poradzić sobie w życiu i być oparciem dla bliskich to daj sobie spokój z marksistowskimi mrzonkami i starannie zaplanuj swoją przyszłość nie licząc na magiczną pomoc państwa. Ono Ci nie pomoże. Mogą Ci pomóc ludzie. Ale jak już to ktoś zauważył: jak Ty nie będziesz ich szanował to zmniejszasz szanse, że spotkasz życzliwych na swej drodze.

Aha. Żeby nie oftopować: Wierzę w życie w kosmosie. Zwłaszcza na międzynarodowej stacji orbitalnej. Ale ponieważ to życie przyleciało tam z Ziemi to nie wierzę, żeby to były inteligentne formy życia :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rumcajs, Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez meJKu w 17 Gru 2014, 22:12

Żeście doje*ali offtopem.

Co jak co Termi ale porównywanie wiary w Boga do wiary w życie pozaziemskie jest trochę bez sensu. Przy tym pierwszym nie ma absolutnie nic czym można się poprzeć, wszystko siedzi w głowie. W przypadku ufoludków wystarczy sama statystyka, bo mając na uwadze tyle dostępnych planet, układów, galaktyk i ich gromad można przypuścić, że jest to wartość większa od 0. Zupełnie jak trafienie pokera królewskiego, szansa nikła ale jest.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2014, 22:17

meJKu ale to nie ja w tym wątku pomieszałem religię z przeświadczeniem o istnieniu "kosmitów". Odnosiłem się głównie do sposobu argumentacji i różnych błędów w argumentacji przedmówcy. Tyle.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive meJKu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tajemniczy w 17 Gru 2014, 22:44

meJKu napisał(a): W przypadku ufoludków wystarczy sama statystyka, bo mając na uwadze tyle dostępnych planet, układów, galaktyk i ich gromad można przypuścić, że jest to wartość większa od 0. Zupełnie jak trafienie pokera królewskiego, szansa nikła ale jest.

Możliwe. Tylko wyobraź sobie taką sytuację. Pewnego dnia odbieramy jakiś sygnał z kosmosu. Okazuje się że nadała go cywilizacja zamieszkująca niedaleko naszego Układu Słonecznego. Oczywiście wielka radość, szykuje się wyprawę w końcu po iluś tam latach startuje. Docierają na tą planetę i co znajdują? Ano nic. Okazało się bowiem, że tą wiadomość cywilizacja ta wysłała na początku naszej ery a my odebraliśmy ją dopiero teraz, na początku XXI wieku, w tym czasie ta cywilizacja uległa zagładzie i nici z kontaktu. A możliwe jest też to, że nasza cywilizacja jest pierwszą inteligentną w kosmosie.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2014, 22:46

Tak czy owak wszystkim polecam przeczytanie ostatniej powieści S.Lema "Fiasko", która właśnie dotyczy problemu kontaktów z obcymi, ich szans i sensu.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez scigacz1975 w 17 Gru 2014, 22:46

W takim razie znajdą ruiny, pozostałości, może jakieś nowinki techniczne. I dowód że nie jesteśmy sami.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez meJKu w 18 Gru 2014, 11:46

Tajemniczy napisał(a):Możliwe. Tylko wyobraź sobie taką sytuację. Pewnego dnia odbieramy jakiś sygnał z kosmosu.

Absolutnie w nosie mam to, czy z nami się kiedyś skontaktują czy nie, ja mówiłem o samej statystyce. Jeżeli tyle czasu zajęło dotarcie sygnału, że oni już są kaput, to tym bardziej my nie damy rady tam dotrzeć w przyzwoitym czasie. Poza tym nasza bańka sygnałów radiowych z każdym dniem się rozrasta i dosięgnie kiedyś krańca naszej galaktyki, jeśli coś w naszej galaktyce potrafi odbierać takie sygnały to na pewno tego nie przeoczy.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tajemniczy w 21 Gru 2014, 15:08

Astronauci z ISS nagrali dziwne zjawisko (1:19s)

UFO?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 08 Mar 2015, 12:13

Zaznaczam od razu, że nie wierzę w UFO ani inne pozaziemskie pierdoły. :P

Szukam tylko logicznego wytłumaczenia pewnych zjawisk obserwowanych przeze mnie dość często:

Najlepszym przykładem będzie sierpień zeszłego roku - siedzieliśmy sobie z bratem i siostrą nocą na ogrodzie, popijając piwo i rozmawiając. Rzadko mamy ku temu okazję, bo każdy albo za granicą, albo daleko od siebie.

Ale, pomijając - przez parę godzin siedzenia, obserwowaliśmy "loty" gwiazd - nie spadające gwiazdy, a właśnie przemieszczanie się. Z małą prędkością, czasami nieregularnie, czasami w linii prostej. Punkty wyglądały jak gwiazdy, lecz nie były spadające - wiem, jak to wygląda, i to była zupełnie inna prędkość. Powolne, proste ruchy lub nieregularne "wędrówki". Punkty nie dawały żadnych sygnałów świetlnych, dźwięków również nie. Kształtu obiektów nie sprecyzuję - wyglądały jak zwykłe gwiazdy, na podobnej lub identycznej wysokości, tylko poruszały się po niebie.

Podobne zjawiska obserwowałem też w różnych okolicznościach, w różnych porach roku.

Ktoś może mi pomóc, co to mogło być? Wykluczam ufo (nie wierzę w takie bzdety), zaciekawiło mnie, jakie obiekty mogą się tak poruszać. Jest ktoś może bardziej obeznany w temacie, i mi pomoże? :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Cromm Cruac w 08 Mar 2015, 12:43

A o satelitach słyszał ty, a? :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 08 Mar 2015, 12:52

No słyszał. Ale zbytnio się nigdy niebem i kosmosem nie zajmowałem, więc się nie znam, stąd pytanie. :E
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez The Witcher w 08 Mar 2015, 14:03


Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości