Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
17%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
18
12%
 
Razem głosów : 151

Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez AllohaGaw w 12 Lis 2012, 19:21

Witam wszystkich!

Czy wierzysz w UFO?
(W UFO znaczy kosmitów)

Liczę na poważne odpowiedzi , to potrzebne do projektu społecznego

Dziękuję wszystkim.
AllohaGaw
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 08 Lis 2012, 14:20
Ostatnio był: 12 Lis 2012, 19:21
Miejscowość: England
Frakcja: Monolit
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Naznaczony221 w 12 Lis 2012, 19:30

Tak. Widziałem nawet porwali mnie xD.Może dlatego w tym roku tak dobrze się ucze xDDDD

Za ten post Naznaczony221 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCiastek, Józio,
Negative scigacz1975, KOSHI, Stalkier_100.
Naznaczony221
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Paź 2011, 14:21
Ostatnio był: 28 Lis 2014, 23:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez scigacz1975 w 12 Lis 2012, 19:31

Myślę że chyba każdy człowiek wierzy w obcą cywilizację. Ja osobiście tak. Może nie w Aldebarana czy Nibiru (chociaż czemu nie - dopóki ktoś nie udowodni że ich tam nie ma to wierzyć można)
A zresztą - po co w takim razie NASA wysłała w sondzie płytkę z danymi naszego układu słonecznego i naszymi - ludzi - parametrami?
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Tajemniczy w 12 Lis 2012, 19:43

Ja nie. Chociaż może gdzieś daleko kilka milionów lat świetlnych żyją jakieś inteligentne istoty :| ... Wszystko jest możliwe.
:arrowu: Bo się im w dupach poprzewracało od dobrobytu i se płytki ze złota w kosmosa wystrzeliwują :caleb:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Terminus w 12 Lis 2012, 19:48

A ja podobnie jak S.Lem nie wierzę w pozaziemskie cywilizacje (nie mylić z UFO czyli po naszemu NOL).
Dlaczego? A po co mi wiara w ich istnienie? DOWODÓW ich istnienia nie ma a jak sobie gdzieś żyją miliardy lat świetlnych od nas to zanim dotrą do nas ich sygnały to ich albo nasza cywilizacja zapewne nie będzie już istnieć. Więc po co sobie tym zawracać głowę?
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wojas21, Kałach.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez djcycu w 12 Lis 2012, 20:20

Owszem wierzę i widziałem już kilkakrotnie poczynając od fruwających powietrzem butelek a kończąc na samolotach... To oczywiście w sensie obiektów niezidentyfikowanych :P Jako tako w kosmitów nie wierzę. Nie mogę się przede wszystkim przemóc do myślenia o tym że takie ufoludy mogły by być choć trochę podobne do nas i akurat inteligentniejsze. Kiedy osoba nie wierząca w Boga próbuje mi wcisnąć kit o istotach pozaziemskich to śmiem nawet gardzić takimi pogłoskami. Dlaczego? Bo NASA póki co nic nie odkryło jakiegoś zaskakującego a wszystkie filmy jakie pokazywano są jedynie propagandą mającą na celu zatuszowanie tajnych projektów wojska (tak było kiedyś z resztą).

Wiara w zielone ludziki jest z resztą tak ambitna jak wylądowanie amerykanów na Księżycu... Istnieje wiele faktów które przeczą temu osiągnięciu więc skoro NASA kłamie z tym to o zielonych ludzikach i teoriach możecie zapomnieć...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Kill_Flint w 12 Lis 2012, 20:24

Nie wiem czemu akurat "zielone ludziki". Sadzę iż świat zamieszkuje ktoś jeszcze poza nami- ludźmi i wcale nie musi być zielony. Skoro kosmos jest taki gigantyczny to jakieś inteligentne formy życia na pewno tam istnieją.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Za ten post Kill_Flint otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lukebuka.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Szpagin w 12 Lis 2012, 20:50

Życie w kosmosie na pewno gdzieś istnieje (może nawet w naszym Układzie Słonecznym - patrz: Europa), ba, może nawet inteligentne formy życia. Sęk w tym, że praw fizyki się nie przeskoczy. Nawet podróżując z największą możliwą prędkością (prędkością światła), lot do najbliższej gwiazdy trwałby kilka lat, o podróżach na większe odległości nie wspominając. Są co prawda teorie, w których lot z prędkością nadświetlną jest możliwy, ale wymaga on kolosalnych ilości energii. Mało prawdopodobne, by ktokolwiek mógł zdobyć się na taką podróż.

Z fajną teorią spotkałem się w powieści "Accelerando" Charlesa Strossa. Zaawansowana technologicznie cywilizacja miałaby rozmontować cały swój układ planetarny i zamienić go w sieć zasilanych energią słoneczną komputerów, orbitujących wokół swojej gwiazdy (mózg-matrioszka), w międzyczasie przenosząc swoje umysły do owego hiperkomputera. Jako że prędkości światła nie da się w żaden sposób przekroczyć, owa cywilizacja nie opuszcza środka układu ze względu na najzwyklejsze w świecie lagi.

Co do zdjęć rzekomych pojazdów kosmicznych: nie wierzę. Meteoryty, przeloty satelitów lub zwykłe fałszywki, czasem eksperymentalne samoloty wojskowe (istnienie takich maszyn, jak F-117 Nighthawk, B-2 Spirit czy SR-71 Blackbird było przez długi czas ukrywane w tajemnicy, same samoloty wyglądają dość nietypowo). Podobnie kręgi w zbożu: gdy po raz pierwszy pojawiły się w Anglii, "eksperci" twierdzili, że nie mogły być one dziełem człowieka. Potem przyszło dwóch gości i udowodnili, że to oni za tym stoją: pokazali narzędzia, zaprezentowali techniki itd.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Allistdead w 12 Lis 2012, 21:06

A to ciekawe.... Ktoś prosi o poważne wypowiedzi a zakłada temat w dziale Chómor :)
No ale nic. Ja tam kosmitów nie widziałem i pewnie za swego życia nie zobaczę. Jak już było napisane przy obecnym stanie naszej wiedzy dowolna wysłana teraz wiadomość dotrze do najbliższej gwiazdy gdy nasza cywilizacja już przestanie istnieć. No i według mnie głupotą jest sądzenie, że są do nas podobni. Nawet jak jakichś spotkamy to zapewne będą się różnić tak bardzo, że się nawet nie zorientujemy ze to inteligentne istoty.
Także... Można powiedzieć że wierzę iż gdzieś tam istnieje jeszcze życie. Ale nie takie jak u nas.
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Method w 12 Lis 2012, 23:17

Ja tam wierzę. Bo niby jak wytłumaczyć że w Smoleńsku był zamach?
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus, ElBanana.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Stalker Rambo w 13 Lis 2012, 00:35

djcycu napisał(a):Wiara w zielone ludziki jest z resztą tak ambitna jak wylądowanie amerykanów na Księżycu... Istnieje wiele faktów które przeczą temu osiągnięciu więc skoro NASA kłamie z tym to o zielonych ludzikach i teoriach możecie zapomnieć...


NASA kłamie?! I może chcesz powiedzieć, że Hollywood też kłamie? I może mi powiesz, że ksenomorfy nie istnieją? To niby skąd ludzie wiedzą jak wyglądają, hę? Przecież jakoś musieli nakręcić film!

A tak na poważnie to za dzieciaka bardzo kręciła mnie fantastyka i tematy o kosmitach. Czy istnieją? To pytanie możemy sobie zadać względem każdej wiary. No bo skąd mamy mieć pewność, że Bóg istnieje. A może faktycznie nie ma jednego Boga, tylko jest ich kilku jak twierdzili grekowie. A może oni też nie istnieją, może to wszystko to obca cywilizacja pomogła w rozbudowie naszego świata. Wiem jedno, jeżeli ktoś wierzy w obce cywilizacje to jego prywatna sprawa i nie powinien być uznawany za heretyka i bezbożnika, bo Biblia nie przewidziała statków kosmicznych. A jeśli kosmici naprawdę istnieją, to byłoby lepiej jakby się na ziemii nie pokazywali, bo znając rasę ludzką, z chciwości do technologii rozpętałaby się jakaś wojenka, na czele której stanąłby najpotężniejszy człowiek świata, czyli prezydent USA
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Czy wierzysz w UFO?

Postprzez Stalkier_100 w 13 Lis 2012, 00:43

Jest bardzo wiele zdjęć obcych. Ludzie tak po prostu by ich sobie nie wymyślili. W kosmosie jest wiele planet na których może występować życie, a o których ludzie nie wiedzą. Kto wie czy nie istnieją tysiące a nawet miliony odmian ras pozaziemskich...
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości