Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za prawem do posiadania broni w Polsce?

Tak
121
62%
Nie
59
30%
Mi to obojętne
16
8%
 
Razem głosów : 196

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 22 Sty 2016, 00:13

@Pangia dobrze napisał. Ostateczną decyzje wydaje Komenda Wojewódzka i może z byle widzimisię nie przyznać ci pozwolenia. Razem z kumplem robiliśmy pozwolenia. Ja zrobiłem patent strzelecki i odpuściłem lecz kumpel brną dalej. Badania lekarskie, komunikaty z zawodów strzeleckich. Najdłużej załatwiał komendę, a i tak musiał odwołania pisać bo nie chcieli wydać tylu promes na każdy typ broni.

W tym przypadku nie chodzi o broń czarno prochową, a o normalną ze scalonym nabojem.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Tajemniczy w 09 Lis 2016, 10:31

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-k ... Id,2303362
Nie sądzę jednak aby pomysł przeszedł, chociaż jest bardzo dobry, skończyłoby się widzimisię komend policji.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez ThaiWarrior w 26 Kwi 2017, 21:52

Pozwolenia kolekcjonerskie i sportowe, to dwa najłatwiejsze do uzyskania pozwolenia póki co. W obu przypadkach demonizowana uznaniowość KWP jest tak naprawdę zwykła formalnością. zaliczając egzamin, otrzymując pozytywną opinię lekarza oraz spełniając wszystkie wymogi klubu bądź zrzeszenia, tylko dwie rzecz tak na prawdę stanowią "pewną przeszkodę", czas i pieniądze. Przy składaniu wniosków o oba rodzaje pozwoleń, wystarczającym uzasadnieniem, który należy pisać, jest członkostwo w zrzeszeniu( w przypadku kolekcjonerskiego) lub członkostwo w klubie sportowym posiadanie odpowiednich kwalifikacji sportowych oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego(w przypadku sportowego). Pozytywne rozpatrzenie przez komendanta wojewódzkiego będzie formalnością. osobną sprawą jest ilość broni zamieszczonej we wniosku. Tutaj już uznaniowość występuje i faktycznie komenda może wam zmniejszyć ilość z wnioskowanych 8 sztuk, na dajmy na to 3-4( bo tak ). Z kolei w przypadku pozwolenia sportowego dostaniecie zgodę na tyle broni i ich typy, ile jest w konkurencjach sportowych, np., 3gun, to dostaniecie pozwolenie na strzelbę, karabinek i pistolet.

Pozdrawiam i róbcie pozwolenia. :)
Image

Za ten post ThaiWarrior otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive hunt.
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez hunt w 27 Kwi 2017, 17:13

Tak jest @ThaiWarrior. Zdobyć pozwolenie na broń strzelecką lub kolekcjonerską nie jest trudno. W przypadku strzeleckiej jest trochę załatwiania, bo trzeba zapisać się do klubu, mieć przeszkolenie, jeździć na zawody itd. Na kolekcjonerską jest dużo łatwiej. W sumie to podobnie jest z wizami do USA. Wszyscy chcą zniesienia wiz, bo będą mogli swobodnie jeździć do USA. A czy teraz nie mogą? Wyrobienie wizy jest banalnie proste. Ja wiem, że to taki symbol trochę jest. Oczywiście ludziom chodzi o to, że nie chcą, aby broń (wizy) były reglamentowane i mają rację, ale teraz też się da, ale trochę trudniej.

Za ten post hunt otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ThaiWarrior.
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez djcycu w 07 Lut 2018, 14:46

Nie jest konieczne? Do czasu bo sytuacja polityczna jest napięta i to nie ze strony Rosji tylko od strony NATO, głównie Niemiec i szeroko pojętej UE. W takim głupim Paryżu w dniu zamachów gdyby choć JEDEN gość czy gościówa mieli klamkę to można było by ocalić wiele osób. Gadanie że w Polsce są idioci którzy by strzelali do siebie za byle co też jest idiotyzmem bo jak się chce to się broń dostaje i najczęściej zabójstwa dokonywane są właśnie z broni nabytej na CZARNYM rynku. Kto ze zdrowym rozsądkiem pójdzie i zastrzeli kogoś z zarejestrowanej broni? Inna sprawa to fakt że władzy w każdym państwie zależy na bezbronnych obywatelach tłumacząc że mamy policję i wojsko. Pobito kumpla, policja przyjechała po 3 godzinach... Skoro władza się boi to niech przestanie kraść, rozdawać pieniądze byle komu, inwestować w pierdoły zamiast w przyszłość ludzi i kraju. Wtedy nie trzeba się będzie bać obywatela... W Szwajcarii jest prawo do posiadania broni. Właściwie co drugi dom jest zamieszkiwany przez uzbrojonego i przeszkolonego wstępnie Szwajcara. Czy biegają tam ludzie po ulicach i strzelają do siebie?

Co do USA to ciężko się wypowiadać bo każdy zarzuci że snuję teorie spiskowe no ale gdyby się dobrze zastanowić... Czy nie zauważyliście że Obama chciał rozbroić USA? Cała lewacka strona czyli wschód jest za rozbrojeniem obywateli. Strzelaniny w wykonaniu jakichś opętanych samobójców to już prawie codzienność. Wydaje mi się że to robią raczej służby by pokazać ludziom jak złe jest posiadanie broni. Większość domniemanych napastników zwykle nie żyje... Kto więc udowodni że to faktycznie jego robota?

Wracając jednak do Polski to jestem ZA bo jakby nie było ruskie nastolatki potrafią rozkładać i składać kałasza w przeciągu 30 sekund jak nie szybciej. Uczą się tego w szkole a co potrafi przeciętny Polak? Tym bardziej roczniki od '90 które już w obowiązkowym wojsku nie były? O rurkowcach z torebusiami i zmalowanym pyskiem już nawet nie wspominam bo widać jak na zachodzie potrafią zadbać o siebie i kobietę którą biją muzułmanie (nagrań pełno).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus, Beerbarian.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez trolololo w 07 Lut 2018, 15:03

Już widzę jak POLACY z P O T Ę Ż N Y M I GLOCKAMI chowają się po lasach i bawią w partyzantów wobec agresji Niemiec.
To co sprawdza się w ramach drugiego i trzeciego świata oraz warunkach ograniczonej interwencji nie będzie miało zbyt dużo szans na powodzenie w warunkach wojny totalnej.
Also - Sugerowanie że Niemcy zaatakują Polskę, jakby jakkolwiek by im się to opłacało.
Agresja NATO na Polskę :u3:
Ile razy można powtarzać? Nie ma sensu porównywać USA do Polski bo to jednak trochę inna historia. Broń jest u nich elementem kultury, była im potrzebna od czasów kolonizacji, podboju Dzikiego Zachodu itd. Po prostu musieli ją mieć by przetrwać.
Już widzę jak w przypadku zamachu gdzie killer z kałachem pierze do ludzi, zamiast uciekać ktoś wyjmuje okulary, klamkę i z chłodnym "W imię zasad" strzela do takiego od razu wyłączając go z walki.
Poza tym - ktoś zaczyna strzelać, nagle kilka osób zaczyna strzelać do zamachowca. Ale zamachowców jest wielu, każdy w przebraniu cywila. Strzela również kilku cywili. Do kogo strzelasz?
Pobito kumpla - odstrzelisz im ryj?
Serio?
Jeśli mamy dostęp do broni palnej, to napastnicy zapewne też się uzbroją.
Szwajcarzy są przeszkoleni w zakresie używania broni i każdy karabin jest u nich zarejestrowany. To także część ich kultury, od czasów Kongresu Wiedeńskiego, czego u nas brak.
Chcesz powszechnej wiedzy i umiejętności obywania się z bronią o dużym kalibrze? Przygotuj się na pobór. Ale mi się jakoś nie chce. Szczególnie że wcale bym się nie czuł bezpieczniej gdyby Pan Mieczysław spod Biedronki nosił przy sobie Makarova.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Provski w 07 Lut 2018, 15:57

Cycowi chodziło raczej o to, że NATO bardziej się gorączkuje o wojnę niż sama Rosja tak jak podaje większość wschodnich mediów.
Wiadomo po co broń została wynaleziona, ale dla mnie broń to nie tylko narzędzie do zbijania, ale też ciekawa rzecz które jest po prostu fajna w użytkowaniu i sprawia dużą przyjemność. Strzelanie z broni palnej uczy też koncentracji i dyscypliny. Jest to po prostu ciekawe zajęcie nieporównywalne z innymi.

Sam posiadam broń i zbieram sowiecką/rosyjską optykę żeby zobaczyć jak działa i jak się tego używa, regularnie jeżdżę na strzelnicę, ale nie uważam żebym posiadał broń w celu samoobrony, nie czuję takiej potrzeby. Większość ludzi jak usłyszy słowo "broń", robi wielkie oczy i wyobraża sobie X różnych scenariuszy z zabijaniem. Według mnie takie myślenie jest niezdrowe. Respekt do broni należy mieć i nie wolno zapominać do czego jest skonstruowana, ale też nie powinno się jej bać a raczej nauczyć ją respektować poprzez nauczenie się jak ją obsługiwać.

Według mnie, posiadanie broni do samoobrony powinno zostać tu gdzie jest, czyli wydawane tylko tym których życie jest w bezpośrednim zagrożeniu. Zwykły Polak nie potrzebuje broni do samoobrony, ale dostęp do broni w celach sportowych powinien być jak najbardziej łatwiejszym procesem.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Universal w 07 Lut 2018, 16:20

djcycu, odpowiadasz botowi który plecie trochę bez ładu i składu, ledwo na temat, za to reklamuje kobiety.pl

djcycu napisał(a):Cała lewacka strona czyli wschód

:u3: Podaj kryteria lewackości. Bo jeśli to, że głosują na Demokratów, to Kalifornia też. A nie jest na wschodnim wybrzeżu, podobnie jak np. Waszyngton czy Oregon. Poza tym w hrabstwach to też wychodzi nieco inaczej.
djcycu napisał(a):Wydaje mi się że to robią raczej służby by pokazać ludziom jak złe jest posiadanie broni.

Bez popadania w paranoję z wszechobecnymi służbami. Po prostu dostęp do broni w Stanach wydaje się być względnie łatwy. A pojebowi obojętne, czy weźmie broń legalną czy nielegalną - ważne, co łatwiejsze. Twierdzenie, że to wszystko służby i spiseg to gruba przesada. To, że są nadal wątpliwości co do JFK, Aurory (cholera, to już sześć lat), WTC i paru innych rzeczy które śmierdzą na kilometr, nie oznacza, że od razu służby, mafie, loże...
trolololo napisał(a):Nie ma sensu porównywać USA do Polski bo to jednak trochę inna historia. Broń jest u nich elementem kultury, była im potrzebna od czasów kolonizacji, podboju Dzikiego Zachodu itd. Po prostu musieli ją mieć by przetrwać.

Broń w Polsce też była elementem kultury. Kultura ma to do siebie, że podlega ewolucji, więc to, że teraz broń nie jest elementem polskiej kultury nie oznacza, że za pięćdziesiąt lat też nie będzie. W ramach ciekawostki: http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/30126 ... i-PRL.html
trolololo napisał(a):Also - Sugerowanie że Niemcy zaatakują Polskę, jakby jakkolwiek by im się to opłacało.
Agresja NATO na Polskę :u3:

Ładnie "ekstrapolowałeś" wypowiedź cyca :u3: Widać przecie, że chodziło o samotne wilki spod półksiężyca, nie blitzkrieg zza Odry.
trolololo napisał(a):Chcesz powszechnej wiedzy i umiejętności obywania się z bronią o dużym kalibrze? Przygotuj się na pobór. Ale mi się jakoś nie chce.

Niekoniecznie pobór. Chociażby powrót do starego, dobrego przysposobienia obronnego, a nie obecnej "edukacji dla bezpieczeństwa", która jest wydmuszką po poprzedniku. A sugerowanie, że Państwo Polskie interesuje czy Ci się chce... :suchar: VAT-u pewnie też nie chcesz, co? Płać i płacz.
trolololo napisał(a):[...] nosił przy sobie Makarova



Provski napisał(a):Według mnie, posiadanie broni do samoobrony powinno zostać tu gdzie jest, czyli wydawane tylko tym których życie jest w bezpośrednim zagrożeniu.

Płynne toto. Kiedy będę bezpośrednio zagrożony? Jak będę widział, że ktoś mnie śledzi, ale nie będę w stanie tego udowodnić? Kiedy będę musiał iść przez niebezpieczną dzielnicę nocą, ale formalnie nikt mnie jeszcze nie napadł? Czy dopiero jak zostanę skatowany i porąbany idąc nocą przez Kraków, stolicę maczet i niegdyś Polaków? Inną kwestią - cel. ch*j kogo obchodzi, czy ja będę broni używał do samooobrony czy do strzelania do tarczy. Jak wezmę do samoobrony to nie mogę w celach rekreacyjno-sportowych? Jak kupię margolina to nie będę mógł się obronić, bo papier mi zabrania? ku*wa mać, czemu w tym kraju wszystko musi być skomplikowane i uwarunkowane jak algorytm. Zezwolenie "binarne" - masz albo nie masz, jak na ruskiej stołówce. Jesteś sprawny psychicznie, nie wpie*alasz ludziom za krzywe spojrzenie, chcesz kupić broń, zgadzasz się na umieszczenie w rejestrze - bierzesz klamkę i tyle. Wybacz lekkie uniesienie, jestem w trakcie małej wojny podjazdowej w wydziałem. Wszędzie pierdo*ona papierologia.

O leśnych partyzantach nie ma co gadać.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Provski w 07 Lut 2018, 17:31

Universal napisał(a):
Provski napisał(a):Według mnie, posiadanie broni do samoobrony powinno zostać tu gdzie jest, czyli wydawane tylko tym których życie jest w bezpośrednim zagrożeniu.

Płynne toto. Kiedy będę bezpośrednio zagrożony? Jak będę widział, że ktoś mnie śledzi, ale nie będę w stanie tego udowodnić? Kiedy będę musiał iść przez niebezpieczną dzielnicę nocą, ale formalnie nikt mnie jeszcze nie napadł? Czy dopiero jak zostanę skatowany i porąbany idąc nocą przez Kraków, stolicę maczet i niegdyś Polaków? Inną kwestią - cel. ch*j kogo obchodzi, czy ja będę broni używał do samooobrony czy do strzelania do tarczy. Jak wezmę do samoobrony to nie mogę w celach rekreacyjno-sportowych? Jak kupię margolina to nie będę mógł się obronić, bo papier mi zabrania? ku*wa mać, czemu w tym kraju wszystko musi być skomplikowane i uwarunkowane jak algorytm. Zezwolenie "binarne" - masz albo nie masz, jak na ruskiej stołówce. Jesteś sprawny psychicznie, nie wpie*alasz ludziom za krzywe spojrzenie, chcesz kupić broń, zgadzasz się na umieszczenie w rejestrze - bierzesz klamkę i tyle. Wybacz lekkie uniesienie, jestem w trakcie małej wojny podjazdowej w wydziałem. Wszędzie pierdo*ona papierologia.

O leśnych partyzantach nie ma co gadać.


No znowu w Polsce Brazylii nie ma, że się na każdej ulicy mordują o 100zł. Nawet jakby się posiadało broń do samoobrony to nie jest to automatycznie przepustka do zapuszczania się w jakieś ciemne uliczki w których wiemy, że można zostać skrojonym. Najlepiej się od takowych trzymać z daleka. To nie jest tak, że sobie przypadkowy ziomek kupi pistolet i od razu będzie Johnem Wickiem jak go ktoś napadnie.

Chodzi mi o to, że nie chciałbym takiej sytuacji gdzie co drugi chodzi z bronią, bo chce się poczuć zaje*iście z pistoletem za paskiem na zakupach w biedrze. Wiem że nie każdy by taki był, ale na pewno znaleźli by się Janusze którzy bo coś takiego odwalali i tylko by problemy z tego były.
Jeśli ktoś wykonuje pracę w której istnieje ryzyko napaści, czy prowadzi działalność gdzie takie ryzyko istnieje, to po potwierdzeniu tego powinien mieć prawo do posiadania broni do samoobrony.

Według mnie, mając broń zarejestrowaną do celów sportowych powinniśmy mieć prawo ją użyć bez konsekwencji gdy ktoś nam np. robi włam do domu.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Universal w 07 Lut 2018, 18:36

Nie cytuj ostatniego posta w całości :u3:

- w 2015 było 10k rozbojów, kradzieży i włamań; większe nasycenie bronią mogłoby zmniejszyć wskaźnik; mogłoby, nie twierdzę, że na 100% znacząco by to spadło; ale lepiej zagadać niż siedzieć i grać w gry :suchar:
- nie twierdzę, że posiadanie broni daje gwarancję nietykalności, zdaję sobie sprawę że często nie ma czasu na jej użycie lub jest to zbyt ryzykowne
- thank you Cpt. Obvious - jasne, że dobrze jest unikać niebezpiecznych okolic - ale jak masz w takiej interes albo dzielnica przyjdzie do Ciebie to sytuacja się trochę zmienia
- wspomniałem o edukacji (np. przysposobienie obronne) i psychice; powtórzę w nieco innych słowach: edukacja i testy psychologiczne; surowo, ale prosto jak to tylko możliwe; to w założeniu, po dostosowaniu do realiów, miałoby wyeliminować cieci z klamkami; poza tym Janusz z glockiem to przykład bardziej ekstremalny niż moje 10k rozbojów i kradzieży
- po co rejestracja broni w określonym celu? Jest zarejestrowana, legalna, sprawna (przeglądy)? Wiadomo kto jest jej właścicielem (zdrowy psychicznie, niekarany)? To nie bawmy się w dodatkowe kolumny w excelu i odpuśćmy zbędne dane

Inną kwestią jest to, że dostęp do broni nie byłby priorytetowy. Najpierw trzeba byłoby się zająć reformą służb mundurowych, edukacji i wielu innych rzeczy, samo poszerzenie i ułatwienie dostępu musiałoby być wisienką na torcie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Iwaszka w 07 Lut 2018, 18:46

Polskę rozbroiła Komuna. Tak jak i inne "satelity". Dzieci rewolucji nie boją się bardziej niczego innego niż broni - to nią dokonali przewrotów i to ją potem usuwają aby nie było następców.
Czerwiec 1956 - jak by wyglądał gdyby dostęp do broni był powszechny? O wiele krwawiej.
Komuna była do tego stopnia głupia, że uszkodzono większość eksponatów muzealnych - poprzewiercano lufy itp... Bano się że w trakcie wywrotów, robotnicy i studenci wlecą do muzeum i się uzbroją...

Mamy już tyle lat bez PRLu i dalej jesteśmy w dupie. A co zrobił piękny PIS a właściwie Macierewicz?
Zmieniono ustawy o broni dekoracyjnej - czyli palniaki pozbawione cech użytkowych.
Dotychczas takie karabiny i pistolety miały kolejno: zaspawaną lufę, pozbawione iglicy, opiłowane suwadło/zamek.
Bez dostępu z zezwoleniem do istotnych części broni nie szło przerobić takiego karabinu na działający - tzn ja bym umiał, ale tylko dlatego że coś tam wiem i mam dostęp do maszyn - ale nadal była by to kiepska lufa i części i mało użytkowe no i jest to karalne mimo wszystko.
Wniosek? Przerobić deko na palną jest tak samo problematyczne i nielegalne jak zdobycie działającego egzemplarza na czarnym rynku... Czyli na logikę co wybierze przestępca? Babranie się w przeróbki czy gotowy produkt?
No ale co zrobili? Od teraz takie deko ma ZASPAWANY cały zamek - części ruchome. Miałem mosina na starych zasadach i mogłem go przeładować i załadować łuskami... Teraz nie idzie wiec nadaje się to tylko na ścianę, zero zabawy...
Do tego ciągłe dążenie do dalszego ograniczania dostępu do broni gdzie dają ją nacjololo debilom z OT.
Rok temu na sympozjum na temat OT było obecnych dwóch oficerów US Special Forces tkzw "zielonych beretów" - akurat stacjonowali w ramach jakiś ćwiczeń/wymiany NATO w PL. Obejrzeli występ fizyczny "kadetów" i wysłuchali przemówień na temat planów i zadań OT - co zrobili? Wyśmiali nas w opór i się nie dziwię. Nacjonalista z kilkoma kursami i karabinem (MSBS) i nokto gen. 3 które są droższe niż całe jego życie obrani kraj przed Specnazem XDDDDDDDD
Chu*a obroni - to są siły anty przewrotowe, fikcyjne, bezużyteczne, kolejne wyimaginowane zabezpieczenie przed wewnętrznymi zagrożeniami.

Ten kraj za naszego życia nie ogarnie się tak jak byśmy tego chcieli, ja w to nie wierzę.
Co do dostępu - jestem za brakiem sztucznych ograniczeń liczbowych ale za mocną weryfikacją psychologiczną i obowiązkiem szkoleń i kursów pod okiem fachowców. Do tego nie bolał by mnie fakt dopuszczenia broni w pełni automatycznej (bo to tak nie działa że to od razu przekłada się na skuteczność) no ale na to nie ma co liczyć ;)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Terminus w 07 Lut 2018, 19:32

Rozdać broń każdemu Polakowi w ramach programu spluwa+
Wystrzelają się przy byle okazji i będzie spokój.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość