Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Aoryst w 27 Maj 2016, 15:05

Ops, zapomniałem wspomnieć o tzw. "cudach" czy "niebywałych medycznych przypadkach, takie rzeczy są z lekka intrygujące. Dodam jeszcze tyle i aż tyle, że jeśli ktoś staje się pobożny, no to w porządku, to jego sprawa. Gorzej jeśli zaczyna deklamować, że wszystko, nawet przysłowiowe nie rozsadzenie sobie dupy przy oddawaniu stolca to dzieło boże czy nie wiem jakie. No bez przesady. Możliwe że istnieje jakaś siła która ma wpływ na pewne rzeczy, ale zejdźmy na ziemię, od tego czy uzdrowimy ludzi z nowotworów czy obalimy wojny, nie pomogą modlitwy, a sami musimy wykazać się inicjatywą. No bo w sumie od wojny uratować nas może jakiś bożek, a nie precyzyjne unieszkodliwienie jakiegoś tyrana z ambicjami ;)
Aoryst
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 03 Kwi 2016, 13:26
Ostatnio był: 16 Cze 2019, 14:44
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Grzechu300 w 27 Maj 2016, 16:44

Aoryst napisał(a):No bo w sumie od wojny uratować nas może jakiś bożek, a nie precyzyjne unieszkodliwienie jakiegoś tyrana z ambicjami ;)

Paradoksalnie unieszkodliwianie tyranów z ambicjami zwykle kończy się większym bajzlem niż zostawienie go w spokoju ale trzymanie w ryzach. Wystarczy popatrzeć na ostatnie konflikty. :P

Tak sobie czytam ostatnie posty i niestety widzę ateuszową tendencję podbudowywania sobie samooceny na zasadzie "hurr durr ludzie som gupi i wierzo w jakieś bożki ja wierze w technologie i nauke więc jestem lepszy". I nie wiem kto gorszy, wojujący wyznawcy jakiś religii czy pseudonaukowi ateusze. :caleb:

No ok. Tylko że wiara spełnia, spełniała i spełniać będzie bardzo ważną rolę w życiu społecznym. Integrację, poczucie nadziei, akceptacji. Starsza osoba, której nie odwiedza rodzina znajduje nadzieję i szczęście w wierze. Jaki jest sens usilnego tłumaczenia jej że Boga nie ma? Przecież to okrutne. Pacjent w szpitalu jest wyleczony z ciężkiej choroby? Owszem, może nazywać to cudem boskim, ale zwykle lekarzom zapewne też podziękuje. I nie spotkałem się z sytuacją gdzie rola lekarza jest umniejszana i czuje on się pokrzywdzony, bo ktoś nazwał jego dzieło "cudem".

Owszem, są skrajności, sama religia (jakakolwiek) też patrząc na jej aspekt "z boku" daje więcej pytań niż odpowiedzi- ale była, jest i będzie, więc namawianie ludzi na siłę "w wiarę" lub w "niewiarę" zakrawa o walkę z wiatrakami. :P
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Wiara

Postprzez Alchemik w 27 Maj 2016, 17:14

Universal napisał(a):Abstrahując od teorii, które zapewne w akcie atecjuszostwa siejesz: są tu świadkowie Jehowy, prawosławni, protestanci - tyle wiem.

Tak, bo nie mam co robić, tylko bawić się w oczywistego i napuszczać na siebie różne odłamy ''Religii Księgi'' :caleb:
Z ciekawości zapytałem. A z osób innej wiary na forum kojarzę TYLKO Gizba, nikogo innego jakoś...
Universal napisał(a):Ale wątpię, żeby się chcieli tym dzielić, bo temat był już wałkowany i co najwyżej nowocioty przyjdą.

Właśnie nowociot chcę. Może na przykład pół roku temu zarejestrował się tu jakiś młody anglikanin? Fajnie byłoby czegoś się dowiedzieć od takiej osoby.

:

Wkurzyłeś mnie Uniś trochę sugerowaniem, że :caleb:
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Wiara

Postprzez Universal w 27 Maj 2016, 17:26

No sugerowanie, że czym? Ostatnio wrzucasz już takie farmazony na tematy metafizyczne, że kukle swędzą.

Uwaga, uwaga, zmieniam wątek!

Grzechu300 napisał(a):Tak sobie czytam ostatnie posty i niestety widzę ateuszową tendencję podbudowywania sobie samooceny na zasadzie "hurr durr ludzie som gupi i wierzo w jakieś bożki ja wierze w technologie i nauke więc jestem lepszy". I nie wiem kto gorszy, wojujący wyznawcy jakiś religii czy pseudonaukowi ateusze. :caleb:

1x tak.
Grzechu300 napisał(a):namawianie ludzi na siłę "w wiarę" lub w "niewiarę" zakrawa o walkę z wiatrakami

2x tak.
Ostatnio edytowany przez Universal, 29 Maj 2016, 10:43, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Wiara

Postprzez Alchemik w 27 Maj 2016, 17:47

Skoro wrzucam farmazony metafizyczne, to jak mogę być ateuszem? Jedni wierzą w Boga, inni w kosmitów. :E Nie ośmieszaj się już nazywaniem mnie ateuszem. Poza tym chyba Grzechowi akurat nie o moje posty chodziło...

Za ten post Alchemik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Wiara

Postprzez Universal w 29 Maj 2016, 10:42

A czy ja Ciebie pało calebowa nazywam ateuszem? To, że się zgodziłem z Grzechem w tych dwóch wycinkach to całkiem osobna kwestia, nie łączyłem jednego z drugim. I akurat jesteś jedną z ostatnich osób mogących twierdzić, że się ośmieszam :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Wiara

Postprzez agata w 31 Maj 2016, 11:38

Universal napisał(a):pało calebowa

że taki malutki, to od razu pało calebowa? Nie jego wina, że nie urósł. :suchar:


:

Buzi buzi Pany kochane :*
Koniec offtopa, dziękuję, dobranoc
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiara

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 31 Maj 2016, 18:43

Buzi buzi Pany kochane :*
Koniec offtopa, dziękuję, dobranoc


Yyy?
No to teraz moje podejście do wiary:
Wiecie, moje poglądy nie do końca pochwalił by Kościół. Co prawda wierzę w Boga, Jezusa i ogólnie w naszą wiarę, lecz nie uznaje kilku rzeczy kreowanych przez Kościół. Po pierwsze, o ile zgadzam się że Bóg stworzył świat, to że od razu byli ludzie poddaje pod wątpliwość. Mój pogląd wygląda tak:
Bóg stworzył Wszechświat i zapoczątkował życie na Ziemi, to dalszy jego los zależy od ewolucji, którą Także zapoczątkował. Jakoś nie mogę uwierzyć w teorię Adama i Ewy, po prostu nie.
A tak z życia codziennego, wierzę iż nasze losy są zależne od naszych wyborów i postępowań, a każdy może zapanować nad swym losem. Twierdzę też iż Bóg oddał nam we władanie swoje losy, więc wszystko co dzieje się na świecie, to nasza sprawka. Nie jestem pewien czy Bóg ingeruje w życie na Ziemi(tzn we wszystkie sprawy) więc mam podgląd, że potrzebujący dostają swego rodzaju wsparcie, oczywiście zależne od tego, jak prowadzimy swoje życie.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 31 Maj 2016, 19:37

Poczytaj księgę rodzaju. Człowiek powstał jako ostatni, po rybach, zwierzętach chodzących i latających. Biblia nie mówi o ewolucji, ale mówi o "bumie życia", jaki był naprawdę (któraś z epok, nie pamiętam). "Dni" to nie ziemskie dni, ale okresy w tworzeniu się wszechświata, i życia na ziemi, po prostu tak jest łatwiej to zrozumieć. Dlatego Biblia nie wyklucza ewolucji, jestem nawet pewien że Kościół wydał co do nie kompendium, czy inny dokument.
Ciekawi mnie taka rzecz: Czy wiara Chrześcijańska wyklucza według was życie pozaziemskie.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 31 Maj 2016, 20:17

Nie
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez Mito w 31 Maj 2016, 20:54

Jeżeli dobrze pamiętam, gdzieś w Piśmie jest ustęp "U mojego Ojca jest światów wiele" - czy jakoś tak. Moim zdaniem to nie tylko nie wyklucza, a właściwie sugeruje, że nie jesteśmy sami we wszechświecie ;)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Wiara

Postprzez Alchemik w 31 Maj 2016, 21:46

Mito napisał(a):Jeżeli dobrze pamiętam, gdzieś w Piśmie jest ustęp "U mojego Ojca jest światów wiele" - czy jakoś tak.

No właśnie, jakoś tak, ale nie do końca :caleb: .
''W DOMU OJCA MEGO JEST MIESZKAŃ WIELE. GDYBY TAK NIE BYŁO TO BYM WAM POWIEDZIAŁ.''
Chodzi o to, że dla każdego człowieka jest miejsce w raju, aby nikt, kto szczerze wierzy, nie musiał się obawiać, że zostanie wyproszony za bramę, a nie o kosmitów :E.

Za ten post Alchemik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive agata.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości