Miejsca Stalkero-podobne

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez trolololo w 14 Gru 2014, 20:37

U nas w lesie są takie fajne miejsca, całkiem opuszczone budynki (może z 5) raz mnie tam sowa nieźle wystraszyła. Od tego czasu chodzę tam z psem i ASG. Jest jeszcze jakaś opuszczona fabryka, baaardzo stara , cała obrośnięta z powybijanymi oknami. Nie wiem czy ktoś tam w ogóle kosi.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Tonks w 04 Mar 2015, 01:41

Jeśli chodzi o urbex to u mnie we Wrocławiu jest całkiem sporo rzeczy do zwiedzenia.
Do tych większych na pewno można zaliczyć niedokończony parking niedaleko dworca. Obiekt naprawdę duży, kilkupiętrowy, aż dziwne, że pozostawili go na tym etapie budowy. Miejsce jest ciekawe, a zalana dolna część dodaje klimatu :D Jedyne co to trzeba uważać na dziury oraz ćpunów, którzy chyba zbierają się tam regularnie.
Image

Image

Oprócz tego jest sporo mniejszych opuszczonych budynków, zwykle należących kiedyś do jakichś fabryk. Wrzucam zdjęcia małej, ale całkiem atrakcyjnej hali:
Image

Image

Warto też skoczyć do starych, niedziałających od dawna pociągów. Niestety niektóre wagony są bardzo zawalone i nie wszędzie da się przejść. W okolicy kręcą się też pomarańczowe ludziki, ale są raczej przyzwyczajeni do gości.
Image

No i jeszcze jedno zdjęcie wepchnę - niby nic konkretnego, robione gdzieś na obrzeżach miasta, ale nawet dosyć zonowe wyszło :)
Image

Za ten post Tonks otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath, Decimus76.
Tonks
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 28 Lut 2015, 01:39
Ostatnio była: 04 Lip 2016, 14:17
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Plaargath w 04 Mar 2015, 02:29

Z urbexowej wizyty we Wrocu najlepiej wspominam opuszczony szpital wojewódzki. Bardzo klimatyczna miejscówa.
Na tym prakingu rzeczywiście szpryca na szprycy, na dole strach było klękać do zrobienia fotki.
A spytać się chciałem - co to za hala? Bo tam nie dotarłem.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Tonks w 04 Mar 2015, 23:54

A jak dawno byłeś w tym szpitalu? Bo z tego, co się orientuję, teraz są problemy z wejściem.
Hala jest na Pilczycach, bardzo schowana w głębi dzielnicy jakichś małych firm. Ale naprawdę malutka, więc, biorąc pod uwagę odległość od centrum, specjalnie jechać nie warto.
Tonks
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 28 Lut 2015, 01:39
Ostatnio była: 04 Lip 2016, 14:17
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Plaargath w 07 Mar 2015, 17:44

Co do szpitala, to byłem tam w styczniu. Rzeczywiście, nie jest łatwo wejść. Zacząłem organizować taką możliwość, kiedy byłem we Wrocku w grudniu, no i udało się na styczeń. Co do hali, to na pewno o nią zahaczę, jak tam znowu będę. Z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że czasem nawet malutki obiekt potrafi być dużo bardziej klimatyczny niż coś dużego. Przykładowo, tam u Ciebie na północ od centrum jest elewator zbożowy - duży, intrygujący, teoretycznie powinien być wypas wyższej kategorii. Ale w praktyce okazał się mniej ciekawy jeden malutki budynek starej kotłowni na PKP w Brochowie. Poza tym, jak już jadę 200km, to kilkanaście kilo w tą albo w tamtą to już żadna różnica.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Iwaszka w 20 Mar 2015, 16:49


Wejście na (nie powiem gdzie bo podkablujecie) to nie łatwa sprawa bo ta jest pilnowana i to dość dobrze. Planowałem to od 2 lat i dopiero teraz się zdobyłem. Widok z anteny - bezcenny, a i w tle elektrociepłownia nadająca klimaciku a'la zony.

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Kpuc w 20 Mar 2015, 21:52

Tak sobie pomyślałem że można by gdzieś wrzucać zdjęcia zamiast kisić je na dyskach, zrobiłem coś takiego na próbę.

https://www.facebook.com/strelok.zona/photos_albums
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Decimus76 w 21 Sie 2015, 20:15

Opuszczony dom i stodoła w mojej wsi:
:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image


***

Może i dom nie wygląda jak po '86 ale klimacik nadal ma
:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image


***

Następny dom, wygląda trochę jak po emisji
:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image


***

Jeszcze jeden dom, obok niego jakiś niedokończony budynek (uwaga, zdjęć jest naprawdę sporo):
:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

:

Image

Uwagi moderatora:

Łączę. -Uni
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Za ten post Decimus76 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Stalkep, PMG,
Negative Red Liquishert, Plaargath.

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Gizbarus w 12 Wrz 2015, 21:44

Słuchaj no, mat... inteligentny inaczej kolego. Taką ilość zdjęć wrzuca się w spojler chociażby po to, żeby nie srać w monitor komuś, kto ma słabsze łacze/osprzęt - a przez to, że wrzucasz zdjęcia bezpośrednio, zarzynasz czyiś transfer i/lub sprzęt.

A pomijając już kwestie zwykłego dobrego wychowania - właśnie pobiłeś nowy rekord, PIĘĆ POSTÓW JEDEN POD DRUGIM. Czy ty jesteś normalny, ja się ciebie pytam?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Grzechu300 w 12 Wrz 2015, 21:55

Decimus76 napisał(a):No japierd*lę, ten rudy debil naprawdę się do mnie przyczepił (Red Shoahert),

Ale Reda to Ty szanuj. :caleb:
Decimus76 napisał(a):.
PS. Po co zdjęcia w spojlerze? Czegoś tu nie rozumiem...

Mam starego lapka, któremu odtworzenie jednego zdjęcia zajmuje trochę czasu. Wchodzę w temat o nazwie "Miejsca Stalkero-podobne" poprzeglądać fotki i co? I wiesza mi się komp, ładując średnio wykadrowane zdjęcia jakiś chałup, wszystko się rozjeżdża i jest nie do ogarnięcia. No tego chciałem. :caleb:

Chłopie, wrzuć to kurna w spojler jak admin przykazał i nie denerwuj ludzi. I najlepiej w jeden post.
Jak ktoś będzie chciał to sobie Twoje zdjęcia obejrzy klikając w spojler, spoko - kozaczków dostaniesz taką samą ilość, nie martw się. :suchar:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Mito w 12 Wrz 2015, 22:09

Decimus... ty ku*wa gnoju :tm:, wcale, WCALE NIE JEST FAJNIE wejść w temat w którym ty napisałeś i po kilku chwilach wyhaczyć reset kompa. WCALE. PROSZĘ cię, SPRÓBUJ chodzić sobie po forumie na starym laptopie Dell D410 klasy Ultrazłom i dostać w mordę czymś co powoduje że komputer rzyga ogniem z wydech... wentylatorów, usiłuje wyskoczyć ze swojego miejsca na stole i upaćkać podłogę wypływającym zeń krzemem. Kuźwa, ile w ogóle zajęło ci uploadowanie tych zdjęć? Bo coś mi się wydaje że mają one łączną objętość jednego dłuższego filmika na youtubie w niezłej jakości. A "ten rudy debil" :tm: nie tyle że się do ciebie przyczepił, a po prostu dość często piszesz po prostu wku*wiające posty i "ten rudy debil" :tm:, jak i pewna Pangia, jest człowiekiem nieco mniej cierpliwym od innych, na przykład mnie. Zdjęcia w spoiler wrzuca się bo tak, starszych się słuchaj. :caleb: Czy ty normalny jesteś, czy ty masz godność człowieka, osobniku o mentalności krewetki?

Wnoszę o usunięcie postów razem z ich autorem :suchar:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Miejsca Stalkero-podobne

Postprzez Decimus76 w 12 Wrz 2015, 22:29

Dobra, dam zdjęcia w spojler. A tak w ogóle, to jakoś żaden admin nie łączył postów, więc myślałem, że jest ok, nikt z tym też w sumie nie miał problemu, to są osobne zdjęcia, każde z innego miejsca.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości