Wasze wymarzone bryki

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Wasze wymarzone bryki

Postprzez StalkerCell w 31 Lip 2013, 13:44

Jako iż nie było takiego tematu, zakładam nowy temat z dupy :D (o ile szukajka mnie w 'kunia' nie robi). Ok, jak sam tytuł mówi, dyskusja będzie się opierała o waszych wymarzonych/ulubionych samochodach. Podawajcie marki, modele i dlaczego akurat ten samochód/te samochody. Ja podam coś pierwszy, dlatego, że jakby temat wyleciał, inni mogliby przeczytać.

Ja lubię jak słychać sinik, jak pracuje turbina, dlatego uwielbiam Lamborghini i inne Mustangi/Muscle Cary. Lamborghini, bo aż szumi w uszach od gwizdu, niskie nadwozie, sportowy wygląd. Mustangi (szczególnie GT500) cenie sobie najbardziej, nowszy model ponad 600 koni, co robi swoje ;) . Mustang wygląda na masywniejszego od Reventonów, czy Balbonich, ale prowadzi się ciężej. Do ulubionych mogę zaliczyć także Dodge'a Vipera, także za moc i ogromne końcówki rur wydechowych. Jak widać lubuję się w Muscle Carach - Ameryki się zachciało :E .

Podałem ja, teraz kolej na was. Zapraszam do dyskusji!
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Reklamy Google

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Adam w 31 Lip 2013, 13:49

Chyba nie trzeba tłumaczyć :)


:

Image
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szczepan, Szagart.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez StalkerCell w 31 Lip 2013, 13:53

Trochę konkretów, nie znam się na GMC :D . Ale widzę, że lubisz styl 'gullwing' z Merca 300 SL Gullwing.
Ostatnio edytowany przez StalkerCell, 31 Lip 2013, 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Tajemniczy w 31 Lip 2013, 13:53

Ja jestem minimalista- VW Garbus
Image
A teraz w wersji "Tajemniczy jako cholerny kapitalista" :E - Audi TT
Image
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Gizbarus w 31 Lip 2013, 14:05

Nie ma piękniejszego samochodu:

Image

A poza tym inne klasyki amerykańskiej motoryzacji - Dodge Challenger, Plymouth Hemi Cuda, Ford Mustang '67 czy Gran Torino to moje samochody marzeń. Niestety, nierealne na polskie warunki - no, chyba że zwinąłbym któremuś z szejków platynową kartę kredytową...:caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, BJ Blazkowicz, Voldi, Borak.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 14:30

Ja też zawsze marzyłem o muscle carze... To są auta z klasą i potężną mocą. Posiadacz takiego auta nie musi nigdzie pisać że jest zapalonym fanem motoryzacji, to widać od razu po samochodzie. Nie jestem zwolennikiem Audi, BMW, VW i innych europejskich marek. Chyba dlatego że już mi się przejadło i większość posiadaczy (niestety) uważa się za pana i władcę bo ma nowe Audi czy BMW (przereklamowane z resztą)... Bez kitu, tak się dzieje jak się z dziada robi "pan".

Dodge Challenger:
Image

Dodge RAM HD (planowałem zakupić generację starszy model, właśnie na bliźniaku z tyłu i z dużą kabiną):
Image

Dodge Magnum (obecna miłość, uboższy lecz moim zdaniem ładniejszy kuzyn 300C, planuję zakup właśnie tego, dla mnie idealny zamiennik europejskich aut):
Image

Dawno dawno temu marzyłem o Lamborghini Diablo ale to było jak miałem 12 lat. Później napadło mnie na UAZ'a bo lubię terenówki, szczególnie takie rasowe. O dużym Fiacie nie trzeba wspominać. Kto je pamięta, ten zapach w środku tą renomę auta maszyny w dawnych czasach...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Gro3a w 31 Lip 2013, 14:43

No co do muscle car-ów to też mam bzika :E Kiedyś chciałem sportowe auto z Włoszech, ale gdy zacząłem słuchać innej muzyki (rock, metal) to wkręciły mi sięwłaśnie amerykańskie samochody z lat 60-70 zawsze podobał mi się ten samochód:
Pontiac Trans America
Image

No i Plymouth Barracuda z 68. Kto oglądał "Autostrade grozy" to mnie zrozumie :E
Image
A jak narazie "wożę" się "Czornym" Mitsubishi Coltem z 95r :D
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Piłat w 31 Lip 2013, 15:02

Lubie tematy o marzeniach, bo większość z nich nigdy się nie spełni, więc jest chociaż okazja do popisania o nich i podzielenia się nimi z innymi.

Jedynym samochodem o którym marzyłem od dziecięcych lat; którego każde zdjęcie, grafikę wycinałem z gazet, a później ściągałem z internetu; wchłaniałem jak gąbka każdą informację o nim, każdy film - wszystko. Od zawsze wierny tylko jednej marce i jednemu modelowi - Audi Sport Quattro.
Image
Dla mnie to esencja każdego samochodu. Brutalna, nieujarzmiona siła ukryta w niewielkim i skromnym nadwoziu. Niesamowite osiągi, które robią wrażenie nawet po dzień dzisiejszy. Dla niektórych ten samochód jest po prostu brzydki. Dla mnie jednak te wloty powietrza, szerokie nadkola, spojlery -wszystko co służy utrzymaniu tego małego potwora przy ziemi - łączy się w elegancką całość. Wszystko w tym samochodzie zostało przemyślane z niemiecką starannością. Każdy otwór i wypuklenie spełnia określoną funkcję. Nic w tym samochodzie nie jest zbędne. Wewnątrz tylko to, co każde auto powinno mieć - kierownicę i drążek zmiany biegów. Ten samochód po prostu służy do jeżdżenia, a pięcio-cylindrowy silnik jest mistrzostwem świata. Powstał w czasach kiedy nie dbano o ekologie, globalne ocieplenie, ani o wyczerpywanie się paliw kopalnych. Ten silnik o pojemności zaledwie 2.1 litra generuje moc ponad 300KM, które rozpędzają pojazd do setki w zaledwie pięć sekund.
Image
Nie będę nawet wspominać o stałym napędzie na wszystkie koła, który był pomysłem innowacyjnym w samochodach osobowych. Nie zapominajmy, że auto to powstało w latach osiemdziesiątych. Teraz to prawdziwa ikona motoryzacji i wspaniały kultowy wóz, który niestety jest poza moim zasięgiem finansowym... Chciałbym chociaż się nim przejechać...

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, djcycu, Method.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Tormentor w 31 Lip 2013, 15:45

Ja mam takie TOP3

Oczywiście wersja Samba

Image


Drapiezny kanciak.

Image

No i ulubione.

Image
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Szczepan w 31 Lip 2013, 15:45

Moje wymarozne auto jest bardziej przyziemne.Tak, zwykła beczka w wersji coupe. Miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedyś będe miał takie napewno :) Image
ZNAM ADMINA :D:D

Za ten post Szczepan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor, Najemnik.
Awatar użytkownika
Szczepan
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 11 Lip 2013, 18:55
Ostatnio był: 09 Gru 2016, 19:35
Miejscowość: Garwolin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 52

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez StalkerCell w 31 Lip 2013, 16:31

Czy jest coś piękniejszego od tego klasyka? Takich aut się nie tylko lubi, te auta się kocha. Odrestaurowane klasyki są najpiękniejszą rzeczą w historii motoryzacji, ale nie każdy to widzi, niestety. Najlepsze w nich jest to, że czasami są droższe od nowoczesnych aut.
Image

Tutaj już wrodzona piękność. Idealny dobór kolorów sprawia, że na punkcie tego auta można oszaleć, śnić i myśleć o nim bez końca. Moc, piękno i 'muskularność' nadwozia mówi wszystko.
Image

Kolejny Muscle Car - Dodge Viper SRT. Z niego aż wylewa się moc, ryk z rur wydechowych powoduje, że ziemia drży. Żmija pokazuje z wielką klasą potęgę Dodge'ów.
Image

Najmocniejszy i najszybszy samochód w historii dopuszczony do ruchu ulicznego. Mowa tu o ponad 2-tonowym, 1000 konnym Veyronie. Kto by nie chciał do niego wsiąść i nacisnąć pedału gazu, wiedząc, że prowadzi demona prędkości w czystej postaci? Kto by nie chciał się rozpędzić do 420 km/h? Niestety, Polskie warunki nie pozwalają przejechać się takim samochodem.
Image

Drugi najszybszy supersamochód na świecie, ze zbudowanym nadwoziem z kompozytów węglowych. Moc i ryk turbiny na pewno powodują, że człowiekowi serce szybciej bije, a na twarzy robi się uśmiech.
Image

Podałem kilka moich ulubionych aut, ale bez Lambo, bo każdy wie o co come on ;) .

Za ten post StalkerCell otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Borak.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Wasze wymarzone bryki

Postprzez Skirczyj w 31 Lip 2013, 16:38

Przedstawiam wam Porsche 914-6. Autko powstało we współpracy z koncernem Volksvagen. Przez wielu nieuważany za prawdziwe Porsche. Stąd też nazwa Volks-Porsche.
Załączniki
pobrane.jpg
pobrane.jpg (10.27 KiB) Obejrzany 6701 razy

Za ten post Skirczyj otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Skirczyj
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 26 Lut 2013, 23:02
Ostatnio był: 27 Sty 2016, 00:05
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości