Wasze samochody i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez pan kozaq w 12 Maj 2018, 23:03

Image
Golf 2 1.8 GT. Monowtrysk z gazem (czyli w sumie gaźnik, benzyna nie jest używana). Trochę kombinowane przy zawieszeniu i najszersze koła, jakie przewidział producent. Do pełni szczęścia brakuje tylko dodatkowych 50-100 koni pod nogą i nie muszę zmieniać auta :P
EDIT: Coś zdjęcie nie wchodzi, wrzucam luzem: https://zapodaj.net/8ae5d446db558.jpg.html
Image
Image
Image

Za ten post pan kozaq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a, GTR, Poldzer.
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Poldzer w 13 Maj 2018, 13:51

Swap na 1.8T, albo VR :caleb:
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez GTR w 13 Maj 2018, 14:25

Z 1.8T dużo roboty, z VR6 też a poza dźwiękiem to jest chu*owe :u3:

Ja już to ja bym tam widział 2.0 16V z Golfa III GTI. Fajny i prościutki silniczek, moc konkretna jak na wolnossaka (150KM), a przy tej lekkiej budzie to dopiero będzie konkret. Dodatkowo na rzecz tych wszystkich 1.8T czy VR6, to te 2.0 idzie dostać w fajnych pieniądzach. Minus taki że nie tolerują żadnego gazu.

No ale to takie gdybanie, swapa pewnie sam nie zrobisz, a znaleźć kogoś kto Ci to zrobi porządnie graniczy z cudem.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez pan kozaq w 16 Maj 2018, 21:53

GTR napisał(a):Z 1.8T dużo roboty, z VR6 też a poza dźwiękiem to jest chu*owe :u3:

Ja już to ja bym tam widział 2.0 16V z Golfa III GTI. Fajny i prościutki silniczek, moc konkretna jak na wolnossaka (150KM), a przy tej lekkiej budzie to dopiero będzie konkret. Dodatkowo na rzecz tych wszystkich 1.8T czy VR6, to te 2.0 idzie dostać w fajnych pieniądzach. Minus taki że nie tolerują żadnego gazu.

No ale to takie gdybanie, swapa pewnie sam nie zrobisz, a znaleźć kogoś kto Ci to zrobi porządnie graniczy z cudem.


ABF to najlepsza opcja, gaz podobno znoszą. Ewentualnie 2.0 115 konia, ale czy jest sens się bić o 25 konia?
VR6 to pomyłka do tego wozu, auto ma problem ze skręcaniem. 1.8T jest wszędzie, swap nie jest taki trudny- jedna łapa do wymiany, a reszta jak w przypadku VRki i ABFa- pedał sprzęgła i linki do lewarka.
Z klasycznej opcji spoko byłyby jakieś 16to zaworówki na mechanicznym wtrysku (KR, 9A), ale to na pewno nie na daily- pali to masakrycznie dużo benznyny, a ceny rosną.
Wóz miałem sprzedać, ale chyba będę robił :P

EDIT: znajomy zmianą mapy i wałkami schricka zrobił w ABFie 200 konia. A że to czterocylindrówka, to skręca :caleb:
EDIT 2: GTR, ja wiem, że mono i gaźnik to dwie różne rzeczy, ale monowtrysk na gazie niewiele się różni od gaźnika :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Gro3a w 20 Maj 2018, 15:29

Ostatnio jakoś dopisuje mi szczęście i postanowiłem kupić drugą Carismę. Jako że poprzednią dobrze mi się jeździło, to stwierdziłem, że nie będę zmieniał na inny model. Lampki przednie z nakładkami i grill dostałem na alledrogo, więc mam prawie identyczny samochód, jak miałem wcześniej. Jest z nim trochę roboty, ale sobie z tym poradzę.
Image
Znowu 1.8 GDI 125 kucyków w wersji sport z czterema tarczkami hamulcowymi, klima manualna, cztery elektryczne szyby, elektryczne lusterka, halogenki, aluski R15 195/60. Nic, tylko lać paliwo i jeździć ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Wave w 20 Maj 2018, 18:25

Aluski brzydkie. :sidor: A to prawda o tych wszystkich wadach 1.8GDI i jego kompletnej niemożności zgazowania?
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez MatrixSTR w 20 Maj 2018, 19:18

Gazuje się tak samo jak inne auta z bezpośrednim. Czyli średnio opłacalne.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez pan kozaq w 21 Maj 2018, 00:03

Wtrysk bezpośredni w Charismie dopiero raczkował. Dopiero później go dopracowali.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Gro3a w 21 Maj 2018, 00:39

Mój staruszek ma carisme "jedynke" z tym samym silnikiem od 12 lat, a ja od 2,5 roku i jakoś o żadnych wadach tych silników nie słyszałem. Fakt, jeżeli o ten silnik się dba (regularna wymiana oleju i filtrów) to jest praktycznie bezawaryjny. Gazu się nie opłaca wstawiać przy spalaniu około 7 litrów w mieście i 5,5 do 6 w trasie( w zależności kto ma jak "ciężką" nogę). Same wstawienie gazu w serwisie 3,5 koła bo żaden "gazownik" nie jest w stanie idealnie skonfigurować taką instalacje w tych silnikach. A 125 kucy w silniku wolnossącym daje jako taką satysfakcję z jazdy, tym bardziej że w Galantach montowano silnik 2,4 gdi który ma "tylko" 150 KM. Poza tym nie jestem zwolennikiem "gazowania" samochodu - droższe przeglądy i ubezpieczenie, nieco większe spalanie gazu w porównaniu do benzyny (więc na jedno wychodzi). Więc w tych silnikach jest nieopłacalna instalacja gazowa, nawet gdy rocznie robię około 35 tyś. kilometrów.
Wave napisał(a):Aluski brzydkie. :sidor:

Brzydkie? To załatw mi nówki R16 4x114,3 195 za mniej jak 500 golda to pogadamy :caleb:
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez pan kozaq w 21 Maj 2018, 16:52

Gro3a napisał(a): Poza tym nie jestem zwolennikiem "gazowania" samochodu - droższe przeglądy i ubezpieczenie, nieco większe spalanie gazu w porównaniu do benzyny (więc na jedno wychodzi). Więc w tych silnikach jest nieopłacalna instalacja gazowa, nawet gdy rocznie robię około 35 tyś. kilometrów.

Wszystko zależy od nogi i wozu. Nie wyobrażam sobie jazdy moim golfem bez gazu- zdrowe egzemplarze palą w mieszanym po 8-9l, w trasie 9-10. Spalenie po mieście 12l bez pałowania auta cały czas i wyścigów na każdych światłach to nie problem. A że silnik jest bajecznie prosty (no dobra, zasilanie benzyną już nie jest takie supi jak się sypie), to gaz przyjmuje bez problemu. Dlatego cieszę się, jak moja gofrownica przy średnim butowaniu pali 12-13l gazu w mieszanym i 15cie po mieście, to nie zaboli mnie to tak, jak wyniki na benzynie. A do ujemnych temperatur auto nie ma problemów z odpalaniem na gazie- poniżej trzeba trzymać go ręcznie (nożnie?) na obrotach, bo gaśnie.
Ale fakt, jak dbasz, tak masz-jak ktoś leje dobry olej, nie pakuje części firmy krzak, i nie pałuje auta, to wszystko będzie ładnie chodzić ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez MatrixSTR w 21 Maj 2018, 18:23

Tylko przy wtrysku bezpośrednim spala jednocześnie gaz i benzynę żeby wtryski miały smarowanie. A nowsza instalacja na sam gaz kosztuje około 7 tysi, więc sobie policz opłacalność :P
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez pan kozaq w 25 Maj 2018, 12:02

MatrixSTR napisał(a):Tylko przy wtrysku bezpośrednim spala jednocześnie gaz i benzynę żeby wtryski miały smarowanie. A nowsza instalacja na sam gaz kosztuje około 7 tysi, więc sobie policz opłacalność :P


Jeszcze mamy gaz w formie ciekłej, tylko cena jeszcze większa :pogarda:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości