Wasze samochody i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Wasze samochody i nie tylko

Postprzez MatrixSTR w 19 Lut 2014, 15:04

Temat powstał w celu chwalenia się i dyskusji na temat 4 kółek które posiadamy i jeździmy oraz ogólnie o samochodach. Mile widziane real foto i chociaż krótki opis danego auta :)

Do zmyślonych samochodów jest osobny temat.

Więc zaczynam.
Suzuki Swift 1.3 rocznik 95

Image

Małe zwinne, lekkie, szybkie i średnio wygodne. Doskwiera mi brak elektrycznych szyb i centralnego zamka, ale chociaż mało pali. I w sumie to by było tyle ode mnie :caleb:

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Method.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Przemek77 w 19 Lut 2014, 15:22

Dacia Logan, rocznik 2011, benzyna + LPG, w chwili obecnej przejechane bezawaryjnie 32 500 km. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu, idealnie sprawdza się jako auto rodzinne. Wyposażony m.in. w klimatyzację, szyby sterowane elektrycznie, centralny zamek.
Silnik 1.4 może nie prowokuje do szaleństw, ale sprawuje się świetnie. Duży bagażnik.
Załączniki
Zdjęcie-0007.jpg
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 19 Lut 2014, 15:30

Własnego nie mam, ojciec ma Mazdę 323F 1.5 z '94. Zielona. Elektryka pada (nie działa szyba od strony pasażera, spryskiwacz z tyłu i ogrzewanie tylnej szyby, a radio nie wyszukuje żadnych stacji poza, oczywiście, Radiem Maryja), na bagażniku jakieś wgniecenie, zderzak klejony (po stłuczce parkingowej, niestety z mojej winy – wyjeżdżając, miałem lekko pod górkę i koła miałem na śniegu, to docisnąłem na wstecznym i wyrąbałem lewym tylnym rogiem auta w jakiegoś Volkswagena, zderzak poszedł w drzazgi i był klejony, a VW nawet nie wgniotło, tylko drobna rysa na drzwiach…). Auto nie do jazdy po mieście, skrzynia krótka jak w gokarcie, a mimo to na jedynce szarpie, a na dwójce objechałby cię autobus. Trójka haczy. Nie mierzyłem, ile pali, ale patrząc wg wskaźnika to wychodziłoby 8-9 litrów na setkę. W środku jest żałośnie mało miejsca, nawet w Maluchu mi było wygodniej (nie żartuję, mam 188 cm wzrostu i siadłem kiedyś do auta z gościem, który ma bicka wielkości mojego uda i miałem porównywalną ilość miejsca co w Maździe) i nawet kumple mi mówią, że za kółkiem wyglądam po prostu śmiesznie. Do dziś nie wiem, co strzeliło ojcu do głowy, żeby takie gówno kupić. A miałem zaje*istą Astrę A 1.4 sedan na oku, to temu dziadowi się nie chciało dobrze przejrzeć ogłoszeń. Przynajmniej byłoby auto, które wygląda po ludzku (czyli nie ma obniżonych progów i spojlera „wyglądającego jak wieszak na bieliznę” à la wiejski tjuning) i ma na tyle miejsca w środku, żebym nie musiał wysiadać z auta w stylu Jeremy'ego Clarksona. Chwilowo jedyne miłe wspomnienie z tym autem mam, jak rozpędziłem je do 150 na tym kawałku autostrady ze Stobiernej do Rzeszowa (na zasadzie jednorazowego sprawdzenia ile wyciągnie, normalnie nie lubię szarżować po drogach, bo i tak nie ma gdzie). Na zakręcie wyprzedzałem TIR-a, to mało tego auta nie zdmuchnęło. Ale co się dziwić, popylałem na 13-calowych kółkach, a jeszcze ojciec mi później powiedział, że opony bieżnikowane i lepiej, żebym 80 nie przekraczał. Fajnie, że już po fakcie mi powiedział.
Wniosek? Choćby mi za darmo chcieli dać jakiegoś gównianego hatchbacka, to w życiu nie wezmę. Chyba, że do aktywnego zezłomowania na leśnych wertepach.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Gro3a w 19 Lut 2014, 16:00

A to mój tak często wspominany Mitsubishi Colt CA0 1.3 GLX z 95r. Mam go równy rok i jak to stary samochodzik, musiałem włożyć w niego trochę serca i oczywiście pieniędzy :E No pali mało, jest dynamiczny i praktycznie nie miałem z nim większych problemów. Nie ma podtlenku LPG, bo się nie opłaca :D
Image
Posiada:
- elektryczne szyby
- szyberdach
- centralny zamek
- 2x poduszki powietrzne
- wspomaganie kierownicy
- Alufelgi z letnimi oponkami (są w garażu :E)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez scigacz1975 w 19 Lut 2014, 17:24

Obecnie trzecie z kolei mondeo mk.II kombi - był 2.0 16v + LPG, potem 1.8 TD i teraz 1.8 16v + LPG. Jak dla mnie autko prawie idealne - rzadko się psuje (mam taki zawód że robię rocznie 50-60 tys. km) wygodne, pojemny bagażnik, dobre wyposażenie (prawie każdy mundek mk.II pomimo produkcji w latach 1995-2000 ma klimę) no i dodatkowo coś za co prawie kocham mundka - zrywny silnik i zaje*iste zawieszenie. Potrafię nim w zakrętach popylać 140-150/h bez żadnego stresu. Na normalnej drodze wielokrotnie zdarza mi się objechać jakiegoś hot-hatcha albo beję czy audiolkę. Taki trochę wilczek w skórze owieczki :D - szkoda tylko że go ruda lubi :/
A marzy mi się ST200 - http://otomoto.pl/ford-mondeo-st200-sed ... 18872.html - tylko oczywiście kombi.
I jeszcze jedno - podobno fiat i ford gówno wart. Ale nie każda morda pasuje na forda ;)
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Najemnik w 20 Lut 2014, 00:15

Mercedes W202 C220 Elegance
Pieszczotliwie nazywam ten samochód "Kochanką", bo Mercedes jest damskim imieniem. Samochód pali dużo, rdzewieje, rzadko mam kasę na zatankowanie go, a co dopiero poprawki blacharskie. No ale kocham ją miłością platoniczną. Jest to mój pierwszy samochód. Zapytacie, czemu nie kupiłem czegoś tańszego. Z jednego powodu- dostałem to auto od rodziców (mając 16 lat mama powiedziała mi, że dostanę ten samochód, jak zdam prawko jazdy, motywacja chyba pozwoliła mi zdać za pierwszym podejściem). Jest w rodzinie od paru lat.
Jeździłem wieloma autami, nawet nowszymi Mercami. No ale tylko moja Kochanka tak dobrze mi się prowadzi i tak pewnie się w niej czuję. Jedyny samochód, w którym jest mi tak wygodnie.
Czemu jeszcze "Kochanka"? Bo uwielbiam ją dopieszczać w sposób jaki mogę. Polerować chromy, mieć w niej porządek, patrzyć, jak się jej lakier błyszczy świeżo po umyciu. I niejednokrotnie sprawiła, że miałem skok adrenaliny prawie tak dobry, jak może mi zapewnić kobieta.
No i sytuacja z dzisiejszego poranka- w domu było z rana zimno. Nie mogłem się nijak ogrzać. Cieszyłem się, że jadę autem do szkoły. Rozkręcić ogrzewanie na maksa, włączyć nawiew i po chwili w aucie było przyjemnie cieplutko.
Jak już wspomniałem- bierze ją rdza. Tylny zderzak z prawej strony odpada, przedni lewy kierunkowskaz trzyma się na taśmie i kleju na gorąco, obudowa lusterka z lewej strony na lewo... Ale naprawdę kocham ten samochód. Gdyby tylko było mnie stać, przywróciłbym mu jego dawną świetność i za nic bym jej nie sprzedał.
Osiągami nie imponuje. Potrafi zerwać się z piskiem opon, wcisnąć w fotel czy na mokrej nawierzchni bez użycia ręcznego pocisnąć bokiem (ręcznego i tak jako takiego nie posiada, "ręczny" to czwarty pedał na lewo od sprzęgła, który spuszcza się wajchą (ku*wa, jak to brzmi) pod włącznikiem świateł).
Tutaj zdjęcie podglądowe mojego kochanie sprzed czasów, kiedy miałem prawo jazdy.
Image
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.

Za ten post Najemnik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Michu, klawisz, Realkriss, CrosSs.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Przemek77 w 20 Lut 2014, 07:51

Najemnik napisał(a):.... (ręcznego i tak jako takiego nie posiada, "ręczny" to czwarty pedał na lewo od sprzęgła, który spuszcza się wajchą (ku*wa, jak to brzmi) pod włącznikiem świateł).

Brzmi ciekawie - mógłbyś zapodać fotkę jak to wygląda w naturze?

W sumie każdy samochód ma jakieś nietypowe "coś" - np. w mojej Dacii włącznik klaksonu jest nie w kierownicy ale w manetce kierunkowskazów :)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez MatrixSTR w 20 Lut 2014, 14:08

Klakson w manetce od kierunków jest często spotykany, miałem tak w wartburgu i renówce.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 20 Lut 2014, 17:28

Przemek77 napisał(a):Brzmi ciekawie - mógłbyś zapodać fotkę jak to wygląda w naturze?


Jeszcze ciekawiej rozwiązane jest zwalnianie postojowego - masz taką dźwigienkę wyglądającą jak… no nie wiem za bardzo do czego to porównać :P Łapiesz od tyłu i ciągniesz lekko do siebie, żeby puścić ręczny. No i odpowiednio oznaczone, czyli ( P ). Znajomy ma W124, to widziałem jak to wygląda. Coś takiego jak poniżej.
http://img26.imageshack.us/img26/3199/faq242.jpg

W sumie każdy samochód ma jakieś nietypowe "coś" - np. w mojej Dacii włącznik klaksonu jest nie w kierownicy ale w manetce kierunkowskazów :)

Widać, że Francuzi maczali palce w produkcji, chyba tylko oni tak dziwnie upychają klakson zamiast po ludzku na kierownicy. To taki guziczek na końcu manetki jest, nie?

@down: Wiem, wiem, przecież Dacia należy do koncernu Renault. Trochę jestem w plecy z nowinkami technicznymi, ale jeszcze coś tam pamiętam z tych Auto Światów czytanych 5 i więcej lat temu ;)
Ostatnio edytowany przez Pangia, 21 Lut 2014, 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Przemek77 w 21 Lut 2014, 08:05

Pangia napisał(a):
W sumie każdy samochód ma jakieś nietypowe "coś" - np. w mojej Dacii włącznik klaksonu jest nie w kierownicy ale w manetce kierunkowskazów :)

Widać, że Francuzi maczali palce w produkcji, chyba tylko oni tak dziwnie upychają klakson zamiast po ludzku na kierownicy. To taki guziczek na końcu manetki jest, nie?

No dokładnie :) Spieszę z wyjaśnieniem, że Dacia to ta naprawdę Renault.

Z tymi markami to też w sumie zamieszanie...

W Polsce - Dacia Logan
W Rosji - Renault Logan lub Łada Largus
W Meksyku - Nissan Aprio
W Indiach - Mahindra Verito

Poza tym też jako Renault Tondar, Renault Symbol

A samochód ten sam ;)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez KOSHI w 23 Lut 2014, 00:41

Mondeo kombi, srebrne, 2004 rok, 115kM (lub coś koło tego, nie pamiętam), 2.0 diesel. Ściągnięte z Niemiec, na blacie było 160 tys. po 3 latach. Teoretycznie sporo. Do tej pory walnęło mi sprzęgło, tarcza + docisk, co kosztowało mnie 2,2 k, czujnik ESP - 180 zeta, no i hamulce + tarcze + klocki + regeneracja wtrysków za 2,4k. Reszta wymiany eksploatacyjne. Spalanie ok. 5,9l, po wtryskach 6,2l. Jeździ się dobrze, pojemny bagażnik, lusterka i szyby elektryczne, klima, podgrzewane siedzenia, radio, fotel kierowcy regulowany elektronicznie. W zupełności mi to starcza. Za 7 lat jeżdżenia 130 tysięcy bez większych problemów, no, może czasem w zimie odpali za drugim, trzecim grzaniem świec. Ogólnie autko ma ponad 10 lat, ale będzie trzeba na wiosnę uciekać i brać jakiego 3 letniego mondziaka w kombi.

Uwagi moderatora:

Pics or didn't happen.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez utak3r w 23 Lut 2014, 18:10

Pangia napisał(a):Na zakręcie wyprzedzałem TIR-a, to mało tego auta nie zdmuchnęło.


:facepalm: no cóż... sam się prosiłeś.


Ja aktualnie jeżdżę mondeo MkIII z 2006 roku, kombi ze 115 konnym TDCi.

Image
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości