Pies czy Kot, co myślicie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Terminus w 17 Maj 2014, 08:41

Koty. zdecydowanie koty. Ich mięso jest ogólnie smaczniejsze, bardziej kruche.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive frosth,
Negative Stalker120.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Asaimp w 24 Maj 2014, 16:51

Psy.

PSY:
+Pociesza
+Łazi za tobą
+Można wytresować

KOTY:
+brak? to to tylko łazi tylko, żreć chce i się łasi. i kleszcze do domu przynosi.
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Hoshka w 25 Maj 2014, 00:24

Miałam 2 koty
Jeden był mieszanką kota i żbika. Dziadek przywiózł go z pracy z łowiska (pewnie przyszedł bo rybki i ogólnie restauracja) wielki, jak leżał wyprostowany (logo pumy) to od łba do ogona miał z 80 cm 7-8 kg wagi. Lubił się kąpać, często wskakiwał do wanny i prosił o odkręcenie wody.
Drugi kociak był przybłędą, przyniosłam go do domu w dniu przeprowadzki od ciotki do której przyszedł, Wzięłam go chudego tak że czuć było wystający kręgosłup, głowa większa od ciała. By w strasznym stanie, z zakrwawionymi od środka uszami. Mięliśmy go przez 3 lata 1,5 miesiąca temu uśpiliśmy go, zachorował na marskość wątroby. wielokrotnie miał wodobrzusze.
Psów miałam 3 teraz mam czwartego.
I powiem tyle. Nie potrafię wybrać. Uwielbiam każde z osobna, gdyż nie da się przyrównać dwóch odmiennych zwierząt :D
Middle fingers up, if you don't give a fuck!
Awatar użytkownika
Hoshka
Stalker

Posty: 116
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 15:42
Ostatnio była: 18 Kwi 2023, 23:29
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 218

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Rain w 25 Maj 2014, 03:34

Pies - nie sr* w buty, nie skacze po zasłonach, nie wpier**** ryb z akwarium, nie przynosi z dworu myszy/szczurów/gołębi, nie potrzeba kuwety bo nie sr* co 20min, jak suka ma cieczkę to ją upilnujesz kocicy ni chu**
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Odp: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Whisper w 29 Maj 2014, 01:27

Też mam kota i jakoś nie sra co 20 minut, po firanach nie skacze, nie miauczy jak poje*any i ogółem nie robi żadnych nie stworzonych rzeczy co wy tu wypisujecie. Kota trzeba umieć wychować. A co do przenoszenia myszy i innych to one chcą się pochwalić, coś jak ludzie nowym IPhone`m.
:

Kiedyś coś tu wpiszę

Za ten post Whisper otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
Whisper
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Lut 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Wrz 2014, 16:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez djcycu w 29 Maj 2014, 10:46

Podpinam się po Hoshkę. Mieliśmy owszem te dwa kociaki. Pamiętam jak nienawidziłem kotów twierdząc że to popaprane zwierzęta ale jak wróciłem ze szkoły i widziałem tego "kotożbika" na kanapie w wielkości przeciętnego psa to się zauroczyłem. Aż chciałem dotknąć, wręcz to przytulić jak pluszaka. No i się zaczęło... Nie srał mi za łóżkiem, nie miauczał (Irek nie potrafił miauczeć, on szczekał :P) raz tylko mi nalał do łóżka bo się zaplątał w kołdrę i nie mógł wyjść. Z drugim kotem było jeszcze lepiej, mimo że był mały i rudy to jednak był inny jak wszystkie koty. Nie psocił, opiekował się swoim potomstwem, zwłóczył mi na żarcie kocicę której był niemiłosiernie wierny no i chodził i się tulił do domowników. Jak chciał srać to szedł do drzwi balkonowych i miauczał by go wypuścić bo on ma potrzebę. Jak chciał wejść to wyłaził na parapet i bił głową o szybę :P Był jak bratnia dusza a pies? Cóż, mogę powiedzieć to samo o psie co niektórzy tu o kotach, sra gdzie się da, nie słucha, szczeka jak popaprany. Takiego właśnie mam jednego psa. Strasznie niedobry i nie do ułożenia. Udało nam się ułożyć za to pekińczyka, w końcu gamoń zaczął słuchać ale mając doświadczenie z kotami psa ciężej jest doprowadzić do pionu.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Odp: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Holliday w 29 Maj 2014, 11:00

Whisper napisał(a):A co do przenoszenia myszy i innych to one chcą się pochwalić, coś jak ludzie nowym IPhone`m.


Albo uważa właściciela za pierdołę, która nie potrafi polować, więc "masz tu człowieku jedzenie, cobyś z głodu nie zdechł" :)

Też mam kota. I widzę po nim kilka rzeczy:
1. Z kotem jak z dzieckiem. Jest się w stanie nauczyć go wielu rzeczy, pod warunkiem, że jest się konsekwentnym. Swojego nauczyłem np. unikać wskakiwania na blaty w kuchni i klawiaturę otwartego laptopa. Oczywiście nie ma gwarancji, że tego nie robi pod moją nieobecność, no ale nie można mieć wszystkiego.
2. Co do smrodu kota, to nie zauważyłem. Kastrowany, myje się sam. Sikania poza kuwetę nigdy nie było.
3. To, że większość czasu spędza na kanapie/fotelu/w kartonie śpiąc, to akurat mi nie przeszkadza. Jest wtedy czas na kolejną rundkę w Stalkera ;)
4. Kota trzeba umieć czytać . Ich mowa ciała jest bardziej subtelna niż psów, więc ludzi czasem omijają pewne oznaki tego, że kot jest zadowolony. Kot nie poliże po twarzy, tylko np. położy się obok właściciela na boku - to znaczy że czuje się bezpiecznie. Co do gryzienia - to normalna reakcja na coś, co się kotu nie podoba, np. głaszczemy go, kiedy on chce spać. Mój w takich przypadkach nie gryzie, tylko dotyka delikatnie zębami mojej dłoni. Wtedy wystarczy się wycofać i sytuacja wraca do normy.

I najważniejsze - kot jest po prostu śmieszny. Nie ma chyba piękniejszego widoku od kota, który przyuważy gołębia na parapecie za oknem, biegnie na niego w pełnym pędzie, po czym z hukiem wjeżdża głową prosto w szybę :E
Awatar użytkownika
Holliday
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 14 Maj 2014, 11:34
Ostatnio był: 09 Lip 2015, 12:26
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Whisper w 29 Maj 2014, 15:01

Holliday... nie wszystko co napisane w internecie to prawda.
:

Kiedyś coś tu wpiszę
Awatar użytkownika
Whisper
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Lut 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Wrz 2014, 16:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Holliday w 29 Maj 2014, 15:26

Może i prawda, może i nieprawda. Żaden kot jak do tej pory ustnie nie potwierdził teorii człowieka, więc się tylko domyślać można.

A dla mnie jest ważne to, że mój nie przeszkadza, nie syfi, jest względnie cichy, a kiedy idę spać to najpierw trochę mi brzuch pougniata, a potem się kładzie obok i uruchamia traktor. Jakoś tak to uspokaja po stresującym dniu :)
Awatar użytkownika
Holliday
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 14 Maj 2014, 11:34
Ostatnio był: 09 Lip 2015, 12:26
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Gizbarus w 29 Maj 2014, 17:05

Ogólnie śmieszy mnie wyzywanie "bo koty to gnoje, bo mają takie mordy wredne i w ogóle srają, szczają, żrą i są odpowiedzialne za trzecią wojnę światową" :E Nie da się porównać dwóch totalnie różnych zwierząt :E Pies to zwierze domowe, kot to drapieżnik - już samo to wystarczająco je wyróżnia. Poza tym pies jest stworzony tak a nie inaczej - ma być towarzyszem człowieka i jest go o wiele prościej ułożyć, niż kota - ten drugi z kolei może i jest wredny, charakterny i tak dalej, ale tak samo można go nauczyć co należy, a co nie wolno robić. Jeśli ktoś z was mówi, że ma kota, a ten sra mu na poduszki/wyjada żarcie z lodówki/wypija piwo/czyta waszą gazetę poranną, to wcale nie znaczy, że koty są gorsze, a psy lepsze - to oznacza, że gówniani z was treserzy, skoro nie potraficie nauczyć kota podstawowych rzeczy :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez slawek73 w 01 Sie 2014, 21:47

Mam dwie kotki. Mają po 3 lata. Wysterylizowane. NIGDY nie były na dworze. Przeurocze zwierzaki. Jakis pieprzony 6 zmysł maja, bo z ok. półgodzinnym wyprzedzeniem wiedzą, kiedy wróci brakujacy domownik i twardo czekają przy drzwiach. Jesli zadzwoni domofon, znaczy obcy, bo swój ma klucze i momentalnie wycofuja sie na z góry upatrzone pozycje. Ok. 8 rano, jesli nikt jeszcze nie wstał, w naszym łózku pojawiaja sie dwa przytulasne i mruczące miziacze. Chocby człek najbardziej wku*wiony był, usmiechnie się wtedy i pójdzie dac im michę :) A potem zaczynają sie gonitwy, zabawa jakims durnym papierkiem, kocie MMA itp. I tak do poludnia, potem spią do 21ej i znowu ganiają do ok. północy. Potem znowu śpią. Szkód żadnych, jedynie okreslone rodzaja kwiatków nie mają szans bytu, bo je obgryzą. Czyściutenkie skubane, aż sie błyszczą, no i zwyczajnie, jak to koty, ładne :D Żarcia nie kradną, bo 98% tego co my jemy, im nie smakuje. Jedyne co podpierniczą zawsze, to szynka konserwowa. No i lizanie masła, obowiązkowo :E Nie rusza żadnych "zwyklych" wędlin, kurczaka pieczonego, pizzy, zup, warzyw... Cholerny pies potrafi zaiwanić wszystko.
Roboty, oprócz codziennego przesiania żwirku, nie ma z nimi ŻADNEJ. Mozna zostawić na kilka dni i pojechac w cholere, byleby michy pełne zostawić. Wraca człek do domu, żadnych szkód, ajkby nikogo nie było.
Koty. ZDECYDOWANIE koty.
:)
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez GTR w 02 Sie 2014, 10:20

Że pies kradnie? No chyba Cię popie*doliło. Mój dziadek miał parę psów i tylko jeden sprawiał problemy (konkretnie to zagryzł owcę od sąsiada) i dziadek od razu się go pozbył dwoma ciosami z metalowego pręta w głowę - dobrze, że był porządnie przywiązany, bo po pierwszym od razu się rzucił.
Ze zwierzętami nie ma co się pieprzyć - jeżeli sprawia problemy, to trzeba się go pozbyć nie powołując się na sumienie ;)
A reszta psów od dziadka na medal. Z reguły ma duże wilczury, a teraz ma 12-letniego owczarka niemieckiego - świetny pies, sam sobie kiedyś takiego sprawię.
Rzecz biorąc, z reguły jak człowiek dobrze zajmuje się psem i dba o niego to nie sprawia on problemów.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Herezja, KoweK, Kałach.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości