Pies czy Kot, co myślicie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Gizbarus w 07 Paź 2014, 20:08

Kwestia ułożenia zwierzaka - na mnie kot wyskoczył z pazurami tylko raz. Dostał potem takie wciry, że na drugi raz cofnął pazury w połowie. Na trzeci raz nawet mu przez myśl nie przeszło, żeby zaatakować właściciela. Inna rzecz, że potem specjalnie parę razy ją zaczepiałem, żeby sprawdzić, czy pamięta i czy czasem się nie zapomni - ani razu już nie drapnęła mnie pazurami. Można? Można.

Z psami jest podobnie - jak z kolei ktoś nasłucha się bzdur, że "pies to najlepszy przyjaciel człowieka" i traktuje go jak kumpla, a nie zwierzę, to potem będzie się męczyć z kundlem alfa w domu, próbującym rządzić na każdym kroku.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez vandr w 07 Paź 2014, 20:11

Gizbarus napisał(a): jak z kolei ktoś nasłucha się bzdur, że "pies to najlepszy przyjaciel człowieka"


No akurat bzdura to to nie jest.

Zgadzam się co do kwestii wychowania futrzaka. Zarówno pies jak i kot od czasu do czasu zasługuje na srogi wpie*dol, jeśli czuje się zbyt swobodnie.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Gizbarus w 07 Paź 2014, 20:17

Nie chodzi mi tu o kwestię oddania psa właścicielowi, bo ogólnie kundle są pod tym względem - uogólniając - bardziej przyjacielskie właścicielowi, jak pchlarze. Co miałem na myśli, to fakt, jak się traktuje psa - jak jeden z drugim uważają psa niemalże za członka rodziny, to potem nie ma się co dziwić, że pies temu czy tamtemu rządzi w chacie, albo odgryza dupę. Zwierze to zwierze i musi być traktowane jak zwierze - jeśli dla psa/kota/wolanda nie będziesz samcem alfa w domu, to automatycznie on przejmie tę rolę - ergo, wszarz będzie rządzić w chacie.

Rozumiesz o co mi chodziło, mam nadzieję? ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez vandr w 07 Paź 2014, 20:20

No oczywiście, że tak jest. To jest jedna z kwestii "umiaru" o której zapominają ludzie. Ja swojego psa przez 14 lat traktowałem naprawdę jak przyjaciela, (nic więcej), nie raz dostał ode mnie łomot za jakieś "muchy w nosie", ale gdy 4 miesiące temu zasypiał mi ponad 15 minut na rękach po zastrzyku, to dosłownie płakałem przy weterynarzu.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez orQ w 21 Paź 2014, 23:55

pisze jako wlasciciel 15 letniego kota i 18miesiecznego psa...

pies pamietnik.jpg


i wszystko jasne :]
orQ
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 24 Maj 2008, 13:42
Ostatnio był: 13 Cze 2016, 10:05
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez dorian w 24 Paź 2014, 20:11



Jedni drugich są warci, czyli jak tu ich nie kochać. ;)

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile, slawek73.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez djcycu w 25 Paź 2014, 00:31

Mam psy i kota. Cóż, tego większego psa nie ułożyłem i nie mogę dać sobie rady więc nie podchodzę nawet bo mnie irytuje. Chcesz się z nim nieco pobawić tzn pogłaskać, popatrzeć jak ładnie stoi i się prezentuje to matoł - bo lepszego słowa nie mam, skacze, drapie, rzuca się na mnie i wywraca na plery wierzgając kopytami i obijając mi nogi...

Drugi zaś pies jest mniejszy. Miły choć wcześniej bardzo wredny. Daje się pogłaskać, pobawić się też można no i czasem podgryza dla zabawy ale to idzie w nim wyhamować...

Kotki też mieliśmy... Był jeden wielki jak jasny gwint. Dostojny i dumny, nie lubił się bawić, głaskać tak samo. Niestety zaginął "ku*wiarz" jak poszedł na marcowanie.

Drugi niestety skończył śmiercią męczeńską. Przemiły kociak który łasił się, był wdzięczny, nie srał, nie lał mimo że NIE BYŁ kastrowany. Nawet się potomstwem opiekował i na żarcie kocicę zapraszał której był w wuj wierny. Kociaka trzeba było uśpić bo cierpiał z powodu wody w brzuchu i rozpadającej się wątroby. Nigdy takiego mieli już nie będziemy... Jest za kim tęsknić.

Trzeci... Jak się dowiedziałem że mamy kotka to skakałem ze szczęścia a teraz to bym poskakał ale po nim. Gnój sra do szafy z butami i jakby to było mało on to robi złośliwie! Wczoraj dostał papu w formie swoich odchodów i został zbanowany (wytarta morda i na dwór!). Dziś oczywiście spał u mnie w pokoju i miał ochotę podejść podesrać butki ale nie dostał takiej szansy, był pilnowany i zamknięto mu drzwi na korytarz. Może się ułoży, młody jeszcze jest ale zawiedziony jestem... Szkoda bo koty bardzo lubię.

Ogółem jedno i drugie zależy jakie się trafi. Można być zszokowanym jaki może być pies a jaki kot. Zdarzały się przecież przypadki że pies właścicielowi też krzywdę zrobić może no i grzeczne koty też się zdarzają.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez dorian w 25 Paź 2014, 10:27

djcycu:
Gnój sra do szafy z butami i jakby to było mało on to robi złośliwie!


Od zawsze miałem koty, ale nigdy mi żaden nie nas*ał do szafy czy w buty. Zawsze, jak chciały kupkę to wołały na dwór i je wypuszczałem. Nie wiem o co z tym chodzi zupełnie :/ . Z kolei jak kot jest niewychodzący to wali do kuwety. No chyba, że nie ma kuwety.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez Wayathin w 25 Paź 2014, 16:12

No chyba, że chowa urazę. Jak rudą po świętach woziliśmy do weterynarza to po każdej wizycie szczała mi na buty.
Nie od butów tylko na, taż żeby środek buta był suchy a całą reszta śmierdziała na kilometr.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez dorian w 25 Paź 2014, 16:42

Jak kot może chować urazę i w związku z tym postępować dalej? Przecież to zwierzę, które nie ma rozumu tylko odbiera bodźce = miło/fajnie/dobrze, albo źle. Żeby się zemścić, to musiałby myśleć a zwierzęta przecież nie myślą. Coś mi się wydaje, że pierniczycie oklepane stereotypy..
Owszem, imo może nakitować w buty, ale jak wcześniej pisałem = chyba, że nie ma kuwety. W każdym razie, jak mam koty od zawsze, to jeszcze nie miałem takiego przypadku.
Ostatnio edytowany przez dorian, 25 Paź 2014, 16:50, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez djcycu w 25 Paź 2014, 16:49

Dorian... Nikt tu nie klepie stereotypów :P Wypuściłem go na dwór a potem jak wrócił podszedł do szafy i bam! Zaznaczył teren czy jak? Ale jak mama weszła do korytarza i zaczęła szukać to ten się przyczaił za drzwiami i patrzył co ona robi... Wyglądało to tak jakby wiedział że narozrabiał.

Wcześniej miałem dwa koty jak wspomniałem. Oba warowały pod drzwiami albo pod balkonem że ma ochotę wyjść z domu załatwić co nieco a ten nic, ten pójdzie i nawali albo rozgrzebie kwiatka :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pies czy Kot, co myślicie

Postprzez lehoslav w 25 Paź 2014, 17:13

dorian napisał(a):Przecież to zwierzę, które nie ma rozumu tylko odbiera bodźce = miło/fajnie/dobrze, albo źle. Żeby się zemścić, to musiałby myśleć a zwierzęta przecież nie myślą.


Fachowiec od psychologii zwierzęcej się znalazł... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości