Szkoła Wojskowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Szkoła Wojskowa

Postprzez tru_null w 21 Paź 2014, 11:20

Cześć
Jestem w trzeciej gimnazjum i chciałbym się dowiedzieć od was czegoś o szkolnictwie wojskowym, przeglądając różne posty zauważyłem że macie jakąś wiedzę o tym ;p W google nie da się nic o tym znaleźć a nawet jeśli to strony są zbudowane tak że nic się nie dowiesz.
tru_null
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 20 Sty 2013, 01:03
Ostatnio był: 10 Gru 2015, 20:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez Grzechu300 w 21 Paź 2014, 12:15

Jakieś konkrety?

Do szkoły wojskowej po gimbazjum się moim zdaniem iść nie opłaca - i tak skończysz jako szeregowy, a jak kończy szeregowy? Kontrakt MAX 12 lat ( i tak będziesz siedział z 5, albo i ze 4) a później dowidzenia, nie masz roboty na resztę życia bo nie masz wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji.

A zwykły trep dużo i tak nie zarabia, więc to się w ogóle nie opłaca.

Pogimbazjalna szkoła wojskowa wygląda jak zwykła szkoła policealna, tylko popierdzielasz w mundurze i masz musztrę na wuefie. ;)

Co innego iść do podoficerki czy do oficerki, ale to dopiero jak skończysz 18 lat - tyle, że żeby się dostać trzeba mieć bardzo dobrze napisaną maturę (co nie jest problemem, moja była łatwa, nie wiem jak jest teraz, bo coś zmieniali podobno) i jako tako być wytrenowanym. Biegać, pływać, skakać. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative dienonych, powin.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez tru_null w 21 Paź 2014, 12:25

Dokładnie chodzi mi o kierunki właśnie takie podoficerskie i oficerskie. Ogólnie chciałbym znaleźć się w sekcji powietrzno-desantowej albo w czymś związanym z samolotami. Ale chodziło mi dokładniej czy są właśnie szkoły licealne przygotowujące do właśnie takich kierunków? Czy są jakieś państwowe czy tylko prywatne? No i jeśli poszedłbym do zwykłego liceum jaką sekcje wybrać np "ekonomiczno-językową" czy coś. Jeśli chodzi o maturę to raczej problemów bym nie miał bo najgorszym uczniem nie jestem. Szukając w google o właśnie takich kierunkach trafiam na strony które są tak bez sensu zbudowane że nie wiem o co chodzi.
tru_null
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 20 Sty 2013, 01:03
Ostatnio był: 10 Gru 2015, 20:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez djcycu w 21 Paź 2014, 14:04

Rób prawko C+E i zasiądź za kierownicą na parę lat... Roboty od wuja w tym kierunku :suchar:

W sumie i tamto na poważnie napisałem ale w stronę służby w wojsku to... Olej to. Dziś to jest wielka propaganda. Ani cię tam nikt nie zatrzyma ani nic. Po prostu jak kolega ci napisał - wywalą cię przed wymaganymi do emerytury latami ewentualnie podczas służby dostaniesz kontrakt a potem drugi i kolejny a jeśli się nie zgodzisz to wypad... Przerabiane więc nie ściemniam. Miałem kolegów wojskowych, dziś klepią biedę albo siedzą w UK...

PS: Ja też chciałem być blisko samolotów. No i stało się, od czasu do czasu latam po parkingu jak odrzutowiec po kilku głębszych i na leżankę do kabiny trafić nie mogę...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez tru_null w 21 Paź 2014, 14:12

Hmm jeśli tak mówicie to jednak zastanowię się nad czymś innym. Dzięki za pomoc.
tru_null
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 20 Sty 2013, 01:03
Ostatnio był: 10 Gru 2015, 20:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez ThaiWarrior w 21 Paź 2014, 19:43

Chcesz iść. To idź. Nie słuchaj narzekań. http://www.wso.wroc.pl/
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez Adam w 21 Paź 2014, 20:32

Taaa, bez pleców to on może tam co najwyżej na pucybuta iść. Na dodatek wszystko z matury na rozszerzeniu...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez ThaiWarrior w 21 Paź 2014, 20:37

Proszę Cię. Nie powielaj legend.
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez Adam w 21 Paź 2014, 20:38

Nie powielam, bo sam się starałem i znam gościa, który zamierza tam za niedługo iść. Powodzenia mu życzę w całej rozciągłości. ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez ThaiWarrior w 21 Paź 2014, 20:44

Rok temu ją skończyłem. I wielu ludzi tam jest bez pleców.
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez Skowoo w 21 Paź 2014, 22:12

Ja z kolei słyszałem niezbyt pozytywne opinie na temat WP. Powiem krótko - jeżeli chcesz iść do wojska, musisz być dobry. To już tak nie działa jak kiedyś że prawie każdy kto włożył minimalny trud i/lub podlizał się partyjnemu dostawał gwiazdki i belki. Teraz panuje przede wszystkim kumoterstwo, jednak faktem jest że można wiele osiągnąć na tym polu bez pleców, ale w takim wypadku trzeba nie tylko chcieć, ale i umieć. Kryteria stawiane kandydatom do szkół podoficerskich są wysokie, a selekcja dokładna. Jak się nie dostaniesz to tak jak pisał kolega powyżej - maksymalnie 12 lat i do widzenia. Oczywiście ekspertem nie jestem, więc nie traktuj mych słów jako wyroczni. A co do porady, na Twoim miejscu poszedłbym do technikum, planując karierę wojskową, najlepiej do mechanicznego lub lotniczego. W tej materii polecam mechatronikę (w trakcie rób kursy pod CNC, i nie zaniedbuj niemieckiego), po technikum masz niewiele mniejsze szansę na dostanie się do WP jak po szkole wojskowej, a gdyby się nie udało, lub po prostu odwidziało, masz dobry zawód.
Awatar użytkownika
Skowoo
Survarium.pl

Posty: 42
Dołączenie: 21 Lis 2009, 04:32
Ostatnio był: 10 Gru 2022, 09:46
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 15

Re: Szkoła Wojskowa

Postprzez Pangia w 21 Paź 2014, 23:52

Też mam znajomka, co chciał iść do woja i dokładnie to usłyszał: żeby dał sobie spokój, bo bez znajomości i tak się nigdzie nie dostanie. A robił trzecią kategorię prawa jazdy i był po jakiejś szkole wojskowej. Teraz siedzi na bezrobociu, bo ch♥j mu po takim wykształceniu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości