Multikulturalizm

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jak bardzo akceptujesz imigrantów?

Jestem imigrantem
4
4%
W pełni ich akceptuję
3
3%
Akceptuję ich
8
9%
Jestem neutralny
27
29%
Nie akceptuję ich
41
44%
Nienawidzę ich
1
1%
Jeżeli spotkam to zabiję bez wahania
9
10%
 
Razem głosów : 93

Re: Multikulturalizm

Postprzez xionc w 30 Paź 2014, 22:37

Ostatnio ktoś pisał w internetach o takich repatriantach, sprowadzili ich do kraju, gmina dała mieszkanie, a ci starszą panią oddali do DPSu, mieszkanie sprzedali i wyjechali do Rzeszy. Takich cwaniaków nam tu nie potrzeba. Zreszta roboty w tym dzikim kraju nie ma dla tubylców a ty chcesz tu zrusyfikowaną materie przywozić.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Reklamy Google

Re: Multikulturalizm

Postprzez Universal w 30 Paź 2014, 22:45

No i ilu ich było. Dwóch? Pięciu? Dziesięciu?

Kiedy mówię o repatriacji, to dla mnie to tylko jedna z szeregu decyzji. Zresztą, ilu ich tam pozostało na stepie, kilkadziesiąt tysięcy. Dość, by móc ich łatwo zrepolonizować (zwłaszcza przy rozstrzeleniu po całym kraju), za mało, by stanowili odrębną grupę. A byłby to dość cenny symboliczny ruch. I znam przypadek, gdzie typek w moim wieku przyjechał z Kazachstanu i się tu osiedlił. Biedak chyba jeszcze nie wie, że powinien brać rubelki od katechona.

Tymczasowy eot stary trollu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Multikulturalizm

Postprzez Przemek77 w 31 Paź 2014, 09:35

Multikulturalizm nie zdaje egzaminu jak dotąd.
Po prostu zapomniano o elementarnych zasadach takowego - wzajemny szacunek, równość i chęć współistnienia.
A tego wszystkiego właśnie brak w krajach mieniących się "multikulturowymi". Problem dotyczy głównie czarnoskórych oraz wyznawców Islamu - którzy nie mają zamiaru się integrować, nie przestrzegają prawa, domagają się przywilejów (i często je otrzymują). W takim wydaniu "multikulturowość" stanie się (i staje się) jedynie generatorem konfliktów, przemocy i innych patologicznych zachowań... Wystarczy poczytać sobie co dzieje się w Anglii, Francji, Szwecji - gdzie imigranci stoją w zasadzie ponad prawem a opętane "polityczną poprawnością" władze w obawie o posądzenie o rasizm są bierne i jedyne co robią to walczą z krytyką zachowań imigrantów w prasie, internecie i przestrzeni publicznej.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Multikulturalizm

Postprzez Tajemniczy w 31 Paź 2014, 14:05

To co robią na zachodzie wobec wyznawców islamu to nie multikulturalizm tylko włażenie w dupę mniejszości i robienie z niej półbogów którym można wszystko a jeśli na takiego coś złego powiesz lub skrytykujesz to od razu jesteś ciemniakiem, katolem, faszystą ,nazistą i onanistą. Plony takiej polityki już wychodzą w krajach typu Francja czy Szwecja gdzie praktycznie z uporem maniaka robią wszystko aby za -naście czy -dziesiąt lat te mniejszości stały się większością w kraju. A wtedy oni się z nimi nie będą cackać i wtedy będzie albo klepanie czołem na wschód kilka razy na dzień albo bania...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Multikulturalizm

Postprzez vandr w 31 Paź 2014, 14:42

Multikulturalizm to zbrodnia i nie powinien istnieć.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Multikulturalizm

Postprzez Przemek77 w 31 Paź 2014, 14:49

Najgorsza jest właśnie celowa lub nie bezsilność aparatu prawnego w takiej Anglii czy Szwecji. To, że w obawie o posądzenie o "rasizm" policja i sądy boją się ścigać islamistów-bandytów (choć nieraz mają dokładne namiary na nich) a całe "moce przerobowe" angażują w karanie ludzi którzy ową niemoc krytykują.
To nie żart, w Szwecji właśnie przegłosowano ustawę, która każe z urzędu ścigać wszelką krytykę polityki imigracyjnej państwa, imigrantów i ich czynów.

Dlatego uważam, że to co się dzieje w państwach zachodnich i na mniejszą skalę w Polsce (problem z Czeczenami, cyganami, którzy są bezkarni) to nie jest "multikulturalizm", tu nie ma integracji, obustronnego poszanowania i chęci współistnienia. Przybysze chcą wszystkim narzucać swoje wzorce, nie chcą przestrzegać prawa, nie chcą się integrować - a mieszkańcy widzą to i zwyczajnie się przed tym bronią. Zaś władze z niewiadomych przyczyn stosują "moralność Kalego" stając w konflikcie niestety po stronie imigrantów.

Ale da się? Da się. Mamy przykład polskich Tatarów - muzułmanie, odmienni kulturowo - a jednak przez lata zintegrowali się z Polakami, żyją bez problemów, nie stwarzają kłopotów, nie narzucają nikomu swojej religii i obyczajów, przestrzegają prawa, płaca podatki, PRACUJĄ - jak widać można.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.

Za ten post Przemek77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Kudkudak, trolololo.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Multikulturalizm

Postprzez Adam w 31 Paź 2014, 17:17

Dałem głos na "Jestem neutralny", bo tak jest. Nie razi mnie to, że w mijam osoby innych kultur, może czasem spojrzę na nich okiem cebulaka, ale to trwa mniej niż sekundę, potem traktuję osobnika jak zwykłego człowieka (najczęściej z Erasmusa :) )
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Multikulturalizm

Postprzez Kudkudak w 31 Paź 2014, 18:40

Multikulturalizm powinien być zaliczany jako zbrodnia przeciw ludzkości. Ciekawe co się będzie działo ze Szwecją za 30 lat...
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Multikulturalizm

Postprzez Omnibus w 31 Paź 2014, 18:53

Wg. raportu ekonomistów sprzed kilku tygodni, w ciągu 20 lat szwecja spadnie z 13. miejsca na liście najbogatszych państw w okolice 56. Za 3-4 dekady będzie już krajem trzeciego świata.
Ich problemem jest system ekonomiczny: Szwed po prostu wie, że państwo mu pomoże. że nie zostanie bez dachu nad głową, opieki. I nie nadużywali tego systemu (Darujmy sobie spory, czy to ogólnie właściwy model ekonomiczny) Problem zaczął się, kiedy pół świata zaczeło się zjeżdżać, by nie korzystać z tego systemu, a bezczelnie kraść. I to nie tylko muzułmanie, czy murzyni, ale też np. Polacy. Ten system po prostu w takich warunkach nie działa.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Multikulturalizm

Postprzez xionc w 31 Paź 2014, 20:14

Szwedzki system powoli eroduje od lat 90, ale jeszcze ma sie dobrze, im sie po prostu w dupach poprzewracało od tego dobrobytu. Ten motyw przewija sie w książkach Larssona i Mankella. Poza tym Szwedzi to straszne pijusy, tam prawie wszyscy pędzą bimber, szczególnie na pólnocy a głowy mają jak ruscy albo i lepiej. Plus jest taki że wszyscy nawijają po angielsku i nie trzeba znać ichniego żeby sie dogadać. Z "nordyków to najnormalniejsi są Finowie potem Duńczycy i na końcu Szwedzi, Norwegów nie poznałem osobiście. Zresztą "nasi" w Anglii i Holandii też nie lepsi, wbrew propagandzie wyjechali tam nie najlepsi i najmądrzejsi ale drobny element, cwaniaki i lewusy. Na szczęscie nasi nie stworzyli gett na zachodzie gdzie policja boi sie zaglądać. Co do policji, nigdy nie dajcie sie aresztować we Francji!, Szczególnie w Lyonie, Marsylli, Paryżu i innych wielkich miastach. Jak nie dostaniecie wpie*dol, to tak was nastraszą że majty pełne. Nie chcą gadać po angielsku, nawet jak znają, palą głupa że nie panimaju.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Wojas21.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Multikulturalizm

Postprzez impulse_101 w 31 Paź 2014, 21:42

Wow aż tak dużo neutralnych? Moze warto zaznaczyć ze sytuacja w której arab przyjeżdża do Polski i żyje po naszemu, w naszym rozumowaniu zachowuje się normalnie to nie można nazwać tego multikulturalizmem ponieważ on przyjmuje nasza kulturę. Multikulti występuje tylko wtedy gdy istnieją rożne kultury obok siebie czyli spotykamy na drodze walących czołem o chodnik Muzułmanów i ich zony w burkach... to jest multikulturalizm. Nie mam nic przeciwko imigrantom którzy przyjadą do Polski i będą żyć wedle naszych obyczajów ale nie jest to oznaka ze jestem neutralny lub w jakimś stopniu popieram multikulturalizm bo taka postawa nie ma z tym nic wspólnego.

Druga kwestia.. widzę ze Unijna propaganda już zrobiła swoje i słowo tolerancja zaczyna być uważane za zamiennik akceptacji, przynajmniej tak można wywnioskować po ankiecie. Tolerancja jest wtedy gdy np wkurza nas palacz na przystanku ale gryziemy się w język i udajemy ze go nie ma... to jest tolerancja. Tak samo można czuć niechęć do imigrantów ale gdy już spotkamy jakiegoś na ulicy to powstrzymać się od komentarza traktować go jak zwykłego obywatela. Natomiast UE wmawia nam ze bez akceptacji nie jest się tolerancyjnym.

Trzecia kwestia ....jakiś czas temu przy omawianiu tematu wyjazdów Polaków do Anglii i ogólnie emigracji zarobkowej wywołałem u części forumowiczów oburzenie pisząc ze Polak wyjeżdżając na wyspy powinien idąc ulica mówić po angielsku, pijać o 17-tej herbatkę i zachowywać się jak anglik a nie nieudolnie próbować zbudować mała ojczyznę w lokalnej społeczności. Zdanie nie zmieniłem i dalej uważam ze to właściciel podwórka ustala zasady gry a nie zaproszeni goście i tego wymagam u naszych rodaków przebywających za granica jak i od wszelkiej maści obcokrajowców odwiedzających nasz kraj. Żadnego zasranego multikulti w naszym kraju. Kropka.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Multikulturalizm

Postprzez Krzyk19 w 14 Lis 2014, 15:40

impulse_101 napisał(a):Trzecia kwestia ....jakiś czas temu przy omawianiu tematu wyjazdów Polaków do Anglii i ogólnie emigracji zarobkowej wywołałem u części forumowiczów oburzenie pisząc ze Polak wyjeżdżając na wyspy powinien idąc ulica mówić po angielsku, pijać o 17-tej herbatkę i zachowywać się jak anglik a nie nieudolnie próbować zbudować mała ojczyznę w lokalnej społeczności. Zdanie nie zmieniłem i dalej uważam ze to właściciel podwórka ustala zasady gry a nie zaproszeni goście i tego wymagam u naszych rodaków przebywających za granica jak i od wszelkiej maści obcokrajowców odwiedzających nasz kraj.

Nie wiem co w tym oburzającego.

Trochę zmieniłem w ankiecie i zablokowałem kanał UE propaganda u siebie. A tu coś w spoilerku
"Ekstremiści" będą tak długo jak długo Europa będzie rządzona przez lewice i "konserwatystów".
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości