Dzisiejsze duchowieństo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez trolololo w 18 Gru 2014, 17:16

Czytając kolejne posty z tematu "polityka", zacząłem się zastanawiać nad naszym duchowieństwem, tzn jacy u was są księża. Np. według ogólnej opini interneu wszyscy księża to fatmani, jeżdżące kabrioletami chamskie świnie i pedofile, co mają kasy tyle że się nią podcierają, i maja wszystkich w du... głębokim poważaniu.
Z kolei nasz ksiądz "parafialny" jest tam księdzem od 40 lat. Jeździ na ogół małym rowerem, a jak ma jechać gdzieś dalej jeździ jakimś śmiesznym fiatem (tak z 20 lat na oko, ale ja się tam na motoryzacji nie znam) regularnie daje datki na dom dziecka w naszej wsi (lub raczej w mieście, bo dom dziecka jest na pograniczu), i czasem daje też na Caritas.
Jest bardzo szanowany, a jak jest z księżmi u was?
Ostatnio edytowany przez trolololo, 18 Gru 2014, 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieznajomy X, dorian.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Tormentor w 18 Gru 2014, 17:32

Ja nie uczęszczam do kościoła więc mój post w tym temacie ograniczy się wyłącznie do pewnej obserwacji. Co prawda parafia, do której "należę" coś tam robi dla młodzieży, organizują jakieś wyjazdy, ale to głównie dla swoich.

Rok temu odeszła babcia i powiem tyle, że kulisy płacenia za uroczystości pogrzebowe to dość przykra sprawa, nie dość, że koszta są dość spore to jeszcze zapłacone zostało dla księdza z parafii, do której należała babka. Przyjechał, odbębnił swoje, troszkę się spocił, nażarł się na stypie i wrócił na swoje. Kasę niezłą przytulił ogólnie rzecz biorąc.

Na religi w technikum mieliśmy strasznie lajtowego księdza, miał podejście do młodzieży, która krótko mówiąc miała wyje*ane na katechezę. Grał z nami w karty, jakimś żartem sypnął, w milionerów na telefonie pograł. Taki ziomek z niego był w sumie :D

A co do biskupów, nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale ci pokroju rydzyka-inkasenta to ogólnie rzecz biorąc chytre świnie wożące dupska w Bentleyach, nie dobrze się robi.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Holliday w 18 Gru 2014, 17:40

Zauważyłem, że większość historii o "spoko księdzach" dotyczy raczej tych jednostek, które są raczej niżej w hierarchii kościelnej. Moim skromnym zdaniem - im większa władza i im więcej pieniędzy, tym bardziej się w du*ie przewraca.
Awatar użytkownika
Holliday
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 14 Maj 2014, 11:34
Ostatnio był: 09 Lip 2015, 12:26
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Nieznajomy X w 18 Gru 2014, 18:13

@Holliday
Idziesz w dobrym kierunku, ale to jest raczej odwrotnie:
Im większa świnia tym wyżej w hierarchii, bo w dzisiejszych czasach najszybciej stołki zdobywają krętacze i oszuści.
Po za tym tym "spoko jednostkom" raczej nie zależy na stanowiskach tylko na odpowiednim wypełnianiu obowiązków kapłańskich.
A na stanowiska najbardziej pchają się ci, którzy chcą się obłowić.
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X, 18 Gru 2014, 19:40, edytowano w sumie 1 raz
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Terminus w 18 Gru 2014, 18:32

Jest wątek "Wiara". Chyba tam powinna toczyć się ta dyskusja?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez scigacz1975 w 18 Gru 2014, 18:47

Niekoniecznie Terminus. Wiara to jedno. Kler i jego jasne, bądź ciemne strony - to drugie. To właśnie od mieszania tych dwóch rzeczy bierze się nagonka na kościół, katolików i wiarę. Może dobrze Trololo robi próbując to od siebie oddzielić. Szkoda tylko że media i większość społeczeństwa nie potrafi tego zrozumieć. Pamiętasz pewnie nasze sprzeczki w tamtym temacie. Na wiarę nigdy nie wyjeżdżałem i wyjeżdżał nie będę, tak samo jak na społeczność zwącą się kościół. Natomiast przekręty kleru zawsze starałem się pokazywać i nie mam zamiaru przestać. Tym bardziej że przez świnie cierpią, bądź obrywają Ci którzy są w porządku.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo, Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Koniak w 18 Gru 2014, 20:22

Różnie to bywa, ale teraz mamy nowego papieża, który walczy z tym hmm "materializmem" w kościele, co mnie cieszy.
No ale nie wszyscy księża są tacy "źli" czy pazerni, tylko wydaje się że jest ich dużo bo właśnie ich osoby się nagłaśnia, a o tych "porządnych" się nie mówi.
OS: W7 HomePremium 64bit CPU:Amd fx-4130 3.8GHz;GPU:Gigabyte Radeon r7 260x 2gb; MOTHERBOARD:MSI 760g-p43; RAM:2x4GB GoodRam1333MHz;HDD:500GB WB; PSU:Thermaltake LP500W

Koniak
Wygnany z Zony

Posty: 135
Dołączenie: 11 Mar 2014, 18:42
Ostatnio był: 09 Maj 2016, 22:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Dzisiejsze duchowieństow

Postprzez Tajemniczy w 18 Gru 2014, 20:23

Dla mnie KK w Polsce wymaga naprawy. Przez ponad tysiąc lat jesteśmy wyznawcami tej wiary więc można by i drugie tysiąclecie. Tak jak pisano wyżej, trzeba negować i tępić wszelkie przejawy kombinowania, cwaniactwa, różnego typu dewiantów, którzy niszczą wizerunek kościoła na świecie, i dają argumenty jego przeciwnikom. Jest to możliwe jednak konieczna jest chęć zmian, na szczęście są w kościele ludzie którzy tych zmian chcą, na przykład papież Franciszek.
PS: W tytule tematu jest błąd.
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 18 Gru 2014, 20:27, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez trolololo w 18 Gru 2014, 20:26

@up rzeczywiście, zmieniam
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Mito w 18 Gru 2014, 20:52

@Up Duchowieństo :tm: Haha :E

Niestety, musimy się z tym pogodzić, że mamy w kościele pewne wyjątki i zacząć je tępić. Tak właściwie to takie czarne owce zdarzają się czasami właściwie wszędzie. (No, w polityce to białe owce się czasami pojawiają :caleb: )

I tak to z ludźmi jest - że czegokolwiek byś dobrego dlań nie zrobił, zauważą tylko błędy i wypaczenia i będą je rozpamiętywać po wsze czasy, a wszelakich dobrych stron Twojego postępowania nie odnajdą. :/ Human logic.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Nieznajomy X w 18 Gru 2014, 21:42

Dobra, dobra, ale w kościele jak w rządzie, ci dobrzy to mniejszość. Kościół i rząd to tak naprawdę to samo zło. Ale kościół na dodatek=zacofanie, więc nie ma potrzeby by istniała taka instytucja. A rząd powinien zebrać potężne cięgi i zostać zapełniony młodymi, ambitnymi ludźmi a nie starymi knurami którzy siedzą w nim od lat, biorą kupę szmalu za nic i rozkradają nasz kraj. Ale zanim polaczki się obudzą staniemy się drugą Ukrainą (chodzi o poziom życia, żeby znowu nie było że Ukraińców obrażam).

Wypijajcie kozaczki, życzę smacznego ;)

PS. Trolololo brachu, zmiń to "duchowieństo" bo ocy krwawium :( ;) :E
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X, 18 Gru 2014, 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Grzechu300 w 18 Gru 2014, 21:45

Nieznajomy X napisał(a):więc nie ma potrzeby by istniała taka instytucja.

Aj waj, polityka wyznaniowa się kłania. W przypadku chrześcijaństwa to jest fundament.
Nieznajomy X napisał(a): A rząd powinien zebrać potężne cięgi i zostać zapełniony młodymi, ambitnymi ludźmi a nie starymi knurami którzy siedzą w nim od lat, biorą kupę szmalu za nic i rozkradają nasz kraj.

Tu się zgodzę. Wywalić starych komuchów i socjalistów. Zmiana jest konieczna, jak najszybciej. Problem w tym, że to nie takie proste.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości