Dzisiejsze duchowieństo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez lehoslav w 19 Gru 2014, 14:40

smok61 napisał(a):Dzisiejsze duchowieństwo jest przekrojem polskiego społeczeństwa. Są uczciwi, porządni księża jak i skur....y.


Nie do końca się zgodzę. Kościół (mam tu na myśli jego instytucjonalną stronę, hierarchię) to jednak bardzo specyficzna instytucja, w związku z tym przyciągać będzie specyficznych ludzi, przez co jego pracownicy nie będą stanowili przekroju społeczeństwa.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Reklamy Google

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez scigacz1975 w 19 Gru 2014, 15:36

Eee tam - to tak jak z nauczycielami. Od razu widzisz który jest nauczycielem bo chce uczyć, a który jest nim z przypadku bo sobie innego miejsca nie znalazł. Tyle że kościół ma ostatnio bardzo mało powołań i trzymają każdą świnię.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez trolololo w 19 Gru 2014, 17:09

Mój historyk fajnie zauważył kiedyś, że o obowiązku spowiedzi nie ma słowa w Bibli
Ale jest o wyznaniu grzechów. Tak w sumie to spowiedź można praktykować samemu w domu( bo wystarczy się modlić, wyznawać grzechy przed Bogiem, oraz postarasz się poprawić i będziesz za to żałował), ale jak będziesz chodził na pierwsze piątki (chyba 9, i nie chodzi tu o jakieś głupie podpisy do bierzmowania) to dostajesz skilla o nazwie "łaska uświęcająca"
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative RadekNioch.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Adam w 19 Gru 2014, 21:46

Ta, "łaska uświęcająca" pozwoli mi na bycie świadkiem czy tam ojcem chrzestnym. Sam tego nie zrobię. Trzeba tyrać po pieczątkę do czarnej mafii. -_-
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez impulse_101 w 20 Gru 2014, 21:21

Ślub u księdza - 1000zł
Wesele - 30 000zł

Więcej na kwiaty wydadzą które za trzy dni zwiędną ale ból dupy o datek dla nieprzymusowego ksiedza bezcenny :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Nieznajomy X w 20 Gru 2014, 23:13

Ale te 1000zł musisz dać jak chcesz kościelny ślub. Tylko ciekawe za co 1000? Że wyjdzie i popieprzy? To wystarczyło by 100zł. Ale ch*j tam, ale brać tyle forsy za pogrzeby to najwyższy stopień ku*estwa czarnej mafii. Ale co mi tam, ja zazyczę sobie świecki pogrzeb i ch*j im w dupala. Nie zarobią sobie jak odwale kite :E
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X, 23 Gru 2014, 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Universal w 21 Gru 2014, 01:44

Nie pasuje to nie korzystaj z tej usługi. Bo to jest usługa, patrząc obiektywnie. Za co rzeczoznawca bierze 1000 złotych? Też mogę ocenić stan i wartość budynku/samochodu/innego obiektu. Rzecz polega na tym, że nie będzie miało to mocy prawnej. Identycznie ksiądz z racji swojej roli i uprawnień może brać tysiaka. Załóż konkurencyjną instytucję parareligijną i koś ile wlezie, jeśli komuś będzie zależało właśnie na takiej ceremonii.

Świecki pogrzeb? Czyli po prostu zwykła komunałka? Super, zarobi po prostu kto inny. Też wyjdzie i popieprzy. Można też zwyczajnie nie zamówić księdza i nie robić szopki.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Koleś w 21 Gru 2014, 13:49

W moim mieście w parafii św. Jana Pawła II jest bardzo niefajny proboszcz. Raz moja mama poszła na jakieś spotkanie w sprawie pójścia do komunii mojej siostry. Ksiądz, który miał je prowadzić zaczął nie od "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" ale od " Wy drodzy państwo nie umiecie wychowywać swoich dzieci".Dosłownie. Ale w mojej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wszyscy są fajni. To zależy od szczęścia.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez RadekNioch w 21 Gru 2014, 17:21

Dzisiejsze duchowieństwo rzeczywiście ma się słabo, ale mowa tutaj głównie o takich 50-60 letnich ludziach usytuowanych wyżej w hierarchii, z których część dostała się przypadkiem z powodu niedoboru, część była wychowywana w duchu radzieckim itd., tacy ludzie też często pełnią funkcje proboszczów, bo właśnie jest ich wiek. Ale gdy spojrzy się na młodych księży, świeżo po święceniach, a nawet trochę starszych - wrażenie jest zupełnie inne.

Tymczasem, w mediach funkcjonuje jeden wzór księdza - stary pedofil, jeździ mercedesem itp. Właściwie przez to nagonka się nakręca. Pedofile i chciwcy zawsze byli, problem jest tylko z ich wyłapywaniem. Ale oczywiście, przecież nikt nie wspomni, że ponad 80% pedofilów deklaruje się jako homoseksualiści. Przynajmniej jest beka z tych, którzy mając to działanie politpoprawności położone na tacy, mówią o "przywilejach KK", bijąc się jednocześnie o "prawa" gejów. Polski Kościół tak bardzo uprzywilejowany. W "niezależnych" mediach szczególnie.

Jeszcze ciekawszym problemem jest papież Franciszek, #pacyfista. Nie było chyba w historii papieża, który mówiłby o "konieczności poszerzania sprawiedliwości społecznej". Czyżbyśmy mieli pierwszego papieża-lewaka? :P
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez trolololo w 21 Gru 2014, 18:11

Ale te 1000zł musisz dać jak chcesz kościelny ślub. Tylko ciekawe za co 1000?
U nas w kościele jest (z tego co słyszałem jak siostra mówiła, bo brała ślub) ok.400 zł. I mam pytanie, ostatnio byłem na wycieczce, i na kościele widziałem cennik. Nie dość że cennik to z jakimiś bajońskimi cenami! Jednak pan Nieznajomy może mieć trochę racji.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez RadekNioch w 21 Gru 2014, 18:15

Aha, czyli jako antyklerykał, oprócz hasła "fundusz kościelny nas okrada, o matko, aż 0,6% wydatków państwa polskiego, jak tak można" teraz proponujesz też darmowe usługi kościelne? Zawsze myślałem, że to coś na co godzą się wierni, a atole nie powinni mieć pretensji, bo przecież nie korzystają. Cóż, wiele chyba jeszcze w życiu nie widziałem.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Universal w 21 Gru 2014, 18:16

@RadekNioch
No nie wiem, czy wrażenie inne, bo spośród księży których źle wspominam jeden był właśnie z dość małym stażem. Wikary, psia jego mać - dla niego liczy się tylko kasa, czego dowodzi jego "kariera" na obecnej parafii. Druga rzecz, która często tyczy się również młodych - oderwanie od rzeczywistości. Zamiast typowemu Kowalskiemu i Malinowskiej wytłumaczyć sens danego czytania itp., oni walą formułkami które zdają się być wyciągnięte wprost z seminaryjnego pitolenia. Widziałem to u tych "gości", którzy przyjeżdżają na jedną niedzielę.

RadekNioch napisał(a):Ale oczywiście, przecież nikt nie wspomni, że ponad 80% pedofilów deklaruje się jako homoseksualiści.

A tam deklaruje - jeśli taki gnój woli chłopca, to wiadomo, że nie jest heterykiem.
RadekNioch napisał(a):Czyżbyśmy mieli pierwszego papieża-lewaka? :P

Lewak, lewak... Czuję mocne przesycenie tym słowem. Lewak to ci z "nowej lewicy". Ale wśród katolików konserw słychać głosy, że Benedykt o wiele lepszym, mądrzejszym i o kilka klas wyższym teologiem był.

trolololo napisał(a):Jednak pan Nieznajomy może mieć trochę racji.

Sądząc po reszcie postów - nie :suchar: A na serio - z jednej strony tak, ceny są dość duże. Ale wielu mówi "co łaska", z wieloma można podyskutować na temat pieniędzy. No i jeszcze kwestia czego innego - kościół trzeba utrzymać. To są koszty wyższe, niż w przypadku domu jednorodzinnego. Trochę uzbierać na tacy, trochę na pogrzebach, ślubach i komuniach, trochę przygarnąć z wyższych szczebli hierarchii kościelnej i coś można zrobić - ogrzać, wyremontować. Do tego dochodzi utrzymanie plebanii, kościelny i organista, gospodyni. Nie jest kolorowo na watykańskim rejonie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości