Teorie Spiskowe

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Teorie Spiskowe

Postprzez Alchemik w 12 Lut 2015, 19:48

Interesujecie się co po niektórzy teoriami spiskowymi? Ja z dnia na dzień stwierdzam, że jednak coś jest na rzeczy.
Ludzie w Europie umierają, kobiety mają problemy z zajściem w ciążę. Ale za to niewykształcone bydło z dzikich, biednych krajów pleni się jak szczury. Dlaczego? Boję się, że skończy się to tym że zostanie tylko banda niewykształconych, rządzonych przed Iluminatów. Trudno mi jakoś uwierzyć tym niby to niezależni specjaliści aprobują różne leki czy jedzenie. Jak dla mnie biorą po prostu w łapę. Często też słyszę albo oglądam filmy o kłamstwie jakim jest holocaust. Zaczynam wierzyć panu Bublowi, który twierdzi, że mamy samych żydów w kraju. Najgorsza zaś jest dla mnie świadomość, że bogacze w Ameryce prawdopodobnie składają ofiary z dzieci i zwierząt. Chyba każdy słyszał o Bohemian Grove, albo o brytyjskim lesie, gdzie prawdopodobnie skrywa się kult Hekate. Jak myślicie ile prawdy jest w teoriach spiskowych? Ja sądzę, że całkiem sporo. Oczywiście ludzie którzy są zadufani w swoim dostatnim, konsupcyjnym życiu (a na forum jest jak widzę całkiem sporo takich krytykantów) stwierdzą że to bzdury, nawet NIE PRZECZYTAWSZY ZDANIA z linków które podałem. Boicie się, że poznacie prawdę i wasz mur bezpieczeństwa runie, czy po prostu wasze marne życie dla was ważniejsze niż prawda?
https://teoriespiskowe.pl/
http://www.bibula.com/
https://prawda2.info/
http://www.paranormalne.pl/topic/39574-czipowanie-ludzi-juz-rozpoczete/

Za ten post Alchemik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Reklamy Google

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Universal w 12 Lut 2015, 20:34

Słabo, -6,52/10,94.

Paweł Wieczorkiewicz napisał(a):Historyk, który mówi krytycznie o tak zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach. Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby.


Większość popularnych teorii spiskowych zgrabnie miesza fakty z fikcją. Efekty są takie, że banda dziadów wpie*dala na facebooka teksty bez akapitów o tym, jak burobrązowe ameby w sojuszu z żółtą cytrynową galaretką sterują Tuskiem, który jest w sumie Żydem i komunistą.

Zdecydowanie preferuję "teorie spiskowe" o "seryjnym samobójcy", bo tam jest chociaż materiał na dobrą książkę. Lubię sobie deliberować na te tematy, ale nie w takiej formie... :caleb: Nie było zresztą już takiego tematu?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Rumcajs w 12 Lut 2015, 20:37

Tylko że ta banda niewykształconych Arabów czy murzynów jest po prostu za dzika , żeby kogokolwiek słuchać. Wyrzynaliby resztki białych, a potem siebie nawzajem... wystarczy popatrzeć co się dzieje w Afryce.
Co do tych ofiar : nie bardzo w to wierzę , ale bogatym różne rzeczy odpier**lają, więc z tymi zwierzętami to może być prawda (ale nawet jęsli to robią, to bardzo niewielu i raczej nikt o tym nie wie).
Polecam stronę https://prawda2.info - można się pośmiać z debili, są tak zapatrzeni w swoje teorie, że na słowo krytyki reagują tak jakbyście im dom spalili...
Ostatnio edytowany przez Rumcajs, 12 Lut 2015, 20:40, edytowano w sumie 1 raz
Rumcajs
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 21 Mar 2014, 23:34
Ostatnio był: 23 Lut 2024, 22:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Grzechu300 w 12 Lut 2015, 20:40

Alchemik-jebaka napisał(a): Boicie się, że poznacie prawdę i wasz mur bezpieczeństwa runie, czy po prostu wasze marne życie dla was ważniejsze niż prawda?

Nie, po prostu znam lepszą literaturę science-fiction niż to. ;)

Żeby nie było - czytałem kiedyś o tym sporo, o Iluminatach, nowym porządku świata, i tego typu sprawach.

I co? Ano, nic - uznałem brak argumentów, jaki pojawia się w tych "rzetelnych artykułach" za porażkę. Uznałem, że skoro nie ma dowodów, to raczej te informacje są wyssane z palca, a nie że "loża masońska zataja materiały".

No sorry, ale - skąd persona pisząca te artykuły ma dostęp do tajnych planów, projektów itp - czyżby ochrona i służba bezpieczeństwa iluminati/ruskich/amerykańskich naukowców była tak słaba, że co chwilę jakaś informacja im ucieka, i wie o tym cały internet? I my mamy się bać takich organizacji? :E

Hobby, jak hobby - każdy ma jakieś, jak lubisz to czytaj. Ja osobiście mam w dupie tajemnicze spiski, bo nawet jeżeli są, to ch*ja możemy zrobić żeby temu zapobiec.

Oczywiście, są materiały podparte sprawdzoną wiedzą, dowodami i informacjami - i w te wierzę, jeżeli są rzetelne. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rumcajs, Najemnik.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Rumcajs w 12 Lut 2015, 20:43

Nie chce mi się włączyć ta pierwsza strona - to też spisek wg ciebie ? :E
Rumcajs
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 21 Mar 2014, 23:34
Ostatnio był: 23 Lut 2024, 22:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Alchemik w 12 Lut 2015, 20:44

nie, coś się z nią pierdzieli od paru dni już. Kliknij następną.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Universal w 12 Lut 2015, 20:45

Grzechu300 napisał(a):No sorry, ale - skąd persona pisząca te artykuły ma dostęp do tajnych planów, projektów itp - czyżby ochrona i służba bezpieczeństwa iluminati/ruskich/amerykańskich naukowców była tak słaba, że co chwilę jakaś informacja im ucieka, i wie o tym cały internet? I my mamy się bać takiej organizacji? :E

Jakby drążyć temat i zabawić się w rekurencję, to można by stwierdzić, że ich celem jest ośmieszenie prawdy i odsunięcie podejrzeń, bo wariatom nikt nie uwierzy. Trzymałoby się to kupy... Tyle że nic by to nie zmieniło :E

Największą wadą teorii spiskowych jest to, że gros z nich trzeba uszczegółowić i uplastycznić, żeby były strawne, przestając być zlepkiem gówno wartych przesłanek. Dobry przyczynek do wielowątkowych kryminałów.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez trolololo w 12 Lut 2015, 20:46

To zaplanowana akcja iluminatow
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Grzechu300 w 12 Lut 2015, 20:51

Universal napisał(a):Jakby drążyć temat i zabawić się w rekurencję, to można by stwierdzić, że ich celem jest ośmieszenie prawdy i odsunięcie podejrzeń, bo wariatom nikt nie uwierzy. Trzymałoby się to kupy... Tyle że nic by to nie zmieniło :E

A może Oni chcą, żebyś Ty myślał że Oni myślą że Ty o Nich nie myślisz aby wydawało Ci się, że myślenie o Nich nie jest ważne, a tymczasem Oni myślą że Ty nie wiesz że Oni wiedzą że ty wiesz? :caleb:

Nie no, zejdźmy na ziemię. Nawet, jeżeli istnieje jakaś supertajna organizacja, to wątpię, aby cokolwiek o nich wyciekło.

Albo amerykański wywiad - zapewne jeżeli ktoś by coś ujawnił, co mogłoby im zaszkodzić, to dawno gryzłby ziemię, a wszystkie jego artykuły/artykuły o nim dawno by zostały zniszczone. Wydaje mi się, że obecne agencje wywiadu mają nieco lepsze techniki/kontakty/metody niż te sprzed kilkudziesięciu lat :kotek:
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Tajemniczy w 12 Lut 2015, 21:05

Alchemik-jebaka napisał(a): Zaczynam wierzyć panu Bublowi, który twierdzi, że mamy samych żydów w kraju.

Pierdzielenie i tyle. No dobra, ja idę, muszę szykować kolację, jutro szaba... yyy znaczy sobota :caleb: .
A tak na chłopski rozum - gdyby to naprawdę było takie tajne to uja byś wiedział. Człowiek lubi sobie wymyślać bajki i niestworzone historie do zwyczajnych zjawisk a Internet potrafi je rozpropagować co pokazują te linki.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez scigacz1975 w 12 Lut 2015, 21:15

viewtopic.php?f=9&t=9992

viewtopic.php?f=9&t=14496

To takie dwa tematy na szybko. Na tym forum odmienne poglądy też są deprecjonowane. Nawet jeżeli pokażesz w oczy to o czym mówisz.

Edit: @Tajemniczy - a jak najlepiej ochronić coś co chce się ochronić? Może wyśmiać, nazwać szaleństwem lub bajką?
Bajki są mądre - nie chodzi o to że mówią nam że na świecie są smoki. Mówią i uczą nas że można z nimi (smokami) walczyć.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Iwaszka w 12 Lut 2015, 21:25

scigacz1975 napisał(a):Na tym forum odmienne poglądy też są deprecjonowane. Nawet jeżeli pokażesz w oczy to o czym mówisz.

Jak wszędzie na ziemi.
System immunologiczny ludzkiej masy zawsze działa tak, że niszczy wszystko co odmienne. Wyjątkiem jest jeśli masz odpowiednio wielkiego cukierka dla masy i ładnie pomydlisz nim oczy :E

Tak to jest z teoriami spiskowymi.
Sam znam kilka w które jestem skory uwierzyć, ale nie oszukujmy się - w większości są to bujdy wymyślane na fotelu podczas oglądania wieczornych wiadomości...
Najbardziej lubię te historie z forów typu paranormalne.pl itd. O tym jak ktoś widział "szaraka" albo był w podziemiu strefy 51 i teraz ucieka po USA przed rządem. To much LSD jak dla mnie.
Co innego takie bardziej przyziemne jak z okresu majdanu w Ukrainie i o snajperach wysłanych z NATO do podjudzania buntu.

Zresztą jak już tu piszę.

Śledził ktoś sprawę z przed kilku lat?
Pamiętam jak kilka lat temu oglądałem wiadomości na TVP i było o tym, że ktoś tam niby twierdzi, że Obama nie ma rodowodu Amerykańskiego i jego rodzice nie byli rodzonymi obywatelami USA bla bla.
Było jakieś pierniczenie o śledztwie itp (mogłem coś przekabacić).
Wtedy o tym zapomniałem ale po jakimś czasie wzięło ie na myślenie i już nic w sieci nie znalazłem konkretnego ani o tym newsie ani o konsekwencjach? Ktoś coś pamięta?
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości