Kolekcje modeli metalowych

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Kolekcje modeli metalowych

Postprzez HitFan w 25 Lis 2015, 00:47

Zapraszam się do dzielenia się swoimi kolekcjami! Na pewno ktoś jakieś samochody, czy to policyjne, czy zabytkowe (KAP), czy ciężarowe zbiera :)
Ja zacznę: chciałem przedstawić swoją skormną kolekcję (jak na razie) modeli, głównie, rajdowych. W miarę funduszy będę dalej ją rozbudowywał.
Celuje w starsze samochody rajdowe. Takim moim wyznacznikiem są listy samochodów (być może wyda się to dziwne) z gier V-Rally 2 oraz Colin McRae Rally 2.0. Od dziecka bardzo lubiłem rajdy i te gry były moim najlepszym kontaktem z nimi. Oprócz nich jest też kilka starszych rajdówek, które prędzej, czy później zdobędę. Nie mam jakiś ściśle określonych ram czasowych. Zbieram te, które przypadną mi do gustu. Do profilu kolekcji dochodzi również moja wieczna miłość - Subaru Impreza w każdym wieku :)
Więcej szczegółów: Słowem wstępu...

Pod zdjęciami umieszczam linki do postów na blogu, gdzie znajdziecie więcej zdjęć i opis :)

IXO/Eaglemoss Audi Quattro A2. Jest to model z rajdu tysiąca jezior (Rally 1000 Lakes), który odbył się w 1983 roku. Samochód prowadził Hannu Mikkola z pilotem Arne'm Hertz'em.
Image
Image
Więcej szczegółów: Rewolucja na cztery kółka

IXO/Altaya Subaru Impreza WRC97. Model prowadzony przez załogę Pietro Liatti / Fabrizia Pons z rajdu Monte Carlo z 1997 roku.
Image
Więcej szczegółów: Czas na Imprezę!

IXO Lancia Delta HF Integrale EVO. Załoga Didier Auriol / Bernard Occelli, rajd Monte Carlo 1992
Image
Image
Więcej szczegółów: Mała, a wielka...

IXO Subaru Impreza WRC, Załoga Petter Solberg / Philip Mills z rajdu Szwecji z 2004 roku
Image
Image
Więcej szczegółów: Krótki powrót do zimy

Toyota Yaris z firmy WELLY. Dostałem ją od swojego OSK za to, że zdałem państwowe egzaminy za pierwszym razem. Model ma naklejone logo firmy - takie same jak na samochodach, którymi jeździliśmy w czasie kursu. Niestety właściciel nie znalazł modelu z tą Yariską, które miał w ośrodku, więc wybrał starszą generację. Mimo mało szczegółów jest to naprawdę bardzo fajna pamiątka. No i ma naciągany napęd xD

Image
Image
Więcej szczegółów: Nagroda od OSK MAXeL - Toyota Yaris w roli nauki jazdy

HPI-Racing Subaru Impreza WRC z rajdu Japonii 2005. Załoga: Solberg/Mills
Jest to mój pierwszy modelik od HPI i najlepiej go podsumować słowami z bloga SubaruCollection:
Grexik napisał(a):Najwyższy poziom w tej dziedzinie. Model ma brak wad. Może poza ceną.

Image
Image
Więcej szczegółów: Miłości do Imprezy ciąg dalszy

IXO/Eaglemoss Audi Sport Quattro S1 E2 z rajdu San Remo 1985 Załoga: Walter Röhrl / Christian Geistdörfer
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten model. Jest świetnie wykonany jak na gazetówkę.
Modelowi własnoręcznie dorobiłem chlapacze :)

Image
Więcej szczegółów: Prawdziwa ikona rajdowej grupy B [Aktualizacja]

IXO/Altaya Mitsubishi EVO VI z rajdu Monte Carlo 2000. Załoga: Tommi Mäkinen / Risto Mannisenmäki.
Image
Image
Więcej szczegółów: A-grupowy mistrz WRC

Model z gazetkowego IXO: Lancia Delta S4 z rajdu RAC Lombard, załoga: Henri Toivonen / Neil Wilson. To drugi model z rajdowej grupy B w mojej kolekcji. Jest to jedna z lepszych gazetkowych miniatur jakie widziałem. Nawet chlapaczy nie poskąpili. Cieszy mnie fakt, że widać silnik z tyłu. Zawsze mi się podobał w tym samochodzie brak tylnego zderzaka :)
Image
Więcej szczegółów: Jak na ironię...

Subaru Impreza WRC2001 produkcji AutoArt. Tym samochodem Richard Burns zdobył swoje pierwsze Mistrzostwo Świata, a pilotował mu Robert Reid. Miniatura przedstawia konkretnie wersję z rajdu Monte Carlo. Model wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach... To naprawdę Sztuka. Wszystko jest na najwyższym możliwym poziomie, tak jak HPI, albo i jeszcze lepiej. Imitacja carbonu na reflektorach i lusterku, hamulce, felgi, deska rozdzielcza, pasy bezpieczeństwa, reflektory, wloty powietrza... Po prostu wszystko jest idealne. Do tego AutoArt zrobił skrętne przednie koła - idealne do robienia zdjęć :)
Image
Więcej szczegółów: Perła piękna "inaczej"...

Toyota Corolla WRC załogi Auriol/Occelli z rajdu Monte Carlo 1999. Modelik bardzo fajnie zrobiony jak na gazetkę. Jedynie z tyłu kalki nie są idealnie spasowane, ale za to jest bardzo fajnie zrobione wnętrze.

Image
Więcej zdjęć + opis: Powrót po wygnaniu

Zapraszam do komentowania.
Ostatnio edytowany przez HitFan 13 Mar 2016, 00:12, edytowano w sumie 6 razy
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /

Za ten post HitFan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny, Gość, Decimus76, GTR, GangStarr, Najemnik.
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Reklamy Google

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez GTR w 27 Lis 2015, 16:00

Wow, konkretne modele. Wszystkie naprawdę szczegółowe, Jedyne co mi się rzuciło w oczy to Subaru Impreza WRC 2004, druga od góry - mianowicie rozstaw kół, jest zdecydowanie za mały... same koła też się wydają malutkie względem reszty, choć to może efekt wizualny spowodowany takim małym rozstawem.

Reszta jak najbardziej na plus, fajne modele ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez HitFan w 27 Lis 2015, 19:31

GTR, rozstaw i rozmiar kół jest spowodowany tym, że samochód jest w specyfikacji zimowej. Na blogu o tym wspomniałem :)

Koła wydają się za wąsko, ponieważ same są bardzo wąskie. Taki zabieg ma powodować większy nacisk puntkowy na nawierzchnię, co skutkuje większą przyczepnością.
Fajnie, ze ktoś tu zajrzał, pozdrawiam :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez adin w 27 Lis 2015, 22:59

GTR napisał(a):Subaru Impreza WRC 2004, druga od góry - mianowicie rozstaw kół, jest zdecydowanie za mały...

Ale się ośmieszyłeś panie 'pro sim racerze' :facepalm: Jak wół jest napisane "Sweden Rally".. nie wie jakie opony na śnieg stosują? W Project Cars nie nauczyli?
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez Poldzer w 28 Lis 2015, 09:54

Ja zawsze chciałem mieć taką kolekcje, tylko samochodów PRL, ZSRR i podobne, ale zawsze piniomzki na coś innego musiały pójść. :)
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez HitFan w 28 Lis 2015, 23:06

@Poldzer
Teraz masz szansę zacząć kolekcję, bo kończą się kultowe auta prlu i powoli zaczyna się ich wysyp na allegro po 10 zł :)

Ale muszę przyznać, że kolekcjonując muszę na innych rzeczach oszczędzać. Na szczęście większą część modeli udało mi się w dość okazyjnych cenach kupić (jak na średnie ceny).

A co do kolekcji, to oprócz zaprezentowanych, na półce stoi jeszcze jeden nie ofotografowany. Ponadto jeszcze dwa do mnie jadą - jeden z Wielkiej Brytanii, drugi z Niemiec. Miałem w tym roku już nie kupować, ale takie okazje się trafiły, że nie wziąć to grzech. :D

EDIT 22:08: Pisałem, że jeden nie został ofotografowany... Dziś w kolekcji pojawił się kolejny model to postanowiłem obu za jednym zamachem zrobić zdjęcia.

Pierwszy z nich to piękne Renault Alpine A110 1800 z rajdu Monte-Carlo 1973 prowadzone przez załogę Jean-Claude Andruet/"Biche", które odkupiłem od jednego z użytkowników forum motoshowminiatura. Miniaturkę wykonało IXO i muszę przyznać, że jest świetna! Jedynie na początku zdziwił mnie rozmiar modelu, ale po sprawdzeniu wymiarów w internecie okazało się, że Alpine naprawdę była taka mała. :)
Image
Image
Więcej szczegółów: Piękno klasyki - Renault Alpine A110

Drugi pojawił się w kolekcji dość niespodziewanie, mianowicie dostałem go od swojej dziewczyny z okazji drugiej rocznicy związku (wspomniałem o tym w innym temacie). Jest to Citroën Xsara WRC Sebastiana Loeba z rajdu Tour de Corse 2004. Z okazji zdobycia tytułu mistrza świata IXO przygotowało specjalny zestaw z dioramką - RAM159.
Image
Więcej szczegółów i zdjęć: Początek dominacji Loeba - Citroën Xsara WRC
Ostatnio edytowany przez HitFan 08 Mar 2016, 00:04, edytowano w sumie 3 razy
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez GTR w 29 Lis 2015, 10:46

HitFan napisał(a):GTR, rozstaw i rozmiar kół jest spowodowany tym, że samochód jest w specyfikacji zimowej. Na blogu o tym wspomniałem :)

Dzięki, nie wiedziałem o tym ;)

adin napisał(a):Ale się ośmieszyłeś panie 'pro sim racerze' :facepalm: Jak wół jest napisane "Sweden Rally".. nie wie jakie opony na śnieg stosują? W Project Cars nie nauczyli?

Naucz się normalnie odpowiadać. Kolega HitFan jakoś umiał mi to wytłumaczyć bez tych facepalmów i innych tekstów. Dla twojej durnej świadomości dodam, że rajdami absolutnie się nie interesuje - stąd moja niewiedza.

Jeszcze raz fajna kolekcja ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez adin w 29 Lis 2015, 18:57

Nie denerwuj nadprogramowo, bo ci pęknie :) Zdziwiło mnie tylko że ktoś "wybitnie" znający i oceniający fizykę w simach, nie zna takich motoryzacyjnych podstawowych podstaw. Moja durna świadomość nie zna kompromisów - nie cwaniakuj jak jesteś za krótki ;)
Niejaki p. Borowczyk ma większe pojęcie od twojej osoby - siedź więc w trzecim rzędzie i nie krzycz.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kolekcja modeli metalowych

Postprzez GTR w 29 Lis 2015, 21:42

adin napisał(a):Zdziwiło mnie tylko że ktoś "wybitnie" znający i oceniający fizykę w simach, nie zna takich motoryzacyjnych podstawowych podstaw. Moja durna świadomość nie zna kompromisów - nie cwaniakuj jak jesteś za krótki ;)
Niejaki p. Borowczyk ma większe pojęcie od twojej osoby - siedź więc w trzecim rzędzie i nie krzycz.


Jaki ku*wa wybitnie znający i oceniający? O czym ty w tym momencie pierdo*isz? :E

Nie chcę mi się dyskutować z takim debilem jak ty. Z mojej strony koniec OT żeby nie śmiecić autorowi w wątku ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative adin, Pangia.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Kolekcja modeli metalowych

Postprzez adin w 30 Lis 2015, 00:53

Zapoznaj sie wiec ze swoimi postami...
I nie podnos glosu gowniarzu bo ci paluchy uschna :p Plus, nie lap stresa, nie kazdy przeciez wie ze rajdowki smigaja i po sniegu :)




Wysłane z Tapatalk
Image

Za ten post adin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia,
Negative GTR.
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez HitFan w 27 Sty 2016, 18:19

Dawno nic nie wrzucałem, a ziś trafiła się dość fajna pogoda, więc postanowiłem porobić zdjęcia kolejnych modeli z kolekcji.

Pierwszy z nich to Peugeot 206 WRC w malowaniu z sezonu '02. Tym autem Marcus Grönholm, znany także jako Bosse, wygrał rajd Finlandii - Neste Oil Rally (dawniej rajd tysiąca jezior). Miniatura pochodzi z serii gazetkowej Champion Rally Cars i wykonana jest bardzo przyzwoicie. Jedna z lepszych "gazetówek" - odwzorowano sporo szczegółów, jak np. delikatnie zagłębione kratki, czy bardzo ładnie zrobione wnętrze. Dodatkowo cieszy fakt, że kupiony za zalewie 4.25€ :)
ImageImage
Więcej szczegółów i zdjęć: Powrót w dobrym stylu

Drugi to świąteczny prezent od mojej dziewczyny, czyli Subaru Impreza 555. Model to wersja z rajdu Sanremo 1994, prowadzona przez załogę Sainz / Moya. Carlos zakończył ten rajd na drugim miejscu za Didierem Auriolem w Toyocie Celice. Miniaturka pochodzi z serii Carlos Sainz Collection i wykonaniem nie odróżnia się od innych gazetkowych modeli. Spodobało mi się kilka szczegółów jak płyta ochronna pod silnikiem i chlapacze. W dodatku ładnie rozwiązano problem mocowań w tylnych lampach i są ledwie widoczne. Standardowo zadbano o wnętrze. Warto też zwrócić uwagę, że model nie jest ocenzurowany i posiada pełne malowanie 555
ImageImage
Więcej szczegółów i zdjęć: Bez cenzury

Trzeci model to również prezent od dziewczyny. Tym razem z okazji urodzin. Tak się złożyło że w przeciągu półtorej miesiąca mamy rocznicę, święta i moje urodziny... Jest to Citroën C4. Sébastien Ogier w sezionie 2010 startował w barwach Citroën Junior Team, jednak podczas 3 rajdów wzięto go do seniorskiego zespołu Citroën Total World Rally Team. Jednym z tych trzech był rajdu Portugalii, który Ogier wygrał z przewagą niecałych 8s nad Loebem. Miniatura pochodzi z "nowego" IXO (model RAM 430). I jest wykonana na naprawdę wysokim poziomie. Widać, że IXO zaliczyło spory skok jakościowy, względem starszych wypustów. Bryła jest idealna, zadbano nawet o taki szczegół jak uchwyty do holowania z przodu i z tyłu. Lampy wykonano świetnie, bez widocznych mocowań. Na początku zaciekawiły mnie lusterka na różnej odległości, ale po przeszukaniu Internetu okazało się, że tak ma być. Model posiada szyby odbijające światło, przez co zajrzenie do wnętrza jest możliwe tylko przez przednią szybę. Z całą pewnością warto wyposażyć się w ten model.
ImageImage
Więcej szczegółów i zdjęć: Wschodząca gwiazda

Edit 2016-01-27 17:19
Trochę odbiegając od tematyki rajdowej chciałem przedstawić prezent od Subaru Polska, który otrzymałem w połowie stycznia.
Jest to Subaru Outback EyeSight. Autko jest plastikowe i w skali większej niż 1/43. Niemniej to bardzo miła pamiątka. Prezentuje działanie jednej z funkcji technologii EyeSight. Po szczegóły standardowo zapraszam na bloga.
Image Image
Więcej szczegółów i zdjęć: Nietypowy prezent

Update:
Dodalem link do posta na blogu o Imprezie 555
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /

Za ten post HitFan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive adin, marcel.
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcje modeli samochodów

Postprzez HitFan w 12 Mar 2016, 20:44

W kolekcji pojawił się nowy model. Jest to Toyota Celica Turbo GT4 (ST165), którą Carlos Sainz zajął drugie miejsce podczas Rajdu Monte-Carlo w 1990 r. Samochód ten przeszkodził Lancii w seryjnym wygrywaniu kolejnych rajdów. Miniaturę wykonało Trofeu.
Image
Więcej szczegółów i zdjęć: Czas na zmiany

Szkoda, że nikt więcej z obecnych na forum nie zbiera/nie chce się pochwalić kolekcją modeli. Miło by było zobaczyć nawet jakiś KAP :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości