Znaczek

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Znaczek

Postprzez Tawariszcz w 03 Lip 2015, 21:45

Witajcie!
Czy ktoś jest w stanie napisać mi co to za znaczek i podać mi jego przybliżoną wartość? Znaczek ma na sobie klej, stan bardzo dobry.

Image
:

Stalker Zgrabny.
To ja.
Chory na głowę.
Zdrowy na umyśle.
Wolny lecz szybki.
Nie umiem chodzić po wodzie.
Za to umiem pływać.
Nie lubię większości ludzi.
Spokojnie. Ciebie lubię.
Dobrej Zony.
Awatar użytkownika
Tawariszcz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 26 Sty 2015, 17:31
Ostatnio był: 16 Sie 2016, 16:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Znaczek

Postprzez Pangia w 03 Lip 2015, 21:47

Jakiś znaczek z Generalnego Gubernatorstwa, co da się łatwo odczytać z napisów. Nie znam się na filatelistyce, ale z tych programów o aukcjach i sprzedawaniu gratów pamiętam, że klej na znaczku obniża jego wartość, ale jak w dobrym stanie, to pewnie wielkiej różnicy nie zrobi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Znaczek

Postprzez doomer77 w 03 Lip 2015, 23:20

Kilkanaście sekund z Google: przybliżona wycena.
Ale mając w rodzinie filatelistę muszę dodać, że to tylko przybliżona i bardzo szacowana wycena. Na końcową cenę ma wpływ bardzo wiele czynników, jednak w tym konkretnym przypadku nie liczyłbym na cud i nagłe wzbogacenie się. GG istniało kilka lat, wypuszczało znaczki w sporej ilości, w dodatku Twój egzemplarz zdaje się pochodzić z dość popularnej serii.
Parędziesiąt złotych to moim zdaniem maks. Większą wartość będzie mieć jako okaz w domowym archiwum.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Znaczek

Postprzez apg2312 w 04 Lip 2015, 00:13

Konkretnie jest to ten znaczek :
http://katalogznaczkow.net/index.php?pokaz=znaczki/szczegoly&id=4918
Image

a tu masz przykładową aukcję na Allegro z tym znaczkiem
http://allegro.pl/znaczki-generalne-gubernatorstwo-fi-63-64-gg-i5499229538.html

Niestety, nie jest to Treskilling Yellow czy Mauritius Post Office :P
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Znaczek

Postprzez Tawariszcz w 04 Lip 2015, 00:17

Dzięki wam. :)
Kupiłem ten znaczek za 5 zł od kolegi, lubię takie perełki. :D Sprzedawać go nie mam zamiaru, będzie sobie leżał w mojej kolekcji rzeczy starszych ode mnie.
:

Stalker Zgrabny.
To ja.
Chory na głowę.
Zdrowy na umyśle.
Wolny lecz szybki.
Nie umiem chodzić po wodzie.
Za to umiem pływać.
Nie lubię większości ludzi.
Spokojnie. Ciebie lubię.
Dobrej Zony.
Awatar użytkownika
Tawariszcz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 26 Sty 2015, 17:31
Ostatnio był: 16 Sie 2016, 16:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 9

Re: Znaczek

Postprzez Adam w 04 Lip 2015, 00:17

Wybaczcie OFF-TOP, ale kiedyś kumplowi z klasy licealnej powiedziałem, że zbieram znaczki (chodziło o plakietki, odznaki, odznaczenia, medale). On to podłapał i powiedział, że jego ojciec ma całą kolekcję i chce je opylić. Przy okazji chciałem coś kupić u niego. Poszliśmy razem po szkole do jego domu, czekam czekam i ten przynosi mi klasery ze znaczkami pocztowymi, a ja mu "No niby spoko, ale pogrzało Cię?!". Beka była ostra i zacna :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Znaczek

Postprzez Tawariszcz w 04 Lip 2015, 00:20

Adam i tak jesteśmy w dziale off top :D
:

Stalker Zgrabny.
To ja.
Chory na głowę.
Zdrowy na umyśle.
Wolny lecz szybki.
Nie umiem chodzić po wodzie.
Za to umiem pływać.
Nie lubię większości ludzi.
Spokojnie. Ciebie lubię.
Dobrej Zony.
Awatar użytkownika
Tawariszcz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 26 Sty 2015, 17:31
Ostatnio był: 16 Sie 2016, 16:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 9

Re: Znaczek

Postprzez Tajemniczy w 04 Lip 2015, 11:12

Wbrew pozorom takie znaczki nie są drogie. Mimo że to II wojna światowa to te znaczki były na praktycznie każdej kopercie. Też sądzę że z kilkadziesiąt złotych jest warty stan jest nawet niezły. Gdyby to był znaczek z Reichu mógłby być droższy.
Nie znam się na filatelistyce, ale z tych programów o aukcjach i sprzedawaniu gratów pamiętam, że klej na znaczku obniża jego wartość, ale jak w dobrym stanie, to pewnie wielkiej różnicy nie zrobi.

Kiedyś oglądałem taki serial o właścicielach lombardu z USA to tam właśnie jakiś dziadek chciał im sprzedać cały worek z znaczkami z IIwś, z Hitlerem, Hindenburgiem, swastykami et cetera et cetera. Za wszystko dostał może z 80$ i to w Stanach a tam raczej ciężko o takie znaczki. Chyba że dziadek był w Europie i zaje... zdobył na szwabach :caleb:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Znaczek

Postprzez Pangia w 04 Lip 2015, 14:00

Tajemniczy napisał(a):Kiedyś oglądałem taki serial o właścicielach lombardu

No właśnie. W lombardzie to sprzedajesz, jak nikt inny nie chce, a potrzebujesz forsy na już, bo tam sprzedasz za góra połowę wartości.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości