Yerba Mate

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Yerba Mate

Postprzez CONAN w 31 Lip 2015, 22:51

Dobry.
Popija ktoś yerbe ? albo popijał ? Jeśli tak jak mówicie potrafi zastąpić kawę ? Z tego co wyczytałem ma dwa razy więcej kofeiny niż kawa i jak się ją siorbie przez cały dzień utrzymuje odpowiedni poziom kofeiny który pobudza lepiej niż kawa gdyż kawa pobudza gwałtownie ale owe pobudzenie szybko mija ( bynajmniej tak mówił Wojtek Cejrowski). Nabyłem zestaw startowy i jestem ciekawe co to będzie.
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Reklamy Google

Re: Yerba Mate

Postprzez Gwizdek w 31 Lip 2015, 23:00

Potwierdzam :) moja dziewczyna pije i zdarzyło mi się popijać parę razy. Działa lepiej niż kawa bo nie jest aż tak uzależniająca. Z początku trzeba się przyzwyczaić do smaku i nauczyć się dobrze zaparzać.
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Yerba Mate

Postprzez Pangia w 31 Lip 2015, 23:18

CONAN napisał(a):( bynajmniej tak mówił Wojtek Cejrowski)

przynajmniejbynajmniej
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Yerba Mate

Postprzez walec w 01 Sie 2015, 07:34

Powiem Ci tak:
W moim przypadku było tak że Yerba + 12H dziennie w pracy przez jakieś 2 lata wpędziło mnie w nerwicę lękową, której skutki odczuwam poniekąd do dziś,mimo że minęło już 8 lat. Zastanawiam się czy to zioło czy durny śląski pęd za robotą mnie załatwił - wyciągnij wnioski.
Naczelny heretyk podróżnik od koszul pstrokatych ma skłonność do koloryzowania i idealizowania pewnych spraw, wiec jako autorytet w sprawie yerby dla mnie to żaden- wyciągnij wnioski.
Zioło czyści organizm , zabija głód, nakręca jak diabli, jak nie masz wrzodów żołądka to jest spoko dla wątroby i dla trawienia,z tym że tłumi naturalne odruchy organizmu dotyczące zmęczenia, wiec nie wiesz czy jesteś zmęczony, czy skrajnie wycieńczony czy...martwy? :P
Picie przez bombille podobno powoduje raka krtani. Yerba to hit korporacyjny doprawiony nutką egzotyki, piję do dziś w znikomych ilościach i szczerze nie polecam.
Image
Awatar użytkownika
walec
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 11 Cze 2011, 02:48
Ostatnio był: 09 Sie 2021, 09:53
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Yerba Mate

Postprzez Grzechu300 w 01 Sie 2015, 11:16

CONAN napisał(a): ma dwa razy więcej kofeiny niż kawa

Yerba ma mało kofeiny, a więcej mateiny - mateina nie wywołuje silnego uzależnienia, a jej działanie pobudzające nie obciąża serducha. ;)

Pierwszy raz z mate - ochydztwo, nie smakuje. Zacząłem pić dłużej, zaczęło smakować. Ale i tak odstawiłem - wolę energy drinki, krótkie kopnięcie na początek dnia, żeby się obudzić. Piję jednego dziennie rano - kawa na mnie nie działa, a Yerba fakt, podtrzymuje organizm dłużej, ale jakoś nie mam czasu dolewać sobie co chwilę wrzątku i dosypywać liści. :P

Niemniej polecam każdemu - oczyszcza organizm, jest źródłem wielu witamin. Wystarczy poczytać. ;)

walec napisał(a): Zastanawiam się czy to zioło czy durny śląski pęd za robotą mnie załatwił - wyciągnij wnioski.

Przemęczenie - zbyt dużo substancji pobudzających/za duża ich ilość i organizm się wypala.

To nie Yerba/kawa/napoje energetyczne niszczą i wywołują nerwice i choroby serca - tylko własna głupota.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Yerba Mate

Postprzez CONAN w 01 Sie 2015, 16:28

Ja swój zestaw już zamówiłem więc spróbuję, raczej w poniedziałek powinienem go dostać więc napiszę moje odczucia. Ogólnie dużo osób zachwala yerbe chociaż fakt dolewanie wody może być męczące, no ale siędząc w domu wlejemy wodę do termosa i i nie trzeba stale podgrzewać.
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Yerba Mate

Postprzez Grzechu300 w 01 Sie 2015, 17:29

Tylko nie zalewaj wrzątkiem. ;)

Przeczytaj sobie, jaką temperaturę powinna mieć woda i co ile dosypywać. I olej tutoriale o tradycyjnym piciu z wylewaniem na ziemię. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Yerba Mate

Postprzez CONAN w 01 Sie 2015, 18:21

Poczytałem troszkę i oglądałem filmiki, woda ma mieć 70-80 stopni ale nie więcej niż 85. Wylewanie to taka niby tradycja ale można ją olać, no i wiem że jedno zasypanie na dzień mi styknie można będzie zalać aż straci smak. W zestawie który zamówiłem jest termometr więc nie powinno być problemu z odpowiednią wodą. Taki zestaw kupiłem.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5380554188
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Yerba Mate

Postprzez adin w 01 Sie 2015, 18:26

Popijałem i popijam. Pierwsze "razy" były bardzo treściwe - pobudzenie i konkretna głupawa. Z każdym kolejnym posiedzeniem coraz słabiej. Strzelam że yerba kłuci się z alkoholem którego ostatnio pochłaniam w ilościach dużo za dużych :E
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Yerba Mate

Postprzez CONAN w 01 Sie 2015, 18:57

Podobno fajek też nie lubi tak jak alko, ale co tam już nie palę praktycznie :E
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Yerba Mate

Postprzez Microtus w 02 Sie 2015, 00:47

Ja osobiście bardzo lubię Yerbę, i zgadzam się w 100% z Grzechem, że Yerba nie smakuje od razu, trzeba trochę popić. Na początku smakuje kiepsko potem się człowiek przyzwyczaja. Co do przedmówcy, który się w nerwicę wpędził to zapewne było za dużo i za często plus stres. Ja najczęściej robiłem solidną porcję i zalewałem do 5 razy
i koniec. Więcej dziennie nie piłem i czułem się naprawdę nieźle.

Zestaw masz z Pajarito - to dość mocna Yerbka więc na początku nie szarżuj, pyzatym ma ona znacznie mocniejszy smak i większą gorycz niż większość Yerbamate. Mi odpowiadała ale ulubiona nie była.

Dla porządku jeszcze powiem, że naprawdę Yerby są mocno zróżnicowane w mocy jak i smaku. Od łagodnych po hardcorowe, są jeszcze smakowe ale tych nikomu nie polecam bo to maskowanie smaku Yerby. Na moc i właściwości Yerby duży wpływ ma przygotowanie. Są dwa sposoby jeden to Yerba cięta razem z badylami (na opakowaniu dopisek Elaborada)- ten sposób powoduje, że Yerba ma ciut łagodniejszy smak ale dłużej ma moc (w sensie więcej zalań i silniejsze działanie przy nawet 5 zalaniu). Drugi sposób to Yerba tylko z liśćmi (na opakowaniu dopisek Despalada) takie Yerby są mocniejsze i dają na początku mocnego kopa ale po 3-4 zalaniach już tracą zarówno smak jak i moc.

Ze swojej strony polecam wam Yerbkę Amanda Despalada - moja faworytka smakowo i energetycznie dla mnie najlepsza. Jak wspominałem lubię też Pajarito. Kolejna godna polecenia ale łagodniejsza to Rosamonte.

Pamiętajcie też, że z każdą używką można przesadzić.
CO do wątków z rakiem to nie jest prawdą, że Yerba powoduje raka krtani. Robiono badania i fakty są takie, że Yerba mocno pobudza wchłanianie (w zasadzie wszystkiego). Z badań wyszło, że osoby pijące Yerbę i jednocześnie palące papierosy 5 krotnie częściej chorowały na raka krtani i języka. Wniosek ważny jest taki, że przy Yerbie nie wolno palić (i to nie tylko w trakcie picia)!!!
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Yerba Mate

Postprzez CONAN w 03 Sie 2015, 18:28

Paczka doszła, zaparzyłem na początek YB Selecta Energy. Muszę przyznać że smak dosyć specyficzny smakuje jak jakieś ziółka na ból brzucha czy coś takiego, ale fajne w smaku i znośne zobaczę jak będzie z innymi odmianami. Jako tako specjalnego pobudzenia nie widzę no ale to dopiero pierwsze zalanie.

Edit: Jak dla mnie fajny ma zapach ale mamuśka stwierdziła że śmierdzi to jak ćmiki :E

Image
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość